2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaşlar benim oğlum 6 aylık olacak neredeyse sadece sağa sola dönüyor yüzüstü sevmiyor oturmayı da sevmiyor öne atıyor kendini mama sandalyesi öylece kaldı Bi de bikaç gündür uyumadan önce başını sallıyor sağa sola uyandığında da yapıyor. Korkmaya başladım. Doktora götüreceğim sanırım
Aynı bütün söylediklerin benim oğlumda da var yüzüstü hiç sevmiyor durmayı oturttugumda da kendini öne birakiyodu yada poposunu kaldırıp yatar pozisyana geçiyordu hemen ama o kadar çabuk değişiyorlar ki hiç endişeniz olmasın benimki şuan destekli de mama sandalyesinde de gayet güzel oturuyor ama çok kalmıyor tabi daha çünkü 6 aylıklar kafa sallama uraz da yapıyor ama mutlu olduğunda oyun gibi ☺️ yani bebisinizi gozlemleyin sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız tabiki doktora götürün ama oturma dönme bunlar çok normal her bebeğin gelişimi bir değildir veya hiç yapamadığı bir şeyi bir bakmışsınız bir günde yapmaya başlamış o kadar çabuk oluyor yani ☺️

kizlar aşılar hakkında ne dusunuyorsunuz? indtagramda gidamuhendisianne nin yasadiklarini gorunce beynimden vurulmusa döndüm. ve altindaki yorumlarda bunun gibi onlarcasi. kafam o kadar bulaniyor ki rotayi da yaptim. sonra ogluma bakiyorum gozlerim doluyor. ya belki hepimizi aşan bir konu bu. ama kime neye inanacagimi ne yapacagimi sasirdim. haftaya 6.ay asilarimiz var. yaptiricam elbette ki. ama yaptirmasaydim da sonuc olarak ikisinde de çocuğumu düşündüğüm icin olacakti. cahil bi insan degilim beni yargilamayin. her seyi herkes bize birakmis vaziyette. bizim bilgimiz buna yeter mi?
Siz söyleyince baktım sayfasına üzüldüm. Allah korusun çocuklarımızı. İnsan her zaman tereddüt yaşıyor söz konusu evlatlarımız. Hakveriyorum size. Aşılar olmasa daha büyük sıkıntılar yaşamakta mümkün.

Aynı bütün söylediklerin benim oğlumda da var yüzüstü hiç sevmiyor durmayı oturttugumda da kendini öne birakiyodu yada poposunu kaldırıp yatar pozisyana geçiyordu hemen ama o kadar çabuk değişiyorlar ki hiç endişeniz olmasın benimki şuan destekli de mama sandalyesinde de gayet güzel oturuyor ama çok kalmıyor tabi daha çünkü 6 aylıklar kafa sallama uraz da yapıyor ama mutlu olduğunda oyun gibi ☺ yani bebisinizi gozlemleyin sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız tabiki doktora götürün ama oturma dönme bunlar çok normal her bebeğin gelişimi bir değildir veya hiç yapamadığı bir şeyi bir bakmışsınız bir günde yapmaya başlamış o kadar çabuk oluyor yani ☺
Çok teşekkürler yanıtın için içim içimi yiyor. Şimdi doktordan geldik. Pandemi yüzünden kendi doktorumuzdan farklı bir doktora gittik her şeyi çabuk çabuk anlatıp iyice yıprattı bizi. Bebeğinizin iki aylık gelişim geriliği var dedi tahliller istedi muhtemelen vitamin eksikliği dedi kan verdik canhıraş sonucu bekliyoruz. Bi de sidofer verdi Demir ilacı. Doktora çok güvenmedim ama yine de sonucu bekleyip göreceğiz. Ayakta tek başına beş saniyeden fazla duruyor gel gör ki oturma ve yüzüstü pozisyonu sevmiyor :KK43: doğru söylüyorsun gelişimini izlemek ona göre karar vermek gerek. Allah dermansız dertle sınamasın. Uraz a kocaman sevgiler

Çok teşekkürler yanıtın için içim içimi yiyor. Şimdi doktordan geldik. Pandemi yüzünden kendi doktorumuzdan farklı bir doktora gittik her şeyi çabuk çabuk anlatıp iyice yıprattı bizi. Bebeğinizin iki aylık gelişim geriliği var dedi tahliller istedi muhtemelen vitamin eksikliği dedi kan verdik canhıraş sonucu bekliyoruz. Bi de sidofer verdi Demir ilacı. Doktora çok güvenmedim ama yine de sonucu bekleyip göreceğiz. Ayakta tek başına beş saniyeden fazla duruyor gel gör ki oturma ve yüzüstü pozisyonu sevmiyor :KK43: doğru söylüyorsun gelişimini izlemek ona göre karar vermek gerek. Allah dermansız dertle sınamasın. Uraz a kocaman sevgiler

Benim kizimda yuz isti durmuyor otururkende dusuyor surekli 6.5 aylik.
Aşilar kirmizi cizgim hepsini yaptiricam aşisiz kesinlikle olmaz. Ilac yanetkisi herkesde olabilir yemeklar bile ne hallere getirebiliyor insanlari. Devlettin asilarinida ozelleride yaptiriyorim

kizlar aşılar hakkında ne dusunuyorsunuz? indtagramda gidamuhendisianne nin yasadiklarini gorunce beynimden vurulmusa döndüm. ve altindaki yorumlarda bunun gibi onlarcasi. kafam o kadar bulaniyor ki rotayi da yaptim. sonra ogluma bakiyorum gozlerim doluyor. ya belki hepimizi aşan bir konu bu. ama kime neye inanacagimi ne yapacagimi sasirdim. haftaya 6.ay asilarimiz var. yaptiricam elbette ki. ama yaptirmasaydim da sonuc olarak ikisinde de çocuğumu düşündüğüm icin olacakti. cahil bi insan degilim beni yargilamayin. her seyi herkes bize birakmis vaziyette. bizim bilgimiz buna yeter mi

Aşılar benim de kırmızı çizgim ve açıkçası asi olmayan çocuklar ile benimkinin birada olmasını istemem. Asi karşıtlarının yorumlarını okumam kafamı bulandırmam. Herkes istediğini yapmakta özgür ama insanların da kafasını karistirmanin bir anlamı yok bence.

Ne demek uraz hatta 6ay 4gunluk 6ayi dolmaya bi kaç gün kala birden öne düşmeyi bıraktı ama desteksiz oturması için zaten çok erken çevremde ki herkes de aynı şeyi söylüyor yüzüstü yatmayı da hala hiç sevmiyor doktor ne alaka öle saçma bişey söyleyip bir sürü test istemiş onu anlamadım kilo boyda geriyse istemesi normal tabi ona bişey diyemem de ama oturamiyor yüzüstü durmayı sevmiyor diye ne alaka onu anlamadım canım hiç içini karartma bence ☺️

Hatta hiç oturamiyorken birden böyle oturmaya başladı 🤭

Eklentiler

• IMG_20200622_195245_065.jpg
    IMG_20200622_195245_065.jpg
    102,2 KB · Görüntüleme: 49
Bence doktorunuzu değiştirin, her bebek Farklı gelişim gösterir. Direk 2 ay gelişim geriliği teşhisi koymakta ne demek. Eltimin kızı 20 aylıkken yürüdü ama konuşması 2 yalındaki bi çocuğa göre çok gelişmişti. Lütfen moralinizi bozmayın. Özel hastaneye gittiğinizi sanıyorum sonuçta özel hastanedeki doktorların bir kısmı tacir, bunu utanarak söylüyorum ama öyle hastane de çalışmış biri olarak:)

Hatta hiç oturamiyorken birden böyle oturmaya başladı 🤭
Ah canım maşallah suphanallah 🙏🧿 biz destek yastığı kullanmadık hep yastıkla oturtmaya çalıştım. Denerim artık canı saolsun.
yuvarlanması gerekiyormuş bu ay fıldır fıldır daha bakar bakmaz dedi gelişim geriliği ve motor becerileri eksik diye. Kilo boy normal baş çevresi de normal. Kafasını tutabiliyor ayakta dik durabiliyor. Ama işte dediğim gibi bekleyip görmeK lazım. Çok öperim uraz minnoşu 🦋

Bence doktorunuzu değiştirin, her bebek Farklı gelişim gösterir. Direk 2 ay gelişim geriliği teşhisi koymakta ne demek. Eltimin kızı 20 aylıkken yürüdü ama konuşması 2 yalındaki bi çocuğa göre çok gelişmişti. Lütfen moralinizi bozmayın. Özel hastaneye gittiğinizi sanıyorum sonuçta özel hastanedeki doktorların bir kısmı tacir, bunu utanarak söylüyorum ama öyle hastane de çalışmış biri olarak:)
Bizim kendi doktorumuz değil zaten. Bizim doktorumuz online randevu alıyor sigorta da Online muayeneyi karşılamayınca mecbur kontrole bu doktora gittik. Evet ilk intibada zaten bizi çökertti bi daha da gitmeyiz. Çünkü bizim doktorumuz en az yirmi dakika muayene eder ona göre bize Bilgi verirdi. No doktor bizi sadece on dakikaya sığdırdı. Daha görür görmez bebeğinizde gelişim geriliği var dedi. Ondan moral çökünce diğer her şeye tepki veremiyorsun. Şimdi şikayet etmeyi düşünüyorum. Normalde yarım saat bakması gerekirken Hızlı Hızlı bakıp bi de böyle bir teşhis koydu. Dün uyuyamadım resmen bebeğe de kendime de işkence ettim. Oturtmaya çalışıyorum döndürmeye çalışıyorum ağlıyor bi yandan baya saçmaladum sonra eşim dddi kendine gel daha çok küçük hallolur sırasıyla canı saolsun diye. İlk bebek olunca ve yalnız da olunca bazı şeyleri abartıyor insan. Çok saolun Bilgi için. Sevgiler

Ah canım maşallah suphanallah 🙏🧿 biz destek yastığı kullanmadık hep yastıkla oturtmaya çalıştım. Denerim artık canı saolsun.
yuvarlanması gerekiyormuş bu ay fıldır fıldır daha bakar bakmaz dedi gelişim geriliği ve motor becerileri eksik diye. Kilo boy normal baş çevresi de normal. Kafasını tutabiliyor ayakta dik durabiliyor. Ama işte dediğim gibi bekleyip görmeK lazım. Çok öperim uraz minnoşu 🦋
Bebe yatmaz diye destekli oturtma minderleri var önünde de destek oluyor onların benimki emzirme yastığı evde varsa onu deneyebilirsin ama koltuğa daha rahat oturuyo zaten emzirme yastığına böyle rahat oturmaya daha yeni başladı valla bizimkide fıldır fıldır falan dönmüyor zaten yüzüstü koydugumuzda 2dk da huzursuzlanmaya başlıyor atabilirse kendini bir kere sırtüstü dönüyor ikinciye denesin diye döndürdüğümüzde ağlamaya başlıyor ama hiç bebeğim de gelişim geriliği var diye düşünmedim ki doktorların da hiç biri öyle bişey demedi hatta yeni sağlık ocağındaki ebemize ben dedim yaaa hala oturamiyor diye ama daha 6aylik annesi çok erken yavaş yavaş oturur merak etme dedi yani hiç üzülmeyin ☺️

Bebe yatmaz diye destekli oturtma minderleri var önünde de destek oluyor onların benimki emzirme yastığı evde varsa onu deneyebilirsin ama koltuğa daha rahat oturuyo zaten emzirme yastığına böyle rahat oturmaya daha yeni başladı valla bizimkide fıldır fıldır falan dönmüyor zaten yüzüstü koydugumuzda 2dk da huzursuzlanmaya başlıyor atabilirse kendini bir kere sırtüstü dönüyor ikinciye denesin diye döndürdüğümüzde ağlamaya başlıyor ama hiç bebeğim de gelişim geriliği var diye düşünmedim ki doktorların da hiç biri öyle bişey demedi hatta yeni sağlık ocağındaki ebemize ben dedim yaaa hala oturamiyor diye ama daha 6aylik annesi çok erken yavaş yavaş oturur merak etme dedi yani hiç üzülmeyin ☺
Aynen ben de düşünmedim hiç. Daha yeni Bursa’dan geldik kayınvalidelerden görümcem oğlum 5 aylıktı mama sandalyesinde oturuyordu dedi ben de bizim ki daha küçük halası dedim. Herkes Her bebeği aynı sanıyor. Doktor diyince bi kalıyorsun sonuçta bilen biri falan diye düşünüyorsun ama değil. @aysskolik dediği gibi özel hastaneler şu ara sıkıntıda sanırım test ve birtakım başka işlemlerle para alma derdindeler. Bi sonuçlar çıksın bakalım 🙏 haber veririm

Aynen ben de düşünmedim hiç. Daha yeni Bursa’dan geldik kayınvalidelerden görümcem oğlum 5 aylıktı mama sandalyesinde oturuyordu dedi ben de bizim ki daha küçük halası dedim. Herkes Her bebeği aynı sanıyor. Doktor diyince bi kalıyorsun sonuçta bilen biri falan diye düşünüyorsun ama değil. @aysskolik dediği gibi özel hastaneler şu ara sıkıntıda sanırım test ve birtakım başka işlemlerle para alma derdindeler. Bi sonuçlar çıksın bakalım 🙏 haber veririm
Hiç aldırmayın kulağınızı tıkayın siz hissedersiniz bebeğinizde bişeyler yanlış gitse. Sanırım yeni dönemin annelerinin hepsi yalnız büyütüyor. Bende yurtdışındayım ve kimsem yok. Hepimizin zorlandığı noktada bu:KK43:

Bizim kendi doktorumuz değil zaten. Bizim doktorumuz online randevu alıyor sigorta da Online muayeneyi karşılamayınca mecbur kontrole bu doktora gittik. Evet ilk intibada zaten bizi çökertti bi daha da gitmeyiz. Çünkü bizim doktorumuz en az yirmi dakika muayene eder ona göre bize Bilgi verirdi. No doktor bizi sadece on dakikaya sığdırdı. Daha görür görmez bebeğinizde gelişim geriliği var dedi. Ondan moral çökünce diğer her şeye tepki veremiyorsun. Şimdi şikayet etmeyi düşünüyorum. Normalde yarım saat bakması gerekirken Hızlı Hızlı bakıp bi de böyle bir teşhis koydu. Dün uyuyamadım resmen bebeğe de kendime de işkence ettim. Oturtmaya çalışıyorum döndürmeye çalışıyorum ağlıyor bi yandan baya saçmaladum sonra eşim dddi kendine gel daha çok küçük hallolur sırasıyla canı saolsun diye. İlk bebek olunca ve yalnız da olunca bazı şeyleri abartıyor insan. Çok saolun Bilgi için. Sevgiler
Her anne bebeğinin en iyi doktorudur ve aksi giden bisey varsa anneler hisseder❤ her çocuk kendine özgüdür ve özeldir inşallah bebeginiz en yakin zamanda gelisimlerini gösterir sizinde iciniz rahatlar🌸

Kızlar aşırı derecede saçlarım dökülüyor. Bu sıkıntıyı yaşayan veya bi önerisi olanvar mı? Bu konu çok canımı sıkıyor. Hamilelik Öncesi normal dökülen bi saçım vardi. Hamilelikte hic dökülmedi cok sevinmistim. Doğum sonrasi avuc avuç gidiyor saclarim :KK43:

Merhaba arkadaşlar benim oğlum 6 aylık olacak neredeyse sadece sağa sola dönüyor yüzüstü sevmiyor oturmayı da sevmiyor öne atıyor kendini mama sandalyesi öylece kaldı Bi de bikaç gündür uyumadan önce başını sallıyor sağa sola uyandığında da yapıyor. Korkmaya başladım. Doktora götüreceğim sanırım
Saga sola dönmesi bile çok güzel. Çoğu bebek oturuyor ama dönemiyor mesela. Ki sizin oturmasi icin daha önünüzde zaman var. Yüzüstü birakip önüne ilgisini çeken oyuncaklar koyup müzik esliginde hafif masajlar yapabilirsiniz. Biz böyle böyle süreyi uzattik simdi masaj yaparken basini yere birakip keyif sürüyor bizim küçük hanim😊 oturma konusunda dogrudan oturmasi icin birakmayin sirt ustü yatarken ellerinden cekip oturtun ceee yapin oyun oynarmis gibi tekrar yatirin. Bu sekilde oturma süresini uzatirsiniz daha sonra ellerini birakip yastik ile destekleyebilirsiniz. Biz oturma asamasina bu sekilde keyifli egzersizler ile basladik daha sonra koltuk köşelerine oturttum simdi cok şükür desteksiz 3 4 dk oturabiliyoruz🙏 6 ayimizin bitmesine 10 gün var😇

Saga sola dönmesi bile çok güzel. Çoğu bebek oturuyor ama dönemiyor mesela. Ki sizin oturmasi icin daha önünüzde zaman var. Yüzüstü birakip önüne ilgisini çeken oyuncaklar koyup müzik esliginde hafif masajlar yapabilirsiniz. Biz böyle böyle süreyi uzattik simdi masaj yaparken basini yere birakip keyif sürüyor bizim küçük hanim😊 oturma konusunda dogrudan oturmasi icin birakmayin sirt ustü yatarken ellerinden cekip oturtun ceee yapin oyun oynarmis gibi tekrar yatirin. Bu sekilde oturma süresini uzatirsiniz daha sonra ellerini birakip yastik ile destekleyebilirsiniz. Biz oturma asamasina bu sekilde keyifli egzersizler ile basladik daha sonra koltuk köşelerine oturttum simdi cok şükür desteksiz 3 4 dk oturabiliyoruz🙏 6 ayimizin bitmesine 10 gün var😇
Çok teşekkürler ☺️ dün tahlil sonuçları çıktı ferritini düşüktü sidefer başlattı. Biz altıncı ayda başlayacaktık geç kalmışsınız dedi. Ferritin ve B12 sini yükseltelim ve gözlemleyelim dedi. Kendi doktorumuzda ben muayene etmediğim için bişi diyemem dedi.
dediklerinizi yapacağım dün eline saklama kapağı verdi eşim yüzüstü yatarken onunla oynarken sırtüstü döndü şoka girdi. Bi daha da yapmadı sıkıldı. Zamanı var diye düşünüyorum ben de.
saç dökülmesi bende de var mühendisinoğlu bi şampuan önermiş. Bakmanı tavsiye ederim.
çok sevgiler

Kızlar aşırı derecede saçlarım dökülüyor. Bu sıkıntıyı yaşayan veya bi önerisi olanvar mı? Bu konu çok canımı sıkıyor. Hamilelik Öncesi normal dökülen bi saçım vardi. Hamilelikte hic dökülmedi cok sevinmistim. Doğum sonrasi avuc avuç gidiyor saclarim :KK43:
Hamileyken östrojen seviyesi nedeniyle dökülmezmiş. Doğumdan sonra 2-6 ay arasında hamilelikte dökülmeyenlerin hepsi dökülürmüş. Sonra yeniden çıkıyor aslında merak etmeyin. Ben de aynı durumdayım şu anda. Normalde de saçlarım gür olmadığından çoğaltmak için saç çıkaran yöntem arıyorum bende

Benimde öyleydi hatta şakaklarındaki iyice kelleşti ve bebek saçlar çıktı. Ama dökülmeler artık normal seyrine döndü 3 ay falan sürdü toplamda sabredin.

X