2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
kreş için çok tereddüt ediyorum ya.
Biraz anlatırmısınız .
Kreş secerken nelere dikkat ettiniz nasıl alıştı. Tam konuşuyormuydu tuvalete gıdıyormu. ? Kaç saat gönderiyorsunuz.
O yaş grubu için çok kişi göndermiyor buyuklerın arasına katıyorlar cocuk onlar kadar yapamadıgı ıcın pasıf kalıyor yada hırcın oluyor 3 yaştan once gönderme diyen bir yakınım oldu. Aklımı çok karıstırdı .
Ben size 2bucuk yasindaki kizimin degil 4 yasindaki oglumun baslangicini anlatayim oncelikle.

Farkedeceginiz uzere yaslari cok yakin, 22 ay. Kizima hamile kaldigimda oglum 14 aylikti. Oglumu 18 aylikken baslatmak durumunda kaldim. Konusmuyordu, bezliydi.

Ben okula kiz kardesimin referansiyla gittim. Yuva sahibiyle konusurken salya sumuk agladim, oglumu kardesi geliyor diye evden atiyormus gibi hissettim; daha da kotusu ya oglum boyle hissederse diye korktum.

Beni psikolojik anlamda cok rahatlatti. Oglum kucuk de olmasinin etkisiyle fazla zorlanmadan alisti.

Oglum asla buyuklerin arasina karistirilmadi. Tamamen kendi akranlariyla ayni sinifta oldu. Ogretmenimiz cok ilgili ve sevgi dolu bir kadin. Cocugumu bir gun burnu sumuklu, ustu daginik, poposu pisik teslim almadim. Benim icin sevilmesi ve oz bakiminin titizlikle yapilmasi yeterliydi.

Dolayisiyle kizimi abisiyle ayni okula gotururken 0ek bir tereddutum yoktu. Abisi sagolsun, kizima guzel goz kulak oldu, agladigi zamanlarda elini tuttu. Kizim da guzel alisti. Kizim basladigi zaman konusuyordu ve bezi birakmisti.

Hem oglum hem kizim akranlariyla ayni sinifta. Bazen oyun saatlerinde kizimi abisinin yanina goturuyorlar.

Yuva secerken onemli olan kriterler bence:
Akranlariyla bir sinifta olmasi
Okulun kendi mutfaginin olmasi, yani disardan yemek hizmeti almamasi
Korona sebebiyle mevcutlarin az tutulmasi
Yuvanin guvenli bir bahcesi olmasi
Ogretmenlerin sevgi dolu olmasi

Bizim okulumuzda tabi ki her sinifin bir ogretmeni var ama butun cocuklar butun ogretmenleri tanir. Benim cocugumun burnu aktiysa ogretmen benim ogrencim degil demez, siler.

Onemli olan bu bence.

Kızlar merhaba :) Nasılınız, bebişler nasıl?

Benim kızım bu ayın 22 sinde tam 2buçuk olacak. Abimizde 4 yaş 4 aylık oldu.

Karantina süreci çocuklarıma çok iyi geldi, birbirlerine alıştılar, tanıdırlar. Resmen birbirlerini sevdiler :)

Ağustos'tan beri ikisi de kreşe gidiyor. Sabah ikisini beraber bırakıyorum, beraber alıyorum. İlk etapta ikisinin de alışma süreci hafif sancılı oldu ama şu an çok şükür herşey yolunda.

Sizlerde ne var ne yok?
Merhabaaaaa😊
Çember gittikçe daraldı çok şükür hala covid bizim eve uğramadı. Umarım herkes iyidir.
tostişim 32 aylık, çişi çok şükür hallettik. Sıradaki level neydi? 🤓

Herkese merhabalar :) Neredeyse senesi gelmiş, topiğimiz atıl kalmış :)

Artık bebişler demeyeceğim, artık birer çocuk oldular :) Nasıl gidiyor hayat?

Herkese merhabalar :) Neredeyse senesi gelmiş, topiğimiz atıl kalmış :)

Artık bebişler demeyeceğim, artık birer çocuk oldular :) Nasıl gidiyor hayat?
Merhabaaa, bugün sürekli burası aklıma geldi acaba ne yaptılar diye, gördüğüme sevindim😊
Kreşe başladık ağustos sonu, ilk 1-1,5 ay kanlı geçti ömründe gitmediği kadar hastaneye gidip, almadığı kadar ilaç (antibiyotik-serum) aldı yavrum çok şükür bir aydır öksürük ve burun akıntısı makul seviyede.
Hala covid olmadık şükür ki, her şey yolunda sizler nasılsınız?

Merhabaaa, bugün sürekli burası aklıma geldi acaba ne yaptılar diye, gördüğüme sevindim😊
Kreşe başladık ağustos sonu, ilk 1-1,5 ay kanlı geçti ömründe gitmediği kadar hastaneye gidip, almadığı kadar ilaç (antibiyotik-serum) aldı yavrum çok şükür bir aydır öksürük ve burun akıntısı makul seviyede.
Hala covid olmadık şükür ki, her şey yolunda sizler nasılsınız?
Buralarda olduğuna ben de sevindim :)

Okula başlayınca ne yazık ki hep böyle oluyor, hastalıklar virüsler.. Yani artık salgın durumunu evden takip edebilir seviyeye gelmiştim oğlum sağolsun :)

Benimkilerin ikisi de okula devam. Arada minik bir grip molası filan.. 5 buçuk yaşındaki oğlumun bademciklerini aldırdık, o gün bugündür çok iyi çok şükür. Minnak kızım ise taş gibi :) O bünyede bu sağlamlık şaşırtıyor beni, aman maşallah diyeyim :)

Ama genel anlamda, biz de bol sümüklü günler geçiriyoruz. Buna da şükür, covid henüz bize de uğramadı.

Cnm dikkat et plasenta previa deniyor plsenta asagida olunca normal doguma engel ve kanama yapabiliyor allah korusun doğumda fln. Ablamin oyleydi mubarek bi kac ay yatti resmen . Ama plasenta sonra olmasi gereken yere yukarı cikti. Dinlen dikkat et duzelir ınsallah.
Uzun yıllar geçmiş bu yorumun üstünden. Ben de 9+4 gebeyim ve doktorum Plesanta previa dedi. Dinleneceksin 30. Haftaya kadar dayanman lazım dedi bebek daha erken doğabilir dedi :/

X