2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Deri testinde çikti canim.ayruca deri testinde cikmayan yumurtada vardi onu geçtik.Bizim takipli doktorumuz sabah bebek uyanir uyanmaz aç karnina hemen kahvalti verikecek demişti.devam sutu ve emzirme olmadan boylelikle ek gidaya cabuk alisir demisti.belki yardimci olur..........hayat zaten yeterince zor ayni zorluklari yaşadiğimiz iki kelam ettigimiz kimseyi kirmayalim ...minnoş minnoş konusalim gercekten bu grupta benden 10 yaş kucuk olan ilk defa anne olan bir çok arkadaşimdan o kadar guzel seyler ogrendim ki .....

Bizimde deri testinde cikmisti alerjilerimiz Allahima sukurler olsun yumurtayi artik verebiliyorum eskisi kadar zorlu degil alerjimiz doktorumuz bile bu duruma saskin bazi seyleri hala veremiyorum ama bunada sukur insallah sizinde tez vakit gecer

Ventolini buharla veriyolar die biliyodum ben surubudami varmis.Genel olarak herkes hasta ya Allah tez vakit sifa versin beterinden saklasin ins biz bi ay icinde iki kere antibiyotik kullandik 3 gunu igne olarak hemde serum takildi ogluma falan perisan olduk:KK43: Doktorlar genelde kar zarar hesabi yaparak veriyo ilaclari ventolinide o yuzden vermis olabilirler.Mesela bizim doktorumuz soguk alginliginda petidus verdi ama farkli 3 doktor bebeklere petidus vermeyin dedi ne yapcagimizi sasirdik artik kime guvenip neye inanmaliyiz bilmiyorum :KK43:
Aynen öyle canım illaki birilerine güvenmemiz lazım el mahkum benimde ciğerler hassas çocukken bronşit oldum hatta geçen yıllarlar da da bronşit oldum faranjitim var sürekli öksürükten muzdaribim inşallah bana çekmemiştir

Ventolin şurubu, şurup olarak Ağustos sonunda kullandık kızım bronşiolit olmuştu. Sabah akşam 3ml olarak verdik 3 gün ile başladık fakat hırıltı geçmeyince 5güne tamamlayıp bıraktık. Hırıltısını, öksürüğünü çok güzel kesti. Daha fazla ilerlemedi çok şükür. Ekstra bir huzursuzluk gözlemlemedim kullandığımız dönemde. Yani doktorunuza güveniyorsanız ve kullanmanız için veriyorsa eczacılara pek söz hakkı düşmemeli naçizane fikrim.
4 gün öksürük biraz azaldı hırıltı hala var yarın doktora gideyim

Aslında hepimiz sürecin bir aşamasında farklı bir zorlukla karşılaşıyoruz. Kimi bebek anne sütü almamak için direndi, inat etti, anne ne yaptıysa olmadı -ki örnekleri var bu topikte de- kimi bebek kolikle kimisi alerjiyle sınadı ailesini, kendisini sabahlara kadar uyumadı-uyutmadı. Bazı minnoşlar ek gıdayı şiddetle reddetti anca alışıyor. Uykusuydu, kakasıydı, emeklemesiydi derken çok farklı zorlukları var bu yolun. Ha bazı bebekler -ki %5lik kısım oluyor azınlık- bu süreçleri kolayca atlatıyor. Bazıları birden fazla sorunu aynı anda yaşıyor. Hepimiz öğreniyoruz onlarla birlikte. Yani fikir alışverişi yapıyoruz burada gerçekten hepinizden öğrendiğim çok şey var. Meselenin yarıştırma olduğunu düşünmüyorum. Bizim topiğimiz kimse üzülmesin, olay kıyasa girmesin diye bebek kilo/ boylarının bile konuşulmadığı bir topik. Diğer gruplara bakarsanız çoğunda bunun sürekli dile getirildiğini görebilirsiniz. Ek gıda almayan bir bebeğin annesine 5tatlı kaşığı bile çok geliyor ya da anne sütüyle besleyen biri miktarı bilerek vermediği için cc değerleri az ya da çok gelebiliyor. Gullya Gullya aylardır bebeği ek gıda almayan bir anne bu yüzden miktarı ilk duyduğu zaman ona fazla gelmiş olması normal. @Minnakmucizem anladığım kadarıyla meme ve ek gıda reddi yaşamış bir anne. @Dns90 bebeği küvözde kalmış, anne sütü verebilmek için uğraşmış bir anne. @Hymph işe erken başlayıp bir süre bebeği aç kalmış bir anne.
B Badekuti birçok sorunu üst üste yaşamış bir anne.
...
Yani arkadaşlar örneklerimiz çok çünkü her bebek kendi hikayesinin kahramanı anneyle birlikte. Her birimiz farklı bir zorluğundan geçiyoruz anneliğin bazılarımız bunu belki daha iyi tolere ediyor bazılarımız üstesinden gelmekte zorlanıyor. Yaşadığı zorluğu paylaşan biri “en çok benim” demek için paylaşmıyordur sadece anlatmak istediği için belki bir çözüm bulmak için anlatıyordur. Birbirimizi tanımasak da birbirimizde az çok hakkımız var hiç değilse bunca zamana yayılan bilgi paylaşım hakkımız var. Birimizin bebeği hasta olsa hepimiz içimizden “ya inşallah iyi olur” diye dua etmiyor muyuz? Bence birleştiğimiz en kutsal nokta bu. Sevgiler.
Çok güzel yazmışsınız kızımın boyunu yazarken kesinlikle kıyaslama amaçlı yazmadım sadece ortalamanın altında kalma endişesi yaşadım doğum kilosu ve boyu iyiydi kendimde hata buldum kusması vardı yeterli beslenememiş mi sütüm azdı formül mama takviyesi yaptım aylık kilo alımları alt sınırlardaydı bu sonuca nerden vardım bir aydır kızım kusmuyor ve kilo alımı iyi bu ayda böyle kilo alırsa demekki gelişimi kusmaya ve beslenmeye bağlıymış bunu doktorda söylemişti. çok şükür sağlığı iyi gerisi önemli değil geçen günkü tartışma gereksiz ve kırıcı olmuş sizleri tanımıyorum geçmişiniz var değmez kalp kırmaya

Ayrıca şubat annelerinde şöyle bir durum vardı kendi aralarında konuşuyorlardı bir sorun paylaşmak danışmak istediğimde sadece ben değil sonradan gelen başka birine dahi cevap verme tenezzülünde bile bulunmuyorlardı sizde bu durum yok çok teşekkürler :KK200:

Bizimde deri testinde cikmisti alerjilerimiz Allahima sukurler olsun yumurtayi artik verebiliyorum eskisi kadar zorlu degil alerjimiz doktorumuz bile bu duruma saskin bazi seyleri hala veremiyorum ama bunada sukur insallah sizinde tez vakit gecer
Canim ben ikk yumurta yediginde oturup hungur hungur agladim.alerjinin en buyuk sikintisi tam olarak neyin dojundugunu bilememek ek gida da aklimi kaciracaktim makarna vitma diye bir sayfa buldum ordan icinde bugday olmayan sehriye ekmek unu falan vuldum misir irmigi ve o kadina gercekten dua ediyorum.cunku sut ve bugday elaerjisi demek sutunuzde yoksa formul diyet mama almayan bir bebeginiz vsrsa aklinizi kacirmamak hic de zor degil.allah baska dert vermesin sizde neye alerji var.yuksek mi alerji seviyenix bizim sukur cok yuksek degil ilk 8 ay bagirsak tepkiliydi simdi deri tepkili dermatit oluyor ve burnu tikanip nefes alamiyor.....sut urunu yerse henuz bugday denemesi yapamadim 15 gun donra onu da bir deniycem ....insallah gectigini de paylaşiriz

4 gün öksürük biraz azaldı hırıltı hala var yarın doktora gideyim
Kızım bronşiolit olduğunda inan o kadar az öksürüyordu ki. Yani toplasan günde 10 bile etmiyordu öyle söyleyeyim. Hırıltısı vardı hafif. Mutlaka git canım doktora çok çabuk ilerliyor ne yazık ki bebeklerde üst solunum yolu enfeksiyonu birden alt solunum yolu enfeksiyonuna çeviriyor. Geçmiş olsun.

Kızım bronşiolit olduğunda inan o kadar az öksürüyordu ki. Yani toplasan günde 10 bile etmiyordu öyle söyleyeyim. Hırıltısı vardı hafif. Mutlaka git canım doktora çok çabuk ilerliyor ne yazık ki bebeklerde üst solunum yolu enfeksiyonu birden alt solunum yolu enfeksiyonuna çeviriyor. Geçmiş olsun.
Çok sağol canım perşembe gittim ventolin şurup verdi hırıltısı öksürüğü azaldı yarın kontrole gideyim allah korusun bronsiolit yeni duyduğum bir hastalık keşke su hastalıklar hiç olmasa. Annem paket ıhlamur çayı almış içindekilere baktım karanfil ıhlamur dut yaprağı tarçın roybos var roybos çayı bebekler içebilir mi öksürük için vereceğim belki faydası olur

Canim ben ikk yumurta yediginde oturup hungur hungur agladim.alerjinin en buyuk sikintisi tam olarak neyin dojundugunu bilememek ek gida da aklimi kaciracaktim makarna vitma diye bir sayfa buldum ordan icinde bugday olmayan sehriye ekmek unu falan vuldum misir irmigi ve o kadina gercekten dua ediyorum.cunku sut ve bugday elaerjisi demek sutunuzde yoksa formul diyet mama almayan bir bebeginiz vsrsa aklinizi kacirmamak hic de zor degil.allah baska dert vermesin sizde neye alerji var.yuksek mi alerji seviyenix bizim sukur cok yuksek degil ilk 8 ay bagirsak tepkiliydi simdi deri tepkili dermatit oluyor ve burnu tikanip nefes alamiyor.....sut urunu yerse henuz bugday denemesi yapamadim 15 gun donra onu da bir deniycem ....insallah gectigini de paylaşiriz

Ben alerjisini ilk farkettigimde sut alerjisi diye cok korkmustum anlatamiyorumda derdimi kimseye biraz pimpirikliyim diye abartiyosun diyolardi annem surekli kiziyodu cocukta hastalik ariyosun diye nerdeyse dogumdan beri dermatit vardi bizde 3 aylikken kakasi bozulmaya basladi cok sukur kan olmadi ama hep mukusluydu.Sutu bol bi insan degilim zaten normal mamayida kabul etmiyodu bebegim alerjisi var bunun alerji mamasinida icmez ac kalicak diye ciddi anlamda psikolojik bunalima girmistim surekli agliyodum ama cok sukur sut alerjimiz yokmus doktorlar resmen kaosa surukluyo insani bu konuda bence biz cok sukur zoru atlattik insallah sizde atlatirsiniz

Ben alerjisini ilk farkettigimde sut alerjisi diye cok korkmustum anlatamiyorumda derdimi kimseye biraz pimpirikliyim diye abartiyosun diyolardi annem surekli kiziyodu cocukta hastalik ariyosun diye nerdeyse dogumdan beri dermatit vardi bizde 3 aylikken kakasi bozulmaya basladi cok sukur kan olmadi ama hep mukusluydu.Sutu bol bi insan degilim zaten normal mamayida kabul etmiyodu bebegim alerjisi var bunun alerji mamasinida icmez ac kalicak diye ciddi anlamda psikolojik bunalima girmistim surekli agliyodum ama cok sukur sut alerjimiz yokmus doktorlar resmen kaosa surukluyo insani bu konuda bence biz cok sukur zoru atlattik insallah sizde atlatirsiniz
Tesekkur ediyorum her dert buyuktur eminim ama alerji çok zor.oğlum yogurt ne bilmiyor ekmek bilmiyor.....ablasi bisey yerken yemek istiyor cevre ekmek ne yaoar ki saçma diyor baski yapiyor.dermatit ayri bi yerden zorluyor burun tikanikligi ayri hemen bronsite ceviriyor.bir de oglunda hazir mama kavanoz olanlar icinde alerjik bisey olmasa bile mutlaka dokunuyor..sizde bu durum var mi ?

Tesekkur ediyorum her dert buyuktur eminim ama alerji çok zor.oğlum yogurt ne bilmiyor ekmek bilmiyor.....ablasi bisey yerken yemek istiyor cevre ekmek ne yaoar ki saçma diyor baski yapiyor.dermatit ayri bi yerden zorluyor burun tikanikligi ayri hemen bronsite ceviriyor.bir de oglunda hazir mama kavanoz olanlar icinde alerjik bisey olmasa bile mutlaka dokunuyor..sizde bu durum var mi ?

Evet alerji gercekten cok zor benim oglumun ileri derece olmamasina ragmen cok zorlandim.Kavanoz mama hic yedirmedim ama icinde eser miktarda bile alerjen bulunmasi yeterli oluyo malesef doktorumuz peynir kesilen bir bicakla kesilmis bi gidayi yemesi bile yeterlidir diyeti bozar demisti.Nacizane tavsiyem hazir olan herseyden uzak durmaniz

Cevreye gelince benim kendi annem anlamadi beni degilki cevre anlasin cocugu rahat birak doktorlara goturup durma diye kizardi diyet yapmam gerekiyo sut urunleri yememem lazim diyodum boyle sacma seymi olur alerjisi alan yok cocugun cocukta hastalik cikariosun derdi.Kakasini kontrol ederdim ona gulerdi insanlar abartiyosun derdi.Diyet yapmaya calisirdim azciktan bisi olmaz sutun olmicak hicbisey yemiyosun derdi annem bu sefer sutum yetmiyo ac kaliyo cocuk diye aglardim :) Dicegim o ki anneniz bile olsa herkes herseyi der 11 aylik annelik seruvenimde sunu anladimki icgudulerim hep beni dogru olana goturdu anneler gercekten hisseder kim ne derse desin bir anne bence ic sesini dinlemeli :)

Kizlar uyku tulumu kullanan varmi aranizda.malum kis cok hissettiriyo kendini.bizim tospada hic duzgun yatmiyo.yatakda done done tur atiyo.rahat hareket edebiliyomu icinde merak ediyorum.

Kizlar uyku tulumu kullanan varmi aranizda.malum kis cok hissettiriyo kendini.bizim tospada hic duzgun yatmiyo.yatakda done done tur atiyo.rahat hareket edebiliyomu icinde merak ediyorum.
Uyku tulumu dogdugundan beri kullaniyorum. Suan 4 tane uyku tulumu kullaniyorum dönüşümlü. Hepsinden cok memnunum. Cokta rahat yatiyor. Istedigi yere done done uyuyor.

Bende kullanıyorm ortmuyorum hiç üstünu bence oda mutlu gibi yatarken

Peki pacali olanlardanmi yoksa alt kismi torba gibi olanlarda mi.birde herhangi bi bebek magazasinda satilanlardanmi yoksa belli bi marka vami kumas dolgu rahatlik acisindan tercih edilen.

Peki pacali olanlardanmi yoksa alt kismi torba gibi olanlarda mi.birde herhangi bi bebek magazasinda satilanlardanmi yoksa belli bi marka vami kumas dolgu rahatlik acisindan tercih edilen.
Bebeklerimiz artik haraketli o yuzdrn torba tulum yetine paçalı tulumlar daha rahat oluyor. Internette merinos yununden uyku tulumu diye yazarsan bir markanin tulumu var gayet genis kesim rahat bende kullaniyorum memnunum. Onun haricinde mothercare almistim ondan da cok memnunum. Birde lcwden aldigim var. O biraz kalin ama suan havalar sogudugu icin o da terletmiyor iyi. Evin derecesine gore alirsan tulumu hemen hepsinden memnun kalirsin aslinda. Odaniz 24 derece civarindaysa 1.5 tog , 20-22 derece civarindaysa 2.5 tog alirsan gayet ideal oluyor.

merhaba,daha once ayni soruyu sormus biri olarak hemen cevaplayim.kullaniyorum ve cok memnunum. F ferayegul un onerisiyle e bebekten aldim.uzerinde nasil kullanilmasi gerektigi yaziyor.

Hanımlar acil bir sorum var bu aylarda mastit olan var mı ? Göğüste ağrı yaşayan sonrasında vücuda halsizlik gibi dönen..

X