2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar Mastit icin cok kolay bi yontem var ilacsiz gecirebilen, iki kere çok fena mastit oldum ikisi de 2 gunde geçti. Yontem de bebisi tersten emzirmek yani koltuk altindan emzirme

Kizlar Mastit icin cok kolay bi yontem var ilacsiz gecirebilen, iki kere çok fena mastit oldum ikisi de 2 gunde geçti. Yontem de bebisi tersten emzirmek yani koltuk altindan emzirme

2 gün boyunca hep öyle mi emzirdin? Benim oğlan pek sevmiyor öyle

Minnagim kütür kütür öksürüyor,malûm hastaneye gitmeye de pek istekli değilim ama ne yapım bilemedim..önerisi olan??

_Ravzaa_ _Ravzaa_ 3 çocukla daha da zorlaniyordur.Etiketledim görür belki
Ay canımsınız ya :) cidden 3 çocukla hiç fırsat bulamadım. Hamileyken uyku tutmuyordu gece bakabiliyordum. Şimdi boşluk yok minik kızım da 12 yada 1 de gece uykusuna giriyor sonra da ben yorgunluktan bayılıyorum:KK66: nasılsınız bebisler nasıl? Büyümüşlerdir😍

Minnagim kütür kütür öksürüyor,malûm hastaneye gitmeye de pek istekli değilim ama ne yapım bilemedim..önerisi olan??
Gecmis olsun. Hastane ortamina sokmak istememekte cok haklisiniz. Ama poliklinige goturebilirsiniz. Ben kizimda hep oyle yapmistim. Hic hasta cocuk olmuyordu neredeyse. Icimiz rahat ediyordu. Oksuruk de cigerlere inmisti gecenlerde. Ates de varsa gidin bence.

Kızlar bede 30. haftaya gireceğim dün tansiyonumu ölçtüm 13*9 bugünde sabah 12*9 alfamet başladık günde üç tane bebeğimin hareketleri var ama öyle abartılı değil sizinde öylemi vurup çekiyo yada zıplıyo gibi ama sürekli değil. Birde ben 62 kilo ile hamile kaldım şuan 76 kiloyum çok hızlı alıyorum ne yapmam lazım kilo için ne yaptınız valla çalıştığım için de yürüyüş yapamıyorum

Kızlar bede 30. haftaya gireceğim dün tansiyonumu ölçtüm 13*9 bugünde sabah 12*9 alfamet başladık günde üç tane bebeğimin hareketleri var ama öyle abartılı değil sizinde öylemi vurup çekiyo yada zıplıyo gibi ama sürekli değil. Birde ben 62 kilo ile hamile kaldım şuan 76 kiloyum çok hızlı alıyorum ne yapmam lazım kilo için ne yaptınız valla çalıştığım için de yürüyüş yapamıyorum

Surekli hareket etmez zaten gun icinde 2 saat araliklar bi kac kez ust uste hisset yeter. Kilo konusunda saglikli ve dikkatli beslenmekten baska yapacak bisey yok

Kizlar ya bi sey sorucam. 1 ay sonra ise baslayacagim icin sut stoklamam lazim bugun bi deneyeyim dedim sol gogsumu kizim emerken sag taraftan sagim yaptım ilk basta 40 cl cikti 1 bucuk saat sonra tekrar sagdigimda da toplam 2 göğüsten 60 cl cikartabildim. Bebegim 2 aylik dolaba kac cl olarak atmaliyim yani bi ogunde kac cl yeterli olur? Az mi bu bi de arttirmak icin ne yapabilirim?

Kizlar ya bi sey sorucam. 1 ay sonra ise baslayacagim icin sut stoklamam lazim bugun bi deneyeyim dedim sol gogsumu kizim emerken sag taraftan sagim yaptım ilk basta 40 cl cikti 1 bucuk saat sonra tekrar sagdigimda da toplam 2 göğüsten 60 cl cikartabildim. Bebegim 2 aylik dolaba kac cl olarak atmaliyim yani bi ogunde kac cl yeterli olur? Az mi bu bi de arttirmak icin ne yapabilirim?

Sürekli sağım yaparsan sütün artar. Tabi en az 2 saat aralık olmalı. Bebeğinin ne kadar içtiğini sen gözlemleyeceksin. Benimkine 2 hafta önce 120 cc yetiyordu. Ama şuan bilmiyorum, biberon vermiyorum ne zamandır. Benimki de 2 aylık.

Sürekli sağım yaparsan sütün artar. Tabi en az 2 saat aralık olmalı. Bebeğinin ne kadar içtiğini sen gözlemleyeceksin. Benimkine 2 hafta önce 120 cc yetiyordu. Ama şuan bilmiyorum, biberon vermiyorum ne zamandır. Benimki de 2 aylık.
Surekli sagarim ya yeterki artsin. Ya da gunde bir kere mama versem 3.5 aylıkken. En azindan ben öğlene kadar isteyken bi kere mama alir ben geldigimde de emziririm. Dolaba atanlar nasil atiyor ya.

Gazı var mı ?bide meme de mi uyuyor Benim ki de böyle de uykusuzluktan sinirlerim bozuldu
gazi var malesef. bugun dr a gidiyorum .ilac istiyecem gaz için, bio gaia kullaniyorum ama pek etki etmedi.uyuyor ama 5 dk sonra gazdan sanirim,eller kollar hareketlenip kendini uyandırıyor. memede uyudugu da oluyor,elde ya da ayakta salladigim da

sütün artması icin sağım yapma işini ben pek anlayamıyorum. bebek 2 saatte bir emiyor diyelim, peki biz sağım işini ne zaman yapıcaz? bebek emdikten sonra kalanını mi sagıcaz yoksa. nasıl artacak bu sütler

siz mama takviyesi yapıyor musunuz, yoksa sadece anne sutu mu? ben de sağım yaptığımda aşağı yukari sizinki kadar çıkıyor .o nedenle soruyorum

Surekli sagarim ya yeterki artsin. Ya da gunde bir kere mama versem 3.5 aylıkken. En azindan ben öğlene kadar isteyken bi kere mama alir ben geldigimde de emziririm. Dolaba atanlar nasil atiyor ya.

Verebilirsin tabi ki doktorunla konuş istersen. Ben vermiyorum mama sütüm yetiyor.
Oda sıcaklığında 3 saat. Buzdolabında 3 gün ve derin dondurucuda 3 ay kalabilir.
Ben lansinoh’un süt saklama poşetlerinden aldım. Sağdıktan sonra içine boşaltıp sütü önce buzdolabında 1 saat bekletiyorum, sonra direkt buzluğa atıyorum. Direkt buzluğa atarsan laktoz üretir gaz yapar diye söylediler, bende dikkat ediyorum. Gerçi 1-2 ay sonra gaz problemi kalmaz ama önlem önlemdir.

sütün artması icin sağım yapma işini ben pek anlayamıyorum. bebek 2 saatte bir emiyor diyelim, peki biz sağım işini ne zaman yapıcaz? bebek emdikten sonra kalanını mi sagıcaz yoksa. nasıl artacak bu sütler
Eğer 2 göğsünü de emiyor bitiriyorsa emdikten sonra yapabilirsin. Beyne mesaj gidiyor süt yetmiyor daha fazla üret diye yavaş yavaş artar.
Benim tek göğsüm doyuruyor. Diğerini de sağıp saklıyorum.

X