2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Ben bayadır başladığım için sizin porsiyonlar bana çok minik geldi 😅 hipp organik mama kapları benim ölçüm oldu çorba yaptım mi ona koyuyorum meyve püresini de ona koyuyorum yoğurdu da 🙂 Sabah bir yumurta sarısı ile keçi labne veya peynir öğlen sebze püre yA da çorba öğleden sonra meyve püre akşam yoğurt aralarda anne sütü Veriyorum 🤗 bazen bitirmiyor ama ölçümü şimdilik bu olarak kullanıyorum
Bebeğiniz ne kadarlık acaba😊Keçi peyniri ve labnesini nereden alıyorsunuz?

Bebeğiniz ne kadarlık acaba😊Keçi peyniri ve labnesini nereden alıyorsunuz?
Bebeğim 7,5 aylık oldu. Keçi peyniri ve labne yi Migros’tan alıyorum. Baltalı iyi demişlerdi ama ben sütbon aldım. Pankek içine bile koyuyorum ama sıcak suda bekletmeniz gerek bana biraz tuzlu geldi. Labne de baltalının aldım onu da yumurtayı sebzeli yaptıysam üstüne sürüp yediriyorum.

Ben ek gidalari karıştırarak veriyorum bugün mesala labne muz pekmez ve bebe bisküvisi karıştırıp verdim kahvaltı olarak öğlen patates kabak ve havuç püresi verdim akşam üstü armut püresi böyle dönüşümlü veriyorum yumurtayı da hala az veriyorum karıştırarak emiyor sabah kalkınca öğlen akşam ve gece arada gün içerisinde bir kere de 90 CC mama veriyorum. Zaten emerek uyuyor uyanınca da emmek istiyor gece 2 defa kalkıp emiyor bazen 3 4 oluyor ilkez hippin 5 tahıllı kaşık maaşından verdim. Bir de bazen meyve purelerini irmikle karıştırıp veriyorum bir öğün olarak. Yani toplamda 3 öğün ek gıda diğer zamanlar meme ve 1 kere mama şeklinde gidiyoruz. Dişi çıkmadı henüz emeklemiyor ama geri geri gidiyor. Desteksiz oturmaya başladı 7 aylık bu arada Kemal bebek. Durum bizde böyle kizlar

Benim bebe 10 gun sonra 9 aylik olacak. Ocak bekleyip aralik olduk tabi biz... 5. Ayda basladim ek gidaya ama 7. Aydan itibaren kati olan herseyi eline veriyorum.. mucver, pankek, kek, yapiyorum sekersiz saglikli unlarla.. meyvesini kendi yiyor ben yogurt yada corbalari kasikla veriyorum sadece tum yemeklerini ilikli kemik suyu ile yapiyorum. .. et balik organik tavuk veriyorum. 9. Ayda domates, salca gibi seylere basliycam basliycam. Demir ilaci ve d vit kullaniyorum...
Benimkinin emekleyesi falan yok oyle yuvarlanip duruyor.

Benim oğlanda 7.5 aylık yoğurt ve yumurtayı sevdiremedim karışım yaptım yine olmadi hippin tahilini aldım onu arada meyve karışımı yapinca gönlü olursa yiyor havuç suyu ve kavun veriyorum bu aralar. avakodiyu sade seviyor pekmezi suyla pekmez suyla sulandirip veriyorum emekleme yok henüz

Benim bebe 10 gun sonra 9 aylik olacak. Ocak bekleyip aralik olduk tabi biz... 5. Ayda basladim ek gidaya ama 7. Aydan itibaren kati olan herseyi eline veriyorum.. mucver, pankek, kek, yapiyorum sekersiz saglikli unlarla.. meyvesini kendi yiyor ben yogurt yada corbalari kasikla veriyorum sadece tum yemeklerini ilikli kemik suyu ile yapiyorum. .. et balik organik tavuk veriyorum. 9. Ayda domates, salca gibi seylere basliycam basliycam. Demir ilaci ve d vit kullaniyorum...
Benimkinin emekleyesi falan yok oyle yuvarlanip duruyor.
keki nasıl yapiyorsunuz acaba? tarif varsa alabilir miyim? bir de eti ne sekilde veriyorsunuz, benim kızın henüz dişi cikmadi, elimle didikleyerek veriyorum ben.kuzu eti bazen haşlayarak bazen tavada yagsiz olarak.

Meraba sevgili anneler😊 bende genel durumumuzu sizinle paylaşayım. 7 buçuk aylığız. Istahimiz pek açık değil ama birseyler yesin diye sürekli yeni seyler deniyorum. Su an yedigi sevdigi öğünler şu sekilde. Sabah kahvalti icin ceyrek muz, 1 tatli kaşığı yogurt, i yarim kuru incir ici ve 2 fındık(sarimsak rendesinde rendeliyorum) karistirip yediriyorum. Öğle yemegimiz sürekli degisiyor sebzeli corbalar sehriye corbasi vs et suyu ile. Aksam yatmadan önce tok tutan gece mamasi yapiyorum, 1'er tatli kasigi irmik, mısır unu, pirinç unu ve 1 tane medine hurmasi. Bu mamayi cok seviyo afiyetle yiyo. Onun dışında ara öğün armut kavun karpuz incir elma bunlari veriyoruz. Hareketlerimiz maşallah çok iyi emekliyoruz tutunup kalkiyoruz😊

Arkadaşlar bebeğiniz yuzustu duruyor mu benim ki doğduğundan beri durmak istemiyor sırt ustuykem geri geri topuğuna basıp emekliyor ve ayaginin kaç
üzerine de henüz basmıyor kucağımda tay tay yapıyorum olmuyor doktor günde 15 dk yap bacakları kuvvetlendin dedi. Sizin bebeklerin gelişimi nasıl yardımcı olurmusunuz
Meraba mesajinizi gorunce yazmak istedim. Yurutec kullaniyor musunuz? Benim buyuk kizim basarken yurutec sebebiyle basmamaya başlamisti. Ben tecrubesizlikle onu cok erken koymustum yurutece. 8 aylikken yuruteci biraktik sonrada basmaya baslamisti

Bebeğim 6 gün sonra 8 ayı bitirecek,yaklaşık bir haftadır gece çok sık ağlayarak uyanıyor, dişleri çıkıyor bu kadar etkiler mi acaba

Bebeğim 6 gün sonra 8 ayı bitirecek,yaklaşık bir haftadır gece çok sık ağlayarak uyanıyor, dişleri çıkıyor bu kadar etkiler mi acaba
Biz de aynı durumdayız :KK43: diş olduğunu düşünüyorum çünkü elleri kulaklarında sürekli. Diş ile ilgili sadece yeşil soğanı eline verince sakinliyor. Diğer bütün önerilerin etkisi beş saniye sürüyor. Allah yardımcımız olsun sağlıkla çıksın

keki nasıl yapiyorsunuz acaba? tarif varsa alabilir miyim? bir de eti ne sekilde veriyorsunuz, benim kızın henüz dişi cikmadi, elimle didikleyerek veriyorum ben.kuzu eti bazen haşlayarak bazen tavada yagsiz olarak.

Gec oldu kusura bakmayin. Eti bende oyle didik didik veriyorum dis ciksada hepsi cikmadan yiyemezler zaten.. keki tam bugday unu muz keciboynuzu ozu cok az keci boynuzu unu ve cekilmis cevizle yapiyorum bildiginiz kek gerisi yogurt kabartma tozu falan ayni kivamli harc olacak eskide bardakta yapiyodum ama gerek yok simdi kek kalibinda yapiyorum cunku bizde yiyoryz

Arkadaşlar merhaba oğlum 8 aylık oldu fakat hala uyku öncesi kulaklarını çekiştirerek ağlıyor. Son iki aydır memede tam uykuya dalacak sinirle kulaklarını çekiştirip ağlıyor ağlayarak memeye dönüyor ve öyle uyuyor. Diş henüz çıkarmadı ve dişten olduğunu düşünüyorum. Yine de sadece uyumadan önce yapması bana garip geldi. Var mı aynı durumu yaşayan aranızda. Normalde kulaklarını çekiştirip ağlamıyor bu arada. Sürünüyor oyuncaklarıyla oynuyor yemek yiyor sadece uyku için memedeyken ve tam dalacakken yapıyor.

Arkadaşlar merhaba oğlum 8 aylık oldu fakat hala uyku öncesi kulaklarını çekiştirerek ağlıyor. Son iki aydır memede tam uykuya dalacak sinirle kulaklarını çekiştirip ağlıyor ağlayarak memeye dönüyor ve öyle uyuyor. Diş henüz çıkarmadı ve dişten olduğunu düşünüyorum. Yine de sadece uyumadan önce yapması bana garip geldi. Var mı aynı durumu yaşayan aranızda. Normalde kulaklarını çekiştirip ağlamıyor bu arada. Sürünüyor oyuncaklarıyla oynuyor yemek yiyor sadece uyku için memedeyken ve tam dalacakken yapıyor.
4 aylikken kizimda kulaklarini sürekli cekistiriyordu. Doktora götürdük su kacirdigimizi söyledi. Banyo ettirirken daha cok dikkat ettik, cekmesin diye bandana taktik çok şükür unuttu o huyunu. Ama sizinki dediginiz gibi disten olabilir.

X