2020 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeginizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    293
Yarım deri testi için alerji uzmanına gideceğim inşallah , hem kafasında hem kasında alın kısmında konak var normaldir her çocukta olur geçer dediler , yanakları boyun altı hep kızarıklıkla dolu isilik dediler , sürekli kustugu için reflü dediler , yani anlayacağınız dediler de dediler ama kısım bı kaç gündür çok huzursuz ağlıyor bugün toplamda bı saat uyumadı ,az önce fitil vermek zorunda kaldım çünkü iki gündür hem uykusuz hem yorgunum gucim tükendi . Eşimden de destek göremiyorum sen abartıyor sun diyor , inanın ne yapacağımı nasıl dayanacagimi şaşırdım . Benim alerjik astım var bu da bebeğin alerjik olmasını tetikliyormus ama ne yiyeceğimi de şaşırdım artık ac kaliyorum resmen
Hevesinizi kırmak istemem ama alerji çok ciddi boyutta olmadıkça testlerle tespit edilmesi çok zor. Benim kızıma hem deri yama testi yapıldı hem kanda bakıldı alerji çıkmadı. Test temiz çıkacak aileniz sen abartıyorsun baskısını artıracak. Benim tavsiyem randevuyu erteleyin, 2 hafta çok sağlam diyet yapın ve doktora gitmeden önceki gün diyeti bozun. Bebek nasıl değişiyor görmüş olursunuz ve doktora bu diyet deneyiminizi anlatırsınız, testi de yaptırırsınız sürekli git gelden kurtulursunuz tek seferde. Ben böyle yapmıştım ve testler temiz çıktığında doktor kagitlara bakıp alerji yok demişti. Diyet deneyimimi anlattım, bunu nasıl yorumluyorsunuz dedim, aaa alerji rapor yazalım hemen dedi ve yazdı.

Bu arada testten önce bebeğin sırtını mutlaka tıraş edin, ağda gibi can yakıyor o bantlar, kızımın canından can gitmişti dün gibi hatırlıyorum.

Hanımlar belki burda paylaşmamın yeri değil ama sizinle paylaşmak istediğim birşey var.
Bir çoğunuz biliyor 1 yıldır Almanya'ya geldim.
Eşim ile Türkiye'de evlendik buraya geldim onun için.
Biraz geç evlendim kısmet olmadı.
Artık bir yuvam oldu çok şükür bide kızım oldu Rabbime bin şükür.
Gece eşim ile kavga ettim ve bu sebep ile ilk kavgamız değil.
Eşim sabah saat 10 da işe gidiyor gece 10 da geliyor.
Döner işinde çalışıyor şartları epey zor falan.
Bizim sorunumuz eşim işten eve gelince TV izliyor. TV izler iken Asla duymuyor sağır oluyor resmen.
Bir sıkıntımı paylaşsam duymuyor.
Yada birşey konuşsam
Üstüne benimle kavga ediyor. TV izlerken benimle konuşma ben seni dinlemek istemiyorum diyor.
Mesela bir sıkıntım var anlatıyorum duymuyor ben kızınca boş konuşuyorsun diyor.
Ama bu hergün öyle.
Telefona bakıyor yada tv izliyor.
Asla ve asla beni duymuyor Ve asla konuşmamı istemiyor.
Ben burda yabancıyım Almancam yok.
Kimsem yok burda.
Akşama kadar onu bekliyorum.
Eve gelince onunla konuşma ihtiyacı duyuyorum.
Yanlış anlamayın
Dır dır eden biri değilim.
Geveze değilim.
Ama eşim tamamen konuşmamı istemiyor.
Dün gece bende ona yemin ettim
Dedim sen haklısın
Namus şerefim üzerine yemin ettim
Artık eve gelince hasta olsam düşsem derdim olsa sevincim olsa seninle paylaşmıcam
Sen haklısın başından beri SENİ dinlemek istemiyorum eve gelince TV izlemek istiyorum diyorsun huzur böyle buluyorsun ben neden hep ısrarla seninle konuşma ihtiyacı duyuyorum kı dedim.
Birde bana sürekli böyle yaparsan eve gelmem başka bir yol bulurum kendime diye beni tehdit ediyor.
Ya TV izlerken ben evde yokmuş gibi susucam yada o kendini dışarıya verecek. Ve elime bir ip aldım kendime bir hırka örücem oyalanmak için.
Bu arada eşim uyuyana kadar TV izler böyle birkaç saat değil.
Ya maç izler TV De.
Yada dizi izliyor. Onunla susup izlememi istiyor.
Sizce yemin ettiğim gibi onun istediği gibi evin içinde bir başıma susmam mı gerekiyor.
Sizin adınıza çok üzüldüm bazen ara ara benim eşim de böyle oluyordu bu kadar değil ama o bile benim moralimi bozardı. Sonra ben de onun gibi davrandım bir şey istedi cvp vermedim sordu cvp vermedim yani onu takmadım sonra bir gün böyle oldu 2. Gun baktı gene aynıyım sonra o bana yaklaşmaya başladı aşkım canım cicim. Dene bence. Ama erkeklerin geneli böyle gerçekten üzülme diyecem çok zor Allah yardimcin olsun sen de kızına sarıl Allaha sarıl canım. 😔

Canım birde sen hemen çocuk düşünüyorsun bu anlattıklarından sonra çok zor heralde üst üste yapmak sezaryenlisin ve bakanın yok nasıl bakacaksın Allah yardımcın olsun. Dil bilmiyorsun 3 senede kursa gidemiyceksin bir daha olursa bu 4-5 sene olucak çok yalnız hissedersin kendini bir kuruma markete falan gitsen derdini anlatamazsın kursa gidemiyorsun ama öğrenme setleri alsan yada internetten öğrenmeye çalışsan bebek biraz toparlanınca dil bilmen çok önemli.Ben ayrıca sınava giriliyor diye biliyorum yani seni oraya almadan o sınava girip geçmen gerekiyor dil üzerine. Sen ona girmedin mi?
Evet canım o sınava girdik. Ama o sınavı geçmeye yönelik çalıştık biz. Onlar bunu sorar Sen böyle De falan.
Ezber Yani. Almanca öğrenmem için ciddi kursa girmem gerek

Dün kirkimiz cikti bizimde arkadaslar gece hicbirsey yoktu sabah 7 bucukta bir basladik hic dogru duzgun uyumadi bugun kus uykusu gibi uyudu hep ne oldu anlamadim umarim gecicidir.

Ben bu sıcak soğuk beslenme olayını tam anlamadım ama mantıklı geldi biraz daha açar mısınız
Bu arada yazdıklarınız okuyorum mantıklı şeyler yazıyorsunuz anlamadığım şey bebeğinize hacamat mı yaptırdınız ben ilk kıZımın doğumundan sonra boyun ağrıları nedeniyle yaptırmıştım çok rahat etmiştim eşimle birlikte tekrar yaptırmak istiyoruz ama Pandemiden dolayı çekiniyoruz küçük bebeklere de hacamat yapılıyor mu
Mizaclar kan gruplarına çok benziyor. Kan grupları günümüz teknolojisiyle yapılmış bir kategorilendirme. Mizaclarsa ilk uygur türklerinden günümüze ulaşmış çok çok kadim bir ilmin konusu. Her insanın anne babasının mizacının etkisi ve gebelikte annesinin beslenmesiyle oluşan bir mizacı oluyor. 4 tane mizaç var, balgami, demevi, safravi ve sovdavi. A kan grubundakiler genelde balgami, 0 kan grubundakiler genelde demevi, b kan grubundakiler genelde safravi, ab kan grubundakiler genelde sovdavi mizaçlı oluyor ama istisnaları da olabilecek bir genelleme bu. Her mizacın belli başlı fiziksel özellikleri, belli başlı kişilik özellikleri var. Mizaç uzmanları bunlara bakarak teşhis ediyor mizacı.

Tıpkı insanlar gibi evrendeki her şeyin de bir mizacı var. Besinlerin de mizacı var. Mesela balgami mizaçlı bir insan soğuk ve nemlidir. Bedeninin soğukluğunu ve nemliliğini dengelemek için sıcak ve kuru mizaçlı besinler yemesi gerekir. Fakat çok ölçüsüz sıcak kuru beslenirse bu sefer mizaç dengesi bozulur ve hastalıklar oluşur. Ya da ölçüsüzce soğuk nemli beslenirse yine mizaç dengesi bozulur. Önemli olan mizacı dengede tutmaktır.

Kadınlar genelde soğuk mizaçlıdır, balgami ya da sovdavi yani. Ve hastalıkların da yuzde doksanı vücudun yanlış yaşam tarzı sonucu aşırı sogumasindan kaynaklanır. Biraz da Turk kültürünün vazgeçilmezi süt ürünleri, hamurişi, siyah çay, çok ve karışık yemek, kızartmalar, inek eti mizacı soğutuyor. Ayrıca hazir yiyecekler, suni kokular, deterjanlar da mizacı soğutuyor. O yüzden bir çok kadının anne olduğunda mizacı soğumuş oluyor. Mizacı soğumuş annenin sütünün mizacı da soğuk olur ve soğuk süt sanki soğuk havanın bedeni çarpması gibi bebeği çarpar. Bebeği ısıtmak için giydirdigimiz gibi sütü de ısıtmak için sıcak mizaçlı beslenmemiz gerek. Ben sadece bu hususlara dikkat ederek çözdüm bebegimin gaz sorununu. Ki bende aşırı soğuma mevcut, bebeğimde de soğukluk oluşmuş, ona rağmen iki gün sıcak besleniyorum bebegimin gazı kesiliyor.

Bebeğime evet hacamat yaptırdım 2 kere. Belindeki morluk geçene kadar ayda bir yaptırmaya devam edeceğim. Şimdi hacamat yapan çok doktor var, bir doktora güvenle yaptırabilirsiniz isterseniz. Hangi şehirdesiniz belki doktor önerebilirim.

Mizaclar kan gruplarına çok benziyor. Kan grupları günümüz teknolojisiyle yapılmış bir kategorilendirme. Mizaclarsa ilk uygur türklerinden günümüze ulaşmış çok çok kadim bir ilmin konusu. Her insanın anne babasının mizacının etkisi ve gebelikte annesinin beslenmesiyle oluşan bir mizacı oluyor. 4 tane mizaç var, balgami, demevi, safravi ve sovdavi. A kan grubundakiler genelde balgami, 0 kan grubundakiler genelde demevi, b kan grubundakiler genelde safravi, ab kan grubundakiler genelde sovdavi mizaçlı oluyor ama istisnaları da olabilecek bir genelleme bu. Her mizacın belli başlı fiziksel özellikleri, belli başlı kişilik özellikleri var. Mizaç uzmanları bunlara bakarak teşhis ediyor mizacı.

Tıpkı insanlar gibi evrendeki her şeyin de bir mizacı var. Besinlerin de mizacı var. Mesela balgami mizaçlı bir insan soğuk ve nemlidir. Bedeninin soğukluğunu ve nemliliğini dengelemek için sıcak ve kuru mizaçlı besinler yemesi gerekir. Fakat çok ölçüsüz sıcak kuru beslenirse bu sefer mizaç dengesi bozulur ve hastalıklar oluşur. Ya da ölçüsüzce soğuk nemli beslenirse yine mizaç dengesi bozulur. Önemli olan mizacı dengede tutmaktır.

Kadınlar genelde soğuk mizaçlıdır, balgami ya da sovdavi yani. Ve hastalıkların da yuzde doksanı vücudun yanlış yaşam tarzı sonucu aşırı sogumasindan kaynaklanır. Biraz da Turk kültürünün vazgeçilmezi süt ürünleri, hamurişi, siyah çay, çok ve karışık yemek, kızartmalar, inek eti mizacı soğutuyor. Ayrıca hazir yiyecekler, suni kokular, deterjanlar da mizacı soğutuyor. O yüzden bir çok kadının anne olduğunda mizacı soğumuş oluyor. Mizacı soğumuş annenin sütünün mizacı da soğuk olur ve soğuk süt sanki soğuk havanın bedeni çarpması gibi bebeği çarpar. Bebeği ısıtmak için giydirdigimiz gibi sütü de ısıtmak için sıcak mizaçlı beslenmemiz gerek. Ben sadece bu hususlara dikkat ederek çözdüm bebegimin gaz sorununu. Ki bende aşırı soğuma mevcut, bebeğimde de soğukluk oluşmuş, ona rağmen iki gün sıcak besleniyorum bebegimin gazı kesiliyor.

Bebeğime evet hacamat yaptırdım 2 kere. Belindeki morluk geçene kadar ayda bir yaptırmaya devam edeceğim. Şimdi hacamat yapan çok doktor var, bir doktora güvenle yaptırabilirsiniz isterseniz. Hangi şehirdesiniz belki doktor önerebilirim.
Bu mizaç konusunu derinlemesine araştırıp uygulamak istiyorum ben hastalıkların beslenme kaynaklı olduğunu düşünürüm
Ankara’dayım bu arada

Bu mizaç konusunu derinlemesine araştırıp uygulamak istiyorum ben hastalıkların beslenme kaynaklı olduğunu düşünürüm
Ankara’dayım bu arada
Instagramda @drbekirtok @doktorahmetcelik hem bütüncül tıp doktorları hem de hacamat yapıyorlar. Bebeklere kaç aydan itibaren yaparlar bilmiyorum ama.

Mizaç konusunu instagramda @mizacakademisi hesabından takip edebilirsiniz. Ayrıntılı mizaç analizi yapıyorlar.(ben instagramda fidan pesenden danışmanlık aldım) Mizaçla ilgili kitaplara da ayni hesaptan ulaşabilirsiniz. Mizac dahil bir cok alanda eğitim de veriyorlar. Su an almakta olduğum bir eğitim var, biter bitmez ilk işim bu hesaptan mizaç egitimi almak olacak.

Gaitadan beş kaleme bakıldı. Bir tanesi 25 ocakta çıkacak. Asıl 4.aydan sonra bakarız dedi.
asıl doktorun söylemek istediği belirgin bazda süt alerjisi yoktu sanırım. Süt bazlı bir çok besin tükettim ama sıkıntı yaratmadı. Özelikle kahvede sütü direkt tüketince sıkıntı yaşadım.
Aynı sorun bizdede var emerken cok huysuz huzursuz bu ara

Merhaba. Alerji konusunda kimseyi ikna etmeye çalışmakla boşuna yıpratmayın kendinizi. Ben diyetle ispat edene kadar bana ne eşim inandı ne çevrem ne doktor. Diyet yaptım kızım düzeldi, doktor raporu öyle çıktı, eşim raporla ikna oldu. Akrabalardan bir çoğu doktorlara bakma her şeyi de bilmiyorlar ne alerjisi yedir çocuk gıdasını alamıyor dediler durdular. Çocuklarımız gıdanın bile en kirli olduğu zamana doğdu ve çağlar boyunca hiçbir bebeğin maruz kalmadığı kadar kimyasala, elektromanyetik frekansa maruz kalıyorlar. O yüzden artık her on bebekten dokuzu alerjik ama bu da bu cağın normali olduğu için kime sorsanız her belirtiye normal deyip geçiyor. Mesela aralık annelerine 50 anne yazıyorsa iki üç tanesinin bebeği belki uyuyordur, diğerlerinin hepsinin bebeğinde bir sorun var ve uykusuzlar. Reflü normal, konak normal, geçmeyen pişik normal, gaz normal, kusma normal, uyumama normal her şey normalse demek ki 50 sene önce bebeği emzirip kenara koyan işine gücüne bakan ninelerimizin bebekleri normal değildi o zaman.

Benim kızım 3.5 yaşında oldu hala konağı geçmedi. Ben tıpta Aidin Salih ekolünü takip ederim, onun dediğine göre konak, beyinde biriken toksini vücudun atmaya çalıştığını gösterir. Kusması azaldıysa diyete devam edin. Ruhsal anlamda gücünüz varsa yumurtayı da kesin bir süre. Benim kızımın ilk 3 ay süt alerjisi vardı, aşıdan sonra yumurta eklendi, 6 ay aşısından sonra çoklu besin alerjisi gelişti. Her bebekte alerji bu sıralamayla gelişecek diye bir kural yok ama madem diyettesiniz bir de yumurtayı kesip deneyin ki içiniz rahat etsin.

Alerji dışında bir de mizaç konusu var o da çok önemli. Hani emziren annelere hep derler ya ayaklarını sıcak tut diye, aynı mantıkla yiyecekleri de vücudu ısıtacak olanlardan seçmek lazım. Annenin vücudunu sıcak tutması da ısıtıcı yiyecekler yemesi de sütünün mizacını ısıtır ve bu süt bebeğin hem gazını azaltır hem alerjiyle baş etmesini kolaylaştırır. Mizaç konusu çok derin, mantığını anlatmak çok uzatır konuyu ama saçma bile gelmiş olsa en azından iki hafta şans verip sıcak yiyecekler yiyin, soğuk yiyecekleri hiç tüketmeyin ve bebeğinizin nasıl değiştiğine şahit olun. Benim oğlum aşısız, ilaçsız 17 günlük. Soğuk beslenirsem gazlı, sıcak beslenirsem emip uyuyor gece gündüz. Soğuk gıdaların listesini ekliyorum aşağı. Ille soguk mizacli gida yemeniz gerekirse en sağdaki sütunda yer alan yiyeceklerle beraber yerseniz soğukluğunu alır. En tehlikeli soğuk besinler siyah çay, yeşil çay, süt ürünleri, sirke, büyükbaş eti, mercimek, kuru fasulye. Sütü ısıtmak içinse her gün bal(alerji varsa dikkatli tüketin), hurma, rezene, nane(rezene icmediginiz gün kullanmayin sütü azaltır), kimyon, tahin, çörekotu yemeye çalışın. 2 litreyi geçmeyecek şekilde sıcak su için. Haftada iki üç kere kemikli koyun eti tüketin.
Suyu bile sicak icmeliyiz oyle mi duzenleyicilerle tuketmek soguklugu mu önlüyor

Suyu bile sicak icmeliyiz oyle mi duzenleyicilerle tuketmek soguklugu mu önlüyor
Eğer sütü hızla ısıtmak isterseniz evet sıcak içmek iyi olur. Ama zorlanırsanız su dışındakileri de uygulayabilirsiniz. Düzenleyicilerle birlikte tüketmek besinin mizacını nötrlüyor diyebiliriz. Sütünüzü ısıtmaz ama soğukluğu da artırmaz.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim 🌸
Merak ediyorum emzirme döneminde nasıl besleniyorsunuz ? Bir de hastalıkların duygusal sebepleri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Allah damatlığını da göstersin. Biz de pazartesi günü olacaktık pipisi pişik olduğu için olamadık. Nasıl oluyor zor oldu mu ben korkuyorum. Pipi şişiyormuş biraz. Fobi oluştu bende. Haftaya falan olacak bizimki de ama korkumdan erteleyesim geliyor.
Ben de yaptiricam ama korkuyorum

Kızlar yardım edin daraldım artık 😞 bebeğim geceleri ağlama atağı geçirdiği zamanlarda kayınvalidem ben biraz dinleneyim uyuyayım diye beşiği sürekli sallamış bebekte sallamaya alışmış bir gecede 😱 şimdi gece gündüz sırf uyanıp ağlama atağına girmesin diye sürekli sallıyorum sallamadığım an uyanıyor. Nasıl unutturcam bu işi? Hiç bi iş yapamıyorum sürekli beşik başındayım 😞

Selam bizim bugun 40 imiz cikti şükürler olsun 🥰🎈
Ayrıca 1 ay kontrole gittik bugun hersey yolunda cok sukur kilo alımı tam bir tombik olma yolunda 🧿💙 önemli olan saglikli olması elbette 🙏 kalça usg de çekildik oda iyi sukur.
40 uçurma da banyo yaptik klasik ve en son 40 kasik su döktüm sonra kendim yikandim.
Su aşaği Aslan yukarı diyip dualar ile yikadim.
Hatıra olarakta resim cekindik ekliyorum :) 40 i çıkmayanlara fikir olsun 🤩

Eklentiler

• 20210121_001350.jpg
    20210121_001350.jpg
    79 KB · Görüntüleme: 69
  • Screenshot_20210121-001300_Instagram.jpg
    Screenshot_20210121-001300_Instagram.jpg
    110,6 KB · Görüntüleme: 78
Kızlar yardım edin daraldım artık 😞 bebeğim geceleri ağlama atağı geçirdiği zamanlarda kayınvalidem ben biraz udinleneyim uyuyayım diye beşiği sürekli sallamış bebekte sallamaya alışmış bir gecede 😱 şimdi gece gündüz sırf uyanıp ağlama atağına girmesin diye sürekli sallıyorum sallamadığım an uyanıyor. Nasıl unutturcam bu işi? Hiç bi iş yapamıyorum sürekli beşik başındayım 😞
Allah kolaylık versin canim hemen bir gecede nasil alışmış acaba findik. Kucaginda sakinleştirsen ona ninni söylesen. devam ederse isin sonu ayakta sallama ile devam eder :KK43:

X