2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Çok güzel düşünmüşsün inşallah bebeğinde huysuzluk yapmaz aşı da güzel geçerdoğum gününüz
İnşallah güzel geçer . Bundan 2 yil önceki doğum gününde hamileydim . Sürprizler hazırlıyorDum eşime . Sabah uyandık bir telefon geldi doktorum aramış . Açtım telefonu bebeğimin ikili test sonuçlarının geldiğini ve hasta olduğunu yaşama ihtimalinin olmadığını söyledi ..Bütün planlarım mahvoldu planingectim biz mahvolduk . Çok kötü geçmişti o doğum günü . Şimdi de çok şükür Allah bir evlat daha nasip etti . Bu sefer mutlu olmasını istiyorum eşimin o yüzden mutlu edecek birseyler düşünmeye çalışıyorum . İçimi dökesim geldi bir an :KK43:

İnşallah güzel geçer . Bundan 2 yil önceki doğum gününde hamileydim . Sürprizler hazırlıyorDum eşime . Sabah uyandık bir telefon geldi doktorum aramış . Açtım telefonu bebeğimin ikili test sonuçlarının geldiğini ve hasta olduğunu yaşama ihtimalinin olmadığını söyledi ..Bütün planlarım mahvoldu planingectim biz mahvolduk . Çok kötü geçmişti o doğum günü . Şimdi de çok şükür Allah bir evlat daha nasip etti . Bu sefer mutlu olmasını istiyorum eşimin o yüzden mutlu edecek birseyler düşünmeye çalışıyorum . İçimi dökesim geldi bir an :KK43:
Aa çok üzüldüm neyse ki Rabbim kucağını doldurmani nasip etmiş bi evlat daha vermiş. bu doğum gününde ne güzel ki bebeğin de var artık aranizda bu bile çok güzel. Tek derdiniz aşısından kaynaklanan huysuzluk olsun. Bebisler hasta olmasın yeter ki.

Bugün arkadaşıma gittim bi kaç arkadaş toplandık.benim sıpada evde hep huysuz ağladığı için evde bahsetmiştim.hepimiz 1 er saat kucaklasak akşam olur zaten evde ağlamış yada burda ağlamış ne fark eder dediler.giderken yolda uyudu eve girdik uyandı çocukta çıt yok sırıtıyo herkese daha sevmeden konuşmadan kimse.emzirdim uyudu.uyandı yine ağlama yok gülücükler saçıyo..öğlen 1 den akşam 6 ya kadar 1 kere bile ağlamadı.eve geldik kapıdan girdik içindeki canavar çıktı dışarıya 😂 bol bol ev oturmalarına gidelim kızlar 😄

Bende aksam ev oturmasina gittim yarim saat sevdiler sonra dedik bizim uyku saatimiz gittim uyuttum...

Benim e6simin dogum gunu benim safra kesei ameliyatimdan yalan oldu busene

Bizim de 2 yıl önce kötü geçmişti eşimin doğum günü kürtaj olup 2 gün hastanede kaldım eşimin doğum gününde hastaneden çıkıp eve geldim ve tüm gece ağlamıştım.Yaşa ki göresin demişler çok şükür bu sene bebişlerimizle kutlayabiliyoruz.

Üstümü islatmiyorum. Yatağın üzerine havlumu koyuyorum. Çıkar çıkmaz oturuyorum Bebeği de kucağımda kuruluyorum. Yaz gelince her şey daha kolay olacak tabi. Diğer 2 bebeğimde elektrikli ısıtıcı yakıyodum. Odanın ortasında küvet kova maşrapa bi teşkilat bi teşkilat. Sanki atomu parcaliycaz. Anadan kalma yontemler
Üstünü ıslatmadan nasıl oluyor canım o kısmı anlamadım. Ben hala kova küvet teşkilatı hazırlayıp yaptırıyorum. Lavabom da çok geniş değil. Daha pratik bi yönteme geçmek istiyorum ben de senin gibi.

Gaz bitti diyorum, yeniden başlıyor. HerhAlde o tuhaf çaylar çocuğa iyi geliyormuş. Az içtiğim gün telef oluyor gene. Bir insan evladı ne kadar osurabilir ki! Aralıksız 5 dk osuruyor. Kazık kadar kadınım, benden çıkmaz öyle gaz. Osurana kadar perişanız ailecek. Şimdi bir de ağlamaları başladı. Ne güzel ağlamayan çocuktu. Ikınırdı, tuhaf sesler çıkarırken gazı da çıkardı. Hep o hemşire yüzünden. Ağlamayan bebek dediği günden beri çocuk Mosmor olana kadar ağlıyor, gözlerinden yaşlar geliyor. Susmuyor, çığlıklar atıyor. Sakinleştirmeye çalışırken sakin olamadığım için hiç susmuyor. Korkuyorum morarınca. Nazar var kesin emin oldum.

Gaz bitti diyorum, yeniden başlıyor. HerhAlde o tuhaf çaylar çocuğa iyi geliyormuş. Az içtiğim gün telef oluyor gene. Bir insan evladı ne kadar osurabilir ki! Aralıksız 5 dk osuruyor. Kazık kadar kadınım, benden çıkmaz öyle gaz. Osurana kadar perişanız ailecek. Şimdi bir de ağlamaları başladı. Ne güzel ağlamayan çocuktu. Ikınırdı, tuhaf sesler çıkarırken gazı da çıkardı. Hep o hemşire yüzünden. Ağlamayan bebek dediği günden beri çocuk Mosmor olana kadar ağlıyor, gözlerinden yaşlar geliyor. Susmuyor, çığlıklar atıyor. Sakinleştirmeye çalışırken sakin olamadığım için hiç susmuyor. Korkuyorum morarınca. Nazar var kesin emin oldum.
Ay nazar cidden var ya.. cok inanmazdım ben aman nolcak diye.. simdi nerdeyse misafir gelince bebeği aglatcam.. aa ne güzel duruyo diyolar o da duruyo inat gibi.. sonra zalım geceler.. gaz işini hangi tuhaf çaylarla çözüyordun simdi biz de de aynı dert var kavranıyoruz

Ay nazar cidden var ya.. cok inanmazdım ben aman nolcak diye.. simdi nerdeyse misafir gelince bebeği aglatcam.. aa ne güzel duruyo diyolar o da duruyo inat gibi.. sonra zalım geceler.. gaz işini hangi tuhaf çaylarla çözüyordun simdi biz de de aynı dert var kavranıyoruz
Tuhaf karışımlar yapıyordum, şimdi biraz daha gelişmişini (ekstradan papatya olan) aktardan alıyorum. Bayağı iyi geliyormuş, içmeyince anladım. İçine bi de kimyon atıyorum. Fotoda paketin içindekiler yazıyo, aktar instagramdan da satış yapıyormuş.

Eklentiler

• 49EE6DE3-F1BF-44C4-9D4B-8A5148C1A297.jpeg
    49EE6DE3-F1BF-44C4-9D4B-8A5148C1A297.jpeg
    109,1 KB · Görüntüleme: 46
ya şu karışk bitkili çaylardan bende de vardı anne çayı aktardan almştı kardeşim doğum yaptığım zaman ama benmkıne iyi gelmedi onu içtiğim gün çocuk daha beter kıvrandı belki denk geldi ama 3 gün içtim 3 gün de aynı 😣 benımkı kurufasulye nohut fln sevıyor😅

Bende humana gece cayi icine muskat ayrica yine rezene anason ve papatya koyuyorum. Hatta bazen sut arttirici cayida ekliyorum. Zehirlenicem bigun
Aktardan ayrı alıp sen mi karıştırıyorsun. Bugun alıcam bakalım iki gündür gaz delirtti deneyelim herseyi bakalım.hayır hiç gaz yapan bişey yemiyorum ama ben de acayip kıvranıyorum nedendir anlamadım.

Hasta olmasın diye çabaladığım evladım sonunda tüm çabaya rağmen hastalandı 🙄 üşütmüş küçük bey oysa ki o kadar da dikkat ettim of of burnu hırıltılı geniz akıntısı varmış ilaç vermedi doktor burnunu açık tutmaya çalış dedi o kadar acaba ben evde başka şeyler deneyebilir miyim

Ayetel kürsüyü bol bol oku.Neyseki gaz konusunda mutlu sona yaklaşıyorsun benim daha yolum var.

ya şu karışk bitkili çaylardan bende de vardı anne çayı aktardan almştı kardeşim doğum yaptığım zaman ama benmkıne iyi gelmedi onu içtiğim gün çocuk daha beter kıvrandı belki denk geldi ama 3 gün içtim 3 gün de aynı 😣 benımkı kurufasulye nohut fln sevıyor😅
Ben de milktea içtim sanki o zamanlarda daha bir gazlıydı bu aralar içmiyorum daha iyi gibi benim de aklıma geldi bebeklerimize yaramadı mı acaba?

Hasta olmasın diye çabaladığım evladım sonunda tüm çabaya rağmen hastalandı 🙄 üşütmüş küçük bey oysa ki o kadar da dikkat ettim of of burnu hırıltılı geniz akıntısı varmış ilaç vermedi doktor burnunu açık tutmaya çalış dedi o kadar acaba ben evde başka şeyler deneyebilir miyim
Benimkinin de burnu hep tıkalıydı doktora götürdüm o da aynısını dedi ilaç kullanmanı önermem bol bol burnunu temizle dedi.Burnunu temizliyorum ve buhar makinesini sürekli açık tutuyorum.

X