2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Teşekkür ederim arkadaşlar. Bugün güzel haberlerim var.
Alanında en iyi doktorlardan birine gittik. Haber vermişler Çapa’dan kalkıp gelmiş değişik vaka diye. Sonuçlara baktı, hemşireye dedi ki bana bunu mu kakaladınız😂 o an yaşadığım mutluluğu anlatamam. İlk teşhis doğru dedi, kim demiş avm diye hemanjiom bu dedi. Göz damarında ben gibi bir kitle varmış. Bizi hiç ciddiye almadı. Ciddiye alınmadıkça sevindim. 1 yaşına kadar büyür ve sonra azalmaya başlarmış. Göze zarar verme ihtimali yüzde 40, şaşılık yapabilir. o noktaya gelirse ameliyat ederim dedi. İlaç tedavisi yapılsın dedi. şok olduk biraz saçmaladık:) saçma saçma konuşmayın dedi. Adam bizi ciddiye almadıkça sevindik.Cumartesi günü onkolog bakacak.ilaç tedavisi başlanacak herhalde. 3-4 gün hastanede gözlem altında kalabiliriz. İlaç biraz ağırmış. O kadar mutluyum ki.
Cok sukur ya aklimdaydiniz hep. Allah korktugunuza ugratmasin insallah. Benim de boynumda var bir sertlik epeydir. Damar yumagi dediler ama hic ustune gitmedim agri sizi yok diye. Acaba gitmeli miyim diye ikileme de dustum. Allah minik kuslarimiza hic hastalik vermesin insallah.

Refişş asalim bayraklari @refikaaydin

Kizlar sizin bebeler agu falan yapiyo mu
Yapıyor özellikle sabahları çok neşeli, gülüyor bana tepki veriyor. Konuşunca Auuv gibi sesler çıkarıyor gülüyor. Tabi artık gözle takip felan da var. Beni babasını tanıyor uzaktan bakıyor. Yatma pozisyonunda yaklaşınca harektkeniyor. Çok tatlı zamanları 💞

Dertleşebileceğim bi siz varsınız. Çünkü hepimiz aynı durumdayız. Herkese güçlü gözükmeye çalışıyorum. Çünkü burda doğum yapıp çocuğumu yalnız büyütmek kendi tercihimdi.Biliyorum bugünler geçecek ama şuanki halimi hafifletmiyor maalesef. Oğlum sürekli bana yapışık ayrılmıyor, beşiğinde bile yatmıyor. Uyuduğunda bi yere koyduğumda 10 dk sonra uyanıyor. Eşim güya yardım ediyor ama sürekli kaçma derdinde. Kendi hayatından hiç ödün vermiyor. Her akşam sporunu yapıyor, gitarını çalıyor, kitabını okuyor. Gerçi oğlum onda da durmuyor. Ama onun hayatının hiç etkilenmemiş gibi gözükmesi bana batıyor. Ben tuvalete bile koşa koşa gidip geliyorum. Kimsem yok, çocuğa bakın da ben bi nefes alayım diyebileceğim. Anıra anıra ağlamak istiyorum, oğlum kucağımda ağlayamıyorum. Bu günlerin bir an önce hepimiz için geçmesini diliyorum☹
Aynı şeyleri yaşıyorum başka bi yerde tek başıma doğum yapmak, güçlü gözükmeye çalışmak, gururumdan eşim hariç kimseye, tut bir beş dakka tuvalete gidiyim ya yemek yiyeyim diyemiyorum. Saatlerce aç kaldım uyumasını bekledim ki boğazımdan bir lokma geçsin evde de kv kp olmasına rağmen. Bebeğin kaç günlük bilmiyorum ama artık daha rahatım özellikle emzik baya rahatlattı tuvalete gidebiliyorum yemek yiyebiliyorum bugün 49 günlük ciddi bir rahatlama var bebeğim geceleri uyuyor gündüzleri şekerleme yapıyor o arada evin işlerini hallediyorum. Böyle olacağını hiç tahmin etmemiştim bu zorlukları yaşadıkça daha da güçleniyoruz bence. Bebeğime bugüne kadar tek başıma bakmanın haklı gururunu yaşıyorum. Kendimle gurur duyuyorum. Eşim çok yardımcı oluyor. Seninki de kendine gelsin bebeğin sorumluluğu ağırlıklı annelerde ama babalarda fedakarlık etmeliler. Ben de çok kitap okumayı film izlemeyi özledim eminim hepimiz özlemişizdir. Babalarda biraz bu zevklerden mahrum kalsınlar hayat müşterek.
Geçicek ama bu zamanlarda en güzel zamanları keşke daha mutlu geçirebilseydik...

Bugün biz 40 günlük olduk. Görümcem kırk çıkartmaya geldi. Ne kadar inanmasam da engel olmadım adetlere.:KK48: Bebeğin banyo suyuna altın yüzük, 40 tane taş (biz taş toplamayla uğraşmadık nohut kullandık netice de nohutta sert :KK66: ), iğne, bozuk para artık ve banyo suyundan 40 kaşık bi kaseye ayırdık. Önce bebeği yıkadık küvetten çıkartmadan hemen önce ayırdığımız 40 kasık suyu en az 40 delikli bi süzgeci bebeğin üstünden tutup o suyu döktük bebeğin işlemi şimdilik bitti. Devam ediyoruz. Ben girdim banyoya abdestimialdım çıktım. Giyindikten sonra haber verdim görümcem bebeği benim olduğum odaya getirdi 😁. Bebeğin kırkı suyunu da aldı dışarıya yola döktü 🤔 ve suyun içinden çıkan parayı da evden dışarda bi çocuğa verdik. Ve en son olarak giyindik süslendik bebeğimizi kırk uçurma işlemi için evden çıkardık en yakın arkadaşıma götürdük. Ordan dönüşte de arkadaşım bebeğime yumurta hediye etti adet öyleymiş 🙄🤣 ilk oğlumda hiç bişey yapmamıştım yıkanmak dışında oda normal yıkanmak yani iğneler yüzükler karışımlı sular hazırlamamıştım. 2. Bebeğimin doğumunda görümcem doğumhane de benimleydi çıkartmadılar en baştan beri ilgisi çok yoğun 2. Oğluma o yüzden yapmak istedi ve yaptık. Dışarı çıkmak en güzel yeriydi kırk çıkartmanın 😎

Bebeğim neredeyse doğduğundan beri gece 3 e 4 e kadar uyumuyor tam uykuya geçemiyor bir türlü bebeğimle ilgili şimdilik düzene girmeyen bu var. Birde benim bi sıkıntım var. Emzirme sonrası. Sızlama şeklinde değilde ağrılı sancılı geliyor sütüm göğüslerim dolarken. Neden olur ki böyle. Çok zor bişey sanki bıçak saplayip dönderiyolar içine göğsümün. Aynı sıkıntıyı yaşayan var mıdır?

Kaplumbagalardaucar Kaplumbagalardaucar maalesef evde 4 emzik var birini bile tutturamıyorum. Şimdi Philips air sipariş ettim inş o işe yarar.
Eşimle ilgili de suç bende aslında hep ben yaparım ben ederim modundayım. Çocuk ağlıyor koşa koşa ben bakıyorum. Saf gibi tüm sorumluluğu ben alıyorum. Ama karar verdim yapmayacağım artık.
Bizimki de 44 günlük bugün gündüz ilk defa kesintisiz 2 saat uyudu ve yemek yaptım. Zaten geceleri de son 1 haftadır daha rahatım umarım daha iyi de olur🙏🙏🙏

Kaplumbagalardaucar Kaplumbagalardaucar maalesef evde 4 emzik var birini bile tutturamıyorum. Şimdi Philips air sipariş ettim inş o işe yarar.
Eşimle ilgili de suç bende aslında hep ben yaparım ben ederim modundayım. Çocuk ağlıyor koşa koşa ben bakıyorum. Saf gibi tüm sorumluluğu ben alıyorum. Ama karar verdim yapmayacağım artık.
Bizimki de 44 günlük bugün gündüz ilk defa kesintisiz 2 saat uyudu ve yemek yaptım. Zaten geceleri de son 1 haftadır daha rahatım umarım daha iyi de olur🙏🙏🙏
Emzik almayanlar, kimsesi olmayanlar ve bebeği asla yatağında uyumayanlar kulübü +1 🤚🏻 Eş desteği almasam dibine kadar görürdüm depresyonu herhalde. Biz anneysek onlar da baba. Emzirmek dışında yaptığımız her şeyi yapabilmeliler. Ağlıyor kucağında bazen, çocuk gezmek istiyor evin içinde bakınmak istiyor. Benimki tv karşısında yatırmış çocuğu göğsüne orada öyle dursun diye uğraşıyor. Aman ağlamasın alayım ben bakayım yapmıyorum. Müdahale de etmiyorum. Mecbur kaldırıyor kıçını. Nasıl susturacağını, o an ne istediğini öğreniyor yavaş yavaş. Şu bebeleri babaların kucaklarına atın atın kaçın. Valla süreci uzatmak için tuvalette işim uzun deyip klozet kapağında vakit geçirmek de analığa dahil.

Bak işte teyzelerinin duaları ise yaradı. En kısa zamanda da yokolur insallah. Cok sevindik annesi. Allah hep guzel gunlerini göstersin

Yapiyo minnoşum yaa
Çok tatlı bir şeye dönüşüyor gittikçe

Ama bugün düştü koltuktan 🙊
Ablası bakıyordu. 9 yaş. Aslında çok çok güzel bakıyor ana çocuk işte. Ben mutfaktayken anı bi ağlama sesi geldi. hareket ettikce demek kaymis koltuktan. Yuzustuydu diyo ablası. Hicbir yerinde kızarma yoktu. Sanırım battaniyesiyle kayarak düşmüş. Yastık da vardi kenarda belki o da korudu bilemiyorum. Uzun da ağlamadı hemen sustu. Inşallah sonradan bir şey cikmaz
Ay bu bebelerin düşme sezonu açıldı galiba ya dikkatli olayım bari 🙈 bununla geçmiş olsun 🙏

Emzik almayanlar, kimsesi olmayanlar ve bebeği asla yatağında uyumayanlar kulübü +1 🤚🏻 Eş desteği almasam dibine kadar görürdüm depresyonu herhalde. Biz anneysek onlar da baba. Emzirmek dışında yaptığımız her şeyi yapabilmeliler. Ağlıyor kucağında bazen, çocuk gezmek istiyor evin içinde bakınmak istiyor. Benimki tv karşısında yatırmış çocuğu göğsüne orada öyle dursun diye uğraşıyor. Aman ağlamasın alayım ben bakayım yapmıyorum. Müdahale de etmiyorum. Mecbur kaldırıyor kıçını. Nasıl susturacağını, o an ne istediğini öğreniyor yavaş yavaş. Şu bebeleri babaların kucaklarına atın atın kaçın. Valla süreci uzatmak için tuvalette işim uzun deyip klozet kapağında vakit geçirmek de analığa dahil.
Klozet fikrini sevdim telefonla girelim 😂😂
Saka Bi yana cidden hiç öyle kolay Bi şey değilmiş. Ne saç kaldı ne baş kendimi tanıyamıyorum artık. Yemek yapmak zaten hak getire en kolay şeyler tost makarna buzlukta ne varsa dışarıdan..

Alanında en iyi doktorlardan birine gittik. Haber vermişler Çapa’dan kalkıp gelmiş değişik vaka diye. Sonuçlara baktı, hemşireye dedi ki bana bunu mu kakaladınız😂 o an yaşadığım mutluluğu anlatamam. İlk teşhis doğru dedi, kim demiş avm diye hemanjiom bu dedi. Göz damarında ben gibi bir kitle varmış. Bizi hiç ciddiye almadı. Ciddiye alınmadıkça sevindim. 1 yaşına kadar büyür ve sonra azalmaya başlarmış. Göze zarar verme ihtimali yüzde 40, şaşılık yapabilir. o noktaya gelirse ameliyat ederim dedi. İlaç tedavisi yapılsın dedi. şok olduk biraz saçmaladık:) saçma saçma konuşmayın dedi. Adam bizi ciddiye almadıkça sevindik.Cumartesi günü onkolog bakacak.ilaç tedavisi başlanacak herhalde. 3-4 gün hastanede gözlem altında kalabiliriz. İlaç biraz ağırmış. O kadar mutluyum ki.
Vallahi o zaman dans 💃 💃💃 haydi geçmiş oldun Deniz kuşuna da size de 🤗

Klozet fikrini sevdim telefonla girelim 😂😂
Saka Bi yana cidden hiç öyle kolay Bi şey değilmiş. Ne saç kaldı ne baş kendimi tanıyamıyorum artık. Yemek yapmak zaten hak getire en kolay şeyler tost makarna buzlukta ne varsa dışarıdan..
Buraya gündüz bir şey yazıyorsam bilin ki oradan yazıyorum 😂😂😂 Suratım makyaj tırnağım oje görmedi bebe doğduğundan beri. Aman hayatımızda kaç kere geçireceğiz bu günleri. Benim niyetim 1 kere geçirmekten yana 😅 tadını çıkaralım. Bakımsızlığımızın, yemeksizliğimizin, dağınıklığımızın dibine kadar bahanesi var

Kızlar bnmki 2 saatte Bi uyandırdı 4de bş uyandı simdi Bi uyandı ama gögsü tam boşaltmadı sağma makinam evde Bi kereden mastit olur mu ya gögsüm hafif sert sabaha da süt kalsa olur mu elle sağayım mı
Bu arada 11 den 4 e kadar uyudu ilk kez bu kdr uzun bende durup nefesini kontrol ettim şaşkınlıktan

Dertleşebileceğim bi siz varsınız. Çünkü hepimiz aynı durumdayız. Herkese güçlü gözükmeye çalışıyorum. Çünkü burda doğum yapıp çocuğumu yalnız büyütmek kendi tercihimdi.Biliyorum bugünler geçecek ama şuanki halimi hafifletmiyor maalesef. Oğlum sürekli bana yapışık ayrılmıyor, beşiğinde bile yatmıyor. Uyuduğunda bi yere koyduğumda 10 dk sonra uyanıyor. Eşim güya yardım ediyor ama sürekli kaçma derdinde. Kendi hayatından hiç ödün vermiyor. Her akşam sporunu yapıyor, gitarını çalıyor, kitabını okuyor. Gerçi oğlum onda da durmuyor. Ama onun hayatının hiç etkilenmemiş gibi gözükmesi bana batıyor. Ben tuvalete bile koşa koşa gidip geliyorum. Kimsem yok, çocuğa bakın da ben bi nefes alayım diyebileceğim. Anıra anıra ağlamak istiyorum, oğlum kucağımda ağlayamıyorum. Bu günlerin bir an önce hepimiz için geçmesini diliyorum☹

Agla bebegim kim tutar seni.. ben yaptim bebe kucagindayken esim icerde netflixde benimde cok sevdigim bi diziyi bensiz izlerken basladim aglamay mecbur gelip aldi bebeyi o gunden beri oyle bir eyleme azicik yeltensem aliyo hemen. Ayniyiz hepimiz biliyosun. Spor yaparken kosu bandina ciktigi an kanguruyu takip bebegi al onun icinde uyusun diyorum oyle yapiyor sirf bu yuzden sporu birakabilir. Gitar caldigi zamanda oteki odaya kacma burda cal belki hosuna gider uyur dedim ama onu henuz yapmadi. Yaptiricam 😂🤣 kitap konusunda da soyle bisey eline masal kitabi verdim evde bebekle dolanirken okutuyorum. Bende bebekle dolanirken okuyorum.

Naberr Naberr hip combiotic kullaniyoruz biz

Kızlar bnmki 2 saatte Bi uyandırdı 4de bş uyandı simdi Bi uyandı ama gögsü tam boşaltmadı sağma makinam evde Bi kereden mastit olur mu ya gögsüm hafif sert sabaha da süt kalsa olur mu elle sağayım mı

Olur tabi niye olmasin. Sertlik seni rahatsiz etmiycek sekildeyse kalsin. Rahatsiz ederse elinde biraz bosaltirsin. 6 saat emzirmedigim oluyor mama verdigim icin

Olur tabi niye olmasin. Sertlik seni rahatsiz etmiycek sekildeyse kalsin. Rahatsiz ederse elinde biraz bosaltirsin. 6 saat emzirmedigim oluyor mama verdigim icin
6 saat çokmuş ya arada sağamıyor musun
Böyle böyle sütün azalır yazik
Ben sut takintiliyim ya biraz :KK22:

Ohh, canım o kadar sevindim ki bunu okuduğuma dün bütün gün aklımdaydı Deniz Allahım hepsini korusun hepsi iyi olsun bebişlerimizin çok şükür 🤲🏼 🤲🏼 😇

X