2019 Aralık Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    229

tuce_tuce

💜26.03.2008💜 🤪 Abi bebeğin annesi 🤪
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
28.118
46.920
Kızlar iyi bayramlar😘😘😘

Suluk aldın mı? Ben bunu kullanıyorum, emme yeri kalın plduğu için ısırıp koparamıyor, kapalıyken akıtmıyor ama kapağı açıkken ters cevirirsen delikten akıyor,
Eki Görüntüle 2891031

Ben ilkinde psikologla konuşmuştum o artık büyüdün demeyin senin yaşındaki çocuklar az emer yada süt içer vs de demişti. Ben sadece yatarak. Ve yatakta emebilirsin demiştim. Başta güzel gitmişti sonra kurallar esneyince kaldı😂
Bnm buyuk bıraktıysa her çocuk bırakır, her 5 dk bir açıp emiyordu memeeeee diye yer zaman ferketmeden😂
Küçüğü de bırakayım özgürleşeyim diyorum, sonra aman zaten günde 2 kez uyurken bi de gece uyanırsa emiyır bırak emsin diyorum, belki ekimm kasım gibi denerim.

Annemlersiz ben de cesaret edemem, buyugu bırakırken gece 2-3 saat ağlamasını kesmek ilgiyi dağıtmak için nöbetleşe uyuyırduk, çok zordu, ora müstakil kimse rahatsuz olmadı annem babam yardım etti sağolsunlar, çğnkğ ben meme yok diyince bana vurup itiyordu onlar yok aydedr yok kştap okuma falan dağıttılar ilgisini

Karartma al gece lambası kullanma diye alıntı yapmıştım sana sildim😂
Güneşle uyanıyor çocuklar güneş yokmuş gibi davranmalıyız😀
Suluk aldım aynen avent iade verdi 😃 bende başka birşey aldım daha ucuz ama yine pahalı 😃 bu iyi şuan teşekkür ediyorum 😍güneş olayı berbat yaaa burada saat 4 te sabah ezanı okunup 5 te çoktan hava aydınlanmış oluyor bebe de kalkıyordu 😃😃 kurtulduk. Gece uyanmalarını azaltmaya çalışıyorum fikrin var mı acaba ?

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
28.118
46.920
Kızlar ben artık emzirmek istemiyorum daha doğrusu emzirerek uyutmak istemiyorum

Cedarice

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2015
4.228
18.158
34
Cidemderki insta hesabından yarın (yani bugün ayın 22sinde saat20de) şefkatle meme bırakma canlı yayınu varmış, belkş izlemek istersiniz

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 170 cm. Başlangıç Kilom :98.5 Kg. Şimdiki Kilom :72.25 Kg.

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
28.118
46.920
Dün gece memesiz uyutmayı denedim asla kabul etmedi çığlık kıyamet çok kötüydü . 20:00 de uyudu 21:30 da uyandı her zamanki gibi mızırdandı oğlum meme uyuyor hadi bizde sarılıp uyuyalım dedim ve daha büyük kıyamet koptu 😟 netice de 4 kere emzirdim yine

LadyyB

11şubat2018🦁🧿~🧿18aralık2019🐨
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2016
701
898
31
İyi akşamlar kızlar hayırlı bayramlar herkese🌸 maşallah 18ayı devirdik daha düne kadar meme reddini konuşuyorduk şimdi memeden kesmeler konuşulmuş bizimki bayağı geç bağlandı memeye ilk 8 9ay reddetti o yüzden kesmek için acele etmiyorum ama geceleri çok sapıttı her dakka istiyor..
Dil gelişimimiz de bayağı geride sanırım sadece anne baba mama meme ben bayramdan sonra doktora götürmeyi düşünüyorum gelişim doktoru bi görsün bakalım ne diyecek

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
28.118
46.920
İyi akşamlar kızlar hayırlı bayramlar herkese🌸 maşallah 18ayı devirdik daha düne kadar meme reddini konuşuyorduk şimdi memeden kesmeler konuşulmuş bizimki bayağı geç bağlandı memeye ilk 8 9ay reddetti o yüzden kesmek için acele etmiyorum ama geceleri çok sapıttı her dakka istiyor..
Dil gelişimimiz de bayağı geride sanırım sadece anne baba mama meme ben bayramdan sonra doktora götürmeyi düşünüyorum gelişim doktoru bi görsün bakalım ne diyecek
Benim oğlum da aynı geceleri sürekli bir emme derdinde 🙄 dil gelişimi de sizinle aynı 😟 anne gel bak baba mama . Ama ben hiç endişe etmiyorum açıkçası sorun olduğunu hiç düşünmüyorum

golgefeslegeni

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2019
2.161
4.794
Sizin bize göre iyiymiş dil gelişimi bizim sadece baba var yeni yeni de de çıkarıyor ama zorlanıyor sanki çıkarırken. Pazartesi iştahsızlıktan dolayı doktora götüreceğim onu da soracağım yine videoya aldım hatta göstereceğim direk

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
28.118
46.920
Ay oğlum bugün delirtti beni ya düzgün yemedi filan çok yoruluyorum kendimi tükenmiş hissediyorum. Beni bıraksalar 2 gün hiç uyanmadan uyusam keşke 🤦🏻‍♀️

Cedarice

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2015
4.228
18.158
34
Ay oğlum bugün delirtti beni ya düzgün yemedi filan çok yoruluyorum kendimi tükenmiş hissediyorum. Beni bıraksalar 2 gün hiç uyanmadan uyusam keşke 🤦🏻‍♀️
Cnm sakin olmanı ve yemek konusuna takılmamanı öneririm, büyüdükçe hem inatlaşmaları hem de yememeleri artıyor, bnö büyük tüm gün 2 bardak sütle geziyor, eskiden pilav makarna yumurta yerdi artık onlar da yok. Tükendim bittim sürekli onu ye bunu ye demekten desem de ywmiyor yemiyor yemiyor

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 53 Kg. ile 72 Kg. arasında olması gerekir.

tuce_tuce

Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
11 Mart 2013
28.118
46.920
Cnm sakin olmanı ve yemek konusuna takılmamanı öneririm, büyüdükçe hem inatlaşmaları hem de yememeleri artıyor, bnö büyük tüm gün 2 bardak sütle geziyor, eskiden pilav makarna yumurta yerdi artık onlar da yok. Tükendim bittim sürekli onu ye bunu ye demekten desem de ywmiyor yemiyor yemiyor
Zayıf cedarice cidden zayıf 🙄 geriliyorum nedense bugün ağladım 2 kez hemde . Emzirme işi bitse düzenli uyanmadan uyusam belki böyle olmayacak ama

golgefeslegeni

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2019
2.161
4.794
Biz 10 gündür belki daha fazla öyleyiz. Yemiyor. 4 5 gündür kaka da yapmadı. Pazartesiye randevu aldım kan değerlerine baktıracağım

Cedarice

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2015
4.228
18.158
34
Zayıf cedarice cidden zayıf 🙄 geriliyorum nedense bugün ağladım 2 kez hemde . Emzirme işi bitse düzenli uyanmadan uyusam belki böyle olmayacak ama
Zayıf olsun ne kaybeder, kan değerleri gayey güzel çocuğunun herkes gürbüz olmak zorında değil ki seninki minyondur çıtıdır pıtıdır. İpek de öle 7/24 yiyor, millet bu sürekli aç diyor, ama 1 adet hoşveş gofreti yarım saatte bitiriyor mesela yaval yavaş yiyor. Ama hala 10 kilo, aylardır 10 kilo boyu da kısa. Yemekle alakalı değil bence. Abla hiç yemiyor çocukken de yemezdi 20kg boyu uzun yaşına göre.
Zayıflık hastalıj değil, emdiği yeter ona, havalar sıcak, 2 yaş zımbırtısı, dişler yememek için çoook sebepleri var yani

Cedarice

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Haziran 2015
4.228
18.158
34
Benim oğlum çok kaka yapıyor 🤦🏻‍♀️ Günde 4 kere filan
İpek de öylw günde 4-5 kez kaka alıyorum kakasız bez yok milley dalga geçiyor üstten ver alttan al diye, kilo tutmazlar tabii😂