2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
İşe başladığım dönemlerde aşırı zorlandım. Oğlum biberonu kesinlikle almadı hala su dışında almaz. ek gıdaya geçmemiştik tam olarak ilk hafta aç kaldı diyebilirim. O ağladı ben ağladım. Ama aklıma gelen her şeyi denedim. önerilen ve mantığıma yatan şeyleri de. Pirinç unu bebe bisküvisi tü kaka diyemem çünkü karnı doysun diye neler denedim. Kendim ekmek bebe bisküvisi yapıyorum ama çoğu zaman hazır bisküvi yiyor. Sağdığım sütleri ne yapacağımı bile şaşırmıştım çünkü hiç içmedi. Meme reddi bende yaşadım kucağımda hoplata zıplata emzirdim bir dönem ne bel kaldı ne boyun. Böyle ahkam keser gibi anlaşılmasın ben sadece çok veriyorsun diyince dahil olmak istedim. Bazen kaşığa açmıyor ağzını veriyorum eline yemeğin tanelerini ne kadar kemirirse. Yani işin özü kolay gitmedi bizim de

Buzluga atilan annesutlerini nasil degerlendiriyosunuz.ek gidaya gecmeden once disari cikarken yanima aliyordum.artik meyve pureleri falan aliyorum.zamanlarida gecicek ziyan olsun istemiyorum.biberona koyup icirsem buseferde beni emmiyor.muhallebi falan yapilirmiki.yaptigim mamalarin kivamini acmak icin kullanayim dedim oda bir iki corba kasigi anca gidiyor.

Buzluga atilan annesutlerini nasil degerlendiriyosunuz.ek gidaya gecmeden once disari cikarken yanima aliyordum.artik meyve pureleri falan aliyorum.zamanlarida gecicek ziyan olsun istemiyorum.biberona koyup icirsem buseferde beni emmiyor.muhallebi falan yapilirmiki.yaptigim mamalarin kivamini acmak icin kullanayim dedim oda bir iki corba kasigi anca gidiyor.

Ben bazılarını buz ppsetlrrine koymustum karışım kahvaltı yaptırınca içine atıyorum.

Yougrt mayalayan varmış ben denemedim ama

Çok bi şey oneremedim çalıştığım için ama bi deneyin yine de

Her anneye saygım sonsuzdur yalnıs anlasılmış söylenenler ki böyle bi siteminiz oldu sanırım Eminim ki evladı için her anne binbir emek verir elinden gelenin en iyisini yapar zorlukları aşıp kolaylastırır bi sekilde .Bebeğni iZler ona göre bi yol çözüm uygular.Burda farklı olan bebekler ki her bebeğin kendine özgü bi gelişimi vardır bir değildir hiçbir bebek kimisi cok iştahlı kimisi normal kimisi iştahsızdır mesela benim kastettiğim buydu .Süperlik değil yani sevgili anne.Herkes kendi yaşadığını bilir paylasır haliyle.

Benim söylemek istediğim kimse kolay büyütmüyor herkes zorluk çekiyor. Ben çok kızıyorum oo iyisin düzeni kurmuşsun dendiğinde. Ya da ayy ben ne zorluklar çektim dendiğinde. Bakın bizde de böyle oldu diye yazdım. Oysaki gerçekten bi yarış içine girmeye sinir oluyorum. Ama eminim hala devam edecek bizim çocuk çok zor ama inan muhabbeti

Yasadıklarımız benzer evet ama görüşler farklı sanırım .Saygı duyuyorum .Burası bi paylaşım platformu kimimiz hastalığı kimimiz aile sorunlarını kimimix uykusuzluğunu kimimiz bebeğiyle ilgili bir durumu meme reddi vs herseyi paylaşıyoruz yeri geldiğinde. Ve ben derdi olan bi annenin yazdıklarını okuduğumda konu nolursa olsun bi yarış içinde hissetmiyorum aynı durumlar içindeysem aynı Zorluklar ve dahası yani onu gercekten anlayabiliyor yalnız olmadığımı anlıyorum üzülüyorum tabiki ve onada dua ediyorum paylaşılanlar bu yüzden rahatsız etmiyor sanırım.

Yasadıklarımız benzer evet ama görüşler farklı sanırım .Saygı duyuyorum .Burası bi paylaşım platformu kimimiz hastalığı kimimiz aile sorunlarını kimimix uykusuzluğunu kimimiz bebeğiyle ilgili bir durumu meme reddi vs herseyi paylaşıyoruz yeri geldiğinde. Ve ben derdi olan bi annenin yazdıklarını okuduğumda konu nolursa olsun bi yarış içinde hissetmiyorum aynı durumlar içindeysem aynı Zorluklar ve dahası yani onu gercekten anlayabiliyor yalnız olmadığımı anlıyorum üzülüyorum tabiki ve onada dua ediyorum paylaşılanlar bu yüzden rahatsız etmiyor sanırım.
Size çok Teşekkür ederim
Herkes ne yapıyorsa evladı için yapıyor.gercekten bütün kalbimle taktir ediyorum tüm zorluklariyla ideal olanı basaranlari.

Yine yanlış yere çekildi yazdığım ve demek istediğim anlaşılmadı. Burada sıkıntılarımızı ya da sevinçlerimizi paylaşıyoruz evet. Ama ben derdi olan bi anneyle yarış içinde hissetmiyorum kendimi anladığınızın aksine sıkıntının çözümü için tavsiyelerde bulunuyoruz birbirimize. Tabi uygulamak ya da uygulamamak annenin tercihidir. Benim bahsettiğim aa senin ne kolaymış ben çok zorlandım muhabbetinin olması

Ben sizi anlayamadım öyleyse..Çünkü bana göre zorlanan annenin bir derdi vardır ki zorluğunu anlatması bundandır baska amaç gütmeden yani bunu paylasırken seninkinden onunkinden zor diye inandırma çabası yoktur .Derdini acıyordur sadece yani ben böyle düsünerek yazdım en azından ..Herkesin düsüncesi ayrı tabi saygılarımla.

Bu konu çok gereksiz uzadı ben şöyle anladım ben böyle anladım şeklinde de gidecek zaten şu an niye ve nasıl dahil olduğumu sorguluyorum çünkü çok alakasız yerlere kaydı gitti. Açıkça yazılanlar sebebiyle bi sitemde bulundum anladıklarımla veya kafamda kurduklarımla yola çıkarak yorum yapmadım. Farklı bir algı oluşturuyorsunuz her mesajınızda ya bebekleri ve sıkıntıları yarıştırdığımı söylüyorsunuz ya da derdini anlatan bir anneye niye anlatıyorsun diyormuşum gibi bir hava yaratıyorsunuz. Konumuz ek gıdaydı neler verilebilir neler yapılabilirden çıkıp sizin ne kadar hoşgörülü olduğunuz ve herkesi sevgiyle kucakladığınız benimse ne kadar her mesajı yanlış algıladığıma getirdiniz. Uzun zamandır girip bakmıyordum buralara sanırım en mantıklısını yapıyormuşum

Evet cok uzadı katılıyorum .Ama bundan sonraki yorumlarınızı daha ince düsünerek yazarsanız kendinizi aklamak için bu kadar uzun yazmanıza gerek kalmaz.Dafa fazla uzatmaya gerek yok.

Oooo Hanımlar bu mevzular bebek yarıştırmaya ne zaman geldi , çok geri kalmışız buralardan sanırım. Bir zamanlar herkes doktor kontrollerindeki eksikleri bile sorgulayıp destekleyip akıl fikir danışırken şimdi en ufak laflar dokunur mu oldu ? Herkes anne herkesin bebeği kendine kıymetli evet ama anne olmak birazda empati ve hoşgörü değil mi ya ben mi yanlış düşünüyorum ? Şey de olacak mı benim ki yürüdü senin ki yürümüyor mu aaaaa ?! Yapmayın allah askına.. Burada bile yorum yazarken bırakın her bebeğin nasıl nerede ne durumda yetişip ne yiyebildiğini anneyi de düşünün bence biraz. Her anne de aynı durumda değil aynı pozisyonda değil.. biraz sevgiiii lütfen.

Sahte ve yapmacık bir üslupta tüm dünyayı kucaklar gibi yapmaktansa karşımdakine laf anlatma çabam varsın kendimi aklama çabam olsun...

Anne olarak bukadar saldrgan olmanızı size yakıstıramadım.İnsanın fikri neyse zikri de odur Dünyayı kucaklamanın sahtelikle ilgili olduğunu sanmıyorum ama bu tarz cevapların dürüstlükten çok kavgacı tavır olduğunu düşünüyorum bir eğitimci olarak.Size ayıracak zamanım artık yok.

Son düzenleme:
Kışkırtmak için elinizden geleni yaptıktan sonra saldırmam size neden garip geldi? Mesela şu anda da anneliğime laf ediyorsunuz. Her söylediğimi farklı bir yerden çektiniz. Yazık ki bir eğitimci olarak anlamaya çalışmak yerine insanları yaftalamak... Bana zaman ayırmayın lütfen rica ediyorum

"Anne olarak" "egitimci olarak" insanlara yukardan bakip aba altindan sopa gostermek size yakismis ama bayagi. Insanlara ders vermek sizin haddinize degil. Burayi is yerinizle karistirmayin lutfen.

Gercekten pes ..anneliğinize laf etmedim ki okuduğunu anlamakta sıkıntınız var ve ben suan size cevap veriyor olmaktan yeterince rahatsızım eğitimciliği kullandığmı atlamıssınız onuda yazın birdahaki sefere.Allah ıslah etsin artık diyecem dini kullanıyorsunuz diyeceksiniz artık susuyorum .

X