2015 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin Cinsiyeti Ne Olacak ?

• Kızımız Olacak :)

OY: 149 47,2%
  • Oğlumuz Olacak :)

OY: 160 50,6%
  • İkiz Kızlarımız Olacak :)

OY: 0 0,0%
  • İkiz Oğullarımız Ollacak :)

OY: 1 0,3%
  • İkiz; Bir Kızımız, Bir Oğlumuz Olacak :)

OY: 5 1,6%
  • üçüzlerimiz olacak :)

OY: 1 0,3%

• Ankete Katılan
    316
  • Anket Kapalı .
Selam hanımlar, neler yapıyorsunuz nasılsınız? Yavrular büyüdü artık. 12 kilo 90 cm bur çubuk kraker benimki :KK70: yemek diye ağlayan ama patates pilav makarna ve abur cubur dışında bir şey yemeyen bir oglum var hatta muzlu süt bağımlısı, sade asla içmiyor. Bıraksam akşama kadar sabaha kadar hatta muzlu süt içer.
Abisi gibi hareketli kurtlu, abi kardeş oynuyorlar didisiyorlar yuvarlanıp gidiyorlar :KK48:
İyi olan tek özelliği konusması, büyük çocuk gibi konuşuyor, yabancı insanlarda anlıyor dediğinı. Lütfen özür dilerim teşekkür ederim gibi zarif kelimeleri de kullanıyor :KK70: bir şey isteyince alabilirmiyim , verirmisin diye soruyor. Kötü huylarını yazıp karizmasını cizmiyim :KK70: araba delisi oyuncak gerçek farketmez. Hala gece iki üç kere uyanıyor. Emzirmeyi bırakalı üç ay oldu. D vitamini eksikliği çıktı ağır eksik hem de. Üç tane ampul icirdim şimdi de devit3 kullanıyoruz günlük. Baş terlemesi uykusuzluk bu yüzdenmis.
Yazacak çok şey var da başım fena ağrıyor, sonra yine yazarım inşaallah.

İyi geceler kızlar:KK54:
Çocuklar büyüdü artık kimse uğramıyor buralara nasılsınız iyimisiniz?
Neredeyse 2 buçuk yqşı dolduracağız..
İlk doğduklarında acaba nezaman büyüyecekler, ne zaman yürüyecekler, ne zaman konuşacak, nasıl konuşacak diye meraklanırdık şükür hepsini gördük:)

Bizimki büyüdükçe fena oluyor bi konuşuyor ki görmeniz lazım, bana ve babasına akıl veriyor, babasıyla tartışınca hemen karşımıza geçip noluyo diyor bana ve babasına nasihat ediyor yaramazımız:)

Ev taşıdım iki üç aydır telaştayım ueni rahatladım..
@hihami canım doğum yaptınmı seni çok merak ediyorum inşallah sağlıcakla kucağına almışsındır kuzuyu:)

@Duha22 @eflalim @minione @momofboys @Pinking Tree etiketledimki belki yazarsınız:halay:

Merhaba anneler,ben bu topigi yeni gördüm başka birşey aratirken :))
Benim de bir oğlum var 30 ocak 2015 doğumlu.istah yok.kakolu süte yeni alıştı.sut ve süt ürünleri yok hiç yemedi.5 martta anne sütünü kestim ama iştah halen yok.anlamasi süper tek kelimeler i söylüyor ama konuşma yok.kendi halinde bir çocuk.asiri inat.gecen gün annemle kendimiz olctuk boyunu 96 cm.kg yu bilmiyorum 5 aydır goturmedim doktoruna..Zaman su gibi daha dün gibi doğduğu gün.hepimizin evlatlarina Allah'ım sağlık versin (aminnn)

İyi geceler kızlar:KK54:
Çocuklar büyüdü artık kimse uğramıyor buralara nasılsınız iyimisiniz?
Neredeyse 2 buçuk yqşı dolduracağız..
İlk doğduklarında acaba nezaman büyüyecekler, ne zaman yürüyecekler, ne zaman konuşacak, nasıl konuşacak diye meraklanırdık şükür hepsini gördük:)

Bizimki büyüdükçe fena oluyor bi konuşuyor ki görmeniz lazım, bana ve babasına akıl veriyor, babasıyla tartışınca hemen karşımıza geçip noluyo diyor bana ve babasına nasihat ediyor yaramazımız:)

Ev taşıdım iki üç aydır telaştayım ueni rahatladım..
@hihami canım doğum yaptınmı seni çok merak ediyorum inşallah sağlıcakla kucağına almışsındır kuzuyu:)

@Duha22 @eflalim @minione @momofboys @Pinking Tree etiketledimki belki yazarsınız:halay:
hahirli olsun canim yeni eviniz guzel ginlerde oturun insallah
ne tarafa tasindiniz?
gercekten buyuduler hizlarina yetisilmiyor
4 aylik disleri cikti ,10 aylik yurudu ama konusmamiz biraz gecikti iste,eskiddn cok takiyordum ama artik sorun etmiyorum
cunku 2 kelimeden baska konusmazken su son iki ay icinde ,anne ,abi,abla,ayse teyze gulsah ,attim ,gitti ,bitti ,atta gotur,gulegule,ay dede,at,traktor,araba,kapi,asagi ,ac,kapa gibi kelimeleri artik soyluyor
guzel anlasiyoruz hatta cisten buyugunden rahatsiz olmuyordu artik cisss yaptim diye bezinigosteriyor belkide bu bir isaret ama ramazan bittikten sonra kisa bir sure lazimlik alip denemek istiyorum
onun disinda halen i padle cizgi film izleyerek yemek yememiz devam ediyor ,aslaaa krndi yenek istemiyor catali eline almaya useniyor pasa gibi keyifle kurulup yemek yemkten hoslaniyor
meyva yememek eline almamak yine ayni sekilde devam ediyor bendr careyi cilegi myzu ezip oyle yediriyorum
koca herif oldu cok zoruma gidiyor bu durum ama yememesindense yeterki yesin diye katlaniyorum
onun disinda cokta hayatimizda bir degisiklik yok ,kilo veremiyorum cok uzuluyorum
70 kg yum inemiyorum ,65 olsam o bilebana yeticekte yok olmuyor nerde hata yapiyorum bilmiyorum

ne tarafa tasindiniz?
4 aylik disleri cikti ,10 aylik yurudu ama konusmamiz biraz gecikti iste,eskiddn cok takiyordum ama artik sorun etmiyorum
cunku 2 kelimeden baska konusmazken su son iki ay icinde ,anne ,abi,abla,ayse teyze gulsah ,attim ,gitti ,bitti ,atta gotur,gulegule,ay dede,at,traktor,araba,kapi,asagi ,ac,kapa gibi kelimeleri artik soyluyor
guzel anlasiyoruz hatta cisten buyugunden rahatsiz olmuyordu artik cisss yaptim diye bezinigosteriyor belkide bu bir isaret ama ramazan bittikten sonra kisa bir sure lazimlik alip denemek istiyorum
onun disinda halen i padle cizgi film izleyerek yemek yememiz devam ediyor ,aslaaa krndi yenek istemiyor catali eline almaya useniyor pasa gibi keyifle kurulup yemek yemkten hoslaniyor
meyva yememek eline almamak yine ayni sekilde devam ediyor bendr careyi cilegi myzu ezip oyle yediriyorum
koca herif oldu cok zoruma gidiyor bu durum ama yememesindense yeterki yesin diye katlaniyorum
onun disinda cokta hayatimizda bir degisiklik yok ,kilo veremiyorum cok uzuluyorum
70 kg yum inemiyorum ,65 olsam o bilebana yeticekte yok olmuyor nerde hata yapiyorum bilmiyorum
Ay bende kilo veremiyorum yemek yemegi sevdigim icin ama crsmba diyete basldim 1,5 kilo verdim 84 kiloyum yuhhh bana bende 70 lere dusmek istiyorum cok 15 gun devam edicem diyete ramazan zaten gece kalkmiyorum iftardada corba,yoğurt,salata ile gecistiririm burdaki salatalık diyetini yapmaya çalışıyorum.
Ogluma gelirsem hic bezi birakmaya niyeti yok lazimlik aldik anlattim sen artık buyudun bizim gibi cis kaka yapmalisin o yüzden sana bu lazimligi alalim dedim tekme atti baska bir zamanda aldim lazimligi oturmak bile istemiyor.2 kelimelik cumle kuruyor saclarimi cekerek ve emzikle uyuyor.emzigide birakmak istemiyor.yemesinde sıkıntı yok şükür maşallah kendi halinde yiyor ama bana asiri duskun sürekli onun yaninda olmami istiyor ve ablasindan babasından kiskaniyor ha birde 2.trasini bugun yaptirdik ilk kazimisti babasi simdide amerikan oldu cok tatli oldu gozune giriyordu artik
Ne cok konusmusum aboww iyi geceler

ne tarafa tasindiniz?
Teşekkür ederim canım darısı ev istwyenlerin başına..
Oturduğumuz semtte aldık eşimin istediği yerde çok pahalıydı.
Konuşma normaldir canım benimki konuşuyorda eşim hala konuşamıyor diyor bana..
Bende tuvalet wğitimine geçtim lazımlık aldım ama sonuç hayal kırıklığı lazımlığı sevdi oturuyor bir iki damla çişini yapıyor kalkıyor ve kalan çişi 10 dakika sonra altına yapıyor..

Belki Bi sorun vardır diye ürolojiye randevu alıcam bide çişini yapınca pipisi bayaa şişiyor neden olduğunu soracam inşallah sonra alışır tuvalete..

cnm ben aylık 122 tl doktora para veriyorum geriye kalan ikili test yok şu bu hepsini devlet karşılıyo ayrıca özel muayene oluyorsun doktorumun adı batuhan özmen inan memnun kalacaksın ki ben cok bişey beğenmem hrşeye kulp bulurum

iPad 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Merhabalsr;

Batuhan hoca icin nekadar dogum ücreti ödediniz.

Merhabalar herkese nasılsınız kızlar bebekler büyüdü artık herkes düzenli giremiyor siteye aylar sonrada olsa arada bir girelim kızlar neler yapıyorsunuz çok özledim valla sizleri:KK200: bize gelince benim oğlan hala konuşmuyor hecelemiyor bile pedagog kesinlikle kreşe gönder orda konuşur dedi bakalım önümüzdeki ay başlayacak kreşe tuvalet eğitimine başlamadım konuşamıyor ya nasıl belli edecekki çişini falan sizlerden haberler neler?

Merhabalar herkese nasılsınız kızlar bebekler büyüdü artık herkes düzenli giremiyor siteye aylar sonrada olsa arada bir girelim kızlar neler yapıyorsunuz çok özledim valla sizleri:KK200: bize gelince benim oğlan hala konuşmuyor hecelemiyor bile pedagog kesinlikle kreşe gönder orda konuşur dedi bakalım önümüzdeki ay başlayacak kreşe tuvalet eğitimine başlamadım konuşamıyor ya nasıl belli edecekki çişini falan sizlerden haberler neler?
Canım bende başlamadım tuvalet eğitimine, abisi gibi büyük tuvaletini tutuyor çünkü.
İnşaallah kresin faydası olur kuzuna

Benim oğlan da öyle sayılır,anne aç,anne ver gibi basit cümleler harici yok.krese vermek istedim herkes küçük bekle ezilir dedi.ustelik şimdi eşimden boşanma durumları söz konusu,bazı konularada şahit oldu.cok üzgünüm ama oldu..sizin yazıyı okuyunca bende düşünmedim değil..
Allah'ım çıkış yolu versin bana,hem kendim hem oğlum için

Benim oğlan da öyle sayılır,anne aç,anne ver gibi basit cümleler harici yok.krese vermek istedim herkes küçük bekle ezilir dedi.ustelik şimdi eşimden boşanma durumları söz konusu,bazı konularada şahit oldu.cok üzgünüm ama oldu..sizin yazıyı okuyunca bende düşünmedim değil..
Öncelikle Allah yardımcın olsun zor bir süreçten geçiyorsun anlaşılan hakkınızda hayırlısı olsun bence kreşe ver hem o şahit olduğu konular zihninden silinir hemde kreşe gidince hep konuşmaya başlıyormuş bebekler doktorumuz bize direk kreşe verin dedi bir çok sorununuz çözülür dedi bende daha küçük değil mi dedim Yok bence değil dedi

Dafiduck Dafiduck nasılsın İyi misin canım? Bu gece vakti gördüm yazdıklarınızı bende yazayım dedim normalde bu saatlerde ben uyuyo oluyorum ama bu gece mesai var tatil hazırlığı yapıyorum...

Konuşmadan bahsetmişsiniz benim oğlan konuşuyor yani artık kendine herkese ifade edebiliyor, ama konuşmakta her çocukta aynı değil bence, konuşurlar merak etmeyin benim kuzu daha 3 aylıkı konuşmaya çalışıyordu ozaman dan belli etti yeteneğinin çok konuşmak olduğunu:)

Tuvalete gelince ben hırsımı yaptım ne en sonunda geceli gündüzlü kestim bezden en zor dönem tuvalet eğitimi ama nekadar erken başlasan okadar iyi..
Ben geçenlere kesmediğime pişman oldum ozaman da aynı zorluk şimdide 1 buçuk ay oldu keseli hala bazen altına kaçırıyor Abdullah bey..
Bizden durumlar bu hadi öpüldünüz:KK15:
@minione kesin tatildedir:)

Hakkınızda hayırlısı olsun çok üzüldüm ister istemez çocuklara yansıyor, çok akıllılar maşallah herşeyi anlıyorlar..

Dafiduck Dafiduck nasılsın İyi misin canım? Bu gece vakti gördüm yazdıklarınızı bende yazayım dedim normalde bu saatlerde ben uyuyo oluyorum ama bu gece mesai var tatil hazırlığı yapıyorum...

Konuşmadan bahsetmişsiniz benim oğlan konuşuyor yani artık kendine herkese ifade edebiliyor, ama konuşmakta her çocukta aynı değil bence, konuşurlar merak etmeyin benim kuzu daha 3 aylıkı konuşmaya çalışıyordu ozaman dan belli etti yeteneğinin çok konuşmak olduğunu:)

Tuvalete gelince ben hırsımı yaptım ne en sonunda geceli gündüzlü kestim bezden en zor dönem tuvalet eğitimi ama nekadar erken başlasan okadar iyi..
Ben geçenlere kesmediğime pişman oldum ozaman da aynı zorluk şimdide 1 buçuk ay oldu keseli hala bazen altına kaçırıyor Abdullah bey..
Bizden durumlar bu hadi öpüldünüz:KK15:
@minione kesin tatildedir:)
İyiyim tatlım siz nasılsınız sevindim senin adına Abdullah her zorluğu atlatmış maşallah çok imreniyorum biliyormusun oğlumla yaşıt çocuklar şakır şakır konuşuyorlar tuvalete gidiyorlar Canları ne çekiyorsa istiyorlar büyük bir birey gibiler Emin'im çok haz veren bir durumdur bir anne için biz hala 1 yaşında gibiyiz :KK43:(biz 2 bakıcı atlattık canım maalesef 2 side hiç birşey katmadı benim çocuğuma aksine geriledi inşallah kreşe sorun çıkarmadan gider de bakıcı illetinden kurtulurum

Selamlar kizlar masallah kuzulara buyuduler artık canlari sagolsun vakti gelince herseyi ogreniyor ve yapıyorlar azcik sabir.
Dafiduck Dafiduck canim gonlunu ferah tut kres faydali olur ins her cocuk farkli vakti gelince bülbül gibi şakir Allahin izniyle

Bize gelince cok sukur diyeyim buyuk tuvalet ve banyo sıkıntımız vardi bi donem asla yikanmak istemiyrdu cok severdi halbuki onceden...tuvaletini yapiyor banyoyu da seviyor artik yememiz de duzeldi biraz toparlandi seviniyrduk...gecen pazartesi ayagina cay dökmüş babannesindeyken,biz yoktuk kurstayken dedesigilde kaliyrdu sabahlari...ayagi yara daha iyi şükür bununla atlattik diye rahatliuruz ins.

X