2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba ocak anneleri. benım kızımda suann tam 3 aylık oldu. kızım 38.haftada 2260 gram dogdu 2 kez sarılık tedavısı gorduk 19 degerlerıne kadar cıkmıstık.sutumde az olunca mama+meme seklınde 3 ay devam ettık.şuan çok sukur kılosu boyu yerınde.ancak 15 gundur azalan sutum ne yapsamda artmadı ve ıyıce azalınca da adet oldum.sutum 1 cay kasıgı anca gelıyor ve haklı olarak kızım artık emmek ıstemıyor. sonda ıle beslenme, dusta emzırme herseyı denedım.gecelerı uykuluyken emıyor ancak sut gelmedıgınden ac kaldıgı ıcın 10 dk sonra gerı uyanıyor. bugun ıtıbarıyle sutum tamamen bıttı. benım sorum su mamayla beslenmeye devam ettıgı ıcın anne sutu alamayacagı ıcın su vermem gerekır mı ? bır de 4.ay kontolunde demır hapına vs baslanıyor bıldıgım kadarıyla ve anne sutu almayan bebekler ek gıdaya daha erken gecmelı dıyorlar. 3.ay ıcın doktora gıtmedım rutın kontrol oldugundan ama doktorun verdıgı lıstede 4.ayda kontrol +demır hapı baslanması yazmıs. yanı gıtmemız gerekecek. nasıl yapsak bılmıyorum. doktorumuz kucuk bır devlet hastanesınde calısıyor mahalle arası dıyebılırım buyuk bır hastane degıl yanı. ancak goturup goturmeme konusunda cok kararsızım sızler ne yaptınız ve ya ne yapacaksınız ?
Hastaneye gitmeyi düşünmüyorum. Aşılar için sağlık ocağına gitmek zorundayım. Siz de öyle yapabilirsiniz.
Su konusunda da eğer çok terliyorsa ya da idrarında susuz kaldığına dair bi belirti varsa verilir diye biliyorum. Bebeğe bağlı. Aynı şekilde ek gıda konusu da bebeğe bağlı. Hazırsa başlanabiliyor. Bebeğin diliyle itme refleksini bırakmış olması, yiyeceklere ilgi göstermesi,oturabiliyor olması gibi durumlar değrrlendirilip ona göre başlanıyor.

Hanımlar sizin bebişlerin boyu ve kilosu nasıl? Bizimkisi 3 kg ve 53 cm doğdu, 72. Gün ölçümü 5500 ve 57 cm’di. Tüm bebekler kendine özel bir ilerleleme kaydediyor fakat bizimkisi boy olarak yavaş ilerliyor galiba. Sütüm çok iyi değil, ilk ay sarılıktan dolayı bol mama verdik. Sonrasında günde 1 e indirdik öyle devam ediyoruz. Bebeklerin ilk ayda ortalama 18 cm uzaması beklenirmiş bu ayda 3 cö ediyor. Kalsiyum desteği almam bebeğime de etki eder mi acaba? Beslenmenizde siz nelere dikkat ediyorsunuz?
benim kiz 47 cm 2550 kg doğdu cok ufak bebekti

merhaba ocak anneleri. benım kızımda suann tam 3 aylık oldu. kızım 38.haftada 2260 gram dogdu 2 kez sarılık tedavısı gorduk 19 degerlerıne kadar cıkmıstık.sutumde az olunca mama+meme seklınde 3 ay devam ettık.şuan çok sukur kılosu boyu yerınde.ancak 15 gundur azalan sutum ne yapsamda artmadı ve ıyıce azalınca da adet oldum.sutum 1 cay kasıgı anca gelıyor ve haklı olarak kızım artık emmek ıstemıyor. sonda ıle beslenme, dusta emzırme herseyı denedım.gecelerı uykuluyken emıyor ancak sut gelmedıgınden ac kaldıgı ıcın 10 dk sonra gerı uyanıyor. bugun ıtıbarıyle sutum tamamen bıttı. benım sorum su mamayla beslenmeye devam ettıgı ıcın anne sutu alamayacagı ıcın su vermem gerekır mı ? bır de 4.ay kontolunde demır hapına vs baslanıyor bıldıgım kadarıyla ve anne sutu almayan bebekler ek gıdaya daha erken gecmelı dıyorlar. 3.ay ıcın doktora gıtmedım rutın kontrol oldugundan ama doktorun verdıgı lıstede 4.ayda kontrol +demır hapı baslanması yazmıs. yanı gıtmemız gerekecek. nasıl yapsak bılmıyorum. doktorumuz kucuk bır devlet hastanesınde calısıyor mahalle arası dıyebılırım buyuk bır hastane degıl yanı. ancak goturup goturmeme konusunda cok kararsızım sızler ne yaptınız ve ya ne yapacaksınız ?

3. Ay gibi benimde sutum azaldi motilium basladim tekrar. Ayrica solgar bira mayasi tableti aliyorum gunde 6 tane .. ve bestlak damla 3 kere 20 ser damla. Ayrica surekli sagma ve emzirme cabasi.. mama da veriyorum doktoruma sormustum su olayini sadece mama bile olsa 6 aya kadar su kesinlikle yok dedi. Ek gida 5. Aydan sonra tattirarak 6. Ayda tamamen gecis dedi. Biz 4 ayligiz demir falan yok sadece 1 yasa kadar d vitamini devam

Hanımlar sizin bebişlerin boyu ve kilosu nasıl? Bizimkisi 3 kg ve 53 cm doğdu, 72. Gün ölçümü 5500 ve 57 cm’di. Tüm bebekler kendine özel bir ilerleleme kaydediyor fakat bizimkisi boy olarak yavaş ilerliyor galiba. Sütüm çok iyi değil, ilk ay sarılıktan dolayı bol mama verdik. Sonrasında günde 1 e indirdik öyle devam ediyoruz. Bebeklerin ilk ayda ortalama 18 cm uzaması beklenirmiş bu ayda 3 cö ediyor. Kalsiyum desteği almam bebeğime de etki eder mi acaba? Beslenmenizde siz nelere dikkat ediyorsunuz?

Boyu cok iyi bence. Benim kizim 49. Cm dogdu 3. Ayda 59 cm di. Ben dogumdan beri kalsiyum ve ocean mumye devam ediyorum

Ben oldum ya. Vajinal doğum yaptım, bebeğimi günde bir kez mama ile besliyorum. Lohusalıktan sonra 58. Günde tekrar oldum. Şuan üzerine ikinci kez tekrar oldum. Ben de düzenli olanlardanım galiba :/ uzun süre olmayanlar varmış. Onlardan olabilseydik güzel olurdu ama ne diyelim. İş durumunuz zormuş, Umarım iş durumunz da hızlıca çözümlenir
Evt bnmde 2.defa oldu bile.neyse artik duzenli olsunda.teşekkürler bu aradaiş meselsini hallettim istifa ettim kabul edilmedi ama gitmitorum

Herkese selam ben de uzun zamandır giremeyenlerdenim, amca geriye dönük 10sayfa okuyabildim🙄 ilk kızımda da rotarix yaptırmıştım bunda da 3ay bitince evde verdim rotarix, yan etki bi hafta ishal yaptı yani normalden birazcık daha cıvıktı kaka, en son 2 ay 10 günlükken gittik doktora 4.ay altısında asm de olacak haftada 1 gün sadece aşı yapıyorlar salgın zamanında, bir dahaki doktor kontrolü için de korkuyorum 4.ayda gitsem mi 5.aya bıraksam mı? Uyku düzenimiz iyi çok şükür 5saat uyuyor her gece sonra emip 2saat daha uyuyor, kilo alımı aynı ablası gibi minimumda 500-600g ı tutturuyor işte

çok tesekkur ederım. herseyı denedım malt ıcecekler, kompostalar humana caylar rezene ve en son bestlak damla da aldım. hastane tıpı pompa kıraladım. 2.ayda 2 gogus 60 cc en fazla cıkıyordu. ama artık tamamen bıttı damla damla gelıyor. pes etmek ıstemıyorum ama emmeyı de bırakınca ınsan herseyı denedım ama olmuyor dıyerek salıyor malesef. kızımın 15 gun kuvezde kalması, zayıf dogması bu yuzden emmeyı bılmıyordu. evımde yatamadım bıle 15 gun boyunca hastaneye gel gıt sut sag cok zor bır surectı ustune kayınvalıdemın gelmesı yaptıgı sacma hareketler bunlar mı sebebp oldu yoksa genetık mı bu sut olayı artık hıc bılmıyorum.
Ben rekolac adında bitkisel bi kapsül kullanıyorum bestlakla hemen hemen aynı içeriği ama bende artış yaptı. Bi de ben emİrmiyorjm sağıp veriyorum düzenli sağınca da hiç eksilme olmuyo üzerine artısı bile oluyo

kizlar oyun halisi alan var mi 3,5 aylik olduk biz. belki biraz oyalanir. aldıysanız hangisini onerirsiniz¿
Ben bunu almıştım. Fiyatına göre kumaşı ve oyuncakları çok kaliteli, renkleri de hoş. Ama o çubukları her seferinde söküp takmak gerekiyor, ona üşeniyor insan

çok tesekkur ederım. herseyı denedım malt ıcecekler, kompostalar humana caylar rezene ve en son bestlak damla da aldım. hastane tıpı pompa kıraladım. 2.ayda 2 gogus 60 cc en fazla cıkıyordu. ama artık tamamen bıttı damla damla gelıyor. pes etmek ıstemıyorum ama emmeyı de bırakınca ınsan herseyı denedım ama olmuyor dıyerek salıyor malesef. kızımın 15 gun kuvezde kalması, zayıf dogması bu yuzden emmeyı bılmıyordu. evımde yatamadım bıle 15 gun boyunca hastaneye gel gıt sut sag cok zor bır surectı ustune kayınvalıdemın gelmesı yaptıgı sacma hareketler bunlar mı sebebp oldu yoksa genetık mı bu sut olayı artık hıc bılmıyorum.

Sanırım genetik. Benim oğlum da 12 haftalık. 36 haftalık doğdu. 1 aylık olunca emmeye başladı ama sütüm hiç yeterince olmadığı için hep mama kullanmak zorunda kaldık. Önceden düzenli sağıyordum. Maksimum gördüğüm bir kere 100 cc oldu. Şu an 30 ccye düştü o da 6 saatte 1 sağınca. Denemediğim içmediğim şey kalmadı. Yeterince de uyuyorum. Uykuluyken emmeye başlıyor 10 sn sonra ağlıyor ben de diretmiyorum mama veriyorum. Ben de mamayla büyümüşüm sadece 1 ay emebildiğim için. 40 yaşıma geldim bi sağlık sorunu yaşamadım çok şükür :) olmayınca olmuyor yapacak bi şey yok. Mamaların içerikleri artık çok iyi dert etmeyin. Doktorumuz da sadece anne sütüyle beslenip sürekli hasta olan çocuklarım da var hiç anne sütü almayıp bağışıklığı güçlü çocuklarım da var bu kadar dertlenmeyin demişti. Bu arada ben her mamadan sonra 2-3 çay kaşığı su veriyorum gece uyku arası öğünü hariç. Su içince ayılıyo çünkü :)

Öğretmen arkadaşlar doğum izniniz ne zaman bitiyor?Benim 21 nisanda bitiyor. Okul kapalı olduğu için göreve başlıyor olmak sıkıntı olmaz sanırım. Açılırsa rapor düşünüyorum. Yaz dönemi için ne planlanır acaba
Benim 6 Nisan’da bitti şuan bu durumdan faydalanıyorum ama açılırsa rapor alacağım doktorum 20 gün verebilirim dedi her pazartesi beş beş şeklinde alıp bir ay onun raporunu kullanacağım duruma göre başka yerden alırım zaten seneye birinci dönem kesin ücretsiz düşünüyorum ikinci dönemde olabilir bakacağız duruma

X