2020 Şubat Anneleri

Kızlar joker de sleppy bebek bezi indirimi var kullanan varsa kaçırmayın :rapci:

Bunu bende çözemedim gözünğn içine bakıyorum çok hafif var yok arası vücudunu anlayamıyorum 🙄
Bende bide kontrol cuma günü sürekli soruyorum sarı mı yüzü gözünün içi anlamadım sürekli aklımda sarılık 🙄

Canım söylediler mi emzirme saatlerini bide sarılık olup olmadığını nasıl anlıyorlar 🙄
Oğlanda göğsüne bir makina sürmüş öyle anlamışlardı. Burda yüzüne ,gözüne birde elle muayene ederek bakıyorlar. 🥴 bende herhangi bir sarılık görmüyorum yüzünde. Kilo aldığını görünce söylemedi birde ikinci olduğunu biliyorlar tecrübeliyim diye birşey söylemediler diye düşünüyorum. Bizim kız 2saate bir emiyor gece de artık uyumuyor o yüzden emme saatleri düzenli, kaçak olmuyor 🤣 Sadece memeyi bir iki deneme yapınca tutuyor.

Hemşireye ağrı Ateş olur mu diye sordum. Olmaz dedi. Bol bol emzir dedi. Görürsün canım. Bizimki randımanlı emmiyor ama yinede süt yarıyor demekki. Şu an biraz huysuz aşıdan mi bilmiyorum. Gaz sancısına yoruyorum.
Bizimki uyanıkken memeden alamıyorum uykusunun arasındaysada öyle emip yatıyo sütüm yarıyomu bilmiyorum valla doktora kilo az mı alıyo dedim 1 ayda 1 kilo istiyoruz tamamlıcak gibi zaten dedi bakalım inşallah canım gazdır gaz ne komik bişey yaa küçükken gaz çıkarsın diye uğraşıyoruz büyüyünce ayıp bişey olduğunu öğreticez 🤣

Ben şırıngayla çekiyorum, 🤦‍♀️
Emmesi nasil peki ? Sutun falan ne durumda ?
Kızlar joker de sleppy bebek bezi indirimi var kullanan varsa kaçırmayın :rapci:
Ben ilk molfix almistim sonra denemedik sleppy aldim ama ondan memnun kalmadim cok tasirdi cisini ustunu komple soymak zorunda kaldik kac kere 🥴 molfixle devam ediyoruz biz ondan memnunum tasma yapmadi su ana kadar. Bir de kizlar pisik kremini her alt acmada suruyor musunuz ?

Bende bide kontrol cuma günü sürekli soruyorum sarı mı yüzü gözünün içi anlamadım sürekli aklımda sarılık 🙄
Emzir canım düzenli olarak yinede günü yok bunun biz 20 günlükken doktor biraz sarı dedi aklımıza soktu gitmiyo hiç bugün 1 saat uyuyum dedim rüyama girmiş çok karışıktı hastane sarılık 😫
Benimde cumartesi 1 ay için gidicez bakalım

Bizimki uyanıkken memeden alamıyorum uykusunun arasındaysada öyle emip yatıyo sütüm yarıyomu bilmiyorum valla doktora kilo az mı alıyo dedim 1 ayda 1 kilo istiyoruz tamamlıcak gibi zaten dedi bakalım inşallah canım gazdır gaz ne komik bişey yaa küçükken gaz çıkarsın diye uğraşıyoruz büyüyünce ayıp bişey olduğunu öğreticez 🤣
Biz sürekli tartıyoruz medisana’nın tartısından almıştık denizde kullandık defnede de kullanıyoruz. Defne gaz çıkarma konusunda şu an gayet başarılı ıkınıp sıkılıp salıyor 🤣 denizin şu an bile pırt yaptığını duymadım 🤩

Emmesi nasil peki ? Sutun falan ne durumda ?

Ben ilk molfix almistim sonra denemedik sleppy aldim ama ondan memnun kalmadim cok tasirdi cisini ustunu komple soymak zorunda kaldik kac kere 🥴 molfixle devam ediyoruz biz ondan memnunum tasma yapmadi su ana kadar. Bir de kizlar pisik kremini her alt acmada suruyor musunuz ?
Bizim kızda bugün pişik oldu annem yıkadı ama kızarmış baya. Kremi çok kalın tabaka sürünce nefes almıyormuş teni. Ben her seferde sürüyorum ama yine piştik 😩 bez olarak prima pure ile premium care dönüşümlü ,mendil olarak da uni baby kullanıyoruz. Acaba yediklerimiz etkiliyor mudur.

Bizim kızda bugün pişik oldu annem yıkadı ama kızarmış baya. Kremi çok kalın tabaka sürünce nefes almıyormuş teni. Ben her seferde sürüyorum ama yine piştik 😩 bez olarak prima pure ile premium care dönüşümlü ,mendil olarak da uni baby kullanıyoruz. Acaba yediklerimiz etkiliyor mudur.
Yediklerimizden etkilencegini sanmam ama yine de olabilir bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ ben sadece kakasini yaptiginda suruyorum suanlik cok sukur olmadi ama korkuyorum olacak diye 😞

düşünmedim değil bu kadar işin arasında yarın doğum da aradan çıksa iyi olurdu 🤪
Belli olmaz çıkar inşallah 😌
Canım senin plesanta rahmi kapatmıştı dimi yanlış hatırlamıyosam kaçınca haftada düzeldi yukarı çıktı yani,
Teyzem hamilede 41 yaşında ilk bebegi şuan 20 haftada detaylıda doktor plesanta aşağıda demiş, bi kaybı var kalbi atmadığı için kürtaj olmuştu düzelir dedim biraz endişeli yaşından falan dolayıda dedim bi arkadaşında öyleydi düzeldi daha doğurmadı bekliyo teyze korkma falan dedim hatta 😌 ama doktor ona erken doğum olabilir demiş bide kanaman olur demiş ama kanaması olmamış hiç

Yediklerimizden etkilencegini sanmam ama yine de olabilir bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ ben sadece kakasini yaptiginda suruyorum suanlik cok sukur olmadi ama korkuyorum olacak diye 😞
Bizimkinin kakasız bezini 1-2 defa ancak almışımdır . O yüzden hep sürdüm.çok bekletmiyorum bezini hemen de alıyorum ama olmuş . Annem dün yemekleri acılı yapmıştı. (Acıya tuzluya bayılıyor kadın ) Ondan mi oldu diye düşünüyorum. Çünkü gazlı şeyler yiyince gaz oluyorsa acılı yiyince de pişik olabilir.

nstde yine düzensiz kasılmalarım çıktı.
kontrolüm perşembe günüydü. en son kontrol de geçen perşembeydi. doktor arayı uzun buldu herhalde sen yarın 8’de burada ol dedi. muayene edecek.
yarın öğlen de annem geliyor.
okullar yarın da tatil edildi.
sabahın köründe kızı kaldırıp babanesine bırakmak gerekecek.
öğlen annemi almak gerekecek havaalanından.
bakalım muayenede neler olacak.
pek bi hareketli olacak yarın sanırım 😀
Baya adrenalin dolu desene yarin hadi hayirlisiyla dogurursun inşallah artik🤲

Belli olmaz çıkar inşallah 😌
Canım senin plesanta rahmi kapatmıştı dimi yanlış hatırlamıyosam kaçınca haftada düzeldi yukarı çıktı yani,
Teyzem hamilede 41 yaşında ilk bebegi şuan 20 haftada detaylıda doktor plesanta aşağıda demiş, bi kaybı var kalbi atmadığı için kürtaj olmuştu düzelir dedim biraz endişeli yaşından falan dolayıda dedim bi arkadaşında öyleydi düzeldi daha doğurmadı bekliyo teyze korkma falan dedim hatta 😌 ama doktor ona erken doğum olabilir demiş bide kanaman olur demiş ama kanaması olmamış hiç
evet canım rahim ağzını tamamen kapatmıştı plasentam. 18. haftamdı galiba yukarı çıktığında. doktorum 28-30 haftayı bulabilir çıkması demişti.

aynı şekilde bana da kendini kasacak hareketler ve ilişkiyi yasaklamıştı, kanaman olabilir demişti. eğer yukarı çıkmazsa sezaryen oluyorsun, biraz kanama fazla olma riski, erken doğum gibi riskler olabiliyormuş tabii. ama bunu yaşayan çok kadın var, yukarı çıkmasa bile bir sorun olmadan doğuruyor bir çok kadın üzülmesin dert etmesin çok.

Baya adrenalin dolu desene yarin hadi hayirlisiyla dogurursun inşallah artik🤲
evet canım ya hayırlısı olsun bakalım benim günüm ne zaman allah bilir :)

Kuzum gogsunun ucu var mi ?
Evet var ama beyefendiye biberon kolay geldiği için alıştı🥴
G gamzeli_bebis canım uras nasıl aranan çocuk mu aransada biberonu mu kabul ediyo, inşallah bi çözüm bulursunuz düzelir kendini yıpratma hiç düzelicek inşallah
Aranıyor kuzum aransada memeyi tutmuyo tutsada bir iki çekiyo bırakıyo
Biberon kolay geliyor.
İnşallah düzelir emzirme danışmanı falan ayarlıycam olmassa

Bizimkinin kakasız bezini 1-2 defa ancak almışımdır . O yüzden hep sürdüm.çok bekletmiyorum bezini hemen de alıyorum ama olmuş . Annem dün yemekleri acılı yapmıştı. (Acıya tuzluya bayılıyor kadın ) Ondan mi oldu diye düşünüyorum. Çünkü gazlı şeyler yiyince gaz oluyorsa acılı yiyince de pişik olabilir.
Acili baharatli yeme canim onlarda gaz yapiyo bizimkisi gunde 3 en fazla 4 kere kakasini yapiyo onun haricinde dolu dolu cisimiz var masaAllah
Evet var ama beyefendiye biberon kolay geldiği için alıştı🥴
Biberon neden kullanmistin ? Ben emzirdikten sonra mamayi biberonla veriyorum meme ucumu nasil emiyosa biberonu da o sekilde emiyo miy miy o yuzden cok sukur beni reddetmedi

evet canım rahim ağzını tamamen kapatmıştı plasentam. 18. haftamdı galiba yukarı çıktığında. doktorum 28-30 haftayı bulabilir çıkması demişti.

aynı şekilde bana da kendini kasacak hareketler ve ilişkiyi yasaklamıştı, kanaman olabilir demişti. eğer yukarı çıkmazsa sezaryen oluyorsun, biraz kanama fazla olma riski, erken doğum gibi riskler olabiliyormuş tabii. ama bunu yaşayan çok kadın var, yukarı çıkmasa bile bir sorun olmadan doğuruyor bir çok kadın üzülmesin dert etmesin çok.

evet canım ya hayırlısı olsun bakalım benim günüm ne zaman allah bilir :)
Evet onada sezaryan olur demiş canım doktor bakalım inşallah çıkar normal çok istiyodu onada aynı şeyleri söylemiş elinde değil testlerinde risk çıktı yaştan ama detaylıda rahatladı çok şükür

X