2018 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    262
Sevgili anneler iyi günler çocuklarınızın en sevdiği vakit geçirmekten çok mutlu olduğu kitaplar varsa adını yazar mısınız değişik fikirler arıyorum.tesekkurler simdiden

iyi geceler anneler. .oğlum 13 aylık oldu ve maşallah yürüyor. .. zayıf bir bebek. .10 kilo. .. abla alo baba diyor. . sizler nasılsınız

Benim oğluşta 14 aylık. Tam doğum gününde yürüdü her şey bi anda oldu anlayamadık :) 10.8 kg. Bizimkide zayıf ama inanılmaz hareketli olmasına bağlıyorum. Çekmediği çekmece girmediği delik yok. Gerçekten çok zor kontrolü. Yinede buraya kadar her şey normalde konuşmaya gelince pek becerikli değil daha bi anne bile demedi. Arada baba annağğne falan diyo ama onlarıda bilinçli söylemiyor gibi. Ne zaman konuşacak ve konuşması için neler yapmalıyım bilmiyorum. Bol bol da konuşmaya kelimeleri tekrar tekrar söylemeye çalışıyorumda aslında. Ama tık yok :KK43: yalnız bizim dediklerimizi anlıyor mesela evde hangi telefon terlik gözlük kiminse onu bilip sahibine getiriyor. Şimdilik durumlar böyle :)

Sevgili anneler iyi günler çocuklarınızın en sevdiği vakit geçirmekten çok mutlu olduğu kitaplar varsa adını yazar mısınız değişik fikirler arıyorum.tesekkurler simdiden

-İş bankası kültür yayınları- hareketli kitaplar serisi
-Sesli kitaplar( o ses nedir? Ve ilk hayvan sesleri kitabım)
-bebek dokun öğren/ iyi geceler
-dokun hisset öğren kartları/ ilk sözcükler
-minik adımlar/ hayvanlar
-aç tırtıl
-karakter eğitimi fabl serisi/ 10lu set
-maskeli kitabım/ renkler
-aynalı kitap/ güzel bir gün

Bunlar kızımın en sevdiği kitaplar. Farklı kitapları da var ama en çok beğendiklerini yazdım liste çok kabarmasın diye :) zaten oyuncaktan çok kitabı olan bir bebek çok şükür ki faydasını da oldukça görüyoruz.

F ferayegul benim kızımda hasta oldu görünüste bakınca burnu akıo sadece geceleri tıkanıyor bazen genzi dolu gibi ama ates falan da yok 2 gün oldu ama gecti diemem doktora götürmelimiyim siz böyle deyince korktm

-İş bankası kültür yayınları- hareketli kitaplar serisi
-Sesli kitaplar( o ses nedir? Ve ilk hayvan sesleri kitabım)
-bebek dokun öğren/ iyi geceler
-dokun hisset öğren kartları/ ilk sözcükler
-minik adımlar/ hayvanlar
-aç tırtıl
-karakter eğitimi fabl serisi/ 10lu set
-maskeli kitabım/ renkler
-aynalı kitap/ güzel bir gün

Bunlar kızımın en sevdiği kitaplar. Farklı kitapları da var ama en çok beğendiklerini yazdım liste çok kabarmasın diye :) zaten oyuncaktan çok kitabı olan bir bebek çok şükür ki faydasını da oldukça görüyoruz.
Bazıları bizde de var bunların olmayanlara bakacağım kuzi. Kitapla çok egleniyor.
Sevimli canavar seti
Pearson yayınlarını.n seti
Gergedanlar krep yemezve devami
İyi geceler
Uykucu aslan nasıl uyir
Eyvah kalbim kırıldı
Bizde birde bunlar var inceleyin isterseniz kızınız da sever belki

F ferayegul benim kızımda hasta oldu görünüste bakınca burnu akıo sadece geceleri tıkanıyor bazen genzi dolu gibi ama ates falan da yok 2 gün oldu ama gecti diemem doktora götürmelimiyim siz böyle deyince korktm
Cnm çocuklarda çok çabuk ilerliyor hastalık ama ben hemen doktora götürmuyorum. Burnunu ne yapıp edip açman lazım cnm. Geceleri tıkanıyor dediğin nasıl bir tıkaniklik moraracak kadar tıkanıyor ve oksuruyor mu? Alerjisi var mı genelde olan bir tıkaniklik alerji olabilir.

Bazıları bizde de var bunların olmayanlara bakacağım kuzi. Kitapla çok egleniyor.
Sevimli canavar seti
Pearson yayınlarını.n seti
Gergedanlar krep yemezve devami
İyi geceler
Uykucu aslan nasıl uyir
Eyvah kalbim kırıldı
Bizde birde bunlar var inceleyin isterseniz kızınız da sever belki

Bunların da bir kısmı bizde var :) hele uykucu aslan birkaç günde favorilerimizden oldu :) teşekkürler liste için.

Rica ederim değişik ilgi çekici birşey alırsanız haberleşelim lütfen yakın olsak degisirdik kitaplari

Hemen yeni bir kitap önereyim :) remzi kitabevi ilk 100 sözcük kanatçıklı versiyonu. İçeriğindeki sözcükler gerçek resimlerle desteklenmiş. Kanatçık altlarında da o kavramla ilgili farklı bir sözcük var. Mesela, büyük bir fil resmini kaldırınca küçük bir fil çıkıyor vs. Tematik olarak kavramları işlemişler ki bu oldukça hoşuma gitti. Piyasada birçok ilk sözcükler kitabı var ama inceleyince en içime sineni bu oldu. Sevgiler.

Güzel anneler merhaba, bebişleriniz ve sizler nasılsınız her şey yolundadır umarım. Menenjit b tipi aşısı hakkında doktorlarınızın yorumu nedir? Kaçıncı ayında yaptırmanızı tavsiye ettiler? Merak ettiğim için sormak istedim.

Güzel anneler merhaba, bebişleriniz ve sizler nasılsınız her şey yolundadır umarım. Menenjit b tipi aşısı hakkında doktorlarınızın yorumu nedir? Kaçıncı ayında yaptırmanızı tavsiye ettiler? Merak ettiğim için sormak istedim.

1 yastan sonra tek doz onermisti doktorumuz bize ama henuz yapmadik 15. ay kontrolunde bakalim ne dicek

1 yastan sonra tek doz onermisti doktorumuz bize ama henuz yapmadik 15. ay kontrolunde bakalim ne dicek

B tipi ile ilgili bir şey derse yazar mısın? Bu konudaki doktor görüşlerini merak ediyorum çünkü yeni bir aşı. Sıkıntısız geçsin inşallah aşınız :)

Merhabaaaa, uzun zamandır girmiyordum.
Bebişler ne kadarlık oldu ? Ankara da olan var mı acaba ?

Merhaba arkadaşlar, evdeki sivri köşelerden bebeklerinizi nasıl koruyorsunuz. Bütün köşe koruyucuları aldım bildiğim. Ama kızım söküyor. Var mı orijinal fikirleriniz.

Bizim Dr.bu aşının ilk dozunu 14 aylıkken yaptı. 2 .dozuda 16 aylıkken yapacağız dedi. Önümüzdeki ay gittiğimizde 2. doz yaptıracağız.

Merhaba arkadaşlar, evdeki sivri köşelerden bebeklerinizi nasıl koruyorsunuz. Bütün köşe koruyucuları aldım bildiğim. Ama kızım söküyor. Var mı orijinal fikirleriniz.
Vallahi al bende okadar sivri köşe korucular sökülüyor çekmece kilitleri söküldü sökemediklerini çözdü bizim gibi açıyor vallahi bir çözüm bende bulamadım. Mümkün olduğunca eşyaları kaldırdım. Tv duvara monte edildi ünitesi kaldırdım, Sehpalar masa kalktı onun kullanmadığı odaya aldık hep öyle eşyaları ama ne yaparsan yap çarpacak şey buluyor mesala geçen kalorifer peteğine çarptı. oda kaldırılcak şey değilki. Neyse Önüne koltuk koyduk. bildiğin sürekli eşyalar yer değiştiriyor.

Vallahi al bende okadar sivri köşe korucular sökülüyor çekmece kilitleri söküldü sökemediklerini çözdü bizim gibi açıyor vallahi bir çözüm bende bulamadım. Mümkün olduğunca eşyaları kaldırdım. Tv duvara monte edildi ünitesi kaldırdım, Sehpalar masa kalktı onun kullanmadığı odaya aldık hep öyle eşyaları ama ne yaparsan yap çarpacak şey buluyor mesala geçen kalorifer peteğine çarptı. oda kaldırılcak şey değilki. Neyse Önüne koltuk koyduk. bildiğin sürekli eşyalar yer değiştiriyor.
Sorma ya kaldirilacaklari bende yok ettim ama yemek masasını nereye kaldırayım. O kadar sivri ki. Komidinlerin köşesi de öyle. Mutfak masası öyle. Yani gözüne gelecek diye aklım gidiyor. O koruyuculari koparıyor acaba silikonla yapıştırınca da çıkarabilirler mi

Merhaba arkadaşlar
Forumda Yemek bölümünde yeni bir yarışmamız var.Yarışmaya katılmak ister misiniz?
Bebeklerinize yaptığınız mama tariflerini bizimle paylaşmanızı istiyoruz.
Yarışma 06 ay ve 2 yaş aralığında olacak katılmak isteyenler linkteki konuya yazabilir veya benimle iletişime geçebilir.Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
Anneler Yarışıyor ! En besleyici mama tarifini arıyoruz ?
Mis kokulu yavrularınıza ve sizlere hayırlı geceler :KK68:

X