2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Canım benim kusura bakma ben öyle benim bebeğim şu kadar kilo aldı şöyle böyle deyip kıyas yapmak istemedim. bu konuda sürekli ortalama değerlere bakıyorum ki doktor normal diyor. Üç gündür ne çektiğimi anlatamam. bebeğimi yere yatırmıyorlar hiç. hareket edip kilo verirmiş. Hep kucakta. hava sıcak sürekli üşür deyip duruyorlar. işin kötüsü biz burda iki ay daha kalcaz. sanki bebeğimin bakımının kontrolü tamamen benden çıkmış gibi herkes bir şey söylüyor. sonuna kadar haklısın.önemli olan kilo değil. Sağlıklı olması gelişiminin normal olması. inşallah bu böyle devam etmez

Canım ek gıda olarak ne veriyosun. Ben elma suyuyla başlamıştım. Bugün azıcık reçel yedi :p alıp kaçasım var bebeğimi ya.

Yok cnm kıyas yapmadığını biliyorum ben senin için rahat etsin diye dedim. Çocuk hareket etmesin kilo verir kısmı efsane yalnız hiç boyle birşey duymadım. Onların kucaklayası geliyordur :) ek gıda sebzeden başladık cnm kabak ve yeşil fasulye. Buharda haşlayıp çatalla ezip veriyorum. 1 hafta böyle sonra içine semizotu ekleyerek devam edeceğiz. 1 hafta sonra da yoğurt başlayacağız :) meyvelerden başlamayın tatlıya alışır sebzelere zor alışır diyorlar ama tabi her çocuk farklı :)

Yok cnm kıyas yapmadığını biliyorum ben senin için rahat etsin diye dedim. Çocuk hareket etmesin kilo verir kısmı efsane yalnız hiç boyle birşey duymadım. Onların kucaklayası geliyordur :) ek gıda sebzeden başladık cnm kabak ve yeşil fasulye. Buharda haşlayıp çatalla ezip veriyorum. 1 hafta böyle sonra içine semizotu ekleyerek devam edeceğiz. 1 hafta sonra da yoğurt başlayacağız :) meyvelerden başlamayın tatlıya alışır sebzelere zor alışır diyorlar ama tabi her çocuk farklı :)
Sağol canım ya buraya yazıp sizlerin görüşünü almak çok iyi geldi. sizinki daha mantıklı geldi bana. :) yiyor mu peki minik. bizimki elma suyuna bile yüzünü ekşitiyor kaşığı itiyor. :)

Sağol canım ya buraya yazıp sizlerin görüşünü almak çok iyi geldi. sizinki daha mantıklı geldi bana. :) yiyor mu peki minik. bizimki elma suyuna bile yüzünü ekşitiyor kaşığı itiyor. :)
alışır cnm hiç korkma. Çok şükür yedi cnm bizimki ilk bir garipsedi sonra dedi yiyimde aç kalmayım bari bak bana da çocuk yedikçe görüyor musun açmış demekki hemen yedi diyorlar haha :) evet açtı yedi oh diyorum :)

Kızlar iyi bayramlar. bayramda memlekete gitmemizle beraber kızım ve benim için yorumlar başladı. çok zayıf sütün mü az yaramıyor mu.bunları söyleyen de kayınvalidem ve görümcem. Dün tuttırdular yoğurt verelim diye kaşla göz arası verdiler.sütüm normalde iyiydi bu sözleri duydukça azaldı sanki. kızım tam beş aylık ve 7.100 gr. Hiç kafaya takmadığım bu konuyu takmaya başladım. sizce ek gıdaya erken mi başlamalıyım.fikir verir misiniz.:KK43:
Kızlar iyi bayramlar. bayramda memlekete gitmemizle beraber kızım ve benim için yorumlar başladı. çok zayıf sütün mü az yaramıyor mu.bunları söyleyen de kayınvalidem ve görümcem. Dün tuttırdular yoğurt verelim diye kaşla göz arası verdiler.sütüm normalde iyiydi bu sözleri duydukça azaldı sanki. kızım tam beş aylık ve 7.100 gr. Hiç kafaya takmadığım bu konuyu takmaya başladım. sizce ek gıdaya erken mi başlamalıyım.fikir verir misiniz.:KK43:
Canım benim kızımda 5 aylık ve 7.5 kiloydu. Bu ayki kontrolğnde doktor ek gıdaya başlama maşşalah kilosu altı aylık bebekleein kilosu dedi. Ki biz iki doktora gosteriyoruz ikiside aynı şeyi dedi. Oyuzden sen cevtenden soylenenlere aldırış etme. Beden yapılarına gore aynı kiloda olancocuklar dan biri kiloluken diğeri zayıf bile duruyo. Sen insanlara aldırış etme bencr

alışır cnm hiç korkma. Çok şükür yedi cnm bizimki ilk bir garipsedi sonra dedi yiyimde aç kalmayım bari bak bana da çocuk yedikçe görüyor musun açmış demekki hemen yedi diyorlar haha :) evet açtı yedi oh diyorum :)
Çok iyi ya :) yese sıkıntı yemese sıkıntı :) ama bana aaa bu çocuk yemiyor demekki doyuyormuş diyen yok :)

Gittim canim 4 gün sonra 2.ayi bitiyor. Kalbi atmaya başlamış büyümüş. Ne yalan soyleyim oğlumdaki kadar heyecanlanmadim ama ona bişey olursa cok üzülürüm tabi. Hala aklım cok karışık hamile olduğuma inanamıyorum
allahım kucagina almayı nasıp etsin inşallah
artik beraber buyututursun ikiz gibi annesi hayirla sağlıkla inşallah

selam kizlar,
uzun zaman oldu yazmayali bebegim 5 aylik oldu 19 ocak da dogum yaptim.
hamdolsun şükürler olsun bebegim iyi

beni soracak olursaniz baya bi sıkıntılar atlattim
bebegimin 40 ı cikti ben rahatsizlik gecirdim
kalp kapağımda ileri derecede hasar varmış amaliyat oldum
bebegim 2 buçuk aylikken oldum kalp kapağı degistirildi protez kapak taktilar cok agrilar cektim ama hamdolsun şükürler olsun daha iyiyim ..
emzirmeyi mecburen biraktik 2 buçuk aylikken
hipp mama veriyoruz memnun kaldim ..

birde ben rahatsizlik gecirdigim o donemde kizim rahatsizlandi zatürre olmuş 8 gün hastanede yattik şükürler olsun bebegim iyi oldu arkasindanda ben amaliyat oldum ..
bebeğime ve bana k.v. dem bakti ve diyer kizlarim esimdende allah razı olsun cok ilgilendi hem benimle hemde bebegimizle ..
amaliyat oldum olali gece gündüz k.v.dem bakiyor ben yeni yeni kucagima alip tasiyorum normalde hep yasakti hemde alamiyordum fazlada ilgilenemiyorum agrilarim oluyor..
doğum uznim bitti haftasina amaliyat oldum 90 gunluk tekrar rapor aldim oda tembuzun 3 de bitiyor hakkimizda hayirlisi iyi olursam doktorum izin verirse calismak istiyorum bebegime gayet iyi bakiliyor 7 bucuk kiloda kizim gayet iyi inşallah bundan sonra da iyi olur ..
rabbim hepimizinde bebislerini sağlıkla sevdikleriyle buyutmeyi nasip etsin inşallah.
bana doktor buyutmek mi emzirmekmi istersin dedi onun icin amaliyati oldum emziremedim
ama hamdolsun şükürler olsun yanindayim suan gayet iyiyim

selam kizlar,

bebegim 2 buçuk aylikken oldum kalp kapağı degistirildi protez kapak taktilar cok agrilar cektim ama hamdolsun şükürler olsun daha iyiyim ..

birde ben rahatsizlik gecirdigim o donemde kizim rahatsizlandi zatürre olmuş 8 gün hastanede yattik şükürler olsun bebegim iyi oldu arkasindanda ben amaliyat oldum ..
bebeğime ve bana k.v. dem bakti ve diyer kizlarim esimdende allah razı olsun cok ilgilendi hem benimle hemde bebegimizle ..
amaliyat oldum olali gece gündüz k.v.dem bakiyor ben yeni yeni kucagima alip tasiyorum normalde hep yasakti hemde alamiyordum fazlada ilgilenemiyorum agrilarim oluyor..
doğum uznim bitti haftasina amaliyat oldum 90 gunluk tekrar rapor aldim oda tembuzun 3 de bitiyor hakkimizda hayirlisi iyi olursam doktorum izin verirse calismak istiyorum bebegime gayet iyi bakiliyor 7 bucuk kiloda kizim gayet iyi inşallah bundan sonra da iyi olur ..
rabbim hepimizinde bebislerini sağlıkla sevdikleriyle buyutmeyi nasip etsin inşallah.
bana doktor buyutmek mi emzirmekmi istersin dedi onun icin amaliyati oldum emziremedim
cok gecmis olsun.neler yasamissiniz oyle.gecmis gitmis olsun.hakkinizda hayirlisi olsun.

selam kizlar,

cok gecmis olsun canim cocuklarinla musmutlu saglikli zamanlar gecir allahin izni ile

selam kizlar,

Canım çok geçmiş olsun. Allah daha beterinden korusun. aynı ameliyatı birkaç yıl önce eşim de oldu. şimdi çok şükür ameliyat olduğu bile belli değil. sadece hap kullanıyor. bebeğini güzel güzel büyütürsün inşallah :)

Canım çok geçmiş olsun. Allah daha beterinden korusun. aynı ameliyatı birkaç yıl önce eşim de oldu. şimdi çok şükür ameliyat olduğu bile belli değil. sadece hap kullanıyor. bebeğini güzel güzel büyütürsün inşallah :)
inşallah canım benim allah razı olsun
sizede geçmiş olsun rabbim birdaha gostermesin inşallah

Arkadaşlar biz 4 gündür ek gıdaya başladık kakamızda değişiklik var parçacıklar var normal mı sizce ek gıdadan kaynaklı mı acaba. Yani ek gıdadan önce su gibiydi ama şuan küçük küçük parçacıklar dolu

Bende ek gıdaya başladım alerjik bebeklerde geç başlanması tavsiye ediliyor ancak ek gıda oğluma iyi geldi formül mama ile fasulye yedirdim.maşallah gayet mutlu......inek sütü alerjisi şüphesi cardı. Golden goat mama kullandım bir sorun yaşamadık....keçi sütü bazlı

Bende ek gıdaya başladım alerjik bebeklerde geç başlanması tavsiye ediliyor ancak ek gıda oğluma iyi geldi formül mama ile fasulye yedirdim.maşallah gayet mutlu......inek sütü alerjisi şüphesi cardı. Golden goat mama kullandım bir sorun yaşamadık....keçi sütü bazlı
Canim bizde 5 ay 1 haftalıkken doktorun önerisiyle anne sütüne ek olarak goldan goat keçi sütü başladık ilk kez. Bir hafta sonra da fasulye ve kabak başladık. Bugün 4. günümüz ek gidada. Ben oldukça pütürlü veriyorum yani yarı ezilmiş yarı ezilmemis şekilde. Kakasi da aynı şekilde pütürlü pütürlü. Senin bebisininde öyle mı ?

Böyle alay edilecegimi bilsem emin olun hiç yazmadım. Gayet iyi niyetle yazmıştım aktiviteleri paylaşır bebegimizle eğlenceli zamanlar geciririz diye düşünmüştüm. Demekki burda böyle şeyler yazmamak gerekiyormuş çünkü bi anda alay malzemesi olabiliyomussunuz. Her bebek kendine özeldir hepsi aynı zamanda aynı şeyleri yapacak diye birşey yok. Dedigim gibi benim amacım sadece bebegimle oynayacağım faydali oyunlar öğrenmek ve paylaşmakti. Neyse yazmadım farzedin. Herkese iyi bayramlar...

boşver arkadaşım üzme kendini. ben sana cevap vereyim. Bizimki 6 ay 10 günlük. Anne diyor. Yenge diyor. Babasını cok iyi tanıyor. Eline bişey uattığımda alıyor. Ağzına götürme dürtüsünü bazen yenerse ver oğlum diyorum veriyor. Her sabah işe gittiğimde arkamdan ağlıyor. bu iki haftadır başladı. Yürüteci ile geziyor. Desteksiz şuan oturuyor. Her yöne kendi dönüyor oturma işlemini kendi başamıyor ama çabalıyor. Ayakların altında destek bulursa ileri atılım yapıyor. Oyuncaklarını emziğine ulaşmaya çalıyor ulaşıyor. ulaşamazda oyun halısını çekip önüne getiriyor.
Işıklı dönencedeki ışıkları yakamaya çalıyor.
İç içe geçen kaplarla oynuyoruz. ama daha cok ağzına götürme çabası var. tutuğu coğu şeyi ağzına almak istiyor.
Eğitici tırtıl aldım kapaklarını çevirme çabası var ama şuan ağzına alma daha cazip geliyor.
Sevdiği şarkıları açtığımda kucağımdayken mırıldanma şeklinde eşlik ediyor. Uyutmak için beşiğe koyduğumda yine mırıldanma şeklinde sesler çıkarıyor.
TRT 1 Kuzucuk çizgi filmini çok severek izliyor.
Reklamları cok seviyor kahkaha atıyor.

X