2017 AGUSTOS ANNELERI BLW VE EK GIDAYA GEÇİŞ SÜRECİ

arch2401

21.06.2017 :)
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
6.179
7.378
Merhaba arkadaşlar ,
Ağustos anneleri olarak coğumuzun 180. günü tamamladığı tarih şubat ayına denk gelmekte bu sebeple bu aydan başlamak üzere topiğimizde yoğun paylaşımlar başlayacağını ön görmekteyim.
bu başlıkta blw - blw + klasik - klasik beslenme ile ilgili de pek çok soru sorabilir görüş ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. öncelikle her anne çocuğu için en güzel ve doğru olduğunu düşündüğü yöntemleri uygular hiçbir zaman bir yöntem bir diğerinden üstün veyahut ayrıcalıklı değildir.
ancak topiğimizin başlığından da anlaşıldığı gibi ben bir blw annesiyim üstelik premature olan bir bebekte blw uygulamaya başladım :) buradan tüm prematüre annelerimize de umut olsun :KK66: kızım İrem ile ilgili tüm blw seruvenimizi buradan takip edebilirsiniz. Ayrıca topiğimizde kendi blw günlüklerinizi paylaşabilir ek gıdaya dair tüm bildiklerinizi - menülerinizi tadım listelerinizi de paylaşabilirsiniz. ben de gün gün olmak üzere tadım listemi bu ilk mesaj da güncelleyerek gideceğim.

TadımPişirme sekli İrem 'in Düzeltilmiş YaşıVerdiği tepkiAlerji
HavuçFırında 1 saat 180+2tutup agza götürme ve surat ekşitmeGözlenmedi
HavuçFırında 1 saat 180+3sadece elledi tatmak istemediGözlenmedi
HavuçFırında 1 saat 180+4geçen iki günün aksine tüm parmak havuçları denediGözlenmedi
Balkabağıbuharda pisirme aparatinda 30 dk180+5Çok sevdi Gözlenmedi
Balkabağıbuharda pisirme aparatinda 30 dk180+6Elini bile surmediGözlenmedi
Balkabağıbuharda pisirme aparatinda 30 dk180+7Mıncıkladi saga sola atti Gözlenmedi
Taze patatesKabugu ile suda pisirim180+8Tadini pek sevmediBekleniyorTaze patatesKabugu ile suda pisirim180+9SevmediGözlemlenmedi
Taze patatesKabugu ile suda pisirim180+10SevmediGozlemlenmedi
AvokadoBuharda pisirme aparatinda 180+11Inceledi agzina götürdü- pure olarak yediGozlemlenmedi
AvokadoBuharda pisirme aparatinda 180+12Elledi biraktiGozlemlenmedi
AvokadoBuharda pisirme aparatinda 180+13Elledi agzina goturdu ama yemek istemediGozlemlenmedi
ArmutBuhqrda pisirme aparatinda180+14Cok sevdiGozlemlenmedi
ArmutBuharda pisirme aparatinda180+15Çok sevdiGozlemlenmedi
Armutbuharda pisirme aparatinda180+16Çok sevdi Gozlemlenmedi
EnginarBuharda pisirme aparatinda180+17Mincikladi diline degdirdiGozlemlenmedi
EnginarBuharda pisirme aparatinda180+18Mincikladi biraktiGozlemlenmedi
EnginarBuharda pisirme aparatinda180+19SevdiGozlemlenmedi
Yumurta sarısıSuda pisirim180+20SevdiGozlemlenmedi
Yumurta sarisisuda pisirim180+21SevdiGozlemlenmedi
Yumurta sarisıBekleniyor180+22SevdiGozlemlenmedi
AyvaBuharli pisirme aparatinda180+23SevdiGozlemlenmedi
AyvaBuharda pişirme apaatimdar180+24SevdiGozlemlenmedi
AyvaBuharda pisirme aparatında180+25SevdiGozlemlenmedi

[tr]

[tr]

[td]Et suyu [/td]
[td]8-10 saat kaynamayan kemik suyu[/td]
[td]180+26[/td]
[td]Sevdi[/td]
[td]Gozlemlenmedi[/td]
[/tr]

[/tr][/tr]
[tr][tr]

Blw nedir ne değildir için detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.
http://blwturkiye.com/blw-bebek-liderliginde-beslenme-2/blw-nedir/

güzel paylaşımlar diliyorum
[/tr][/tr]

Son düzenleme:
Blw yöntemi son zamanlarda populer olmaya başlamasına karşın aslında ilkel dönemlerden beri uygulanan bir yöntemdir. Blw yönteminde en önemli şey yiyeceklerin doğru boyutta ve doğru kıvamda verilmesidir.
Blw nedir ne değildir için detaylı bilgiye bu linkten ulaşabilirsiniz.
http://blwturkiye.com/blw-bebek-liderliginde-beslenme-2/blw-nedir/

Ek gıdada önemli bir nokta da ek gıdaya geçiş zamanıdır. Bebeğinizin "doğması gereken tarihe göre" 180 günü tamamlaması ve destekli ya da desteksiz oturabiliyor olması gerekir.

Şahsen ben 3 yaşında hala arkasında kaşıkla koştuğum ya da pütürlü gıda verilince kusan bir çocuğum olmasını istemiyorum. yemekleri hep bilikte aynı anda ve keyifle yediğimiz bir aile olmak istiyorum. O nedenle blw yöntemini uygulamayı düşünüyorum.

Bu başlıkta ek gıdaya geçişi, bu süreçte yaşadıklarımızı bildiklerimizi bilmediklerimizi, heyecanımızı paylaşabiliriz. öğünlere geçtiğimizde en büyük sorunumuz olacak olan menüleri paylaşabilir değişik tarifler öğrenebiliriz. :KK66:

hoşgeldiniz :KK24:
Canım bu doğması gereken tarihe göre muhabbeti prematüre bebekler için mi benim oğlum 9 Ağustos doğacaktı ona göre mi hesaplamalıyım? Hayırlı olsun bu arada yeni topiğin :nazar:

Canım bu doğması gereken tarihe göre muhabbeti prematüre bebekler için mi benim oğlum 9 Ağustos doğacaktı ona göre mi hesaplamalıyım? Hayırlı olsun bu arada yeni topiğin :nazar:
Canim bende aynı soruyu sormuştum arch2401 arch2401 ve G gunesli gunler cevap vermişlerdi. Benimki de normalde 5 ağustosta doğacakti bu 180 günü de normal doğması gereken zamana göre hesaplayacakmisiz
Atladım böyle ama görünce cevap yazmak istedim :)

Canim bende aynı soruyu sormuştum arch2401 arch2401 ve G gunesli gunler cevap vermişlerdi. Benimki de normalde 5 ağustosta doğacakti bu 180 günü de normal doğması gereken zamana göre hesaplayacakmisiz
Atladım böyle ama görünce cevap yazmak istedim :)
Tamam canım çok sağol yani ben 6.5 ayda başlayacam şimdiden ver diyenler delirecek :)

Merhaba Sayfanız hayırlı olsun arch2401 arch2401
Umarım herkesein bebeği için eğlenceli ve başarılı bir blw süreci gerçekleşir. :KK37:
Ben sadece dikkatimi çeken bir konuya değinmek rahatsızlığımı dile getirmek için burdayım. Sayfamda kendi yazdığım bilgilendirme ve açılış mesajımı yazı karakterinden sonundaki smileye kadar kopyalamış ve alıntı olmadan kullanmışsınız. Mesajı ve içeriği bu kadar beğendiyseniz keşke bize katılsaydınız. :dondurma: Sevgiler. :KK25:
https://www.kadinlarkulubu.com/foru...-ek-gidaya-gecis.1045535/page-1#post-53912605

Merhaba Sayfanız hayırlı olsun arch2401 arch2401
Umarım herkesein bebeği için eğlenceli ve başarılı bir blw süreci gerçekleşir. :KK37:
Ben sadece dikkatimi çeken bir konuya değinmek rahatsızlığımı dile getirmek için burdayım. Sayfamda kendi yazdığım bilgilendirme ve açılış mesajımı yazı karakterinden sonundaki smileye kadar kopyalamış ve alıntı olmadan kullanmışsınız. Mesajı ve içeriği bu kadar beğendiyseniz keşke bize katılsaydınız. :dondurma: Sevgiler. :KK25:
https://www.kadinlarkulubu.com/foru...-ek-gidaya-gecis.1045535/page-1#post-53912605
Cnm kusura bakma dun bizim topik bayagi bir hareketliydi sana da yazacaktim sizi de takip edecegiz tabiki zaten sizden gorduk :KK66: acilis mesajiniz tam bir sablon niteliginde ve cok aciklayici tebrikler bu sebeple alip kullandim ama istemezssen vakit bulup ayri bir acilis mesajida yazabilirim

Cnm kusura bakma dun bizim topik bayagi bir hareketliydi sana da yazacaktim sizi de takip edecegiz tabiki zaten sizden gorduk :KK66: acilis mesajiniz tam bir sablon niteliginde ve cok aciklayici tebrikler bu sebeple alip kullandim ama istemezssen vakit bulup ayri bir acilis mesajida yazabilirim
Yok canım hiç sıkıntı değil. Dediğin gibi haber verseydin ya da alıntı yapsaydın zaten yine sıkıntı olmazdı :KK66:

X