2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Motilium diye bi ilac. Mide bulantisi kusma/ reflu ilaciymis. Yan etkisi prolaktin hormonunu artirmasi.. evet aldirdim ilaci ama kullanmaya cesaret edemedim hala. Duruyor. Prospektüste ilactaki bi madde emzirmede bebege gecer, kalp hastaligi acisindan riskli vs yaziyordu. Cok agir yan etkileri de siralanmis kendim icin de goze alamadim cok elzem mi degil mi karar veremedim yani

Ya yapma benim doktorum verdi bu ilaci. Doktor arkadaslarimin hepsi kullan dedi. Hangi arkadasima sorsam kullandim dedi.. ben yine kullanicam yarin alip

bebegim köpüklü kaka yapıyor. netten baktim laktoz intorelansi olabilir yazıyor. dr a götürmeli miyim? sut alerjisi varsa bu nasil biliniyor ?

bebegim köpüklü kaka yapıyor. netten baktim laktoz intorelansi olabilir yazıyor. dr a götürmeli miyim? sut alerjisi varsa bu nasil biliniyor ?

Canim bende sut alerjisi icin epey korktum. Hatta kizimin yuzu cok kotu oldu isilik gibi sonrada pul pul. Doktor bile gorunce hemen kaka takibi dedi. Cunku sut alerjisi oyle yuzde alerji gibi, sumuksu kaka ve asiri aglama yapiyomus cok ciddi agliyomus cocuklar. Bizde oyle bisey cikmadi normal alerji cikti. Ama her cocuk farkli. Baska seni rahatsiz eden seyler varsa gotur bi. Ama cocuk sakinse gerek olmayabilir

Canim bende sut alerjisi icin epey korktum. Hatta kizimin yuzu cok kotu oldu isilik gibi sonrada pul pul. Doktor bile gorunce hemen kaka takibi dedi. Cunku sut alerjisi oyle yuzde alerji gibi, sumuksu kaka ve asiri aglama yapiyomus cok ciddi agliyomus cocuklar. Bizde oyle bisey cikmadi normal alerji cikti. Ama her cocuk farkli. Baska seni rahatsiz eden seyler varsa gotur bi. Ama cocuk sakinse gerek olmayabilir
cok şükür canim gazi yok oyle aglamasi da yok acikinca agliyor sadece. yuzunde sivilce gibi benek benek seyler cikiyor ama kayboluyor tekrar cikiyor. iki gundur boyle resmen köpük gibi yani. normalde market sutu içiyordum ben esim inek sutu almisti onu ictim ondan mi oldu acaba bilemedim simdi. takip edeyim bakalim boyle surerse dr a gideriz.

@narantikibi 2 2kedi_1deli
Benim de görümcem herkese yaymış bebeğin kafasını çarpmışlar şişmiş diye. Kocamın kabilesi sırayla aradı. Kayınpederim de dahil. Ne biçim bebek bakıyormuşum, ilk defa görmüşler bebeğine böyle bakan anne, becerim yokmuş... herkes analığı beceremiyormuş... çocuğu sakat bırakırmışım... neler neler.. kayınpeder hariç herkese çemkirdim. Bana göre siz kötü annesiniz o zaman çocuğunuz hastaneden çıkmıyor desem hoşunuza gider mi dedim. Size kalmamış benim anneliğimi sorgulamak dedim. Yeğenimiz tabiki söyleceğiz, canımız yanıyor diyorlar. Doğru benim canım yanmıyor, siz hala olarak çok acı çekersiniz, çok düşünürsünüz .. ayy! Sinirlerim zıplıyor.
Bi de diyorlar ki bilerek yapmadığını biliyoruz neden tepki veriyorsun. Sadece anneliği beceremiyormuşum.
Yok dedim bilerek yaptım, boş zamanlarımda bebeğin kafasını kırıyorum. Töbe töbe. Delirttiler beni. Bebek 2.5 aylık oldu, Daha görmeye gelmediler bile. her gün fotoğraf video gönderiyordum, bilgi veriyordum ki sevinsinler, uzak kalmasınlar. Ay aman uzak kalsınlar. Ben huzursuz olunca Deniz de huzursuz oluyor, sebepsiz sürekli ağlıyor. Uzak olsunlar daha iyi.

@narantikibi aman hastalığa dikkat etsin eşin, gerekirse kavga et. Bunun şakası Yok, arkadaşımın 1.5 aylık bebesi 12 gündür hastanede yatıyor. Böyle sorumsuz biri gelmiş eve bulaştırmış çocuğa. Biz bile zor atlatıyoruz gribi, el kadar çocuklar için çok tehlikeli ve yorucu oluyor hastalık. Doktorun kesin talimatı var hasta kimseyi eve kabul etmeyin diye. İstersen kontrole veya aşıya götürdüğünde sor doktora eşinin yanında. Böyle olmaz.
Düşüncesizler vicdansızlar... Geçmiş olsun bebeğin kafası nereye vurdu şimdi iyi mi

@narantikibi 2 2kedi_1deli
Benim de görümcem herkese yaymış bebeğin kafasını çarpmışlar şişmiş diye. Kocamın kabilesi sırayla aradı. Kayınpederim de dahil. Ne biçim bebek bakıyormuşum, ilk defa görmüşler bebeğine böyle bakan anne, becerim yokmuş... herkes analığı beceremiyormuş... çocuğu sakat bırakırmışım... neler neler.. kayınpeder hariç herkese çemkirdim. Bana göre siz kötü annesiniz o zaman çocuğunuz hastaneden çıkmıyor desem hoşunuza gider mi dedim. Size kalmamış benim anneliğimi sorgulamak dedim. Yeğenimiz tabiki söyleceğiz, canımız yanıyor diyorlar. Doğru benim canım yanmıyor, siz hala olarak çok acı çekersiniz, çok düşünürsünüz .. ayy! Sinirlerim zıplıyor.
Bi de diyorlar ki bilerek yapmadığını biliyoruz neden tepki veriyorsun. Sadece anneliği beceremiyormuşum.
Yok dedim bilerek yaptım, boş zamanlarımda bebeğin kafasını kırıyorum. Töbe töbe. Delirttiler beni. Bebek 2.5 aylık oldu, Daha görmeye gelmediler bile. her gün fotoğraf video gönderiyordum, bilgi veriyordum ki sevinsinler, uzak kalmasınlar. Ay aman uzak kalsınlar. Ben huzursuz olunca Deniz de huzursuz oluyor, sebepsiz sürekli ağlıyor. Uzak olsunlar daha iyi.

@narantikibi aman hastalığa dikkat etsin eşin, gerekirse kavga et. Bunun şakası Yok, arkadaşımın 1.5 aylık bebesi 12 gündür hastanede yatıyor. Böyle sorumsuz biri gelmiş eve bulaştırmış çocuğa. Biz bile zor atlatıyoruz gribi, el kadar çocuklar için çok tehlikeli ve yorucu oluyor hastalık. Doktorun kesin talimatı var hasta kimseyi eve kabul etmeyin diye. İstersen kontrole veya aşıya götürdüğünde sor doktora eşinin yanında. Böyle olmaz.
Ay canim benim ilk kizimi da babasi kapiya carpmisti kafasini :) acemilik mi bilmiyorum. Ayni hafta daha 2 aylikken mutfakta masanin oturagindan masanin altina dustu . Hareket ede ede kaymis ama ben en sona koymustum , donebilecegini hic dusunmedim, cok kotu dustu ama ben ondan daha cok aglamistim 😢 Allah koruyor cidden cocuklari. Eger boyle herseyi yaycak karakteri varsa anlatma sende , cok gereksiz abartmislar . Tabi dikkat etmek gerekir ama bizim kadar dusunemezler ki zaten

Şimdi kızlar şu bıngıldak meselesi ile ilgili ortada bir göçüklük var bıngıldak böyle mi olur dışarı çıkık olması gerkemşyor mu sizinkilerde böyle mi

cnm senin kan grubun nedir bebeğin kan grubu nedir ? Seninki küvöze girip mavi ışık tedavisi gördü mü ve gördüyse kaç günde çıktı küvözden ? Ne zaman iyileşecek benim çoçuğum doğduğundan beri mavi ışık tedavisi görüyor garibim ne zaman yuvamıza getireceğim evladımı çok özledim 😞😔 bol besleniyorum sütüm gelmedi yine
Gelicek canım gelicek sabırlı ol.orada olması bebeğin için daha iyi.benim bebeğimde solunum sıkıntısı vardı,idrar yolu iltihabı vardı,kan şekeri çok düşüktü dengelendi o sırada sarılık oldu ışık tedavisine başlandı toplamda 6 gün sürdü toparlanması.1 günde yeniden son kez tahlilleri yapıldı.1 hafta sonra bana teslim ettiler.benim sütüm 3.gün çok azıcık gelmişti zamanla çoğaldı

Benim oğlumun yanaklarıda öyle kızlar minik kırmızı benekler sivilce gibi ama değil.bizede doktor yenidoğan bebeklerin bi kısmında olduğunu söyledi ve krem verdi gece yatarken kullanıyorum iyi geliyo
Ama bana kendi kıyafetine ve bizim kucağımızda olduğunda bizim kıyafetlerimize değdiği zaman cildi çoğalıyo gibi geliyo.ilk oğlumdada olmuştu 2 aydan sonra geçmişti

Kafayı yemek üzereyim bebeğim Hala küvözde , enfeksiyon kapmış crp değeri 32 e fırlamış ve antibiyotik başlamayı daha bu sabah akıl edebilmişler!!!!!!!!!!! hala mavi Işık’ta altında küvözde sarılık tedavisi görüyor . Bebekte emme güçlüğü başlamış. Mama meme biberon herşeyi reddediyor kimsenin ağzına dokunmasını dahi istemiyor bebek ilk defa kucağıma verdiler çocuğumun her yeri delik deşik yara Bere içinde çıldıracağım artık ilk doğduğunda en azından emmeye çabalıyordu şimdi başına ne geldiyse ağzını büzüyor ağzına hiçbirşey kabulü etmiyor

Canim sen normal dogum yapmadin mi? Stres yaptigindan inmiyor bence sutun. Biraz sakin ol bebegin icin.
Benim kizim 2 haftalikken 2 gun yatti. Hem de beslenme bozukluğu teshisi ile. Premature dogsa ve dogumla alakali olsa yine icim yanmaz benimle alakali degil derdim. Resmen benim hatamdi, bakamamis ac birakmisim yavruyu. Neyse.. ona ragmen moralimi yuksek tutup sut sagdim gittim besleme saatlerinde sevdim oksadim. (İlk stres hali ile Daha sabah 60 ml sagdigim sut 6 ml geldi sadece zorla!!)
Ve bi sey deyim mi.. hastaneden taburcu edildiginde cok uzuldum bir iki gun daha kalsaydi keske 🙈 çünkü gercekten cok iyi bakiyorlar. Hiicc aklin kalmasin velhasil..
çocuğuma beslenme bozukluğu ve emme güçlüğü teşhisi koydular bugün.sütüm 2-3 damla geldi sadece . O da pompaya yaradı çocuğuma ulaşamadı. Nolck ağız sütü çöpe gitti çocuğum aç.ağzını taş gibi sıkıyor alt dudağını büzüyor ağzına dokunduğumda. Çocuğum annesiz kaldı o yüzden bu halde . Eşime imzayı basıp çıkaralım diycem çoçuğum doğduğunda emmeye çaba sarf ediyodu şimdi hiçbir şey kabul etmiyor .

M MMihrimahh kendini çok uzuyorsun sütun ondan gelmiyor bıkmadan usanmadan emziir veya sag damla damla çoğalacak ılık duş al alamiyorsan ılık su ile yika memelerini uyumaya calis dinlenincede geliyor inşallah evladın iyileşecek uzman kendini sen uzuldukce sütun gelmesi geçikecek😔 Allah bebeğine şifa versin inşallah
tam sarılık değerimiz bu sabah 7.7 olmuş geriledi derken , hemşire enfeksiyon kapmış çocuk dedi crp 32. Antibiyotik başladılar . Emme güçlüpü beslenme bozukluğu var eve gönderemeyiz bu şekilde dediler benim beynim artık error veriyor zamanında doğan bebeğin başına gelenlere bak. En son düşüneceğim şey bebeğimin küvöze girip emmeyi unutacağıydı. Çocuğun ağzına mamayı sıka sıka emmeyi unutturdular beneğime

çocuğuma beslenme bozukluğu ve emme güçlüğü teşhisi koydular bugün.sütüm 2-3 damla geldi sadece . O da pompaya yaradı çocuğuma ulaşamadı. Nolck ağız sütü çöpe gitti çocuğum aç.ağzını taş gibi sıkıyor alt dudağını büzüyor ağzına dokunduğumda. Çocuğum annesiz kaldı o yüzden bu halde . Eşime imzayı basıp çıkaralım diycem çoçuğum doğduğunda emmeye çaba sarf ediyodu şimdi hiçbir şey kabul etmiyor .
Evet ilk sut makine ile sagima musait degil yazdim ama yetisemedim galiba 😣 parmakla beslemeyi dene bence. İnternette vidyolara bakabilirsin. Hem cenesi guclenir hem biberona alismamis olur emmeyi birakmaz. 😉

Kızlar selam bebeğinizin bılgındağında ortada boşluk var mı Çukur gibi
Cok cukur olmamasi lazim susuzluk belirtisi olabilir bi aile hekimine gotur en azindan bi baksinlar normal mi degil mi bingildagi

X