2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

demir ilacı ne kullaniyosunuz? vegaferon verdi saglik ocagi içinde bin cesit paraben var yine kullanmadim tabii ki, ocean dan var mi acaba takviye acaba dvitin var da

Bebeğinizin gaz sorunu için ne yapıyorsunuz benim oğlanın karnı gurul gurulduyor. Biogia gaz damlası sabah 5 akşam 5 damla olarak veriyorum ama fayda etmiyor bu akşam yine costuk ancak arabayla dışarı çıkarsak sakinleşiyor masaj yapip karnina kiraz çekirdegini de isitip koyuyorum damlayı mi değiştirsem acaba 4 aylığız

Bebeğinizin gaz sorunu için ne yapıyorsunuz benim oğlanın karnı gurul gurulduyor. Biogia gaz damlası sabah 5 akşam 5 damla olarak veriyorum ama fayda etmiyor bu akşam yine costuk ancak arabayla dışarı çıkarsak sakinleşiyor masaj yapip karnina kiraz çekirdegini de isitip koyuyorum damlayı mi değiştirsem acaba 4 aylığız
Burada çok fazla damla deneyen oldu canım deneye deneye bulursun muhtemelen doğru damlayı

demir ilacı ne kullaniyosunuz? vegaferon verdi saglik ocagi içinde bin cesit paraben var yine kullanmadim tabii ki, ocean dan var mi acaba takviye acaba dvitin var da
Aa ben bunu duymadım hiç bakmak da aklıma gelmedi inan bir eczeneyle falan konuşursan bir marka bulursan haberdar et beni de
Çok uyardı yalnız beni doktor mutlaka ver diye bir muadilini bulana kadar ver istersen sen de önemliymiş çok

Hanımlar merhaba, rotavirüs aşısını yapalı iki hafta kadar oldu ve çocuğum her gün bir ya da iki kez kakasını yapabiliyorken aşıdan beri üç, dört günde bir yapar oldu. Yavrum ıkınıyor ıkınıyor ama yok :/ böyke olan oldu mu? Ne yapsam bilmiyorum. Galiba diğer aşıyı yaptırmayacağım. Zaten evdeyiz şu meselelerden dolayı. Ağrımayan başımıza iş açtık.
Rotavirüs 5 yaş altı çocuk ölümlerinin en büyük sebebi. Üstelik çocukların çoğu 5 yaşına kadar bu virüsü kapıyor. Tedavi süreci Aşılı çocuklar için zor geçiyor, aşısız çocuklar için Ölümcül olabiliyor. 3-4 gün değil, 10 gün bile kaka yapmaması normal. Benim bebe de başta her gün yapıyordu, büyüdükçe 3-4 günde bir yapmaya başladı. Yeğenlerim haftada 1 yapıyordu. Çok normal bişey.

6 ay gaz sorunu yaşadık, eskisi kadar şiddetli olmasa da hala arada yaşıyoruz. Dönmeyi öğrendi, osura osura dönüyor da biraz rahat ettim. damlaların faydasını göremedim, biogaia iyiymiş, düzenli kullanmak lazımmış. Düzenli kullanmadım, biogaia da kullanmadım. Gaz için sırtına ve karnına masaj yaptım, bacaklarını hareket ettirmesi için vurdukça ses gelen oyuncaklar iyi, o oyuncaklar da bayağı rahat ettirdi.

IMG_20200512_124908_969.jpg

Şuraya dört aylık bi kedicik bırakıyorum 😻

Biz rota olduk bizi biraz etkiledi .evet isteğe bağlı ilk dozu yaptık bağırsakları baya hareketlendirdi birazda huzursuzluk yaptı . Ikinci dozu yapıp yapmamakta kararsizim dogrusu
[/QUOTE]
Hanımlar merhaba, rotavirüs aşısını yapalı iki hafta kadar oldu ve çocuğum her gün bir ya da iki kez kakasını yapabiliyorken aşıdan beri üç, dört günde bir yapar oldu. Yavrum ıkınıyor ıkınıyor ama yok :/ böyke olan oldu mu? Ne yapsam bilmiyorum. Galiba diğer aşıyı yaptırmayacağım. Zaten evdeyiz şu meselelerden dolayı. Ağrımayan başımıza iş açtık.
S Si33l

Anne sutu ile beslenen cocuklarda 15 gune kadar kaka yapmamasi normal mama alanlarda da 7 gun.. hatta cocuk doktoru arkadasimin 7 aylik oglu var 18 gun yapmamis karni sert degildi ellemedim diyor. 18. Gun yapmis.
Asilara mazeret bulmayin birakin simdi ishal yada kabiz olsun ilerde daha kotusunu yasamaktan iyidir
Rota asisini kesinlıkle yaptirin tek dozla koruyuculuk saglayan bir sey degil. Rota virusten ölum olanlari cocujlarda cok yuksek asiyla bile zar zor atlatiyolar. Biz 7. Ayda 3. Dozu olucaz. Suan 5 ayligiz ek gida tadimlarina basladik. Menenjit asimizi olduk aslinda 3. Ayda yapicakti ama ben rahatsizdim bu asi zorlar ates yapar diye 5. Ayda yaptik ilk dozu. Doktorumun önerdigi tum asilari yaptiricam cunku asisiz tedaviler cok zor yanit veriyor. D vit wellcare kullaniyoruz. Demirde yeni basladik ocean microfer kullaniyoruz.

Biz rota olduk bizi biraz etkiledi .evet isteğe bağlı ilk dozu yaptık bağırsakları baya hareketlendirdi birazda huzursuzluk yaptı . Ikinci dozu yapıp yapmamakta kararsizim dogrusu

S Si33l

Anne sutu ile beslenen cocuklarda 15 gune kadar kaka yapmamasi normal mama alanlarda da 7 gun.. hatta cocuk doktoru arkadasimin 7 aylik oglu var 18 gun yapmamis karni sert degildi ellemedim diyor. 18. Gun yapmis.
Asilara mazeret bulmayin birakin simdi ishal yada kabiz olsun ilerde daha kotusunu yasamaktan iyidir
Rota asisini kesinlıkle yaptirin tek dozla koruyuculuk saglayan bir sey degil. Rota virusten ölum olanlari cocujlarda cok yuksek asiyla bile zar zor atlatiyolar. Biz 7. Ayda 3. Dozu olucaz. Suan 5 ayligiz ek gida tadimlarina basladik. Menenjit asimizi olduk aslinda 3. Ayda yapicakti ama ben rahatsizdim bu asi zorlar ates yapar diye 5. Ayda yaptik ilk dozu. Doktorumun önerdigi tum asilari yaptiricam cunku asisiz tedaviler cok zor yanit veriyor. D vit wellcare kullaniyoruz. Demirde yeni basladik ocean microfer kullaniyoruz.
[/QUOTE]
Rotavirus asisi sizde ishal yaptı mi biz yaptik yapalı huzursuzus günde 1 defa kaka yapıyor tam isal değil degil ama bezden tasar durumda az emiyor eskisi gibi iştahlı degil gün içinde karni gurulduyor ama.kuru gaz değil kakasini biraz cıvık yaptığı için sanci yapiyor aşidan dolayi.mi bu sıkıntı yoksa 4 aylık olduk diş cikaracak onun ishali mi bilemedim sizde nasıl etki yaptı bu aşi

Allah Allah çok ilginç konuş bir doktorla olabilir mi sor bakalım
Olabilir dedi doktor sorun olmaz sadece çok erken çıkmış dedi çok dişlerim ağrıyordu benim hamileliktede çok çektim diş ağrısı hatta kanal tedavi oldum kalsiyum koymuşlardı dişime benim belki ondan erken çıktı

Kimyonlu su içsene eğer emziriyorsan gaz için çok iyi gelmişti oğluma biz gaz sancısı hiç çekmiyoruz

X