2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Çok teşekkürler ☺️ dün tahlil sonuçları çıktı ferritini düşüktü sidefer başlattı. Biz altıncı ayda başlayacaktık geç kalmışsınız dedi. Ferritin ve B12 sini yükseltelim ve gözlemleyelim dedi. Kendi doktorumuzda ben muayene etmediğim için bişi diyemem dedi.
dediklerinizi yapacağım dün eline saklama kapağı verdi eşim yüzüstü yatarken onunla oynarken sırtüstü döndü şoka girdi. Bi daha da yapmadı sıkıldı. Zamanı var diye düşünüyorum ben de.
saç dökülmesi bende de var mühendisinoğlu bi şampuan önermiş. Bakmanı tavsiye ederim.
çok sevgiler

Kesinlikle zamanı varmış bi iki gün içinde tekrar döner dikkatli olun düşmesin:)

arkadaslar bebegim tam 5.5 aylik. bugun ilk tattırmasını yaptim. kabak haslayip az zeytinyagi döküp verdim.bir çaykaşığı kadar. ben blendır yaptım ama elle dokundugumda içinde pütürler vardı. benim alet mi iyi degildi bilmiyorum. rondoda mi eziyorsunuz siz? doktor boza kıvamında olacak demişti. sizler ne şekilde veriyorsunuz? hergün taze mi yapıyorsunuz,2 gun yediriyormusunuz?

arkadaslar bebegim tam 5.5 aylik. bugun ilk tattırmasını yaptim. kabak haslayip az zeytinyagi döküp verdim.bir çaykaşığı kadar. ben blendır yaptım ama elle dokundugumda içinde pütürler vardı. benim alet mi iyi degildi bilmiyorum. rondoda mi eziyorsunuz siz? doktor boza kıvamında olacak demişti. sizler ne şekilde veriyorsunuz? hergün taze mi yapıyorsunuz,2 gun yediriyormusunuz?
Kesinlikle blendır kullanmıyorum. Çatalla eziyorum ve pütürlü yediriyorum. Hatta bazen BLW usülü direk eline veriyorum yiyebildiğini yiyor yiyemediğini bırakıyor

Ben hergün taze de yapmıyorum, zaten ona özel çok pişiremiyorum. Kendi yemeklerimizden biraz biraz tattırarak eski usül gidiyorum

Kızlar aşırı derecede saçlarım dökülüyor. Bu sıkıntıyı yaşayan veya bi önerisi olanvar mı? Bu konu çok canımı sıkıyor. Hamilelik Öncesi normal dökülen bi saçım vardi. Hamilelikte hic dökülmedi cok sevinmistim. Doğum sonrasi avuc avuç gidiyor saclarim :KK43:
Vitamin eksikliği sanırım. Benimde oldu şimdi normal düzeyde.

Kesinlikle blendır kullanmıyorum. Çatalla eziyorum ve pütürlü yediriyorum. Hatta bazen BLW usülü direk eline veriyorum yiyebildiğini yiyor yiyemediğini bırakıyor
bugun başladım ek gıdaya, stres yaptım biraz. sebze puresinden sonra meyvelere mi basladiniz? yogurt icin erken mi?

bugun başladım ek gıdaya, stres yaptım biraz. sebze puresinden sonra meyvelere mi basladiniz? yogurt icin erken mi?
Ben önce sebzeler, sonra yoğurt yumurta sarısı ve en son meyve verdim. Ama benim oğlumun hiç gaz sıkıntısı olmadı siz kendinize göre şekillendirin isterseniz. Yoğurdu en son da denetelirsiniz

Ben de üç günlük tadım kuralına uyarak başlamıştım. Her yeni tattırdığım meyve ve sebzeyi üç gün gözlemledim. Doktorumuz meyveyi en son deneyimleyin tatlı olduğu için sebzeyi sevmeyebilir meyve isteyebilir demişti. Sabahları avokado yumurta sarısı anne sütü ve az pekmez veriyorum öğle arası kayısı püresi öğleden sonra kabak patates havuç haşlayıp az zeytinyağı ve et suyu ile çorba yapıyorum Saat 17:00 gibi de ev yapımı iki kaşık yoğurt. Tüm bunların arasında anne sütü alıyor. Üç günlük alerji tadımlarına 5 aylıkken başlamıştım. Bir haftadır da bu şekilde gidiyorum. Sebze mevsimsel olacak. Örneğin enginar yaptım dün öndan katacağım bugünkü çorbasına. Şimdiye kadar kabızlık gaz gibi sıkıntı yaşamadık şükür. Zaten doyduğunda diliyle geri itiyor. Zorlamıyorum ben de.

Kesinlikle blendar kullanmiyorum doktorumda kesinlikle.kullanmiycaksin yasakliyorum hem besin degeri dusuyor hemde puturluye alissim dedim 5 aylikta basladik hep catalla ezdim

Bebişlere su vermeye ne zaman başladınız, ne sıklıkta veriyorsunuz? Terlemesi artınca susuz kalıyor mu vücudu diye düşünmeye başladım

Bebişlere su vermeye ne zaman başladınız, ne sıklıkta veriyorsunuz? Terlemesi artınca susuz kalıyor mu vücudu diye düşünmeye başladım
Ben günde birkaç kez veriyorum. Beş aylıktan beri. Kaynatılmış dinlenmiş su veriyorum. İstemediği zaman itiyor zaten.

bebeğimize suyu ne kadar verelim günlük ? kaşıkla mı yoksa biberonla mı vermeliyiz ?
6 aylık bebeğe neler vermeliyiz ek gıda olarak. tek öğün mü yoksa 2 öğün mü olmalı ??

X