2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Oldu olacak bir yer belirleyip kadını hırpalamak için falan davet edelim ? Aba altından sopa göstermiş gibi durmuyor yazdıklarında sanki. Ne oluyor yahu anneler kim kime ne hakla yukarıdan bakabilir burada kimse de bir dur demiyor
Herkes ulu orta konusucak @gu
Oldu olacak bir yer belirleyip kadını hırpalamak için falan davet edelim ? Aba altından sopa göstermiş gibi durmuyor yazdıklarında sanki. Ne oluyor yahu anneler kim kime ne hakla yukarıdan bakabilir burada kimse de bir dur demiyor
Ne güzel söyledin Gullya Gullya hanımın ne demek istediğini anlayıp kendimden bir örnek vermistim konu nerelere geldi herkes kinini kusucak yer arıyormus meğer seytan oldum surda resmen gülsemmi ağlasammı ?Gercekten sunları yazıyor olmaktan rahatsızım hem bi anne olarak hem yetişkin koca insanlarız kimse kimseye haddini bildiremez burda.Yapmayın lütfen bu denli yükselmek yersiz ve komik yani.

Aa lütfen hala bana vakit ayırıyorsunuz. Bir eğitimci bir yetişkin ve mükemmel sakin anlayışlı bir anne olarak yapmamalısınız böyle ama. Ayrıca turgutailesi siz de en başta yazdıklarımı yanlış anlayıp savunmaya geçtiniz zaten yalnız değil yani kendisi

Evet sevineyize göre insan bulsanız sokak ağzı kavga etseniz de içiniz soğusa da rahatlasanız susucaksınız. Üzülüyorum sizin adınıza.Ne yazarsanız yazın daha cevap vermeyeceğim burdaki insalara saygımdan ötürü kimse bukadar çirkinlik dolu konusmaları okumak zorunda değil çünkü cok doluysanız özelden sogutun içinizi sıkıntı yok.

Benim kimseyi yanlış anladığım yok. Kimseyi savunduğumda yok bence aksine orta yollu konuşmaya çalışıyorum çünkü söyledikleriniz buraya yakışacak şeyler değil böyle bir forumda olmaması gereken konuşmalar söylemler diye düşünüyorum. Söz konusu olan evlatlar , kimse çocuğu üzerinden eleştirilemez. Kimsenin haddine değil bir başkasının ne yaptığına karışmam.Her bir de eklemeden edemeyeceğim , belli bir yaşta ve olgunluktaki hiç kimsenin savunulmaya ihtiyacı yok bence , bunun adına savunma değil fikri ayrımı deniyor. Herkes sınırını bilsin yeterli olacaktır. Ben burada bir rumuz altında atıp tutan biri de değilimdir tanıyan arkadaşlar bilirler o yüzden daha net olalım biraz ,ona biraz buna cevap vereyim derken başka yerlere kaymasın lütfen konular. Bebeklerden çıkıp ağız dalaşına gidiyor sanki dur denmeli bence BlueSpace BlueSpace

Geçmiş olsun dün kızımı doktora götürdüm hafif hırıltısı var dedi ventolin şurup yazdı teşhistede bronşiolit yazılı burun akıntısı öksürüğü var ateş bizdede yok
Ventolin sürüp bugün bize de yazdı doktor yeniden götürdüm ama verip vermemek ye kararsız kaldım herkes (sosyal medyaki doktorlar)öcü gibi bahsetmiş bebeğe taşikardi ye bile yol açabilir yazmislar.sizin öksürüğü kesti mı yani ise yaradi mi

Ventolin sürüp bugün bize de yazdı doktor yeniden götürdüm ama verip vermemek ye kararsız kaldım herkes (sosyal medyaki doktorlar)öcü gibi bahsetmiş bebeğe taşikardi ye bile yol açabilir yazmislar.sizin öksürüğü kesti mı yani ise yaradi mi
Öksürüğüne hırıltısına ne yazıkki bir faydası olmadı 3 gün oldu bende bu şurubu düşünüyordum bebeğe içirmek ne kadar mantıklı

Öksürüğüne hırıltısına ne yazıkki bir faydası olmadı 3 gün oldu bende bu şurubu düşünüyordum bebeğe içirmek ne kadar mantıklı
3gunden fazla kullanmayın dediyazan doktor bana birde azitro antibiyotik verdi onu vermeye başladım fakat ventolin vermeyi düşünmüyorum.eczaci da ventolin sprey de var o kana karışmıyor daha güvenli dedi bilmiyorum ne yapacağımı bende sadirdim

Ek gıda geçen bebeğin bebe bisküvisi pirinç unu yememesi gerektiğini düşünüyorum sadece.
Genel olarak ek gıda konusunda çok bilincsizmisim de siz beni aydinlatiyorsunuz gibi oldu. tesekkurler.
Tam princ unu ve evde yaptigim keciboynuzu unlu yulafli bebe biskuvisini hep yedirdim ogluma bence cok besleyici tavsiye ederim tam princ ununu ve ev yapimi bebe biskuvisini bi arastirin.benim oglumda hic birsey yemiyordu sutum yok.biberon almiyordu çok zorlandim ayrica alerjik bir bebek sut buğday ve fistik alerjisi var ek gidaya ağlaya ağlaya alistirdim.

Buzluga atilan annesutlerini nasil degerlendiriyosunuz.ek gidaya gecmeden once disari cikarken yanima aliyordum.artik meyve pureleri falan aliyorum.zamanlarida gecicek ziyan olsun istemiyorum.biberona koyup icirsem buseferde beni emmiyor.muhallebi falan yapilirmiki.yaptigim mamalarin kivamini acmak icin kullanayim dedim oda bir iki corba kasigi anca gidiyor.

Anne sutu belli bi isida besin degerini kaybediyo diye biliyorum yani muhallebi yogurt vs seyler yapilamiyo

Mesajlari okuyunca hem uzuldum hem sasirdim :KK43: Her bebegin en iyi doktoru annesidir derler herkes kendi bebegini bilir her anne onun icin dunyada en iyi olani yapmak ister.Anne sutunu veremeyen anne devam sutu verir verebilen kendi sutunu verir -ki devam sutu veren annede bunu aman sutumu vermiyim diye keyfinden vermemistir- bebeginin gelisimini annesi herkesten daha iyi bilir ona gore verir ki zaten onuda kafasina gore yapmiyodur gelisim surecini doktoruyla birlikte takip ediyodur.Ek gida konusu zaten cetrefilli bu konu keske her bebek kasigi uzatinca agzini acip yese ama malesef oyle olmuyo her anne hayata dair her konuda oldugu gibi bebegi konusunda da kendi yasadigini zorluklari bilir onu anlatir paylasir dertlesir oneri alir isterse uygular isterse uygulamaz vs. Hayatimda ruseym diye biseyin varligini bebegim ek gidaya gecince ogrendim keza ayni sekilde keciboynuzu unu vs.Onceden sorsalar sutle bebe biskuvisi der gecerdim.Biz bebeklerimize birseyler ogretmee calisiyoruz ama aslinda biz anneler ogreniyoruz yasadikca gordukce.Ve anne olarak birbirimizi anlamamiz destek olmamiz yargilamadan sorgulamadan dertlesmemiz oneride bulunmamiz ama uygulamazsa aaa yanlis yapiyosun demememiz gerekiyo.Herkes ogrendigi faydali bilgiyi paylasmali ki hepimiz ogrenebilelim egosuz bi sekilde sadece anne gozuyle :KK43:

Tam princ unu ve evde yaptigim keciboynuzu unlu yulafli bebe biskuvisini hep yedirdim ogluma bence cok besleyici tavsiye ederim tam princ ununu ve ev yapimi bebe biskuvisini bi arastirin.benim oglumda hic birsey yemiyordu sutum yok.biberon almiyordu çok zorlandim ayrica alerjik bir bebek sut buğday ve fistik alerjisi var ek gidaya ağlaya ağlaya alistirdim.

Deri testindemi cikti bu alerjiler yoksa deneme yanilmaylami ogrendiniz acaba

Ben bazılarını buz ppsetlrrine koymustum karışım kahvaltı yaptırınca içine atıyorum.

Yrt mayalayan varmış ben denemedim ama

Çok bi şey oneremedim çalıştığım için ama bi deneyin yine de

Yogurt denedim oyle bildigimiz yogurt gibi olmadi.sanki kefir kivamindaydi.buz poseti fikri cok guzelmis keske ozamanlar duysaydim.ben hepsini birden cozduruyorum kalanida ciceklere.sut kardesi oldu evdeki cicekler :KK48::KK48:

Mesajlari okuyunca hem uzuldum hem sasirdim :KK43: Her bebegin en iyi doktoru annesidir derler herkes kendi bebegini bilir her anne onun icin dunyada en iyi olani yapmak ister.Anne sutunu veremeyen anne devam sutu verir verebilen kendi sutunu verir -ki devam sutu veren annede bunu aman sutumu vermiyim diye keyfinden vermemistir- bebeginin gelisimini annesi herkesten daha iyi bilir ona gore verir ki zaten onuda kafasina gore yapmiyodur gelisim surecini doktoruyla birlikte takip ediyodur.Ek gida konusu zaten cetrefilli bu konu keske her bebek kasigi uzatinca agzini acip yese ama malesef oyle olmuyo her anne hayata dair her konuda oldugu gibi bebegi konusunda da kendi yasadigini zorluklari bilir onu anlatir paylasir dertlesir oneri alir isterse uygular isterse uygulamaz vs. Hayatimda ruseym diye biseyin varligini bebegim ek gidaya gecince ogrendim keza ayni sekilde keciboynuzu unu vs.Onceden sorsalar sutle bebe biskuvisi der gecerdim.Biz bebeklerimize birseyler ogretmee calisiyoruz ama aslinda biz anneler ogreniyoruz yasadikca gordukce.Ve anne olarak birbirimizi anlamamiz destek olmamiz yargilamadan sorgulamadan dertlesmemiz oneride bulunmamiz ama uygulamazsa aaa yanlis yapiyosun demememiz gerekiyo.Herkes ogrendigi faydali bilgiyi paylasmali ki hepimiz ogrenebilelim egosuz bi sekilde sadece anne gozuyle :KK43:
Bende yorumu diger sayfalari okumadan yazdim bu grupta minns minnos konusuyorduk hiç boyle seylere sahit olmadim.gereksiz olmus bende uzuldum ve çok sasirdim.ikinci bebegim olmasina ragmen bu gruptan o kadar çok sey ogrendim ki ogrenmenin sonu yok......

Deri testindemi cikti bu alerjiler yoksa deneme yanilmaylami ogrendiniz acaba
Deri testinde çikti canim.ayruca deri testinde cikmayan yumurtada vardi onu geçtik.Bizim takipli doktorumuz sabah bebek uyanir uyanmaz aç karnina hemen kahvalti verikecek demişti.devam sutu ve emzirme olmadan boylelikle ek gidaya cabuk alisir demisti.belki yardimci olur..........hayat zaten yeterince zor ayni zorluklari yaşadiğimiz iki kelam ettigimiz kimseyi kirmayalim ...minnoş minnoş konusalim gercekten bu grupta benden 10 yaş kucuk olan ilk defa anne olan bir çok arkadaşimdan o kadar guzel seyler ogrendim ki .....

Gullya Gullya ayrıca burnu da akıyor pazartesi tekrar doktora gideyim ventolin bebeklere
zararlıysa hangi vicdan yoksunu bunu küçücük yavruya verir ya
3gunden fazla kullanmayın dediyazan doktor bana birde azitro antibiyotik verdi onu vermeye başladım fakat ventolin vermeyi düşünmüyorum.eczaci da ventolin sprey de var o kana karışmıyor daha güvenli dedi bilmiyorum ne yapacağımı bende sadirdim
Günaydın doktor antibiyotik vermedi hala öksürüyor gece öksürmesi bir nebze azaldı günde 3 kez şurubu veremedim ıhlamur ve dut pekmezi deneyim öksürük için gece ayağa sarımsak sürüp sabaha kadar bekletiliyormuş hiç deneyeniniz oldu mu sağolsun ventolin hakkında eczacı birşey demedi geçen ay da kuzum nezleydi hafif hırıltısı vardı hiçbirşey kullanmadan geçmişti bu ay olunca korktum havada soğuk allah korusun

Gullya Gullya ayrıca burnu da akıyor pazartesi tekrar doktora gideyim ventolin bebeklere

Günaydın doktor antibiyotik vermedi hala öksürüyor gece öksürmesi bir nebze azaldı günde 3 kez şurubu veremedim ıhlamur ve dut pekmezi deneyim öksürük için gece ayağa sarımsak sürüp sabaha kadar bekletiliyormuş hiç deneyeniniz oldu mu sağolsun ventolin hakkında eczacı birşey demedi geçen ay da kuzum nezleydi hafif hırıltısı vardı hiçbirşey kullanmadan geçmişti bu ay olunca korktum havada soğuk allah korusun
Bizimde 8-10 gündür devam ediyordu oksuruk dünkü antibiyotik mı ise ise yaradi diye düşünüyorum ki bu gece öksürük krizine girmedi.yine devam ediyor ama sanki azalmış.

Ventolini buharla veriyolar die biliyodum ben surubudami varmis.Genel olarak herkes hasta ya Allah tez vakit sifa versin beterinden saklasin ins biz bi ay icinde iki kere antibiyotik kullandik 3 gunu igne olarak hemde serum takildi ogluma falan perisan olduk:KK43: Doktorlar genelde kar zarar hesabi yaparak veriyo ilaclari ventolinide o yuzden vermis olabilirler.Mesela bizim doktorumuz soguk alginliginda petidus verdi ama farkli 3 doktor bebeklere petidus vermeyin dedi ne yapcagimizi sasirdik artik kime guvenip neye inanmaliyiz bilmiyorum :KK43:

Aslında hepimiz sürecin bir aşamasında farklı bir zorlukla karşılaşıyoruz. Kimi bebek anne sütü almamak için direndi, inat etti, anne ne yaptıysa olmadı -ki örnekleri var bu topikte de- kimi bebek kolikle kimisi alerjiyle sınadı ailesini, kendisini sabahlara kadar uyumadı-uyutmadı. Bazı minnoşlar ek gıdayı şiddetle reddetti anca alışıyor. Uykusuydu, kakasıydı, emeklemesiydi derken çok farklı zorlukları var bu yolun. Ha bazı bebekler -ki %5lik kısım oluyor azınlık- bu süreçleri kolayca atlatıyor. Bazıları birden fazla sorunu aynı anda yaşıyor. Hepimiz öğreniyoruz onlarla birlikte. Yani fikir alışverişi yapıyoruz burada gerçekten hepinizden öğrendiğim çok şey var. Meselenin yarıştırma olduğunu düşünmüyorum. Bizim topiğimiz kimse üzülmesin, olay kıyasa girmesin diye bebek kilo/ boylarının bile konuşulmadığı bir topik. Diğer gruplara bakarsanız çoğunda bunun sürekli dile getirildiğini görebilirsiniz. Ek gıda almayan bir bebeğin annesine 5tatlı kaşığı bile çok geliyor ya da anne sütüyle besleyen biri miktarı bilerek vermediği için cc değerleri az ya da çok gelebiliyor. Gullya Gullya aylardır bebeği ek gıda almayan bir anne bu yüzden miktarı ilk duyduğu zaman ona fazla gelmiş olması normal. Minnakmucizem Minnakmucizem anladığım kadarıyla meme ve ek gıda reddi yaşamış bir anne. @Dns90 bebeği küvözde kalmış, anne sütü verebilmek için uğraşmış bir anne. BlueSpace BlueSpace işe erken başlayıp bir süre bebeği aç kalmış bir anne.
B Badekuti birçok sorunu üst üste yaşamış bir anne.
...
Yani arkadaşlar örneklerimiz çok çünkü her bebek kendi hikayesinin kahramanı anneyle birlikte. Her birimiz farklı bir zorluğundan geçiyoruz anneliğin bazılarımız bunu belki daha iyi tolere ediyor bazılarımız üstesinden gelmekte zorlanıyor. Yaşadığı zorluğu paylaşan biri “en çok benim” demek için paylaşmıyordur sadece anlatmak istediği için belki bir çözüm bulmak için anlatıyordur. Birbirimizi tanımasak da birbirimizde az çok hakkımız var hiç değilse bunca zamana yayılan bilgi paylaşım hakkımız var. Birimizin bebeği hasta olsa hepimiz içimizden “ya inşallah iyi olur” diye dua etmiyor muyuz? Bence birleştiğimiz en kutsal nokta bu. Sevgiler.

Ventolin şurubu, şurup olarak Ağustos sonunda kullandık kızım bronşiolit olmuştu. Sabah akşam 3ml olarak verdik 3 gün ile başladık fakat hırıltı geçmeyince 5güne tamamlayıp bıraktık. Hırıltısını, öksürüğünü çok güzel kesti. Daha fazla ilerlemedi çok şükür. Ekstra bir huzursuzluk gözlemlemedim kullandığımız dönemde. Yani doktorunuza güveniyorsanız ve kullanmanız için veriyorsa eczacılara pek söz hakkı düşmemeli naçizane fikrim.

X