2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar biz hastane dışında daha hiç çıkmadık. Çünkü korkuyorum disarda ağlarsa ne yaparım diye. Ya hiç susturamazsam falan kafamda deli senaryolar var korkumdan çıkamıyorum valla. Hiç alışık değilim emmek isterse ben emzirirken millet mememi görürse falan senoryaya gel 😂
Bence oyke dusunme denemeden bilemezsin. Oğlum disarda o kadar uslu duruyordu ki.. 4 yasinda hala ayni. Evde firtinalar estiren cocuk disarda kuzu gibi. Emzirmek de dert degil hele avmde bebek bakim odasi var en fazla yarim saatini alir. Ki zaten normalde evde de yaptigin sey..

Ben cok severim birde tarcin ve leblebiyle dene leblebiyi bol koyarsan tadi belli olmuyor
Inanamiyorum nasil 30 40 cc.den 85e. Tamam duydum artirdigini da bu kadarina sasirdim. Uzun sure sagmayip mi sagdin bu sefer acaba. Ben de aldim bi denedim de icemedim heba oldu. Bi daha deneyim dediğin gibi. Insallah bana da oyle etki eder.

Ben de senin gibi tek memeden sut veriyorum. Ikisini de emiyor ama tekindsn nerdeyse hic sut gelmiyo. Oglumda o memede mastit olmustu hala tikali mi kaldi kanallar anlamadim

@pelinsamet06 çok geçmiş olsun kuzuya. İlacını içer geçer annesi😻

Boza içmek için kendimi o kadar zorladım ki! Yok olmuyor.

N narantikibi bayağı dışarda kalıyorum. Çıkıyorum 40-50 dk yürüyüş, sonra bi yerde oturup çay kahve içip, sonra biraz daha yürüyüş. Acıktıysam yemek yiyip öyle Eve dönüyorum. Dünya varmış be! Kanguru süper bir şey. Tulum içine uzun çıtçıtlı badi, altına da bi kat daha giydirip üstüne yumuş tulumu giydiriyorum, üşümediği gibi bazen terliyor. Çıkın gezin arkadaşlar, bebek arabasını kullanamıyorum mahallede kullanılacak kaldırım Yok, bebek arabasına bi alışsam Eve girmem.

E esradfghjkl geçen ben de lahmacun topladım kafasından 😂
Kafasına dökülenleri de alıp yemek anneliğe dahil mi peki 😂

Ben ilk kizimda doktorun yaninda emzigi agzimda emip vermistim kizima. Doktor yere dusunce yikamadan versen daha temiz olur. Agzinizda ki bir mikrop cocugu öldürebilir o daha bebek demisti. Bir daha yapmadim. Sizinde bilginiz olsun.

Bana da doktor arkadaslar boyle yap dedi soyle bi al ustundeki tuyu falan dedi

Workin’moms diye bir Netflix dizisi var. Alkol aldığı gün sağdığı sütlerin poşetlerine kurukafa çizip çocuğun huysuz olduğu akşamlar veriyordu kadın, düşünmedim değil 😅

Hahhahah bu deneyebilirim. Doktorum aksamlari bi kadeh sarap ic cocuk rahat uyusun dedi 😂😋😂 ben eski sagilmislardan ve mama veriyorum sonra zaten baya saat gecmis oluyor emzirene kadar.

Gaza geliyorum yeminle😂😂 ama kanguru ya da sling yok bende. Arabayla çıkarırım.

Biz hep arabayla cikiyoruz sadece asiya kanguru ile gittim yakin diye.. arabaya baya alistim. R refikaaydin in soyledigi gibi kaldirimlar sıkıntili tabi..

Naberr Naberr boza bende icemedim ya heba oldu doktum.

Vitaminlerinizi hala kullaniyor musunuz ben oceanmum kullaniyorum hala sut icinde destekleyici oluyorlar bence. Hatta bide aptamilin mi ne anne cayi var sadece anneler icin vitaminli tadida sahlep gibi

cokiyiyaa cokiyiyaa soyle bisey buldum. Manyagimdirda biraz illa bakicam 🤣😂 eminim biraz daha baksam karsit biseyde bulurum tabi. 😂🤣

Emziklerin ebeveynler tarafından "emilerek temizlenmesinin" bebekleri alerjiden koruyabileceği belirlendi.
Gothenburg Üniversitesi'nden İsveçli bilim adamlarının yaptığı araştırma, basit bir uygulamanın alerjiye karşı koruma sağlayabileceğini gösterdi.

Bilim adamları, doğumdan itibaren 184 ebeveynin bebekleri 6 aylık olana dek emzikleri hangi yöntemle temizlediğini araştırdı.

Katılımcıların çoğunun, yere düştükten sonra emziği musluk suyuyla yıkadığı ve bebeğe verdiği görüldü. Araştırmada, temizlemek için, bazı ebeveynlerin emziği kaynattığı, bazılarınınsa emdiği ortaya çıktı.

Temizlik için emziği emen ebeveynlerin bebeklerinin, 1,5 yaşına geldiklerinde alerjik egzamaya yakalanma risklerinin diğerlerinden az olduğu belirlendi.

Bu bebeklerde üst solunum enfeksiyonu riskinin de diğerlerinden düşük olduğu vurgulandı.

Tükürüğün birçok bakteri ve virüs içerdiğini, emziği emerek ebeveynlerin bebeklerine bunları aktardığını belirten bilim adamlarından Agnes Wold, karmaşık ağız mikro florasının erken oluşmasının bağışıklık sisteminin sağlıklı olgunlaşmasına katkıda bulunduğunu ve böylece bebeğin alerjiyle daha iyi "mücadele edebildiğini" açıkladı.

Araştırma, "Pediatrics" dergisinde yayımlandı.

Arkadaslar gonderdigim yaziya guvenip aynisini yapmayin tabi.. baska yerlerde tam terside yaziyor cunku.. herseyde oldugu gibi bunda da farkli gorusler mevcut bide esim yapsa kiyameti koparirirm cunku o sigara iciyor

Cocuk doktorlarinin genel kanisi hergun en az 20 dakika uzeri kat kat ortulmeden hava aldirilmasi gerektigi ev havasindan uzaklastirilmasi.. en azindan balkona cikarin bence sokak havasi alsin alismaya baslasin..

cokiyiyaa cokiyiyaa soyle bisey buldum. Manyagimdirda biraz illa bakicam 🤣😂 eminim biraz daha baksam karsit biseyde bulurum tabi. 😂🤣

Emziklerin ebeveynler tarafından "emilerek temizlenmesinin" bebekleri alerjiden koruyabileceği belirlendi.
Gothenburg Üniversitesi'nden İsveçli bilim adamlarının yaptığı araştırma, basit bir uygulamanın alerjiye karşı koruma sağlayabileceğini gösterdi.

Bilim adamları, doğumdan itibaren 184 ebeveynin bebekleri 6 aylık olana dek emzikleri hangi yöntemle temizlediğini araştırdı.

Katılımcıların çoğunun, yere düştükten sonra emziği musluk suyuyla yıkadığı ve bebeğe verdiği görüldü. Araştırmada, temizlemek için, bazı ebeveynlerin emziği kaynattığı, bazılarınınsa emdiği ortaya çıktı.

Temizlik için emziği emen ebeveynlerin bebeklerinin, 1,5 yaşına geldiklerinde alerjik egzamaya yakalanma risklerinin diğerlerinden az olduğu belirlendi.

Bu bebeklerde üst solunum enfeksiyonu riskinin de diğerlerinden düşük olduğu vurgulandı.

Tükürüğün birçok bakteri ve virüs içerdiğini, emziği emerek ebeveynlerin bebeklerine bunları aktardığını belirten bilim adamlarından Agnes Wold, karmaşık ağız mikro florasının erken oluşmasının bağışıklık sisteminin sağlıklı olgunlaşmasına katkıda bulunduğunu ve böylece bebeğin alerjiyle daha iyi "mücadele edebildiğini" açıkladı.

Araştırma, "Pediatrics" dergisinde yayımlandı.
Bir aciklama varsa mutlaka karsit görüsu vardir tabi 😃 özellikle dişte cürük veya dis eti rahatsizligi varsa kesinlikle yapilmamali bence. Ben bana soylenileni iletmek istedim. Ins bir problem yasamazsiniz. Yazilanlar gercektir 😃

X