2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kreste nasılmış çocukların arasına giriyormus mu? Bence zamanla alısacaklar canm
Kendi sınıf arkadaşlarının arasına giriyormuş evet. Fotoğraflar geliyor gayet mutlu gözüküyor artık ama başka kalabalık bir ortam olsun basıyor yaygarayı. Şimdi birde kreşle birlikte hastalıklar başladı bi hafta iyi bi hafta hasta 😕

Allah yardımcın olsun. Telefonu bizde seviyoruz ama günde 1 saat hakkı var bu bile fazla olabilir ama mükemmel anne baba olmayı coktan bıraktık biz biraz akışa girdik
Telefon TV den daha tehlikeli canm gögsünde duruyor. Aynen mükemmel anne baba olmak gıbı derdim yok sadece ilerde vicdan azabı cekmemek için ugrasuyorum diyelim. Abisi de gec konustu genetik ama gene de insan acaba dıyor benim hatam var mı?

Yok hayır canım çocuklarda maske yok
Ya olmaması iyi ya o kadar saat maske zor olurdu. Canm kresin en büyük sıkıntısı hastalık işte ama alışınca bagısıklık kazanınca inan ilkokulda rahat edıyon hıc hasta olmuyorlar ben büyük oglumdan biliyorum. Ama çalısan anne için zor kreste hasta olunca izin almak her defasında

@TeslaNicola aslında doktor çok ilginç birşey söyledi. b12 genetik olabilir dedi, ailede bu eksikliği yaşayan var mı dedi. Ben de vejetaryen geçmişimden, yıllarca kan hapı kullanmamdan bahsettim, ondan da olabilir dedi. Bir de yoğun anne sütü alan bebeklerde diş çürükleri sık rastladığım birşey, anne sütü şekerli, fırçaladıktan sonra geceleri emzirmemenin yollarını bul dedi, anne sütü diş çürümesi bağlantısını da uzun uzun tartıştık

şeker mi veriyorsunu diye sordu, biz de valla kalori alsın diye vermeye çalıştığımızı itiraf edebiliriz ama başarılı olamıyoruz, çocuğumuz şekerden ve şekerli şeylerden nefret ediyor dedik. Hamilelikte patates bile yememiştim şekerli diye. Yani bizimki şekerden de değil. Muhtemelen genetik.
Merhaba, yazınızi ararken buldum. Bebeğinizin dişleri çürüyordu sanırım, gecmis olsun.
şimdi ne durumda? Neler yaptiniz?
Benim bebegimin de çürüyor, 14 aylık. Siliyorum aslinda düzenli yatmadan önce. Ablasi gibi curumesin diye. Ama gece emziriyorum bunu kesmek cok zor..

Kızlar nasılsınız acayip uykuyu reddetme yaşıyoruz, gece 2 hala uyumadı uyku moduna gecınce tuaf davranışlar sergiliyor 3 haftadır böyle normal mi ya sizde durumlar nasıl

Konak konusunda da bizim doğduğundan beri düzelip tekrarlayan konağımız vardı. Ama vücudunda ara ara geçip tekrar çıkan kızarıklıklar,döküntülerde oluyodu. Doktor bol bol nemlendir demişti yine de oluyodu 😑
En son diyet yap belki de alerjik dedi. Süt ürünlerini yumurtayı vs.kesmeme rağmen döküntüler hiç olmadığı kadar artınca cildiyeye götürdüm. Seboreik dermatit alerjik olmaz, konakta o yüzden olur dedi. Bebeklerde olabilir bu zamanlarda dedi ve karışım krem verdi. Hepsi geçti şu an umarım tekrarlamaz 🙏🏻 Cildinde de böyle durumlar olan varsa bilginiz olsun kızlar
Hangi kremleri verdi kortizonlu kremler mi benim bebeğimde de var kortizonsuz kremlerse hangi kremler söyleseniz çare arıyoruz 😞

Herkes demir ilacı kullanıyor mu acaba? Doktorum gyno ferro sanol yazdı eczacı günde 2 kez olarak yazmış. Kansızlığım şuan yok. Sizler günde kaç tane içiyorsunuz?
Merhaba Yorumunuz bayağı geçmişte ancak aynı durum bende de var kansızlığım yok ama aynısını günde 2 kez verdi. Siz hep böyle mi devam ettiniz çünkü pregnom max diye bir folik asit de içiyorum aynı zamanda içinde yine benzer şeyler var demir ilacında olduğu gibi

geçmiş olsun kızım öyleydi sağolsun burdan bi arkadaş yazmıştı ondan okuyup bende almıştım günde bir buçuk paket veriyordum doktor a gittiğimizde kullandığımı söyledim iyi yapıyorsun ama az veriyorsun günde 3 paket ver hiç zararı yok dedi 1 ay düzenli kullandık çok çok etkisi oldu ama şu aralar ilaç bitti hafiften yine var kusması.Sizde reflü den kustuğuna eminseniz kullanın ama öncelikle bi idrar tahlili yapılsın enfeksiyon falan yoksa ver.ilacın ismi gaviscon infat
Merhaba sonra tamamen gectmi

X