2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Valla kizlar benim tavsiyelerim zaten sizin de bildiginiz şeylerdir ama yazayım

1. Kaşıktan çok elle yeme için önüne yemek koyma

2. balkonda ya da dışarıda yeme

3. Hatta bi keresinde çamaşır sepetinin içine koydum oğlumu ileri geri çekerken yedi :) ise yarayagini bilsem amuda kalkcam:)

4. Tarifleri biraz Güzelleştirme. Et suyu tavuk suyu peynir altı suyu falan kullanma.

Canım çok sağolasın 4.maddeyi denemedim hiç iyi bir fikir oldu bana :) Umarım sever minik :)

Canım çok sağolasın 4.maddeyi denemedim hiç iyi bir fikir oldu bana :) Umarım sever minik :)
Instagramdan bir iki sayfa buldum kendi uydurdugum yemekleri sevmedi ordan bir iki teknik uyguladim daha cok sevdi buharda pismis sebzeden nefret etti yemedi bugday unu alerjimix oldugu icin yulaf ve cavdar unu kullaniyorum sut alerjisi oldugu icin zeytinyagi unu yag ile biraz ceviriyorum uzerine sebze kabak fasulye kapya bazen biraz irmik ben misir irmigi kullaniyorum mecburen uzerine de kemikli kuzu ettini 7 8 saat hasladim buz posetlerine koydum 2 parca et suyu koyuyorum anne sutu veremiyorum yazin kizim cok rahatsizlandi onla ugrasirken sutum kesildi formul mama ekleyip yediriyorum.....bazen hurmali kayisili princ unlu mama yapiyorum muz ekliyorum bazen irmik bazen harnup unu formul sut karistiriyorum o tariflere bakin derim

İyi günler benim kızım şu anda 7 ay 20 günlük fakat hiçbir şekilde kaşığa ağzını açmıyor sadece beni emmek istiyor çalıştığım için sağarak süt yetmez oldu Sizde durumlar nedir. UyumakUyumak istemiyor çok değişti Bütün düzenimiz alt üst oldu çok zorlanıyorum Gündüz işte gece uykusuz .
kızıma şu anda babaannesi bakıyor Fakat o da kendi rahatı için gündüz çok uyutuyor uyutma deyince ben kötü oluyorum çıkmazdayım.ek gıdaya nasıl geçtiniz ben neyi yalnis yapıyorum anlamadım gitti saatlerce aç kalıyor yinede temiyor
Nekadar yardimi olur bilmiyorum ama ek gida icin arastirirken biyerde okumustum kasik reddi icin bi deneyin isterseniz.
Kasiga anne sutu sagip icirmek faydali olabiliyomus kasik reddi icin
Hatta kasigi oyuncaklarinin arasina koyup oynamasini saglamak renkli kasiklar secmek falan gibi seceneklerde vardi yanilmiyorsam.

Nekadar yardimi olur bilmiyorum ama ek gida icin arastirirken biyerde okumustum kasik reddi icin bi deneyin isterseniz.
Kasiga anne sutu sagip icirmek faydali olabiliyomus kasik reddi icin
Hatta kasigi oyuncaklarinin arasina koyup oynamasini saglamak renkli kasiklar secmek falan gibi seceneklerde vardi yanilmiyorsam.
Teşekkür ederim deneyeceğim bunlari

Ek gida herkeste ortak sorun galiba bugun artik oturup aglicaktim :KK43: minik mama kavanozlarinin yarisi kadar ek gidayi zor verebiliyorum ne yapicagimi sasirdim oyle sutu bol bi insanda degilim ac kaliyo diye cok uzuluyorum ne yapicagimi sasirdim :KK43: internetteki bu cocuk ac kitabini alanini varmi acaba onu alip o tariflerimi denesem verdiklerimi begenmiyo belki diyorum sastim kaldim :KK43:

Ek gida herkeste ortak sorun galiba bugun artik oturup aglicaktim :KK43: minik mama kavanozlarinin yarisi kadar ek gidayi zor verebiliyorum ne yapicagimi sasirdim oyle sutu bol bi insanda degilim ac kaliyo diye cok uzuluyorum ne yapicagimi sasirdim :KK43: internetteki bu cocuk ac kitabini alanini varmi acaba onu alip o tariflerimi denesem verdiklerimi begenmiyo belki diyorum sastim kaldim :KK43:

Biz 4 kişi aldıkcanım

KUMKUM06 KUMKUM06
Oktivus Oktivus
Zorbuisler Zorbuisler
Ben

Bence tarifler güzel özellikle 6. Ayda klasik kabak Patates Havuç üçlüsünden gina geldiği sıra ilaç gibi gelmişti

Biz 4 kişi aldıkcanım

KUMKUM06 KUMKUM06
Oktivus Oktivus
Zorbuisler Zorbuisler
Ben

Bence tarifler güzel özellikle 6. Ayda klasik kabak Patates Havuç üçlüsünden gina geldiği sıra ilaç gibi gelmişti

İnternette birsuru sagliksiz tarif veriyolar gereksiz besleyici olmayan muhallebiler falan o tarz tariflermidir diye cekiniyodum tavsiye ederseniz bende alayim ya artik ne yapicagimi sasirdim bebek tarhanasindan baska bisi yediremiyorum o da bi kac kasik sadece :KK43:

İnternette birsuru sagliksiz tarif veriyolar gereksiz besleyici olmayan muhallebiler falan o tarz tariflermidir diye cekiniyodum tavsiye ederseniz bende alayim ya artik ne yapicagimi sasirdim bebek tarhanasindan baska bisi yediremiyorum o da bi kac kasik sadece :KK43:

Valla liste paylaşıyim şu şekilde
15368521477881042959845.jpg

Tariflerini cok begendim ben. Bi ton corba tatli vs var kuzey cok severek yiyo genelde icindeki tarifleri

Instagramdan bir iki sayfa buldum kendi uydurdugum yemekleri sevmedi ordan bir iki teknik uyguladim daha cok sevdi buharda pismis sebzeden nefret etti yemedi bugday unu alerjimix oldugu icin yulaf ve cavdar unu kullaniyorum sut alerjisi oldugu icin zeytinyagi unu yag ile biraz ceviriyorum uzerine sebze kabak fasulye kapya bazen biraz irmik ben misir irmigi kullaniyorum mecburen uzerine de kemikli kuzu ettini 7 8 saat hasladim buz posetlerine koydum 2 parca et suyu koyuyorum anne sutu veremiyorum yazin kizim cok rahatsizlandi onla ugrasirken sutum kesildi formul mama ekleyip yediriyorum.....bazen hurmali kayisili princ unlu mama yapiyorum muz ekliyorum bazen irmik bazen harnup unu formul sut karistiriyorum o tariflere bakin derim

Canım çok teşekkür ederim özellikle önerdiğin makarnavitma sayfasının ürünlerini çok beğendim. Yanlış hatırlamıyorsam biberon almıyordu oğlun, mamayı nasıl veriyorsun? Biberon almıyor, sulukla anne sütü verdim içmiyor ama su olunca içiyor. Her bebek kendine has bir karakter geliştiriyor tabii bize de çözüm üretmek kalıyor :)

Aynen canım sadece instagram

Bu arada ben makarnavitmadan ek gida küçük set aldım :)

Ben de baya beğendim alacağım canım sanırım :) kitabı da alayım hatta yemesi için ne gerekiyorsa yapayım yesin sıpa :) vitmadoğal sitesinden mi aldın peki yoksa o da mı instagramda satılıyor?

Benim kızım çok gıcık bı karaktere büründü iyice kaşığı tamamen bıraktım suyu şırınga ile veriyorum meyveleri kesip eline veriyorum tükendim bu kıza ek gıda vereceğim derken artık saldım elimle uzatinca yiyor anca. Çalıştığım için kahvaltı düzeni oturtamadim uyku desen ise basladigimdan beri tam bozuldu çok güzel uyurdu saatli fakat artık ne gece ne gündüz.
Uyku eğitimi alan arkadaşlar oldu mu acaba

Benim kızım çok gıcık bı karaktere büründü iyice kaşığı tamamen bıraktım suyu şırınga ile veriyorum meyveleri kesip eline veriyorum tükendim bu kıza ek gıda vereceğim derken artık saldım elimle uzatinca yiyor anca. Çalıştığım için kahvaltı düzeni oturtamadim uyku desen ise basladigimdan beri tam bozuldu çok güzel uyurdu saatli fakat artık ne gece ne gündüz.
Uyku eğitimi alan arkadaşlar oldu mu acaba

Oktivus Oktivus uyku eğitiminde pro arkadaşımızı piste alalım :)

Biz 4 kişi aldıkcanım

KUMKUM06 KUMKUM06
Oktivus Oktivus
Zorbuisler Zorbuisler
Ben

@xxxOzLeMxxx evet canım ben bıraz gec aldım ama gercekten cok guzel muhallebıler krepler farklı farklı tarıfler gercekten cok guzel hıc sıkılmadan denıyorsun zevkle

X