2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Merhaba tatlı anneler uzun zamandır topiğe girmiyorum birlikte çok güzel bi süreç geçirmiştik çok şey öğrenmiştim şimdi 2.ye hamileyim 6 haftalık yeni öğrendim ve çok üzülüyorum günlerdir ağlıyorum kabullenemedim sezaryen Doğum yaptım kendimi hiç hazır hissetmiyorum ailem uzakta 2 bebekle nasıl baş edicem çok endişeliyim benim gibi 2.ye hamile olan var mı yada peş peşe Doğum yapan
Aaa cnm yukarida bir arkadasi gordum seni atlamisim gormedim. Hayirli ugurlu olsun insallah. hic uzulme biraz zorlanicaksin ama sonrasi ferah insallah. Benim doktorum gebelik dahil 2 yil demisti 2. Gebelik icin. Yani bebek 15 aylikken hamile kalabilirsin demisti ki senin bebeginde yasina geldi. Rabbim saglikla almayi nasip etsin kucagina

Bende 2018 ocak annesiydim sezeryan doğum yaptım şimdi 10 haftalik hamileyim korkma canım üzülme biz bir de emiyorduk yeni yeni birakmaya çalışıyoruz rabbim kolaylığını verir inşallah
Amin inşallah Salı günü doktor randevum bende emziriyorum nette devam edebileceğimiz yazıyor tabi doktorun görüşü önemli senin doktorun ne düşünüyor bu konuda

Canım hayırla, sağlıkla gelsin inşallah bebeğin. İki yılın belki zor geçer ama sonrası ferah olur arkadaş gibi büyürler. Kendini de bebeğini de üzmemelisin.
Teşekkür ederim L Lilyumm_ inşallah zor bi süreç olacak ama yapacakta bişey Yok şuan ki bebeğimi ihmal etmek zorunda kalırmıyım bir sürü soru işaretleri ile doluyum yaşayıp görücem

Aaa cnm yukarida bir arkadasi gordum seni atlamisim gormedim. Hayirli ugurlu olsun insallah. hic uzulme biraz zorlanicaksin ama sonrasi ferah insallah. Benim doktorum gebelik dahil 2 yil demisti 2. Gebelik icin. Yani bebek 15 aylikken hamile kalabilirsin demisti ki senin bebeginde yasina geldi. Rabbim saglikla almayi nasip etsin kucagina
Teşekkür ederim F ferayegul inşallah kolay geçer herşey daha yeni öğrendiğim için şaşkınım endişeliyim biraz büyüdükçe alışırım umarım ilkinde havalara uçuyordum çok istediğim için şimdi öyle olmadı belki hissettikçe isterim

Kendi biraktiysa bilemem de hamileyken emzirilirmis hiç bir sakıncası yokmuş o şehir efsaneymis

Yıllar boyunca bir sürü çocuk Sutten kesildi anneler hamile diye. Yazık olan o çocuklara oldu
Evet yesa yesa nette öyle diyor sanırım kan değerlerine bakıp karar veriyorlar benim bebeğim çok düşkün tüm gece sürekli emmek istiyo Biraz daha emzirmek istiyorum ama şöylede bişey var aşırı hassas oluyor göğüsler şiddetli bi acı var yara gibi sanki ilk emzirme gümlerinden çok daha zor herkeste öyle mi bilemiyorum tabi benim öyle oldu belki bununda etkisi vardır bıraktırmalarında

Ben de ocak annesiyim ve hamileyim ben de sezaryen oldum hiç üzülme sorun yaşamazsın iki çocuk bakabileceksen herzaman daha iyidir çok şanslı olduğumu düşünüyorum bin şükür olsun zaten göreceksin zaman çabuk geçecek
Maşallah ne güzel düşünüyorsun isteklisin banada gelsin o pozitiflik kaçıncı haftadasın

Kendi biraktiysa bilemem de hamileyken emzirilirmis hiç bir sakıncası yokmuş o şehir efsaneymis

Yıllar boyunca bir sürü çocuk Sutten kesildi anneler hamile diye. Yazık olan o çocuklara oldu
Benim düşük tehlikem vardı ayrica 4. Aya kadar emzorebilirsin dedi zaten. Ama kese etrafında kanama olupdurdugu icin bıraktık ayrica kısa boylu biriyim sancilarim erken başlıyor doktorum emzirmeden dolayı erken doğum olabilir daha fazla izin veremem dedi yoksa bende istemedim bırakmayı tandem emzirme diye araştırıp durdum

Amin inşallah Salı günü doktor randevum bende emziriyorum nette devam edebileceğimiz yazıyor tabi doktorun görüşü önemli senin doktorun ne düşünüyor bu konuda
4. Aya kadar izin vermişti ama düşük tehlikesi yüzünden biraz daha erken kesmek durumunda kaldım yoksa bendw bebeğimde vok düşkündü emmeye

Hamileliğin tamamında izin veren doktorlar çoğunlukta aslında ama sizin durum farklıymis o yüzden de olabilir

Sağlıkla gelsinler

Kesinlikle oyle zararli sanildiginin aksine o cocuk icin bulunmaz bir sans yeniden kolostrum almak ama ne yazikki anne sutu kiymeti zamaninda bilinmedigi icin nice bebekler yanlis yonlendirmeyle o mucizeden mahrum kaldi buyukle kucugu ayni anda emziren insanlar var bi sevimli oluyolarki :))

Maşallah ne güzel düşünüyorsun isteklisin banada gelsin o pozitiflik kaçıncı haftadasın

Ben 23. Haftadayım ilk doktora gittiğimde erken diye ben de endişeliydim ama sonuçta çok örnek var aldırmayacağıma göre boşuna üzüntü stres yapmadım yolun yarısı bitti bile darısı başına

Bu arada kızlar benim kızım 1 yaşına girmek üzere ve aşırı baş parmağını emiyor ne yapsam bilemedim dokunma diyen doktor da var çözüm bul yoksa alışkanlık olur diyen de çözüm önerisi bilen ya da yakınlarından duymuş olan var mı

Bu arada kızlar benim kızım 1 yaşına girmek üzere ve aşırı baş parmağını emiyor ne yapsam bilemedim dokunma diyen doktor da var çözüm bul yoksa alışkanlık olur diyen de çözüm önerisi bilen ya da yakınlarından duymuş olan var mı
Benm oglum da emiyo doktor yapabilecegin bisey yok dedi. 2 yasinda dis doktoru bi aparat veriomus onjnla birakiliomus smdilik mudahale etmiorum

Oooo Hanımlar bu mevzular bebek yarıştırmaya ne zaman geldi , çok geri kalmışız buralardan sanırım. Bir zamanlar herkes doktor kontrollerindeki eksikleri bile sorgulayıp destekleyip akıl fikir danışırken şimdi en ufak laflar dokunur mu oldu ? Herkes anne herkesin bebeği kendine kıymetli evet ama anne olmak birazda empati ve hoşgörü değil mi ya ben mi yanlış düşünüyorum ? Şey de olacak mı benim ki yürüdü senin ki yürümüyor mu aaaaa ?! Yapmayın allah askına.. Burada bile yorum yazarken bırakın her bebeğin nasıl nerede ne durumda yetişip ne yiyebildiğini anneyi de düşünün bence biraz. Her anne de aynı durumda değil aynı pozisyonda değil.. biraz sevgiiii lütfen.
Ben dedim sana Mira yürüyor benimki yürümüyor diye :halay: ay çok komik ya mira 4 aylıkken emeklemeye başladı halen inanamıyorum yok bacım biz sizinle yarisamayiz :KK12:masallah yavrulara

Yeni hamileler varmış tebrik ederim sağlıkla kucaginiza alirsiniz inşallah stres yapmayın bence olacağı varmış ne güzel yaş farkı az olarak büyüyecekler

X