2020 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaslar konu dışı ama birşey sormak istiyorum.
malum salgın dönemindeyiz. aile olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. ben imom latte vitamin kullanıyorum. kocamada vitamin almak istiyorum. tavsiye edebileceğiz var mi bir ilaç? tsk ederim

Kızlar slm,umarim bebişleriniz iyidir.bnm kuzucuk iyi çok şükür lakin insnılmaz çiğlık atıyor kafssina estikçe.bide bu ara çok huzursuz ;uyumuyor pekara ara da kusuyor.gıda allerjisimi var aczba deyip takibini yapmaya calisiyorum ama kuzursuzluk ve kysma dışinda bişey yok.dönemsrldir umarim pzrtesiye kadar geçnezse dr a goturmeyi düşünüyorum

arkadaslar konu dışı ama birşey sormak istiyorum.
malum salgın dönemindeyiz. aile olarak zorlu bir süreçten geçiyoruz. ben imom latte vitamin kullanıyorum. kocamada vitamin almak istiyorum. tavsiye edebileceğiz var mi bir ilaç? tsk ederim
Merhabalar
Bu süreçte ve onun öncesinde biz hep sambucol kullandık. Suda eriyen ve gayet iyi geldi. İçinde C vitamini vr çinko var.

Kızlar slm,umarim bebişleriniz iyidir.bnm kuzucuk iyi çok şükür lakin insnılmaz çiğlık atıyor kafssina estikçe.bide bu ara çok huzursuz ;uyumuyor pekara ara da kusuyor.gıda allerjisimi var aczba deyip takibini yapmaya calisiyorum ama kuzursuzluk ve kysma dışinda bişey yok.dönemsrldir umarim pzrtesiye kadar geçnezse dr a goturmeyi düşünüyorum
Çok şükür bizimki de iyi ama aynı sorun bizde de var. Bizimki diş çıkarmadı ben ona yoruyorum. Gıda alerjisi olacağını pek sanmıyorum ama yine de takip edebilirsin. Diş çıkardığında devam ederse ben de doktora götüreceğim. Bu arada diş çıkarmayan bebeler var mı bizim gibi. Benim bütün çevrem çıkardı da merak ettim ☺️

Çok şükür bizimki de iyi ama aynı sorun bizde de var. Bizimki diş çıkarmadı ben ona yoruyorum. Gıda alerjisi olacağını pek sanmıyorum ama yine de takip edebilirsin. Diş çıkardığında devam ederse ben de doktora götüreceğim. Bu arada diş çıkarmayan bebeler var mı bizim gibi. Benim bütün çevrem çıkardı da merak ettim ☺
Ya bizimki diş çikardi simdi gözlemledim mama dan sonra kusuyor neme emmeyi kesti artik sadece mama aliyor ek gidaların yaninda mamami dokunuyor ya bilemedim bebelac gold kullanıyorduk 2 numarada gold bulamadim normalini aldim belkide o dokunuyor😔

Ya bizimki diş çikardi simdi gözlemledim mama dan sonra kusuyor neme emmeyi kesti artik sadece mama aliyor ek gidaların yaninda mamami dokunuyor ya bilemedim bebelac gold kullanıyorduk 2 numarada gold bulamadim normalini aldim belkide o dokunuyor😔
A o zaman o olabilir. Biz de bebelac gold kullanıyoruz ama anne sütü de alıyor. Bebelac ın normali gaz yapıyordu sanırım. Doktora mesaj atma ihtimaliniz yok mu?

A o zaman o olabilir. Biz de bebelac gold kullanıyoruz ama anne sütü de alıyor. Bebelac ın normali gaz yapıyordu sanırım. Doktora mesaj atma ihtimaliniz yok mu?
Biz yurtdışındaydik yeni geldik,burda takip eden dr muz yok tanidigim bikac dr var ama yazsammi kararsız kaldim

merhabalar.24 ocak doğumlu bebeğim var.hala emeklemiyor.oturmada sıkıntı yok.bu durumda olan vardı acaba?
bebeklerimiz aynı tarihte doğmuş... aynıyız canım benimki de emeklemiyor yalnız değilsin ☺️ Yüzüstü olmaktan nefret ediyor yüzüstü durmayı sevse emeklerdi inanılmaz hareketli bir bebek bacaklarıyla tekmelemek istiyor hiç durmadan tüm enerjisini ayak bacak bölgesine yönlendirmiş eşim kollarından tutuyor bizimki direk yürümek istiyor . Bizim bebeler emeklemeden yürüyecek gibi.

Bebeğine tarhana çorbası veren varmı.
Kendimiz için kullandığımız ev tarhanası verilir mi bebege içinde domates ve maya var sonuçta .
8 aylık olduk bisey olur mu acaba
Ben sürekli veriyorum tarhana . Batı nın yani Bursa tarhanası ev yapımı annemler yapmıştı. çok seviyor . Hemen cezvede ısıtıp yapıyorum.hiç sıkıntı olmadı bizim ailede bebekler tarhanayla büyüdü tecrübeli annemler yengemler onlardan öğrendim 5 buçuk aylıktan beri veriyoz

Arkadaşlar merhaba oğlum 8 aylık oldu fakat hala uyku öncesi kulaklarını çekiştirerek ağlıyor. Son iki aydır memede tam uykuya dalacak sinirle kulaklarını çekiştirip ağlıyor ağlayarak memeye dönüyor ve öyle uyuyor. Diş henüz çıkarmadı ve dişten olduğunu düşünüyorum. Yine de sadece uyumadan önce yapması bana garip geldi. Var mı aynı durumu yaşayan aranızda. Normalde kulaklarını çekiştirip ağlamıyor bu arada. Sürünüyor oyuncaklarıyla oynuyor yemek yiyor sadece uyku için memedeyken ve tam dalacakken yapıyor.
Kulağının içi kaşınıyodur su kaçmıştır ben her banyodan sonra bebenin kulak içini yumuşak bebe kulak çöpüyle temizliyorm hatta iki üç günde bir bakıyorum kulağında akıntı kir varsa yine temizliyorm yetişkiniz bizim bile kulağımız kaşında uyuyamıyoruz kendimden biliyorum ayda 1 tutar illa😁

Bı sorum olacaktı 5 aylık hamileyim oksururken göbek deligim aciyo sizce neden
Mrb bu çok normal birşey neden öksürüyorsun gebelikte bu çok istenmeyen birşey doktora gittin mi ? BEn de 8 aylık hamileyken ağır derece zatürre geçirdim deli gibi öksürüyodum göbeğimin acısı ciğerlerimin acısının yanında devede kulak kalıyodu. Ki ben her yıl pnömoni geçiriyorum zaten alerjik bi bünyem var gebelik onu tetikledi.Geçmiş olsun diyorum bebek içeride çok rahatsız olduğunu her öksürdüğümde korkup titremesi tekmelemesiyle sinyali veriyodu. Doktorum sürekli erken doğurcan sen bunu böyle öksüre öksüre diyodu mesajı geç gördüm ama öksürüğün sebebini kaldırmaya çalış derim bebeğim o öksürdüğüm son 1 aylık dönemde hiç gelişmedi, boyu da kilosu da hiç artmadı 1 ay öyle içimde taşıdım ... gelişim göstermeden..

Merhaba arkadaşlar bebelerinizin kilo durumu nasil biz 10 Gün sonra 9 aylık olacağız 8200 kilosu ek gıdaya tam olarak geçemedik biraz ek gida reddi yasiyoruz ayrica disleeomizde cikiyor istqhsizlik yapıyor. Siz öğünlerininizi nasıl yapıyorsunuz 1 gün içinde neler veriyorsunuz

Merhaba arkadaşlar bebelerinizin kilo durumu nasil biz 10 Gün sonra 9 aylık olacağız 8200 kilosu ek gıdaya tam olarak geçemedik biraz ek gida reddi yasiyoruz ayrica disleeomizde cikiyor istqhsizlik yapıyor. Siz öğünlerininizi nasıl yapıyorsunuz 1 gün içinde neler veriyorsunuz

Merhabalar, bizde yarın 9 aylık olacağız. Kilosu 10.250 boyunu bilmiyorum 🤷‍♀️. İlk dişimiz geçen hafta çıktı, 2. geliyor sanırım. Sabahları bir yumurta sarısı omlet herhangi bir sebzeyle ya da yulafla bazende sadece pişiriyorum, yanına biraz keçi peyniri, 1 hurma ve 50 ml ıhlamur içiriyorum tabi ki hepsini yemiyor bu benim önüne koyduğum ama onun yediği yarısı:) öğlen 1 buçuk kepçe falan çorba içiyor. Akşamda eğer ona verebileceğim yemek varsa ondan yediriyorum yoksa da yoğurt ya da kefir. Ama bu ara benim oğlumda aşırı iştahsız bazen o gün hiçbişeye dokunmadığı bile oluyor.

merhaba.bizde bir hafta sonra 9 olucaz.8700 kilosu .istahi pek yok malesef. sabah ya tereyagli yumurtanin yarisini yiyiyor,ya da küçük bir pankek.ogleden sonra kıymalı sebze yemeği genelde kabak oluyor.bazen de kabağı dolma seklinde yapiyorum.aksam pek bisey yemiyor.yogurrt muhallebi falan yemiyor. sivi kaşıkla verilen seyleri sevmiyor.gun icinde küçük bi parça meyve yiyor.genelde armut ya da avokado bazen de hurma.

X