2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Kızlar iyi geceler sizden bi konuda fikir alacaktım. Kzıım şuan altı aylık 3 aylık olduktan ve gaz sancıları basladıktan sonra mecbur yanımda yatırmaya başladı. Ogun bu gundur alıstı kızıö benle yatmaya. Ve gecw uykusunda genelde gunduz ogrendikşerini tekrarlamak istiyo surekli saga sola yuzüstu dönuyp. Gecen gece beşigine yani park yatağınq koymayı denedim 40 dk uyudu dönmek isteyince dönemedi ve hemen uyandı. Tabi park yatak bizim yqtaklar gibi büyük olmadıgı icin iatediği gibi hareker edemiyo. Sizce bebeğimi nasıl yatagına alıatırabilirim. Biliyorum biraz geç ama :KK43:
Ben Montesserie yatak alıp durumu öyle kurtardım anne yanı gibi kullanıyorum Ben bebek olsam sanırım park beşikte boğulurdum sıcakta ne yapsınlar

Ben Montesserie yatak alıp durumu öyle kurtardım anne yanı gibi kullanıyorum Ben bebek olsam sanırım park beşikte boğulurdum sıcakta ne yapsınlar
bizimde park yatak canim cok memnun kaldim 70 cm genisliginde ve hersekil dönüyor yatakta alt katina gecti yatagin her halini görüyorum kizimin yatakta..
etrafi file olduğu icin hava daha rahat aliyor..
uyandığı zaman fileye elini uzatiyor etrafa bakıyo
gizlice izliyorum bayabi kendi halinde kaliyor ..

bizimde park yatak canim cok memnun kaldim 70 cm genisliginde ve hersekil dönüyor yatakta alt katina gecti yatagin her halini görüyorum kizimin yatakta..
etrafi file olduğu icin hava daha rahat aliyor..
uyandığı zaman fileye elini uzatiyor etrafa bakıyo
gizlice izliyorum bayabi kendi halinde kaliyor ..
Ne güzel keşke bende başta öyle yapsaymışım bir sürü para harcadım gereksiz yere . Sağlıcakla uyusun yavrularımız inş

arkadaslar bnm bebeğim ocak 15 2018 dogomlu ek gıdaya başladınız mı bnm ki mama alıyor nasıl baslıcamı bilemiyorum
benimki de 16 ocak doğumlu.. işe geri döneceğim için biz 3 hafta önce başladık. kilosunda bir problem yoktu işe dönmeyecek olsam doktorum başlatmaycaktı. o yüzden öncelikle doktorunla konuş bence başla derse onun önereceği kademeli menüler olacaktır. benim doktorumun önerileri şöyleydi

1. hafta 1 öğün süzgeçten geçirilmiş sebze püresi (mevsim sebzeleriyle)
örn: patates havuç kabak ince bulgur pirinç ya da irmik süzgeçten geçtikten sonra çok az zeytin yağı
her bir sebze min. 3 gün
2. hafta 1 öğün sade ev yoğurdu 1 öğün sebze püresi
3. hafta 1 öğün yoğurt 1 öğün tarhana çorbası (severse içine sebze atmaya başlanacak) 1 öğün meyve püresi
4. hafta sabah yumurtanın sarısı+ tuzsuz peynir+pekmez
1 öğün sebzeli tarhana mercimek ya da şehriye çorbası yanına yoğurt
1 öğün meyve püresi

biz 4. haftadayız şuan. 2 hafta sonra tavuk suyu kıyma falan girmeye başlayacak çorbalara.

doktorumun verdiği tüyolardan bikaç tanesi şöyleydi
* önce sebzeyle başla meyveyi zaten seviyorlar
* blender kullanma kademeli olarak kıvamı arttır
* besinleri mümkün olduğunca karıştırmadan ver. ayrı ayrı tadını alsın
* yoğurdu sevdir. çünkü sevmediği sebzeleri yoğurda karıştırarak verip silah olarak kullanacağız. o yüzden ilk zaman yoğurdu hep sade yesin bişeyle karıştırma
* mevsim sebzeleri kullan turfanda alma

benimki de 16 ocak doğumlu.. işe geri döneceğim için biz 3 hafta önce başladık. kilosunda bir problem yoktu işe dönmeyecek olsam doktorum başlatmaycaktı. o yüzden öncelikle doktorunla konuş bence başla derse onun önereceği kademeli menüler olacaktır. benim doktorumun önerileri şöyleydi

örn: patates havuç kabak ince bulgur pirinç ya da irmik süzgeçten geçtikten sonra çok az zeytin yağı
her bir sebze min. 3 gün
3. hafta 1 öğün yoğurt 1 öğün tarhana çorbası (severse içine sebze atmaya başlanacak) 1 öğün meyve püresi
1 öğün meyve püresi

biz 4. haftadayız şuan. 2 hafta sonra tavuk suyu kıyma falan girmeye başlayacak çorbalara.

* yoğurdu sevdir. çünkü sevmediği sebzeleri yoğurda karıştırarak verip silah olarak kullanacağız. o yüzden ilk zaman yoğurdu hep sade yesin bişeyle karıştırma
Canım doktorun çok güzel tavsiyeler vermiş :super::super::super: birebir bu yöntemle gittim sayılır bende. Biz sadece nohut bulgur mercimek bunlara başlamadık. Sadece irmik kullanıyoruz. Yalnız doktorunuzun dediği tek şey bizde uyuşmadı. Sebzeye alıştır nasılsa meyveyi seviyorlar demiş ya. Biz 1 ay sebzeyle baslasik. Simdi asla tatlı olduğu için meyve yemiyor düşün havuç bile yemiyor azar azar katıyorum. Çok sorun değil gerçi ama meyveyi başlamakta çok geç kalmamak lazımmış. Tabi her bebekte aynı olacak diye birşey yok. Senin bebiş tatlı tuzlu hepsini yer insallah

her bir sebze min. 3 gün
1 öğün meyve püresi

D73C79AF-DFD8-4DCD-A8C6-15704D1B612D.jpeg
Arkadaslar gene soruyla geldim gecen gun de yazmistim oglum heryeri kıpkırmızı oldu pirinçten alerji olmus saglik ocagi krem yazdi cogalirsa hastaneye gotur dedi bnde dun aksam götürdüm gozle gorulur bsy yok suan diye alerji damlasi yazdi gonderdi cogalirsa poliklinik e gotur dedi bugunde poliklinik e goturdum onlarda gozle gorulur bsy yok alerji damlasini kullan dedi hic bi tahlil filan istemedi ama gitgide cogaliyo alerji boylemi olur alerji damlasiyle gecermi bilgisu olan varmi

Eki Görüntüle 2175751 Arkadaslar gene soruyla geldim gecen gun de yazmistim oglum heryeri kıpkırmızı oldu pirinçten alerji olmus saglik ocagi krem yazdi cogalirsa hastaneye gotur dedi bnde dun aksam götürdüm gozle gorulur bsy yok suan diye alerji damlasi yazdi gonderdi cogalirsa poliklinik e gotur dedi bugunde poliklinik e goturdum onlarda gozle gorulur bsy yok alerji damlasini kullan dedi hic bi tahlil filan istemedi ama gitgide cogaliyo alerji boylemi olur alerji damlasiyle gecermi bilgisu olan varmi

Oyyy kuzum ya pirinç alerjisi böyle bi şeymiş ha çoook geçmiş olsun

Oyyy kuzum ya pirinç alerjisi böyle bi şeymiş ha çoook geçmiş olsun
Cok teşekkür canm ya cok üzülüyorum birde artik bu ek gida isinden korkmayi basladim nasil yapicam bn hic bdyi beceremiyorum ya bundan sonra ne yediricrm beni bi telas sardi ya

Eki Görüntüle 2175751 Arkadaslar gene soruyla geldim gecen gun de yazmistim oglum heryeri kıpkırmızı oldu pirinçten alerji olmus saglik ocagi krem yazdi cogalirsa hastaneye gotur dedi bnde dun aksam götürdüm gozle gorulur bsy yok suan diye alerji damlasi yazdi gonderdi cogalirsa poliklinik e gotur dedi bugunde poliklinik e goturdum onlarda gozle gorulur bsy yok alerji damlasini kullan dedi hic bi tahlil filan istemedi ama gitgide cogaliyo alerji boylemi olur alerji damlasiyle gecermi bilgisu olan varmi
Canım yaaa bu baya fazla görünüyor.benim kizimda biraz kabarmisti kakasindan da sorun vardı bezmialem üniv hastanesi çocuk alerji bölümüne götürdüm baya ilgilendiler yalnis hatırlamıyorsam sende o civardaydin bı dene istersen

Neden memnun kalmadın canım bende gitsem mi diyordum.videolarini takip ediyordum onun
Hiç videodaki gibi değil İnan hiç gitme ek gıdaya geçeceğim diye gittim ben menü vermiyorum netten videolarıma bakın dedi Ankara’daki doktorum pişigine kadar bakardı bu hiç bakmadı hemen yolladı Doğum kilosunu hikayesini bile sormadı popüler dr o kadar tabi bu benim görüşüm zaten çok yoğun bir dr değil randevusu boş ☺️

Canım yaaa bu baya fazla görünüyor.benim kizimda biraz kabarmisti kakasindan da sorun vardı bezmialem üniv hastanesi çocuk alerji bölümüne götürdüm baya ilgilendiler yalnis hatırlamıyorsam sende o civardaydin bı dene istersen
Evet canm baya fazla yarinda artarsa ozel hastaneye goturucem Pazartesi de bezmialeme yakinim gotureyim ozmn insallah ozmna kadar gecer ya birde kakasinda ne gibi sorun vardi sizin buarada szede gecmis olsun

Evet canm baya fazla yarinda artarsa ozel hastaneye goturucem Pazartesi de bezmialeme yakinim gotureyim ozmn insallah ozmna kadar gecer ya birde kakasinda ne gibi sorun vardi sizin buarada szede gecmis olsun
Kanlı kakasi vardı besin alerjisi şüphesi vardi

Hiç videodaki gibi değil İnan hiç gitme ek gıdaya geçeceğim diye gittim ben menü vermiyorum netten videolarıma bakın dedi Ankara’daki doktorum pişigine kadar bakardı bu hiç bakmadı hemen yolladı Doğum kilosunu hikayesini bile sormadı popüler dr o kadar tabi bu benim görüşüm zaten çok yoğun bir dr değil randevusu boş ☺️
Vayy bee doktorlarda yolunu bulmuş sosyal medya dan ben zannetmiştim ki çok iyi ilgilenir

Kizlar 7 aylik bir bebek gunde kac gr ek gida alabilir doktorlariniz bununla ilgili birsey dedimi

X