2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

İnan o benden daha lohusa kartımdan harcama yapmış bide 3000 TL altınlarını sat öde diyor utanmadan. Babama adam mısın dedi alkollü Bi haftadır hergün cocugun yanında sigara yakıyor inan bende güç kalmamış tahammül bitmiş lohusalıgı bile ne ailesi ne kendi yasatmadı eşimin ailesi bizden tanıda geçmiş olsun da beklemeyin dedi hiç gelmediler aramadı sormadı öyle Bi ailede yetişmiş adamın böyle babalığı da şaşırtmadı ki sadece benim gücüm tükendi maddi durumum çok şükür iyi sgk var çalısıyorum da alamaz inş
Alkol gerçekten çok tehlikeli , babam içme yi bilmezdi , özellikle annem olmak üzere neler çektik neler. Benim babam da Hollanda da yetişmiş böyle tuhaf bir kültürle alkol kumar para batırma karı kız ne ararsan vardı, resti çek içmeyi bilmiyorsa . Kartından parayı neye harcadığı belli mi ? Belki birine borç vermiştir, veya Doğum için masraflara gitmiştir, malum su gibi akıyor Bebek doğunca masraflar👨‍👩‍👧☺️ Bir süre uzaklaşman ikitarafa da iyi gelir umarım. hemen boşanmayı aklına getirme herkes hata yapar. İki şey olmayınca evlilikte Ümit vardır , Aldatma ve şiddet olmadığı müddetçe bir şansı daha Hakeder o ilişki. Kafanı bir toparla belki gelip özür diler pişmandır ayaklarına kapanır kendini affettirir. Ya ben bu konuda duygusal düşünüyorum annem babam ayrıydı üvey annelerle ne çektik, İnanki üç kardeş sefil olduk ne bayramımız bayramdı ne başka gnümüz herşeyde buruktuk başında anne baba olmaması çok zor. Eşler haytlarına devam ediyor olan çocuklara oluyor, bu sözümden çocuk için devam et anlamı çıkmasın. Bir kere daha düşün bu adamın akıllanma ihtimali varsa bir şans ver gerekli çabayı gösterirse dene (!)

Alkol gerçekten çok tehlikeli , babam içme yi bilmezdi , özellikle annem olmak üzere neler çektik neler. Benim babam da Hollanda da yetişmiş böyle tuhaf bir kültürle alkol kumar para batırma karı kız ne ararsan vardı, resti çek içmeyi bilmiyorsa . Kartından parayı neye harcadığı belli mi ? Belki birine borç vermiştir, veya Doğum için masraflara gitmiştir, malum su gibi akıyor Bebek doğunca masraflar👨‍👩‍👧☺ Bir süre uzaklaşman ikitarafa da iyi gelir umarım. hemen boşanmayı aklına getirme herkes hata yapar. İki şey olmayınca evlilikte Ümit vardır , Aldatma ve şiddet olmadığı müddetçe bir şansı daha Hakeder o ilişki. Kafanı bir toparla belki gelip özür diler pişmandır ayaklarına kapanır kendini affettirir. Ya ben bu konuda duygusal düşünüyorum annem babam ayrıydı üvey annelerle ne çektik, İnanki üç kardeş sefil olduk ne bayramımız bayramdı ne başka gnümüz herşeyde buruktuk başında anne baba olmaması çok zor. Eşler haytlarına devam ediyor olan çocuklara oluyor, bu sözümden çocuk için devam et anlamı çıkmasın. Bir kere daha düşün bu adamın akıllanma ihtimali varsa bir şans ver gerekli çabayı gösterirse dene (!)
Bnmde 12 yıl ayrıydı annem babam tekrar evlendiler. Mutsuzevlilik cocugu dahada yıpratır arabasının vergisi ve sigortasını ödemiş aberim bile yok. Babasız üyüdüm bende ama annem yetişti hersey. Çocugun tum masrafı bende zaten babamı baba sadece

Çol geçmiş ol sun canı m ne oldu da nefessiz kaldı ? :KK43: biz de benzeri bir durumla imtihan halindeyiz bizim kız resmen tükürüğünde boğuluyor, biberon vermeye korkuyorum sürekli boğazına genzine kaçırıyor hayatımda böyle yerken tıkanan Bebek görmedim göğsümü emerken bile nefes borusuna kaçırmayı başarıyor . Allah yardımcımız olsun. Dün gece. 4 te bir kaçırdı hemen ters çevirip acil müdahale ettim, bugün de 2 saat önce kaçırdı boğazına. Elim ayağım boşaldı çoo büyük sorumluluk bebeğe biberon vermekbile. Çok ağır
Ay bilmiyorum ki bir anda oldu.O an uyuyordu bir de.Banyo filan yaptırdım bir rahatlasın diye şimdi uyuyor ve ben uyumaya korkuyorum.Benimki de emerken bazen boğazına kaçırıyor çok nadir.Süt tazyikli geliyor sanırım ondan kaçıyordur diye düşünüyordum.Ama bu sefer uyurken tıkandı.Evet çok büyük sorumluluk artık anne biziz Allah yardımcımız olsun.

P pelinsamet06 öncelikle sakin ol. Erkekler de lohusa tribine girebilir. Şımarıklık Veya sorumsuzluk değiil. Gerçek psikolojik bir sorun. Kaldıramıyorlar, 2. Plana atılmak lohusa psikolojisine sokabiliyor. Kocanın psikolojik yardıma ihtiyacı olabilir.

Velayet 7 yaşına kadar annede. O konuda rahat ol ama önce sakin ol lütfen. Şu ruh halinde fevri hareket etmemekte fayda var. Çocuğu şimdilik ondan uzak tutmaya çalış.

İnan o benden daha lohusa kartımdan harcama yapmış bide 3000 TL altınlarını sat öde diyor utanmadan. Babama adam mısın dedi alkollü Bi haftadır hergün cocugun yanında sigara yakıyor inan bende güç kalmamış tahammül bitmiş lohusalıgı bile ne ailesi ne kendi yasatmadı eşimin ailesi bizden tanıda geçmiş olsun da beklemeyin dedi hiç gelmediler aramadı sormadı öyle Bi ailede yetişmiş adamın böyle babalığı da şaşırtmadı ki sadece benim gücüm tükendi maddi durumum çok şükür iyi sgk var çalısıyorum da alamaz inş
lohusalıkta omzumuzda daha çok yük var daha çok yoruluyoruz normalde bir tepki vereceğimiz bir şeye on veriyoruz. Bir babanın evladına vereceği sevgi ve eğitim çok başka olur. Hayat boyu eksikliğini hissettik diyebilirim . Babamın bana belki bir çorabı geçmemiştir, veya bir akşam bize hikaye okumamıştır. Baba sevgisi nedir 🤔 bilmiyorum 🤷‍♀️ böyle bir kaderi hiçbir çocuğun yaşamasını da istemem babaların anne varken evlatlarını bir gözü görürmüş , anne gidince hiçbir gözü görmezmiş. eşinin bir anlık yaptığı bir hata ise fevri davranmak bebişinin ve ailenizin geleceğine haksızlık olur . Bu yaptığının bedelini ona ağır şekilde ödet , iyice burnu sürtsün Bi, ama yuvanı hemencecik yıkma lütfen ❤

Bnmde 12 yıl ayrıydı annem babam tekrar evlendiler. Mutsuzevlilik cocugu dahada yıpratır arabasının vergisi ve sigortasını ödemiş aberim bile yok. Babasız üyüdüm bende ama annem yetişti hersey. Çocugun tum masrafı bende zaten babamı baba sadece
Evde mali yük daha çok senin omzunda belli , keseniz ortak değil mi , söylese iyi olurmuş da altın sat öde niye diyor anlamadım. Psikolojik buhran geçiriyordur belki geçicidir , bebeği doğunca sevinmedi mi tepkisi ne oldu, ilgilenmez mi eline alıp sevmez mi

Eşine resti çek yine de tabi kararlı görün gözü biraz korksun biraz ayrı dur sizi özlesin.Sen de bu sırada biraz daha sakinleşir ve daha sağlıklı kararlar verirsin.Bu süreç sizin kırılma noktanız olur ya düzelir eşin unutur gidersiniz ya da baktın olmuyor boşanırsın.Ama hepimizin hem fikiri biraz uzaklaş ve sakinleş tekrar gözden geçir ki vereceğin karar fevri karar değil isabetli karar olsun.

Ay bilmiyorum ki bir anda oldu.O an uyuyordu bir de.Banyo filan yaptırdım bir rahatlasın diye şimdi uyuyor ve ben uyumaya korkuyorum.Benimki de emerken bazen boğazına kaçırıyor çok nadir.Süt tazyikli geliyor sanırım ondan kaçıyordur diye düşünüyordum.Ama bu sefer uyurken tıkandı.Evet çok büyük sorumluluk artık anne biziz Allah yardımcımız olsun.
Kıyamam yaa . Bi doktora götürsen mi , durduk yere olması nedense . Çok üzücü rabbim korusun inşaAllah bebişlerimizi . Ben de çok kötüyüm sürekli bebeği ters çevirip ilkyardım yapmaya hazır vaziyette biberon veriyorum veya emziriyorum nefessiz kalıyor çocuğum, günde bir iki defa başımıza geliyor kabusum haline geldi bebeğimi beslemek.

P pelinsamet06 herkes arkanda doğru karar için sağlıklı düşün canım💕Kızlar herkes herkesin derdine koşuyor burada herkes herkesi anlıyor ne hoş ya 🤗🤗
Biraz önce bende baya ağladım bizim ev kalabalık annemler kırkından sonra gidecekler yalnız olsam daha az yorulurum hareketlerime hiç dikkat etmiyorum yerleri sildim bir hafta sonra elimle.Ev kalabalık olunca işte oluyor sürekli dinlenme modu yapamadım annem yorulmasın diye ama bende de pil bitti artık hem psikolojik hem fiziksel.Ameiyat yerimin ucu çok küçük delik gibi olmuş sulu görünüyor sızlıyor içerden değil ağrı ama elimle kontrol ediyorum yüzünden aşağılarda değil sonra niye ise böle patladı Ilgazın suratına bakıp bakıp ağladım bana bişey olursa sana kim bakar bu suratını bir daha görmezsem sanırım duygularım karıştı nerden ne çıkarıyorum anlamıyorum

@2kedi_1deli R refikaaydin daha kim sezeryan bilmiyorum Kızlar kesi yerimin sol baş tarafı ufak açılmış gibi kabuk kalkmış içi sulu görünüyor.Dokunuyorum derin olsa ağrı olur yüzeysel gibi sizde de oldu mu böyle bişey.Benim ameliyat yerimin iki başı bipet ucu kadar yaraydı yuvarlak şimdi de kabuk kalkmış gibi ama ben pek canımı bilmem sızı var orada ama çok fenayım ölüyorum bitiyorum değil.sizde de oldu mu böyle bişey

Evde mali yük daha çok senin omzunda belli , keseniz ortak değil mi , söylese iyi olurmuş da altın sat öde niye diyor anlamadım. Psikolojik buhran geçiriyordur belki geçicidir , bebeği doğunca sevinmedi mi tepkisi ne oldu, ilgilenmez mi eline alıp sevmez mi
Görünüşte sever ama Bi aksam bebeğe baktıgı yoktur eve gelir yemek yer 12 ye kdr sever uyur bezi ilaçları damlaları hatta dün hastaneye gittik enfeksiyon İcin babamla gittik işi kendi işi yogunmuş gelemedi o derece evliyken dul gibi yaşattı ailemle gidiyorum hastaneye bile sonra da o insanlara saygısızlık yapıyor tesekkür yerine

Kızımı uyutup yatağa koydum sonra kımıldamaya başladı pış pışlayayım da geri uyusun dedim bir anda ağzı açık dondu kaldı nefes alamadı hemen kucağıma alıp ters çevirip sırtına vurdum hemen kendine geldi benim de aklım çıktı.Burnunu da temizlemiştim ama yine de hırıltı vardı.Elim ayağım titredi neden öyle bir anda nefesi kesildi bir fikri olan var mı? Şimdi durmadan nefesini kontrol ediyorum.
Merhaba, gebeligimin baslarindan beri forumu uye olmadan takip ediyordum bu yazdiginizi gorup endisenizi anlayip uye olup yazmak istedim. Bebeklerde periyodik solunum denen bir olay var. google a yazdgmzda ilk cikan aciklama:
Düzensiz solunum
Yeni doğan bebeğin solunum sayısı dakikada 40-60 arasındadır. Bebeklerde periyodik solunum adı verilen kısa süreli yaklaşık 5-10 saniye nefesini tutma, ardından hızlı hızlı nefes alıp vermeden oluşan solunum paterni görülebilir.
yani bunun gorulmesi normal bir durum. Acaba sizin yasadiginiz da bu olabilir mi? Bebegim 51 gunluk daha once bu nefes tutma olayini kucagimdayken gozlemledim ben de. Sanirim buyudukce azaliyor. Yine doktorunuza sormaniz en dogrusu tabiki.

Güç kalmadı artık cnm ilgislz saygısız alkolik Bi adama
Şu an hassas Bi dönemdeyiz az beklemede kal lütfen.. En azından Bi süre daha gözlemle. Gidip karı kızla yememiş bak.. Bi yuva kolay kurulmuyor.. Az sakinleş al bebeği koynuna dur güzel şeyler düşün.. Bu günler geçecek belki düzelir inşallah.

Şu an hassas Bi dönemdeyiz az beklemede kal lütfen.. En azından Bi süre daha gözlemle. Gidip karı kızla yememiş bak.. Bi yuva kolay kurulmuyor.. Az sakinleş al bebeği koynuna dur güzel şeyler düşün.. Bu günler geçecek belki düzelir inşallah.
Doğumdan beri 53gündür öyle. Düşün ki hastaneden bebekle annem babam çıkarttı

Doğumdan beri 53gündür öyle. Düşün ki hastaneden bebekle annem babam çıkarttı
Ne denir ki ya Allah yardımcın olsun.. Sakın Bi zamanda oturup yaptıklarını anlatsan evet hatalıyım der mi ki. Ya da düzelir mi ki acaba.. Sen kendini üzme lütfen her şey olacağına varıyor. Nasipten ötesini yaşamıyor insan.

X