2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Benim ağrım var ciddi anlamda kas ağrısı gibi ağrım acı şeklinde böyle tarifte edemiyorum grip öncesi kırgınlık yaşıyor gibiyim ama o kadar. Lahana yaprağı dışında illa ilaç kullanmak mı gerekiyor peki bilgisi olan var mı :KK43:

Benim ağrım var ciddi anlamda kas ağrısı gibi ağrım acı şeklinde böyle tarifte edemiyorum grip öncesi kırgınlık yaşıyor gibiyim ama o kadar. Lahana yaprağı dışında illa ilaç kullanmak mı gerekiyor peki bilgisi olan var mı :KK43:
Selam cnm, gogus ucunda sut bezesi gibi bir minicik bir baloncuk var mi. Ben zamaninda 2 kutu antibiyotik kullanmistim bu sebeple. Sakin ihmal etme doktora git. Birde bebek emmedigi zamanlarda surekli sağ gogsunu hep boşalt gecer biran once insallah inun agrisi cok kotu

Merhaba benim 11 aylık kızım var. Kızımbu arlar kasıkla ona yemek yedirmeme izin vermiyorr. Ya onunne taneli bişiyler koyıcam kendi eliyle yiyecek ya da ben elimle besliylecegim taneli yiyecekleri. Kofte filan gibi. Yeni catal verdim eline onunla da yedi. Ama asla kasıkla sulu bişiy yemiyo. Sulu yemeyincede kqbız oluyo cok zorlanıyo. Corbayı bile kasıkla onune verdim yesin diye oraya buraya surdu agzına getirmedi. Benzeri bi durum yasıyan varmı?

Merhaba benim 11 aylık kızım var. Kızımbu arlar kasıkla ona yemek yedirmeme izin vermiyorr. Ya onunne taneli bişiyler koyıcam kendi eliyle yiyecek ya da ben elimle besliylecegim taneli yiyecekleri. Kofte filan gibi. Yeni catal verdim eline onunla da yedi. Ama asla kasıkla sulu bişiy yemiyo. Sulu yemeyincede kqbız oluyo cok zorlanıyo. Corbayı bile kasıkla onune verdim yesin diye oraya buraya surdu agzına getirmedi. Benzeri bi durum yasıyan varmı?

Aaaa benim oğlum

Taneli bi şey verecek gibi yapıp ağzını açtığı an tikiyorum kaşığı :) evet çocuğumu kandiriyorum adem gunes olsa çok kızardı hahshshzhzvzb

Aaaa benim oğlum

Taneli bi şey verecek gibi yapıp ağzını açtığı an tikiyorum kaşığı :) evet çocuğumu kandiriyorum adem gunes olsa çok kızardı hahshshzhzvzb
Benim kizim 1 yasinda kendi yiyordu yemegini..... gorenler çok şasiriyordu. Iki numara kasik tutamiyor.....sacma sapan video kliplerle yiyor bizimki de istiyor ki sadece muhallebi yesin.Taneli gida sevenler çok sanslisiniz arkadasim geldi gecen gun 14 aylik oğlu sadece emiyor diyebilirim o kadar az yemek yiyor ki masallah topidik baya ....sanirim artik yasindan sonra buyume hizi dustugu icin devam sutu ihtiyaci da azalacak degil mi ? Arkadaslar bu soru hep soruluyor ama ne kadar devam sutu aliyor bebeklerimiz biz gunde 500 ml yi goremiyoruz biberon tutmadigi icin kaşikla .......o kadar yorucu bir iş ki .....ama ilk 8 9 ve 10 . Aylarda devam sutu miktari azaldiginda ne yerse yesin kilo almadi .....

Benim kizim 1 yasinda kendi yiyordu yemegini..... gorenler çok şasiriyordu. Iki numara kasik tutamiyor.....sacma sapan video kliplerle yiyor bizimki de istiyor ki sadece muhallebi yesin.Taneli gida sevenler çok sanslisiniz arkadasim geldi gecen gun 14 aylik oğlu sadece emiyor diyebilirim o kadar az yemek yiyor ki masallah topidik baya ....sanirim artik yasindan sonra buyume hizi dustugu icin devam sutu ihtiyaci da azalacak degil mi ? Arkadaslar bu soru hep soruluyor ama ne kadar devam sutu aliyor bebeklerimiz biz gunde 500 ml yi goremiyoruz biberon tutmadigi icin kaşikla .......o kadar yorucu bir iş ki .....ama ilk 8 9 ve 10 . Aylarda devam sutu miktari azaldiginda ne yerse yesin kilo almadi .....
merhaba,bizim kiz dogdugundan beri istahli bir bebek.2-3 gune 1 yasina girecek ve gunde ortalama 700 ml rahat iciyodur herhalde benimkide cogu vardir azi yoktur.tam bir biberon asigi.birazda uyku rutini aliskanligi oldu uyumadan karni ne kadar tok olursa olsun cok rahat 150 ml iciyor ve hatta gomuyor desem yeridir.

Cnm selam. Bebeginin alerjisi daha iyi olmustur umarim. Calistigim gunler kizim mama aliyor. Butun gun 13 olcek devam sutu yani 400 ml diyebiliriz. Kahvaltida yumurta peynir yogurt. Ogle yemeginde sebze corbasi 1 tabak. Aksam da yogurt 1 kase. Butun yedikleri bunlar. Kilosu da onde gidiyor. Calismadigim gunler devam sutu vermiyorum beni emiyor ama bende bu kadar sut yok yani o gunler daha az sut icmis oluyor

Bebeklerin 6. aydan sonra doyma kriteri kilo alimiymis ama her ay kilo almayadabilirmis(tezat bi durum ama bana soylenende bu ne yazikki :) ) 1 yasinda bebeklerin dogum kilosunu 2.5-3 katina katlamasi gerekirmis kilosu gelisimi iyiyse cokta kasmaya ml hesabi yapmaya gerek yok bence bi ay fazla alir diger ay kilo almaz kendini dengeler.Genel olarak keyfi yerindeyse skinti yoktur galiba :)
Dipnot:Aylarca acmi tokmu doydumu diye kafayi yiyip sonunda amaaaaann noktasina gelebilmis bir anne dusuncesi bunlar :)

Merhaba tatlı anneler uzun zamandır topiğe girmiyorum birlikte çok güzel bi süreç geçirmiştik çok şey öğrenmiştim şimdi 2.ye hamileyim 6 haftalık yeni öğrendim ve çok üzülüyorum günlerdir ağlıyorum kabullenemedim sezaryen Doğum yaptım kendimi hiç hazır hissetmiyorum ailem uzakta 2 bebekle nasıl baş edicem çok endişeliyim benim gibi 2.ye hamile olan var mı yada peş peşe Doğum yapan

Merhaba tatlı anneler uzun zamandır topiğe girmiyorum birlikte çok güzel bi süreç geçirmiştik çok şey öğrenmiştim şimdi 2.ye hamileyim 6 haftalık yeni öğrendim ve çok üzülüyorum günlerdir ağlıyorum kabullenemedim sezaryen Doğum yaptım kendimi hiç hazır hissetmiyorum ailem uzakta 2 bebekle nasıl baş edicem çok endişeliyim benim gibi 2.ye hamile olan var mı yada peş peşe Doğum yapan
Bende 2018 ocak annesiydim sezeryan doğum yaptım şimdi 10 haftalik hamileyim korkma canım üzülme biz bir de emiyorduk yeni yeni birakmaya çalışıyoruz rabbim kolaylığını verir inşallah

Canım hayırla, sağlıkla gelsin inşallah bebeğin. İki yılın belki zor geçer ama sonrası ferah olur arkadaş gibi büyürler. Kendini de bebeğini de üzmemelisin.

Bende 2018 ocak annesiydim sezeryan doğum yaptım şimdi 10 haftalik hamileyim korkma canım üzülme biz bir de emiyorduk yeni yeni birakmaya çalışıyoruz rabbim kolaylığını verir inşallah
Bebeğin saglikla gelsin. Evet ilknzamanlar zor gecer bu gercek ama sonrasinin mufakatini dusunursen harika. Bebegine oyun arkadasi geliyor ileride de can yoldasi inşallah

Ben de ocak annesiyim ve hamileyim ben de sezaryen oldum hiç üzülme sorun yaşamazsın iki çocuk bakabileceksen herzaman daha iyidir çok şanslı olduğumu düşünüyorum bin şükür olsun zaten göreceksin zaman çabuk geçecek

İkinciye hamile olan varmış bayağı üzülüp bebeklerinizi üzmeyin sadece sabır sonrası güzel olacak tek başına büyütmek biraz zor olur ama imkansız değil herşeyin bir yolu bulunuyor yeter ki neşemizi pozitifliğimizi kaybetmeyelim

X