2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Arkadağlar aranızda kasik mama kullanan varmı yada onere bileceginiz bi marka 4 ay asimizi olduk ve çok zayıf olduğu söyledi bu ay 100 gr tek almış gelişimi geride şu an sadece anne sütü veriyorum 5600 gr 4 ay 1 haftalık oldu

Arkadağlar aranızda kasik mama kullanan varmı yada onere bileceginiz bi marka 4 ay asimizi olduk ve çok zayıf olduğu söyledi bu ay 100 gr tek almış gelişimi geride şu an sadece anne sütü veriyorum 5600 gr 4 ay 1 haftalık oldu
canim benim bebegim sadece mama aliyor.4.ayinda 1 ogunu kasik mamasi verelim demisti doktorumuz hippin tahilli kaaik mamasini onermisti.4.ay itibari kullaniliyormus kutusunun ustunde yaziyor zaten.tahil bebegime alerji yaptigi icin ben kullanamadim ama doktorumuz hip onerdi.baska marka kullanip memnun kalan arkadaslar varsa belirtirler mutlaka ama hipp deneyebilirsin.

Ben evde yaptıgım pirinç unu muhallebisi veriyorum doktorumuz Asla arı mama ve piyasa da satılan kaşık mama Öner me di

bizim oğlan emziririm veya mamasını içer gece 9-10 gibi uyur. Gece 3-4 gibi uyanır emziririm veya mama veririm tekrar uyur ve sabah 7-8 gibi uyanır. kan ilacını veririm 9 gibi Mamasını yer. üstüne 1 meyvesini yer 10 gibi uyur. öğlen kalkar. haşlayıp süzdüğümüzPrinç-patates-havuç yer, 1,5 saat sonrasında tekrar mamasını içer veya yoğurt yer. akşam 4-5 gibi uyur. 6-7 gibi uyanır bu sefer muhallebisini yer.
bu şekilde beslenme ve uyku düzeni. her zaman kendi kendine uyumaz çok yorgun düştüğünde biz uyutmazsak sakinleşir kucağımızda koltuk altına doğru sinip uyur. ama bu çok nadir olur :) genelde uykusu geldiğini anlarız yatağına koyar dönencesini açar müzik ve beşiğini sallayarak uyuturuz.

ek gıdaya hızlı bir geçiş yapmışsınız galiba..
gün içinde öğün olarak besleniyor
Maşallah.

canim benim bebegim sadece mama aliyor.4.ayinda 1 ogunu kasik mamasi verelim demisti doktorumuz hippin tahilli kaaik mamasini onermisti.4.ay itibari kullaniliyormus kutusunun ustunde yaziyor zaten.tahil bebegime alerji yaptigi icin ben kullanamadim ama doktorumuz hip onerdi.baska marka kullanip memnun kalan arkadaslar varsa belirtirler mutlaka ama hipp deneyebilirsin.
Bebelac gold kaşık mama nasıl acaba ya bi bilgin varmi

Bebelac gold kaşık mama nasıl acaba ya bi bilgin varmi
malesef hic bir bilgim yok bebelac ile ilgili hic kullanmadim.aptamil ve evolvia kullandim biberon mamasi olarak.memnuniyet acisindan evolvia daha tok tutan kabizlik sorunu yasatmaywn kopuklenmeyen ve hatta hic hamurlasma sorunu yasatmayan bi mama.ama ben yasadigim yerde aurekli bulamadigim icin suan aptamil kullaniyorum.kasik mamalari fiyat olarak uygunlar.istersen bi dene memnun kalmazsan degistirirsin.

malesef hic bir bilgim yok bebelac ile ilgili hic kullanmadim.aptamil ve evolvia kullandim biberon mamasi olarak.memnuniyet acisindan evolvia daha tok tutan kabizlik sorunu yasatmaywn kopuklenmeyen ve hatta hic hamurlasma sorunu yasatmayan bi mama.ama ben yasadigim yerde aurekli bulamadigim icin suan aptamil kullaniyorum.kasik mamalari fiyat olarak uygunlar.istersen bi dene memnun kalmazsan degistirirsin.
Saol canım bi deneyelim o zaman kızımın begenmesi var zaten attık hangisini beğenirse onu verelim

ne desem bilemedim.ilk bu haber kimden gelecek merak ediyodum.hayirlisi olsun.

Ne diyeceğimi bilemedim canım hayırlısı olsun...

Eyvah mi desem hayirli olsun mu bilemedim

Hayırlı olsun diyelim o zaman :)

Hayırlı olsun ikiz gibi büyürler artık :)

Sağolun demeye bile dilim varmıyor. Oğlum daha 4 aylik. Korunduğumuz halde bu nasıl oldu hala inanamıyorum :KK43:

Üstelik sezeryan oldum. Yavrum nasıl bakılır ben hep yatarak gecirmistim hamileliğimi. Allahin verdiği canı almak bana düşmez ama cok zor durumdayım.

ek gıdaya hızlı bir geçiş yapmışsınız galiba..
gün içinde öğün olarak besleniyor
Maşallah.
Benim bebeğim bir ay erken doğdu. 1 hafta sonra 5. ayı dolmak üzere. maalesef nisan ayında işe de başladım Nisan ayından sonra bebeğim emmez oldu sağarak sütümü vermeye başladım. sağarakda sütüm ancak mayıs ayına kadar idare etti. Çok azaldı. Bu nedenle Mayıs başında ek gıdaya başladık. İstemeden maalesef böyle oldu.

Sağolun demeye bile dilim varmıyor. Oğlum daha 4 aylik. Korunduğumuz halde bu nasıl oldu hala inanamıyorum :KK43:

Üstelik sezeryan oldum. Yavrum nasıl bakılır ben hep yatarak gecirmistim hamileliğimi. Allahin verdiği canı almak bana düşmez ama cok zor durumdayım.
Senin bi tane cocugun var dimi baska yok. Allah verdiyse bi kolayligi bulunur insallah. Ama sezaryenliysen nasil olcak ben onu bilmiorum

Benim bebeğim bir ay erken doğdu. 1 hafta sonra 5. ayı dolmak üzere. maalesef nisan ayında işe de başladım Nisan ayından sonra bebeğim emmez oldu sağarak sütümü vermeye başladım. sağarakda sütüm ancak mayıs ayına kadar idare etti. Çok azaldı. Bu nedenle Mayıs başında ek gıdaya başladık. İstemeden maalesef böyle oldu.

Anladım kolay gelsin sana çalışırken çocuk büyütmek zordur biliyorum.

Canım hayırlı olsun. Ablamla aramda bir yaş var hep arkadaş gibiydik; anne için çok zordur eminim ama Allah sabrını verir.
Özel olmazsa nasıl korunduğunu sorabilir miyim? Bir arkadaşım spirale bir arkadaşım da prezervatife rağmen hamile kaldı. Bu ara aklıma çok takılıyor bu konu.

Kaşık mamadan kastın muhallebi tarzında ise biz bu ayın başından beri akşam öğününde oğlumda başladık. Dr. tavsiyesi ile Prinç ve tahıl bazlı Bebelac Gold kullanıyoruz. Oğlum severek yiyor, kilo alımı konusunda faydası oldu mu dersen önümüzdeki hafta kontroller göreceğiz. Ama gözlemlerime göre bebeğim son ayda 300 gr almıştı boyu uzadığı için zayıf görünüyordu. Ama şuan daha toplu gibi.

X