2019 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    281
Kızlar yine bir sorum var size.
Doğum yapali 12 gün oldu. Birkaç gün önce dikişlere krem sürerken vajinanın içinden elime bir sertlik geldi. Farkettim ki uzun süre klozette oturunca yere egilince cikiyor bu şey. Yoksa klozete ilk oturdugumda birşey yok. Anlatabilmisimdir umarım. Doktoruma sordum. Doğum sonrasi kontrolde gevşeklik var kegel egzersizi yap demişti. Şimdi de gevseklikten ötürü rahim sarkması var zamanla geçer dedi. Yine kegel yapmamı önerdi. Ama benim kafama çok takildi bu rahim sarkması durumu. Geçici birsey mıdır gercekten :KK43: konuyla ilgili bilgisi olan var mi?
Merhabalar ben 45 gun once dogum yaptim ve suan psikolojim cok kotu rahim ve mesane sarkmam var elle ve parmakla hissediyorum, sizde duzeldimi acaba sonradan bana nolir donus yapin gorurseniz keske dogurmasaydimlara bile girdim cok kotu durumdayim sizin uzerinden zamn gecmis bu sarkma duzelcekmi acaba yoksa ameliyatmi olucam yasim 28 kendimi suan 6p yasinda hissedoyorum

Merhabalar ben 45 gun once dogum yaptim ve suan psikolojim cok kotu rahim ve mesane sarkmam var elle ve parmakla hissediyorum, sizde duzeldimi acaba sonradan bana nolir donus yapin gorurseniz keske dogurmasaydimlara bile girdim cok kotu durumdayim sizin uzerinden zamn gecmis bu sarkma duzelcekmi acaba yoksa ameliyatmi olucam yasim 28 kendimi suan 6p yasinda hissedoyorum
Merhaba. Öncelikle sağlıkla büyütün bebeğinizi inşallah.
Sizi anlıyorum aynı durumları ve duyguları ben de yaşadım. Çok korkmuştum hiç geçmeyeceğini düşündüm ama geçiyor endişelenmeyin. Tamamen eski haline dönüyor demek doğru olmaz ama şuan ki gibi de kalmayacak. Ama kegel egzersizine çok önem verin. İdrarınızı yaparken sık bırak yapın. Gün içinde de aklınıza geldikçe yapabildiğiniz saniye boyunca yapın.
Kv 5 iri çocuk doğurmuş rahim sarkması ameliyatı olmuş. Ama kegel egzersizinin ameliyattan daha faydalı olduğunu söyler hep.
Kafanıza takmayın stres yapmanıza gerek yok inanın. Bebeğinizle güzel vakitler geçirmeye odaklanın. Onlar bizim en büyük şükür sebebimiz 🥰

Merhaba. Öncelikle sağlıkla büyütün bebeğinizi inşallah.
Sizi anlıyorum aynı durumları ve duyguları ben de yaşadım. Çok korkmuştum hiç geçmeyeceğini düşündüm ama geçiyor endişelenmeyin. Tamamen eski haline dönüyor demek doğru olmaz ama şuan ki gibi de kalmayacak. Ama kegel egzersizine çok önem verin. İdrarınızı yaparken sık bırak yapın. Gün içinde de aklınıza geldikçe yapabildiğiniz saniye boyunca yapın.
Kv 5 iri çocuk doğurmuş rahim sarkması ameliyatı olmuş. Ama kegel egzersizinin ameliyattan daha faydalı olduğunu söyler hep.
Kafanıza takmayın stres yapmanıza gerek yok inanın. Bebeğinizle güzel vakitler geçirmeye odaklanın. Onlar bizim en büyük şükür sebebimiz 🥰
Cevabiniz icin cok tesekkir ederim allah razı olsun biraz once sinir krizi gecirdim ben 2. Cocuk hic dusunmuyordum sirf esim istiyor diye yaptım onlada birbirimize girdik. Size birkac bisi dahabsirmaknistiyorum sizinde alttan afedersiniz vajina girisine bakinca et gibi disarda bisi gorunuyormuydu hani delik gorunmuyor böyle kapalı gibi o mesaneymiş onun arkasınsa rahimde sarkmış.ozellikle comelince ve ayakta direknparmagimla hissedebiliyorum sizinde bu safhadaniydı. Yada benim durumum berbat birndurumda cok uzuluyorum resmen 50 60 yaş sikayetleri yasiyorum 28 yasinda bana donusnyaparmisiniz rica etsem sizin nasildi doktor ne demisti lutfen yazarmisiniz

Cevabiniz icin cok tesekkir ederim allah razı olsun biraz once sinir krizi gecirdim ben 2. Cocuk hic dusunmuyordum sirf esim istiyor diye yaptım onlada birbirimize girdik. Size birkac bisi dahabsirmaknistiyorum sizinde alttan afedersiniz vajina girisine bakinca et gibi disarda bisi gorunuyormuydu hani delik gorunmuyor böyle kapalı gibi o mesaneymiş onun arkasınsa rahimde sarkmış.ozellikle comelince ve ayakta direknparmagimla hissedebiliyorum sizinde bu safhadaniydı. Yada benim durumum berbat birndurumda cok uzuluyorum resmen 50 60 yaş sikayetleri yasiyorum 28 yasinda bana donusnyaparmisiniz rica etsem sizin nasildi doktor ne demisti lutfen yazarmisiniz
Evet canım bu durumdayım ben de. Doktor daha çok yeni olduğunu 6 aya kadar toparlanacağını söylemişti. Bol bol kegel egzersizi önermişti. Siz doktora gitmediniz mi?

Evet canım bu durumdayım ben de. Doktor daha çok yeni olduğunu 6 aya kadar toparlanacağını söylemişti. Bol bol kegel egzersizi önermişti. Siz doktora gitmediniz mi?
Doktora gittim ama doktor duzelmez sa dece kegel yap ilerlemesin dedi ama bu sekilde afedersiniz kendimi cok kotu hissediyorum esime karşı sizin suan alt taraf acikligi bakinca artık normal duruyormu yoksa yine et parcasi gihi buyuk baloncuklar varmi 😔

Doktora gittim ama doktor duzelmez sa dece kegel yap ilerlemesin dedi ama bu sekilde afedersiniz kendimi cok kotu hissediyorum esime karşı sizin suan alt taraf acikligi bakinca artık normal duruyormu yoksa yine et parcasi gihi buyuk baloncuklar varmi 😔
Baloncuk gibi birşey değildi canım. Sadece et parçası geliyordu elime. Şimdi bazen yine elime gelse de dışarıdan görünen birşey yok

Baloncuk gibi birşey değildi canım. Sadece et parçası geliyordu elime. Şimdi bazen yine elime gelse de dışarıdan görünen birşey yok
Benimde ayni sekilde et parcalari var ama kucuk değil işte tam afederseniz vajina girisinde belli vajina yolu gorunmuyor suan kapali gibi insallah duzelir benimde

Çok geçmiş olsun.
Ben de 32+3'te benzer sebeplerle serum, progestan ve adalatın benzeri olan bir ilaç nidilat ile yatış yaptım 1 gün. Ama bende sancılar fazlaydı.
Nidilatı ben hiç sevmedim, tansiyonum zaten düşüktür, daha da düşürdüğü gibi bende ayak şişliğine sebep oldu, halsiz ve nefessiz kalıyorum içtikten sonraki 2-3 saat boyunca. Ayrıca elim yüzüm kıpkırmızı oluyor, mide bulantısı ve baş dönmesi hatta mide yanması yapıyor ama doktor 2 hafta daha devam dedi. İnşallah sen yaşamazsın bu yan etkileri.
Mrb aradan uzun zaman geçmiş ama bende nidilat kullanıyorum ayağımda ve eklemlerde şişme oldu sizin geçtimi sonra o yan etkileri nasıl ilerledi süreç

Kızlar benim moralim çok bozuk.nolur bana dua edin.benim sol baldirimda on senedir tümör var.bugune kadar hiç değişiklik göstermedi.doktor demişti hamilelikte yüzde 99 büyür diye ama ben bu kadar şiddetli olacağını tahmin etmemiştim.daha 11.haftada bayağı bir büyüdü.dun gece farkettim uyku girmedi gözüme.yuruyemezsem sakat kalırsam diye çok korkuyorum.tümörümün adi agresif fibromatozis yani desmoid tümör.basina gelen gören duyan var mı çevresinden.
Merhaba baya olmuş ama durum nedir inşallah güzel sonuçlar almışsınızdır benimde bacağımda sağ alt baldırda var

Kızlar selam. Benim bebegin kafa ölçümü gerideydi. Dün ayrıntılı ultrasona girdim. Radyoloji uzmani bir tanıdığım var sağolsun o baktı 1 saate yakın. Rahme gelen kan akışına, kemiklerine, ic organlara, kordondaki kan akışına falan herseyine baktı uzun uzun. Bir sıkıntı çıkmadı bebekte. Ama hala Bpd değeri geride. Diğer ölçümleri günü gününe uymasada haftasıyla uyumlu. 26+6 idim dün ölçümler hep 26+4 vs çıktı. Normal dedi bir sorun yok dedi ama istersen bir başka doktorada görünebilirsin için rahat olsun diye dedi.
Bebeğinize sağlıkla kavuştunuz mu☺️

Merhaba kızlar bende ocak annesiyim aralık 2018de dogmustu kızım ben kartanesi8892. Beni hatırlayan varmı 😔 aylarca ne cok dertleştiikk o hesabıma ulasamadım baska hesaptan yazıyorumm

X