2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Maalesef bizimki de tam tersi yemeğini hazırlayana kadar mutfakta mama sandalyesinde elinde oyuncağı ile oyalanıyor tv açık olsa bile bakmaz yemek yiyecek diye gözü bende bekler.Ama yemeğe sıra geldiğinde elindekini fırlatır ekranda istediği bişey olmazsa çevirir suratını asla ağzını açmaz. Başlar mama sandalyesinde kalkmaya çalışır felan.İstediğini açınca başlar yemeğe. Tek olunca zor oluyor heleki hareketlendiler hergün bir tehlike atlatıyoruz vallahi. Allah esirgesin korusun yavrularımızı.
Iste o yemek yeme ile Tv izlemeyi ilişkilendirmis birde bildiğin seni yönlendiriyor. Aslında en iyi terbiye açlıktır 1 gün 2 gün izletmesen önce direnir sonra yer ama ana yüreğin dayanır mı orasını bilmem :)

Iste o yemek yeme ile Tv izlemeyi ilişkilendirmis birde bildiğin seni yönlendiriyor. Aslında en iyi terbiye açlıktır 1 gün 2 gün izletmesen önce direnir sonra yer ama ana yüreğin dayanır mı orasını bilmem :)
Ben şahsen yememesini tercih ediyorum 8bucuk aylık kızım sadece yoğurt yiyor oda bı kaç kaşık inat ettim TVnin olduğu yerde tutmuyorum.onun keyfine kalsa TV ilgisini çekiyor tırnağını kessem farkina varmaz ama onun için bende hiç TV seyretmiyorum.tercih edenlere saygı duyuyorum.

Ben şahsen yememesini tercih ediyorum 8bucuk aylık kızım sadece yoğurt yiyor oda bı kaç kaşık inat ettim TVnin olduğu yerde tutmuyorum.onun keyfine kalsa TV ilgisini çekiyor tırnağını kessem farkina varmaz ama onun için bende hiç TV seyretmiyorum.tercih edenlere saygı duyuyorum.
Iyi yapmışsın canim eminim o da pes edecektir. Bende yemek yedirirken şekilden şekile giriyorum maymun mu olmuyorum ayı mı kuş mu davul mu herşey oluyorum. Tv den daha cazibim bence :KK76:

Kizlar yurutec kullanma hakkinda ne dusunuyosunuz.kimisi zararli diyor kimiside bi zarari yok diyor.sizin fikriniz nedir.
Birde bez konusu gecmis bikac gun once.bizim toptan markete bi bakin eger oturdugunuz ilde varsa prima komili baya uygun fiyatli.ben baktim ama bedenleri bize uygun degildi.a migrosdada indirim var ayni bezin ikincisi %40 indirimli.
Fiyatlar almis basini gitmisken belki uygun bisey bulabilirsiniz.

Kizlar yurutec kullanma hakkinda ne dusunuyosunuz.kimisi zararli diyor kimiside bi zarari yok diyor.sizin fikriniz nedir.
Birde bez konusu gecmis bikac gun once.bizim toptan markete bi bakin eger oturdugunuz ilde varsa prima komili baya uygun fiyatli.ben baktim ama bedenleri bize uygun degildi.a migrosdada indirim var ayni bezin ikincisi %40 indirimli.
Bizim doktorumuz önermedi canim yuruteci. Ben almayacagim.

Merhaba anneler bebegime kan tahlili yapıldı 9. Ayda yapiliyomus demir eksikligi cikti doktor yeterli yemek yemedigi icin boyle oldugunu soyledi :KK43: ama ben yediremiyorum sofradakilerden agzina sokunca yiyo yani tatli ve tuzlu seyler onlarida ben yedirmek istemiyorum ne yapacagimi sasirdim ya :KK43:

Merhaba anneler bebegime kan tahlili yapıldı 9. Ayda yapiliyomus demir eksikligi cikti doktor yeterli yemek yemedigi icin boyle oldugunu soyledi :KK43: ama ben yediremiyorum sofradakilerden agzina sokunca yiyo yani tatli ve tuzlu seyler onlarida ben yedirmek istemiyorum ne yapacagimi sasirdim ya :KK43:
Benim oglum da sofrada bizimle yemek yiyo. Benim annemden kaynakli yemeklerim zaten hep tuzsuz olur. Muhtemelen seninki de sofra yemekleri sevio. Yemekleri tuzsuz yapip ona da yedirebilirsin. Zaten artik sut bal seker tuz patlican haric hersryi yedirebilirsin

Artık yaşlarına yaklaştılar o yüzden az kaya tuzuyla pişirip verebilirsin sofra yemeklerini seviyorsa. En azından yediği bir şeyler var cnm canını sıkma. Keçiboynuzu pekmezi verebilirsin demir için. Yoğurduna karıştırabilirsin demişti doktorumuz.

Benim kizimda düşük çıktı demir ilacı kullanıyor. ek gıdayı reddediyor.

Ana yüreğim dayanır dayanmasına da Maalesef çalışıyorum Gündüz annemler bakıyor. Benim yöntem ve takdiklerim o yüzden işe yaramıyor. Şöyle söylim kendi kendine uykusu gelince beğişinde uyuyan cocuk Battaniye ile sallana sallana sallanmadan uyumaz oldu. Şimdi bizimkilerde cok pişman o zaman çok kavga ettik bu konu yüzden ama şuan çocuk bildiğin işin eğlencesinde sallatıp duruyor kendini. Birde 10 kg artık eskisi gibi de değil.

Ana yüreğim dayanır dayanmasına da Maalesef çalışıyorum Gündüz annemler bakıyor. Benim yöntem ve takdiklerim o yüzden işe yaramıyor. Şöyle söylim kendi kendine uykusu gelince beğişinde uyuyan cocuk Battaniye ile sallana sallana sallanmadan uyumaz oldu. Şimdi bizimkilerde cok pişman o zaman çok kavga ettik bu konu yüzden ama şuan çocuk bildiğin işin eğlencesinde sallatıp duruyor kendini. Birde 10 kg artık eskisi gibi de değil.
Aaaa :KK43: kötü olmuş. Insan birseyde diyemiyor. Ben bakıcı miyim falan diye kusuyorlar çok fazla şunu bunu yap diyince. Olduğu kadar diyip kendine çok dert edinmemeye bak en iyisi. Bende ise başladım 3 gün annem bakıyor. Sıkı sıkı tembihledim başlarken lütfen alışkanlıklarını değiştirmeyin diye. Bakalim bizimde değişmez inşallah

Son düzenleme:
Aaaa :KK43: kötü olmuş. Insan birseyde diyemiyor. Ben bakıcı miyim falan diye kusuyorlar çok fazla şunu bunu yap diyince. Olduğu kadar diyip kendine çok dert edinmemeye bak en iyisi. Bende ise başladım 3 gün annem bakıyor. Sıkı sıkı tembihledim başlarken lütfen alışkanlıklarını değiştirmeyin diye. Bakalim bizimde değişmez inşallah
Ya ne kadar dikkat etselerde sanırım olaya bizim gibi bakamıyorlar. Birde torun cok kıymetli. Benim Çocukluğumda babamdan işittiğim azarları düşünüyorumda şimdi torunu evi yıksa sesi çıkmaz birde övünür. Değişik bir durum. Çok takmıyorum sonuçta beni yetiştirenlerde onlar tabi dönem çok farklı ama. bizim oğlan onları parmağında oynatıyor da heberleri yok anlayacaklar ama. Geçen hafta sonu geldi annem oğlanla oynuyorduk çok yoruldu aldım kucağıma bir iki pış pış yaptım uyudu.Annem şokta... Kullanıyor sizi işte diyi verdim hemen.

Bilgi için sağol vallahi migros bir bakmak lazım ucuzda almakta fayda var. Ben temmuz sonu A101 de indirim vardı 3 paket almıştım 1 paket kaldı.
Yürüteç konusunda vallhi herkes temkinli yaklaşıyor. bizim dr. pek tavsiye etmedi. Ancak benim oğlum okadar hareketli ki annemde coğu zaman yalnız olduğu için kadın biri gelsinki tuvalete gitsin o dereceydi. O sıra kullandık. Tam Oğlanın emeklemeye başladığı dönemlerdi ve nereye koysak atlıyor tırmanıyordu. Mama sandayesinde kemerlenince cığlık cığlığa ağlardı. Yürüteçte duruyordu. Ama şuan yüzüne bile bakmıyor zaten koysakta kendi çıkıyor. geçiş için kısa süreli kullandık yani.

Aramıza hoşgeldiniz :-D bır Aya kadar yeter ki güvenilir birisi baksın yeter dersiniz aliskanliklari unutup zira benimde kurallarm çizgilerim vardı işe başladım yerle bir oldu

Aramıza hoşgeldiniz :-D bır Aya kadar yeter ki güvenilir birisi baksın yeter dersiniz aliskanliklari unutup zira benimde kurallarm çizgilerim vardı işe başladım yerle bir oldu
Cnm ben ise başlayalı 1 ayı geçti. Haftanın 3 günü annem bakıyor demek istemistim Annem şükür şuana kadar bozmadı kurduğum düzeni. Bozarsa kendine daha zor olur. Bozsa da Allah razı olsun derdim ama sonuçta güven sevgi öncelikli her zaman :)

Benim oglum da sofrada bizimle yemek yiyo. Benim annemden kaynakli yemeklerim zaten hep tuzsuz olur. Muhtemelen seninki de sofra yemekleri sevio. Yemekleri tuzsuz yapip ona da yedirebilirsin. Zaten artik sut bal seker tuz patlican haric hersryi yedirebilirsin

Artık yaşlarına yaklaştılar o yüzden az kaya tuzuyla pişirip verebilirsin sofra yemeklerini seviyorsa. En azından yediği bir şeyler var cnm canını sıkma. Keçiboynuzu pekmezi verebilirsin demir için. Yoğurduna karıştırabilirsin demişti doktorumuz.

Benim kizimda düşük çıktı demir ilacı kullanıyor. ek gıdayı reddediyor.

Duzenli olarak kullandigim bi iilac var bebegime bu ilacla zaten zarar veriyorum bide tuz verip böbreklerine zarar vermiyim diye hassas noktam olmuştu benim bu ek gida meselesi ama oglum saolsun annesini ters koseye yatirdi :KK43:

Demir damlamizda 9 damladan 20 damlaya cikti hergun avucunun ici kadar kiyma yedir kofte yap dedi doktor 2 ay sonra tekrar bakilcak aylarca meme reddiyle emsin diye uğraştım simdide ek gıda psikoloji falan kalmadi Allahim canlarini sag etsin saglikla buyusunler insallahta gercekten zormus :KK43:

Duzenli olarak kullandigim bi iilac var bebegime bu ilacla zaten zarar veriyorum bide tuz verip böbreklerine zarar vermiyim diye hassas noktam olmuştu benim bu ek gida meselesi ama oglum saolsun annesini ters koseye yatirdi :KK43:

Demir damlamizda 9 damladan 20 damlaya cikti hergun avucunun ici kadar kiyma yedir kofte yap dedi doktor 2 ay sonra tekrar bakilcak aylarca meme reddiyle emsin diye uğraştım simdide ek gıda psikoloji falan kalmadi Allahim canlarini sag etsin saglikla buyusunler insallahta gercekten zormus :KK43:
Uzerine cok dustugumuzden oluyo bunlar hep aslomda biraz salmak lazim ama onu da yapamioruz. Tuzsuz salca yap minik minik at buzluga boylece bozulmaz. Kendi yemeklerinizi de onunla yap yaptigin herseyden sizinle sofrada yesin siz ekstra tuz atar yersiniz bi sure boyle deneyebilirsin umarim ise yarar

Uzerine cok dustugumuzden oluyo bunlar hep aslomda biraz salmak lazim ama onu da yapamioruz. Tuzsuz salca yap minik minik at buzluga boylece bozulmaz. Kendi yemeklerinizi de onunla yap yaptigin herseyden sizinle sofrada yesin siz ekstra tuz atar yersiniz bi sure boyle deneyebilirsin umarim ise yarar

Tsk ederim guzel fikirmis deneyebilirim 3 ay daha sabretseler hic fena olmicakta iste :)

Demir ilaciniz adı ne kaç çıktı hemoglobin değeri

kizlar merhaba,bir kac sorum olacak.bebeklerinizin uyku araligi ne kadar.bizimki bana cok kisa geliyor.ilk uykusunu anliyorum tmm ama diger uyku araligida kisa.bazen 3 uyku yaptigimiz bile oluyor.sizinkiler tam anlamiyla duzene girdimi.aksam 8 gibi uyuyor sabah 7 7 bucuk civari uyaniyor.daha 9 olmadan uyku sinyallaeri veriyor.zar zor 9bucuk gibi uyutuyorum.ortalama 1 bucuk saat uyuyor.11 gibi uyaniyor.1 de tekrar uykusu geliyor ama baya baya uyumak istiyor yani guc bela 2 ye kadar oyalamaya calisiyorum 1 bucuk saat gene uyuyor.3 bucuk gibi uyaniyoruz.5bucuk gibi tekrar uyumak istiyor.uyku araligini acamiyorum malesef.bazen 2 saat oluyor uykusu genede 3.uykuyu uyumak istiyor.baldan anneyi takip ediyorum.artik 2 uyku uyumasi gerektigini soyluyor ama 2 gun 2 uyku yapiyorsak sonraki gun 3 uyku istiyor.bir turlu duzene oturtamadim.desteksiz kendisi uyuyor.karanlikta uyutuyorum.oda sicakligini ayarliyorum falan ama bir turlu uyku araligini acamiyorum sizde durumlar nedir.birde uyurken ne giydiriyorsunuz.ustunu ortuyormusunuz.yastik kullanmiyoruz zaten son 1 aydir yuzustu uyuyor.ustunu ortmuyorum surekli dondugu icin ve zaten sicak hic sevmiyor.ama sadece pijamayla yada tulumla uyurken usur gibide geliyor.uyku tulumlarina bakiyorum ama kalinlar bizim kiz onun icinde cok terler :KK43:bu arada 9bucuk ayligiz

X