2020 Şubat Anneleri

Kızlar bugün aşı olduk 1 aylık olunca hepatit aşısının 2. si Oluyor. Boyumuz 52 kilomuz 4 kg olmuş sarılığımız yokmuş. Çok gazlı dedim kolik değilse birşey verme 4.aydan sonra geçiyormuş 🥴
Maşallah 🧿 bende istiyorum 4 kilo 😅 bizim de bi 50 bi 49 çıktı hangisine inanayım 1 ay neçabuk geçmiş dün gibiydi herşey 😂😂

Evet var ama beyefendiye biberon kolay geldiği için alıştı🥴

Aranıyor kuzum aransada memeyi tutmuyo tutsada bir iki çekiyo bırakıyo
Biberon kolay geliyor.
İnşallah düzelir emzirme danışmanı falan ayarlıycam olmassa
büyüdükçe değişir belki kuzum inşallah bi danış bakalım ne dicekler

Sleepy bez bizdede taşırma yaptı 🥴
Bendede prima care seri taşıyo yandan arkadan 🙄 demekki hepsi yapıyo yada biz bağlamayımı beceremiyoz 😂 sleepy in ıslak mendilini kullanıyorum yeni doğan pişik olmadı hiç bi kakasını yaptığı yer kızarık duruyodu oraya kullandım kremi, pişik olan arkadaşlar bi denesin olmadı belki ıslak mendildendir

Maşallah 🧿 bende istiyorum 4 kilo 😅 bizim de bi 50 bi 49 çıktı hangisine inanayım 1 ay neçabuk geçmiş dün gibiydi herşey 😂😂
Olur canım seninde. Küçükler genelde çabuk kilo alır derler. İlk çocuk olsaydı hemen büyümesin derdim. Ama şimdi hemen büyüsün 6 aylık olsun otursun denizle iletişim kursun istiyorum. Yoksa bizim Deniz her fırsatta tepesinde. Ölçümler hastane ve asm de farklılık gösterebiliyor.
evdekiler yemek yiyor ben defnoşu emziriyorum anaların kaderi mi bu . 🤣

canan ya cok guldum mesajina :KK70: :KK70:

😂😂 bence annen yememis bu numarayi😂 saka bi yana allahim sabir versin senin hesap.bende babasina verdm bakdm cocuk kucaginda uyuyo kimi kime emanet ettim bilemedim uyanmis birdr ben uyumadim hic dio:KK70:horladin be adam diom hic bile diyor🤣🤣

😂😂oyle valla anacim nerdeyse 20 kiloya dayandim ama hic catlagim yok cok sukur lierac sagolsun 👍☺️

😂😂oyle valla anacim nerdeyse 20 kiloya dayandim ama hic catlagim yok cok sukur lierac sagolsun 👍
bende o kremi kullanıyorum ama çatlağım var yine 🙄 gerçi ilkinden kalanlara yenisi eklenmemiş görünüyor.
ay geçen nstde ikiz bir gebe karnı gördüm şok geçirdim böyle bir şey olamaz ya. üzüldüm kadına cidden, çok takmam ben vücut bu yani hele ki çocuk doğuruyoruz olacak tabii ama çok fenaydı kadının karnı ya. ikiz gebeliklerde bi de nst de iki katı sürüyor. bizim yaşadığımız her şeyin iki katını yaşıyorlar ay ne zordur ya 😭

Evet onada sezaryan olur demiş canım doktor bakalım inşallah çıkar normal çok istiyodu onada aynı şeyleri söylemiş elinde değil testlerinde risk çıktı yaştan ama detaylıda rahatladı çok şükür
ikili testi yaştan dolayı zaten kesin riskli çıkacaktı o belli bir şey. inşallah sağlıkla alır kucağına allah yardımcısı olsun ☺️

bende o kremi kullanıyorum ama çatlağım var yine 🙄 gerçi ilkinden kalanlara yenisi eklenmemiş görünüyor.
ay geçen nstde ikiz bir gebe karnı gördüm şok geçirdim böyle bir şey olamaz ya. üzüldüm kadına cidden, çok takmam ben vücut bu yani hele ki çocuk doğuruyoruz olacak tabii ama çok fenaydı kadının karnı ya. ikiz gebeliklerde bi de nst de iki katı sürüyor. bizim yaşadığımız her şeyin iki katını yaşıyorlar ay ne zordur ya 😭
vallahi bencede cok zordur canim ,hele ilk 3 sene facia ,sonrasi guzel olur tabi ama 3 yil 30 yil gibi gecer heralde ,
vallahi bilmemki belkide vucudum yapmiyodur ama annemde cok var ,oyuzden cok sık surdum nemsiz hic birakmadim oyuzden kremdendir diye dusunuyorum yada benim vucut yapmiyodur oda olabilir

A Alisdendef canım sana bişey soracağım sende hamilelikte kan sulandırıcı iğne kullanıyordun dimi? Doğumdan önce iğneyi en son ne zaman vıurmuştun ve doğum genel anesteziylemi yoksa spinal mi olmuştu? Doktorum bana ağrın olursa iğneni yapma dedi ama ben sanki ağrıyı anlayamayacakmışım gibi geliyor ve iğneyi yaparsan normal doğumda epidural alamazsın sezaryen olmak zorunda kalırsan da genel anesteziyle olur dedi o yüzden seninkini merak ettim☺️ İğne kullanıp doğum yapan arkadaşlarda varsa onlarda müsait olup yazarlasa sevinirim❤️❤️

A Alisdendef canım sana bişey soracağım sende hamilelikte kan sulandırıcı iğne kullanıyordun dimi? Doğumdan önce iğneyi en son ne zaman vıurmuştun ve doğum genel anesteziylemi yoksa spinal mi olmuştu? Doktorum bana ağrın olursa iğneni yapma dedi ama ben sanki ağrıyı anlayamayacakmışım gibi geliyor ve iğneyi yaparsan normal doğumda epidural alamazsın sezaryen olmak zorunda kalırsan da genel anesteziyle olur dedi o yüzden seninkini merak ettim☺ İğne kullanıp doğum yapan arkadaşlarda varsa onlarda müsait olup yazarlasa sevinirim❤❤
Doğumdan 6 saat öncesine kadar yapabilirsin demişlerdi .

A Alisdendef canım sana bişey soracağım sende hamilelikte kan sulandırıcı iğne kullanıyordun dimi? Doğumdan önce iğneyi en son ne zaman vıurmuştun ve doğum genel anesteziylemi yoksa spinal mi olmuştu? Doktorum bana ağrın olursa iğneni yapma dedi ama ben sanki ağrıyı anlayamayacakmışım gibi geliyor ve iğneyi yaparsan normal doğumda epidural alamazsın sezaryen olmak zorunda kalırsan da genel anesteziyle olur dedi o yüzden seninkini merak ettim☺ İğne kullanıp doğum yapan arkadaşlarda varsa onlarda müsait olup yazarlasa sevinirim❤❤
Ben kullaniyrm canim 17 subatta dogum yapacagim 35.haftada hapımı biraktim. Doguma 1 hafta var doktorum igneyi de yapma artik dedi.Ilk dogumum genel anestezi olmustu bunda ne yapacaklar bilmiyrm

A Alisdendef canım sana bişey soracağım sende hamilelikte kan sulandırıcı iğne kullanıyordun dimi? Doğumdan önce iğneyi en son ne zaman vıurmuştun ve doğum genel anesteziylemi yoksa spinal mi olmuştu? Doktorum bana ağrın olursa iğneni yapma dedi ama ben sanki ağrıyı anlayamayacakmışım gibi geliyor ve iğneyi yaparsan normal doğumda epidural alamazsın sezaryen olmak zorunda kalırsan da genel anesteziyle olur dedi o yüzden seninkini merak ettim☺️ İğne kullanıp doğum yapan arkadaşlarda varsa onlarda müsait olup yazarlasa sevinirim❤️❤️
Ben iğne kullanıyordum spinal anastesi oldum

Yok sezaryen oldu cnm 36+3te doğdu.
Allah anali banali buyutmeyi nasip etsin. Tebrik ediyorum 💙
36+3 dü benim de oğlumun dogum haftasi.
Benim nts sanci sıklığı sebebiyle oldu peki senin neden erken alindi canim?
Kızlar benimde bebeğim doğdu 🥰
Haydi gözün aydın canim 💙
Allah anali babali buyutneyi nasip etsin.
Tebrikler 🌼
Yediklerimizden etkilencegini sanmam ama yine de olabilir bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ ben sadece kakasini yaptiginda suruyorum suanlik cok sukur olmadi ama korkuyorum olacak diye 😞
Ben gunde 1 defa bazen de gun asiri sürüyorum. Sadece anüs civarına ince bi sürüyorum onda da.
Bizimkinin kakasız bezini 1-2 defa ancak almışımdır . O yüzden hep sürdüm.çok bekletmiyorum bezini hemen de alıyorum ama olmuş . Annem dün yemekleri acılı yapmıştı. (Acıya tuzluya bayılıyor kadın ) Ondan mi oldu diye düşünüyorum. Çünkü gazlı şeyler yiyince gaz oluyorsa acılı yiyince de pişik olabilir.
Benim oğlanında her bezi kakali oluyor diyebilirim. Kolik degil ama gazli bir beybi kendileri. Ikinip kizarirken kakayla karisik gazini da çıkarıyor beyfendi.
Gece kaka yapmamissa altini almiyorum.
Bu da 2 kere felan oldu simdilik :)
Gece altini almak istememe sebebim tamamen Bahar hanımla alakali. Deniz in aglama sesine uyaniyor kizim.

Kizlar kacirdigim dogum haberleri varsa doguranlari tebrik ederim💙💙💙

Bizim bugun 1.ay kontrolümüz vardi.
2.725 gr 45 cm dogmustu
Dogum sonrasi 100 gr vermisti sadece.
3.740 gr 52 cm geldi olcumde.
Dr, dogum boyu yanlis olculmus dedi, sanirim 7 cm 1 ayda uzayamazmis.
1.100 gr almis.
Sarilik 11.3 den 9.9 a dusmustu bugun tekrar bi bakalim dedi 8.3 du sonuc.
Dr, 2.ay kontrolunde tekrar bakılsın dedi ama sacma geldi bana. Sonucta dusuyor, demek ki karaciger çalışıyor neden habire kan vereyim ki cani aciyo kuzumun.

Kalca usg ve göz testi yapildi, sorun cikmadi.

Saglik ocagina gittik, asisini da oldu oglum.

Kotu haberse kizim hasta oluyor, bende de var biraz kırgınlık. Insallah cok kotu olmadan atlatiriz yine :KK43:((

Doğumdan 6 saat öncesine kadar yapabilirsin demişlerdi .
Bana da 24 saat öncesine kadar dediler 6 saat normal aslında anca doğum olur zaten
Ben kullaniyrm canim 17 subatta dogum yapacagim 35.haftada hapımı biraktim. Doguma 1 hafta var doktorum igneyi de yapma artik dedi.Ilk dogumum genel anestezi olmustu bunda ne yapacaklar bilmiyrm
Erken değil mi bırakmak için 1 hafta bi öncekinde ne zaman bırakmıştınız
Ben iğne kullanıyordum spinal anastesi oldum
En son iğneyi vurduktan kaç saat sonra spinal anestezi yaptılar canım

Canım bende iğne kullanıyordum. Doğumumun olduğu gün iğnemi sabah 8:30 gibi yapmıştım. Hatta sabah kahvaltı yaptım saat.10 gibi tatlı birşeyler yedim. Bunları doktoruma da söyledim. Bütün bunlara rağmen doktorum öğlen 1den sonra beni sezeryana aldı. Spinal oldum. İlki de sezeryandı mecburen sezeryan olacaktım. İlk bebeğimde doktorum iki gün önce iğneyi kesmemi söylemişti.

Merhaba arkadaşlar doğum yapanlar var mı? Benim suyum azalmış bugün kontorlum vardı çok korkuyorum ve tırsıyorum 😣 sınırda cıktı 50 olsaydı yatış yapacaktı Dr 65 cıktı böyle bir durumla karşılasan oldu mu bilen var mı hiç morelim yok

X