2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar günaydın yorumlariniza mesajlarınıza tam bakamadim ama burda fikir aldik versik cok şükür bende gece 1 de fındığımı kucagima aldim darisi tum bekleyen hamilelere evlat sahibi olmak isteyenlere nasip olsun isallah o sanciyla cok dua ettim herkez icin 🤗🤗
Gözünüz aydın olsun allah analı babalı büyütsün 🐣

Ne mutlu sana. Keske benim kizim da oyle olsa da uykusuz kalsam. Ben o ruhsuz makinelerle sagim yapip artiticam diye canim cikiyo. Sarılık atlattik gunlerce uyanmadi agzina damla damla sıktım. Sutum yetmiyor tartida kilo almiyor mamasiz.
Sizdeki derdi lütuf sayan var velhasil :) zamanla beslenme araliklari artacak sabir. Tadini cikarin 💕
Haklısın canım. Ama insanoğluyuz işte bazen dayanılmıyo. Sırtım aşırı ağrıyo. Canım bitki çayı falan denedin mi süt için. Benim de başta yoktu onu bunu deneye deneye geldi şükür

Haklısın canım. Ama insanoğluyuz işte bazen dayanılmıyo. Sırtım aşırı ağrıyo. Canım bitki çayı falan denedin mi süt için. Benim de başta yoktu onu bunu deneye deneye geldi şükür
Neler neler denedim deniyorum. Yani hic yok degil de yetersiz. İnsallah artar zamanla da mamayi kademeli olarak birakirim.
Benim kiz da 2 gunlukken yarim saat uyuyo 10 dk emiyo sonra tekrar yarim 10.. sekilde gitti.
Sut yetmiyo sandim mama verdim tum sistem bozuldu toparlamaya calisiyorum.
O gunu oyle ozluyorum ki simdi 😊
Biliyorum zor ama bebeginle gecen uykusuz gecelerin tadini cikar. Sutunun yetmemesi daha aci ve duygusal olarak daha yorucu. Bol sütlerimiz olsun 🤱

Bugün alcaz inşaAllah bir elektrikli pompa . DÜN hastanedeki ile yarım saat sağdı m sadece 2 -3 damla geldi süt diye birşey yok bende psikolojim bozuldu . Süt anne bulduk şimdi görümcem ve onun arkadaşı. Sabah hastaneye giderken alıcaZ onların sütlerini.Doğum oldu benim bebeğim tam 4 buçuk saataç kaldı ciğerim yanıyornasıl olur bu. Ben bir süre kendime gelemedim tansiyonum düştü baygınlık geçirdim o süreçte. Mama verelim dedim her ağızdan ayrı ses mama yasakmış olmazmış emmezmiş ulan sütüm y ok sütüm bebeğimi aç bıraktılar el birliğiyle Cidden çok acemice bir Doğum sonrası oldu tam bir rezalet bebeğim aç kaldı . Doktor en son geldi bebeği ne zamana kadar beslememeyi düşünüyorsunuz dedi. İçim sızladı
Ay bu insanların çok bilmisligi beni deli edecek. Ben sezeryanda girerken biberon ve mamayı eşime verdim. Beni aşağıya getirene kadar bu bebek 30 cc mama içmiş olacak dedim. Geldiğimde kayinvalidem mamayı verdirmemis. O an cinnet geçirecektim. Hemen şu an mama verilecek dedim. Çocuk anında 30 cc yi içti. Sonra çocuk doktoru her beslemede önce emzir ardında mama süt gelene kadar dedi. Ayrıca bir arkadaş bana doğuma girmeden bir gün önce göğsüne soğan sür göğsün yara olmaz dedi. Iki çocuğumda da sürdüm ve keisnlikle göğsüm yara olmadı. Doğum yapacak arkadaşlara söylemiş olayım.

Bugün alcaz inşaAllah bir elektrikli pompa . DÜN hastanedeki ile yarım saat sağdı m sadece 2 -3 damla geldi süt diye birşey yok bende psikolojim bozuldu . Süt anne bulduk şimdi görümcem ve onun arkadaşı. Sabah hastaneye giderken alıcaZ onların sütlerini.Doğum oldu benim bebeğim tam 4 buçuk saataç kaldı ciğerim yanıyornasıl olur bu. Ben bir süre kendime gelemedim tansiyonum düştü baygınlık geçirdim o süreçte. Mama verelim dedim her ağızdan ayrı ses mama yasakmış olmazmış emmezmiş ulan sütüm y ok sütüm bebeğimi aç bıraktılar el birliğiyle Cidden çok acemice bir Doğum sonrası oldu tam bir rezalet bebeğim aç kaldı . Doktor en son geldi bebeği ne zamana kadar beslememeyi düşünüyorsunuz dedi. İçim sızladı
Ay canim ya cok üzüldüm senin üzülmene. Dogum sonrasi karisan cok olur. Kendin ne istiyorsan onu yap. Bende tam saat tutmustum 3 saat emzirdim , bebegin karni doysa hic emer mi o kadar. Mama istedim emzir dediler. Bende de sarilik oldugu icin ac kalirsa daha cok artar diye korktum esime dedim bana mama getir verdim hemen cocuk icti rahatladi uyudu o kadar acikmisti ki . Sütün de 3 gune gelir stres yapma. Benim hep 3 gunden sonra geldi. Dusa gir bol bol su ic , üzülme gelir. Ben turkiyede pompa hic kullanmadim ondan birsey diyemiyorum. Burda eczaneden kiraladim doktor yazdi banada . :)

ben kızımın beşiğinin yanına kurdum makineyi gelip gidip orada sağım yapıyorum kuzumu izleyerek makine benim sütümü artırıyor ciddi anlamda deneyebilirsiniz

@MMihrimahh benim makinem Lansinoh çift taraflı elektrikli pompa. İlk kuzımda çift taraflı sağım yapıyordum ama bunda tek tarafı kullanıp boş elimle de sağımı destekliyorum masaj vs yaparak kaç yıllık pompa memnunum hala açıkçası

kaka yapmasını sağlıyorsa aklımda bulunsun ailede genel bi kabızlık sorunu var bizim minnakta kıpkırmızı olup ağlıyor yaparken 😔

Gaz çıkarmasını sağlıyor. Kabızlık dediğin köyü kıvamlı kaka ise onun çözümü hu değildir canım

ne kadar suya ne kadar acı elma yağı kattın bende denemek istiyorm benımkıde 3 4 günde bir yapıyor bütün gün zorlanıyor

Canım zaten topuklara birer damla süreceksin ya. Elimi ıslatıp topuğuna sürdüm sonra da yağdan sürdüm. O da cildi hassas ise etkilemesin diye seyreltiliyor

😄 ben de 3 hafta kullandım ve surekli yattim. Ayaklarim da genelde yukarda tuttum yatarken. Sancilar azaldi acilma durdu. Hatts bu sefer de gelmedi suni sanciyla dogum yaptim. Bebeyle kafa bulur gibi oldu biyazcik 😬
Kasintiya sasirdim ama. Bende de oldu da bacak gobek gogus falan bolgeseldi. Kuruluktan oldugu belliydi kolestaz kasintisindan ayirt edebiliyordum.
Stres oldun muhtemelen ama hic korkma 😉

1,5 cm olmuş açılmam. 😬

Nidicard'ı günde 2ye düşür ve günlük hayatını akışına bırak istediğini yap sal gitsin artık dedi doktorum.

Pzt günü açılma yine ilerlemiş olursa doğuma alırım dedi. 😟

Rahim boyunda kısalma olmadığı için ve benim normale dönen alt ast değerlerimde çok az sınırı geçme durumu başladığı için yine spinal sezaryen seçeneği ilk tercihe alındı.

Ciğer geliştirici iğne de yapıldı ama 1 hafta daha dayanabilmek için cebelleşiyorum resmen yatakta. Yatmaktan mı belim ağrıyo, sancıdan mı bilemiyorum 😁 Niyetim nidicard'a günde 3 ile 4-5 gün daha devam edip bırakmak. Çok rahatlatıyo yav. Baş ağrısı da yapmaz oldu.

Mamayı neden herkes zehir gibi görüyor bilmiyorum. Tabii ki anne sütü en önemlisi ama sütün gelmiyorsa yetmiyorsa bebek aç mı kalacak ? Hiç emziremeyen anneler var sütü hiç olmayan resmen mama veren insanlara öcü gibi bakıyorlar. Benim ilk kızımda sütüm yetmedi mama destekli 9 ay emdi. 9 ay sonunda sütüm kesildi. Şimdi yine mama destekli gidiyoruz çünkü sütüm var ama doyurmuyor bas bas bağırıyor çocuk. Mecburen mama destekli gidiyoruz. Üzülmeyin mama veren anneler keşke herkes tek anne sütü ile beslese. Kimin ne dediğini umursamayın. Bebek sizin en iyisini en güzelini siz bilirsiniz 💖💕

Kizlar günaydın yorumlariniza mesajlarınıza tam bakamadim ama burda fikir aldik versik cok şükür bende gece 1 de fındığımı kucagima aldim darisi tum bekleyen hamilelere evlat sahibi olmak isteyenlere nasip olsun isallah o sanciyla cok dua ettim herkez icin 🤗🤗
Gözün aydin canim benim cok sevindim 😍Rabbim dualarini kabul etsin insallah. Rabbim doguracak.annelere kolay dogum bebek sahibi olmak.isteyenlere de hayirli saglikli bebisler nasip etsin insallah. 😙

1,5 cm olmuş açılmam. 😬

Nidicard'ı günde 2ye düşür ve günlük hayatını akışına bırak istediğini yap sal gitsin artık dedi doktorum.

Pzt günü açılma yine ilerlemiş olursa doğuma alırım dedi. 😟

Rahim boyunda kısalma olmadığı için ve benim normale dönen alt ast değerlerimde çok az sınırı geçme durumu başladığı için yine spinal sezaryen seçeneği ilk tercihe alındı.

Ciğer geliştirici iğne de yapıldı ama 1 hafta daha dayanabilmek için cebelleşiyorum resmen yatakta. Yatmaktan mı belim ağrıyo, sancıdan mı bilemiyorum 😁 Niyetim nidicard'a günde 3 ile 4-5 gün daha devam edip bırakmak. Çok rahatlatıyo yav. Baş ağrısı da yapmaz oldu.
Niye sezaryen? Benim de kanala girmemisti suni sanci verildi, bebegi ite ite kanala soktular bi sekilde normal oldu. Senin de suni sanci tutar aslinda.
Ben de ayniydim yatmaktan sıkılmıştım. Rahat batmış 😄
Nidicard’i birakip 2-3 gun yürüyüş yaptım 3 cme cikti acikligim zaten

Niye sezaryen? Benim de kanala girmemisti suni sanci verildi, bebegi ite ite kanala soktular bi sekilde normal oldu. Senin de suni sanci tutar aslinda.
Ben de ayniydim yatmaktan sıkılmıştım. Rahat batmış 😄
Nidicard’i birakip 2-3 gun yürüyüş yaptım 3 cme cikti acikligim zaten

Hem kaşıntı devam ediyor diye hem 2 çeşit ilaç kullanıyorum diye hem sarılık ile doğarsa diye hem suni sancıya rağmen zorlanırsa diye saydı. Bebek strese girsin istemiyorum dedi.

Ama dedi suyun gelir, açılman çok hızlı ilerlemiştir, bebek kanala girmiştir, o zaman normal hatta doğal doğum deneriz dedi.

Al dedi git dedi 😁

Neler neler denedim deniyorum. Yani hic yok degil de yetersiz. İnsallah artar zamanla da mamayi kademeli olarak birakirim.
Benim kiz da 2 gunlukken yarim saat uyuyo 10 dk emiyo sonra tekrar yarim 10.. sekilde gitti.
Biliyorum zor ama bebeginle gecen uykusuz gecelerin tadini cikar. Sutunun yetmemesi daha aci ve duygusal olarak daha yorucu. Bol sütlerimiz olsun 🤱

Bence sende cok takma bende mama veriyorum.. bol sutum var ama sutle kilo almiyor. Onemli olan anne sutunu hic birakmadan bi sekilde devam etmesi.. mamayla bile olsa,az bile olsa bagisiklik sistemi icin anne sutu alsin yeter. Gerisini mama ile tamamlasada olur

Hem kaşıntı devam ediyor diye hem 2 çeşit ilaç kullanıyorum diye hem sarılık ile doğarsa diye hem suni sancıya rağmen zorlanırsa diye saydı. Bebek strese girsin istemiyorum dedi.

Ama dedi suyun gelir, açılman çok hızlı ilerlemiştir, bebek kanala girmiştir, o zaman normal hatta doğal doğum deneriz dedi.

Al dedi git dedi 😁
Ahahha 😂 evet benim bebek de strese girdi aslinda iki kez kalp atisi baya düştü doktor sagolsun dogum boyu basimdan hic ayrılmadı. Baska yerde olsa sezeryana alinirdim coktan.
Suni sanci da müdahaleli bi dogum zaten. Gönül ister ki kendiliginden en dogalindan olsun. Ama en onemlisi hakkinizda hayirlisi olsun 💕 haberlerini bekliyorum 🤗

Bence sende cok takma bende mama veriyorum.. bol sutum var ama sutle kilo almiyor. Onemli olan anne sutunu hic birakmadan bi sekilde devam etmesi.. mamayla bile olsa,az bile olsa bagisiklik sistemi icin anne sutu alsin yeter. Gerisini mama ile tamamlasada olur
Aynen takinti yaptikca kisir donguye giriyo zaten. Saldim artik az da olsa alsin saglikli olsun. Ben hic sut almamışım sonuçta öldük mü 😊

Hanımlar benim bebegim çiş yapmıyor ilk sütüm yoktu ilk doğduğunda yaptı 2. Gün akşam mamamya başladık bugün 1 kez yaptı dahada yapmadı kalmasında sıkıntı yok ne yapmalıyım

çok geçmiş olsun ne kadar dikiş var beni de çok diktiler bakamıycam gibi çok korkuyorum sütüm de gelmedi bebeğim de küvözde bebeğime üzülüyorum
hic sormadim ama baya diktiler canim. şişmiş batıyor zor oturup kalkıyorum :KK43: benim sutum de 4 gun geldi . elektrikli makine ile cektirdim.cok zorlandim tikandi kaldi oyle.dus aldim sicak buhar yaptim geldi şükür. sen de sikinti etme benim de ilk bebegim 3 gün kuvozde kalmisti orda cok iyi bakiyorlar inan. kalmasi gerekiyorsa elden bisey gelmez. benimki de ciktiktan sonra sariligi yukseldi 18 e bir gun fototerapi aldi . seninkini de kontrol altinda tutuyorlardir. bol bol dinlen ki bebek geldiginde biraz toparlanmis olasin

Hanımlar benim bebegim çiş yapmıyor ilk sütüm yoktu ilk doğduğunda yaptı 2. Gün akşam mamamya başladık bugün 1 kez yaptı dahada yapmadı kalmasında sıkıntı yok ne yapmalıyım
ilk 3 gun sutum gelmedi mama verdik ilk kakasini yapmisti sonra yapmadi. dr a sorduk mamadan dedi. şırınga ile 1 ml zeytinyagi sıkın dedi makata oyle yaptik . kakasini yapti. anne sutune gecince duzeldi

canımbenim bebeğim doğduktan sonra saatlerce aç kaldı mama verelim çocuğa dedim herkes ağzını büktü sütüm gelmedi bebek şuanda sarılık
mamaya zehirmis gibi bakiyo bazıları. benim de sut gelmedi illa emzir dediler emzirdim damla sut yok biliyorum. ilkinde de boyle olmustu kendimi biliyorum yani. sonra boyle olmayacak cocuk aç mama verin dedim verdi hemsireler. eve de biraz verdiler onunla besledim sut gelene kadar

İnşallah gelir canım. Benimki dereotu , rezene , banyo ve uykuyla geldi. Bu dörtlüyü sürekli tekrarlıyorum. Özellikle banyo yaptıktan sonra uyumak çok fayda sağlıyor .

1 kez yaptigini nerden anliyorsun. Bezlerde ki o cizgiler 1 kereyle masmavi olmuyor ona baya isedikten sonra komplesi mavi oluyor. Az isemisse kesik kesik oluyor maviligi

X