Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Çocuğu okula giden annelerin sohbet alanı

Aynı durumdayız, hasta oluyoruz gelip evdeki kardeşe bulaştırıyoruz. İlgilenirken ben de maruz kalıyorum 2 kere hastalandım ben de. Şimdi babaları rahatsız. Can sıkıcı bir kısır döngü içerisindeyiz bakalım ne zaman bitecek

Allah yardımcımız olsun. Çok zor bir döneme denk geldi çocuklar. İnşallah bundan sonraki senelerde istedikleri gibi gem oyunlarını oynarlar hem de okullarına giderler rahat rahat.

Allah yardımcımız olsun. Çok zor bir döneme denk geldi çocuklar. İnşallah bundan sonraki senelerde istedikleri gibi gem oyunlarını oynarlar hem de okullarına giderler rahat rahat.
İnşallah🙏 Allah’tan 1. Sınıf değiliz diyorum ben de. En azından okula gitmeyince geri kaldı stresi yok

Ben de bu konudan muzdaribim çözüm bulan bize de söylese biz de rahat etsek
Çam terebentin yağını zeytinyağı ile seyreltip sırta yada göğüse sürün. Üstüne sıcak havlu. Tuz lambası muhakkk olsun odasında (orjinal tuz lambası) ve tabi olmazsa olmaz sıcal suya nane yağı damlatıp odaya koymak. Hepsi denendi, çok şükür diyorum sonuç için.

Propolis başladık bir de dut pekmezi .
Okulda ister istemez hastalık kaçınılmaz gerçek.
Çocuklar şimdi nasıllar okula uyum olarak ?
Mikan Mikan
balbazaar balbazaar

okuldan 5.15 gibi geliyor, el yüz yıkanıp direkt tv başına gecip uzanıyor
okulda etkinlikler dersler cok yoruluyor, bu sebeble izin veriyorum,
sonra yemek yemekten sonra oyun oynuyoruz, evde de etkinlik kitabı var canı isterse onu yapıyoruz
yatmadan önce sinema saati adı altında bazen netflixten animasyon izliyoruz
bazen youtubede bilim kanalları var onu izliyoruz
sonra diş fırcalama - masal - biraz yanında uzanma kapanış :KK70:

hafta sonumuz cok karışık o yüzden bi rutinimiz yok :)

Düzeniniz güzelmiş 🙂

ikidir oğlumun burnu kanıyor, gece 3 de yine kanadı ve öyle ucundan değil çok kanadı
dr gittik, kuru havadan dolayı burun kuruyor tahriş oluyor normeldir, benim oğlumunda bu aralar sık sık kanıyor
nazalkrem sürün, içeriyi havalandırın dedi.
Şimdi nasıl cocuk ?
2016 şubat doğumlu oğlum. Ah ah anasinifina başladığından beri hasta yavrum ilaç kullanıyoruz iyi oluyor, ilaç kullanmayı bırakınca yine aynı ciğerleri balgam doluyor. Hiç keyfini süremedik okullu olmanın 😑
Takviye edici gıdalar kullanıyor musunuz?
Valla benmki de yaklasik 2 haftadir tam duzelememisti pazartesi basladi ama korkulu bir bekleyisteyim resmen 😫😫 insallah tekrar hasta olmaz ara tatil yaklasti ozamana kdr gider rahatca insallah
Bitki çayları icirebiliyor musunuz?

Propolis başladık bir de dut pekmezi .
Okulda ister istemez hastalık kaçınılmaz gerçek.
Çocuklar şimdi nasıllar okula uyum olarak ?
Mikan Mikan
balbazaar balbazaar
Benimki çok seviyor artık. Öğretmeni de kendisini çok seviyor ve çok hissettiriyor sevgisini. Arkadaşları falan da almaya gittiğimde bırakmıyorlar çocuğu sürekli sarılıp duruyorlar 😅 yarın okul sinemaya götürecek çok heyecanlı çünkü ilk defa sinemaya gidecek. Bi de hasta olup durmasa çok şükür her şey yolunda

Şimdi nasıl cocuk ?
sonrasında 2 kere daha kanadı, ama dr süresini aralığını evin ortamına göre sorular sorup
panik yapmayın dedi. ama bu ay sağlık sigrotası yaptırıp genel bi muayene yapılsın istiyorum , bakalım.

Merhaba benimde 2016 Haziran doğumlu oğlum anasınıfına başladı, çok şükür hiç zorlanmadı, bunda sanırım abisinin de payı büyük, abiside okula gidiyor diye kendide gitmek istiyordu zaten😀 öğretmeni de çok iyi Allahtan güzel anlaşıyorlar umarım ilkokula da böyle severek gider

Günaydın hanımlar.
Herkes hastalıktan muzdarip. Bu yıl inanılmaz bir salgın var. Sanırım covid etkisi.
Büyük oğlum, okulda şifayı kapıp ev ahalisine dağıtmak suretiyle bizi 3 aydır hasta etmiş durumda.
Minik oğluşum geçen gün ateşlendi bayağı. Ondan bir kaç gün önce de büyük olan 2 gece ateşlendi.

Bir iki hafta iyileştik sanıyoruz sonra tekrar başa sarıyor. Grip ve akabinde mide bulantısı ishal şeklinde ilerliyor.

Ben her ikisini de düzenli olarak D vit kullanıyorum. Büyük oğluma da ek olarak omega-3 veriyorum. Başka da ilaç kullanmıyoruz. Ha bir de burun spreyi duruma göre.
Doktor enfluvir verdi ama kullanmadık, grip virüsü olan influenza için kullanılan şurup. Minik zaten içmiyor şurup, büyüğe de vermedim.
Çinkoyu da sevmiyorlar. Dolayısıyla ilaç ve başka da takviye kullanmadan geçiriyoruz süreci.

Herkese ve çocuklara geçmiş olsun.

Bir de ben her ikisine de burunları tıkalı olduğunda sürekli burun yıkama yapıyorum. Küçük 9 aylık, büyük 2016 lı zaten.

Nasorinse pediatrik aldım, çok memnunum. Plastik bir şişesi, yanında burnu sızlatmaması ve temizlemesi için serum fizyolojik gibi sıvı oluşturan tozu var. Belli miktarda sulandırıp, burnunun sırasıyla iki deliğine sıkıyorum. Sonra büyük sümkürüyor, küçüğü de aspiratör ile çekiyorum. Zaten o sıvıyı sıkınca diğer taraftan çıkıyor ve boşaltıyor.
Mutlaka yapın, biz sürekli tekrarlayan bronşit ve kulak enfeksiyonundan bu şekilde kurtulduk. Burun tıkalı kaldıkça ciğerlere ve kulağa geçip enfeksiyon yapıyor.
Yaparken de hiç korkmayın, hiçbir zorluğu veya yan etkisi yok.
Normal yetişkin olanını da kendimiz için kullanıyoruz. Kurtarıcım diyebilirim.

Mesela miniğim gece burnu tıkanıyor grip olunca, nefes alamayıp ağlıyor. Hemen götürüp yıkayıp getiriyorum. 2 3 saat rahat uyuyor.

Günde 3 4 defa yıkama yapabilirsiniz çok tıkalı olduğunda. Ama hafife sabaha kalkınca ve akşam yatarken yeterli oluyor

sonrasında 2 kere daha kanadı, ama dr süresini aralığını evin ortamına göre sorular sorup
panik yapmayın dedi. ama bu ay sağlık sigrotası yaptırıp genel bi muayene yapılsın istiyorum , bakalım.

Gittiniz mi doktora canım?

Merhaba benimde 2016 Haziran doğumlu oğlum anasınıfına başladı, çok şükür hiç zorlanmadı, bunda sanırım abisinin de payı büyük, abiside okula gidiyor diye kendide gitmek istiyordu zaten😀 öğretmeni de çok iyi Allahtan güzel anlaşıyorlar umarım ilkokula da böyle severek gider
Büyük abi abla olunca gerçekten faydaları çok oluyor.
En azından süreci tanıyorlar.
Sağlık konusunda ne gibi önlemler aliyorsunuz malum hastalık zamanları su an?

Günaydın hanımlar.
Herkes hastalıktan muzdarip. Bu yıl inanılmaz bir salgın var. Sanırım covid etkisi.
Büyük oğlum, okulda şifayı kapıp ev ahalisine dağıtmak suretiyle bizi 3 aydır hasta etmiş durumda.
Minik oğluşum geçen gün ateşlendi bayağı. Ondan bir kaç gün önce de büyük olan 2 gece ateşlendi.

Bir iki hafta iyileştik sanıyoruz sonra tekrar başa sarıyor. Grip ve akabinde mide bulantısı ishal şeklinde ilerliyor.

Ben her ikisini de düzenli olarak D vit kullanıyorum. Büyük oğluma da ek olarak omega-3 veriyorum. Başka da ilaç kullanmıyoruz. Ha bir de burun spreyi duruma göre.
Doktor enfluvir verdi ama kullanmadık, grip virüsü olan influenza için kullanılan şurup. Minik zaten içmiyor şurup, büyüğe de vermedim.
Çinkoyu da sevmiyorlar. Dolayısıyla ilaç ve başka da takviye kullanmadan geçiriyoruz süreci.

Herkese ve çocuklara geçmiş olsun.

Cok geçmiş olsun. Bir çoğumuz bu şekilde atlatiyoruz , bünyeler zayıf ve savunmasız kalmış.
Ama bu şekilde guclenecekler umarim.

Bir de ben her ikisine de burunları tıkalı olduğunda sürekli burun yıkama yapıyorum. Küçük 9 aylık, büyük 2016 lı zaten.

Nasorinse pediatrik aldım, çok memnunum. Plastik bir şişesi, yanında burnu sızlatmaması ve temizlemesi için serum fizyolojik gibi sıvı oluşturan tozu var. Belli miktarda sulandırıp, burnunun sırasıyla iki deliğine sıkıyorum. Sonra büyük sümkürüyor, küçüğü de aspiratör ile çekiyorum. Zaten o sıvıyı sıkınca diğer taraftan çıkıyor ve boşaltıyor.
Mutlaka yapın, biz sürekli tekrarlayan bronşit ve kulak enfeksiyonundan bu şekilde kurtulduk. Burun tıkalı kaldıkça ciğerlere ve kulağa geçip enfeksiyon yapıyor.
Yaparken de hiç korkmayın, hiçbir zorluğu veya yan etkisi yok.
Normal yetişkin olanını da kendimiz için kullanıyoruz. Kurtarıcım diyebilirim.

Mesela miniğim gece burnu tıkanıyor grip olunca, nefes alamayıp ağlıyor. Hemen götürüp yıkayıp getiriyorum. 2 3 saat rahat uyuyor.

Günde 3 4 defa yıkama yapabilirsiniz çok tıkalı olduğunda. Ama hafife sabaha kalkınca ve akşam yatarken yeterli oluyor
Ne güzel bir bilgi paylasmissiniz insan su mevsimde bu tür bilgiye ihtiyaç duyuyor.

Aaa bak burdan da konuşuyor muşuz🙈

Ya okula alıştı o konuda sıkıntı yok ama sürekli burnu tıkalı geniz akıntısı var. Alerjik bir durum var galiba ama çözemedim henüz 🤷‍♀️ Seninki nasıl?
Alerjik olabilir bir alerji testine mi göturseniz canım.
Benimkiler alıştı şükür okula. Propolis kullanıyoruz ondan sonra çok güzel toparladı maşallah. Sen de bir dene bence çok faydasını görürsün

X