2020 Şubat Anneleri

Yoktu fileyi çıkardım rahat yıkayamıyorum diye başını yıkıcaktım yüz üstü elime aldım çok yüksek değildi kıyafetleri vardı küvetinde kaydı daha doğrusu
Ben içi boncuk dolu file kullanıyorum bez fileler zor oluyor yıkaması. Seninki nasıl bilmiyorum. Birden kayabiliyor annemle yıkarken bile ikimiz de tutuyoruz düşmesin diye.Birşey olmamıştır bencede yoksa sürekli ağlardı ama sen yinede takip etmeyi ihmal etme.

YEKTA61 YEKTA61 üzülme demeyeceğim . Üzülürsün illa ki.bunun ailelerin önünde yaşanması iyi olmuş. Belki sana başka durumda yoktur öyle birşey sen yanlış anlamıssındır falan diyeceklerdi. Herkes kabahatini biliyor bu bir. İkincisi ise daha yeni taptaze annesin . Senin bu şekilde gitmene müsade edeceklerini sanmam. Ne olursa olsun herkes bir açıklamayı hak eder. İkinizde sakinleşince açıklamasını dinlemeni tavsiye ederim. Ah bu kadınlar. Kadının kadına yaptığını kimse yapmıyor. Evli olduğunu bile bile görüşen kadınlar oluyor hep olacakta. Emziren bir anne isen ( ki öylesin bildiğim kadarı ile) sütün etkilenir. Sıkıntı gaz yapar bebekte. Sabırlı olmalısın illa ki çözülecek birşeydir. Ben inanıyorum

Canım bende iğne kullanıyordum. Doğumumun olduğu gün iğnemi sabah 8:30 gibi yapmıştım. Hatta sabah kahvaltı yaptım saat.10 gibi tatlı birşeyler yedim. Bunları doktoruma da söyledim. Bütün bunlara rağmen doktorum öğlen 1den sonra beni sezeryana aldı. Spinal oldum. İlki de sezeryandı mecburen sezeryan olacaktım. İlk bebeğimde doktorum iki gün önce iğneyi kesmemi söylemişti.
6 saat geçmiş gibi seninde demekki yetiyor 6 saat teşekkür ettim canım☺️

YEKTA61 YEKTA61 canım ne denir ki bu durumda çok üzüldüm gerçekten keşke olmasaymış ama olmuş işte bu zamandan sonra önüne bakıp bebeğin ve senin için en doğru kararı vermeni temenni ederim🙏🙏

İnşallah olmamıştır canım hayırlısıyla bi sabahı edelim de inliyo gibi şuan tam dalamadı normaldede inliyodu uykusunda normal mi buda ya 😞
O inleme gibi sesi yapiyor sipalar ara sira .
Onu baz alma canim

Amin sağolun. Hamilelik öncesi varmıydı bilmiyorum ama hamilelik döneminde başladı. Kuzenleriyle grup kurmuştu erkek muhabbeti diye telefonunu vermemeye başladı. Sora oyun oynuyorum ayağına saatlerce tuvalette geçiriyordu. Bunun üzerine onunla birkaç kez tartıştım. Kaç kez ikazda bulundum. Soraları birlikte olamıyoruz kendini tatmin ediyordur diye çok üzerine düşmedim ara ara laf söyledim ama gözlemliyordum sürekli. Çok detaylı uğraşmak istemedim onunla bilgisayar mezunuyum ben tlefona program kurup takip edebilirdim.Belki yüzleşmek istemedim eğer birşey varsa kaldıramam belki diye. çünkü kendimce mutlu bir evliliğimiz vardı. Herkesin imrendiği bir evlilikti etraftan. Eş kişiside genel itibari ile çok ilgiliydi ya da öyle görünüp gözümü boyuyordu bilmiyorum. Akşam annesi ve kızkardeşi gelmişlerdi. Annemde bizdeydi zaten. Bende çocuğu emzirmeye yatak odasına gelmiştim o ara eşim geldi giderken telefonunu bıraktı önce ikilemde kaldım sora karıştırdım. Aynı anda 2 instagram vardı telefonda biriyle konuşuyormuş çok detaylı bakamadım gözüm döndü. Yazışmalar ve ses kayıtları vardı . Canım daha çok yanmasın diye hepsine bakamadım çok az okudum. O hışımla içeri gidip telefonunu yere attım bi kaç kez bağırdım.valizleri çıkardım annemler sakinleştirdi. Kayınvalimlerle gitti . Gelmesin dedim. Hafta sonu gibi memlekete dönücem annemle
ne diyeceğimi inan bilemiyorum, senin üzüntünü hayal kırıklığını tahmin bile edemem :KK43: nasıl bir insan eşine böyle bir şey yapar aklım almıyor ya.
üzülme denmez böyle bir durumda biliyorum ama önceliğin her zaman evladın olacak canım, onun için sen güçlü ve ayakta kalmalısın.

Merhaba arkadaşlar doğum yapanlar var mı? Benim suyum azalmış bugün kontorlum vardı çok korkuyorum ve tırsıyorum 😣 sınırda cıktı 50 olsaydı yatış yapacaktı Dr 65 cıktı böyle bir durumla karşılasan oldu mu bilen var mı hiç morelim yok
Canim peki suyunun gittigini hissettin mi

Bana da 24 saat öncesine kadar dediler 6 saat normal aslında anca doğum olur zaten

Erken değil mi bırakmak için 1 hafta bi öncekinde ne zaman bırakmıştınız

En son iğneyi vurduktan kaç saat sonra spinal anestezi yaptılar canım
Onceki doktor 3 gun once biraktirmisti

Amin sağolun. Hamilelik öncesi varmıydı bilmiyorum ama hamilelik döneminde başladı. Kuzenleriyle grup kurmuştu erkek muhabbeti diye telefonunu vermemeye başladı. Sora oyun oynuyorum ayağına saatlerce tuvalette geçiriyordu. Bunun üzerine onunla birkaç kez tartıştım. Kaç kez ikazda bulundum. Soraları birlikte olamıyoruz kendini tatmin ediyordur diye çok üzerine düşmedim ara ara laf söyledim ama gözlemliyordum sürekli. Çok detaylı uğraşmak istemedim onunla bilgisayar mezunuyum ben tlefona program kurup takip edebilirdim.Belki yüzleşmek istemedim eğer birşey varsa kaldıramam belki diye. çünkü kendimce mutlu bir evliliğimiz vardı. Herkesin imrendiği bir evlilikti etraftan. Eş kişiside genel itibari ile çok ilgiliydi ya da öyle görünüp gözümü boyuyordu bilmiyorum. Akşam annesi ve kızkardeşi gelmişlerdi. Annemde bizdeydi zaten. Bende çocuğu emzirmeye yatak odasına gelmiştim o ara eşim geldi giderken telefonunu bıraktı önce ikilemde kaldım sora karıştırdım. Aynı anda 2 instagram vardı telefonda biriyle konuşuyormuş çok detaylı bakamadım gözüm döndü. Yazışmalar ve ses kayıtları vardı . Canım daha çok yanmasın diye hepsine bakamadım çok az okudum. O hışımla içeri gidip telefonunu yere attım bi kaç kez bağırdım.valizleri çıkardım annemler sakinleştirdi. Kayınvalimlerle gitti . Gelmesin dedim. Hafta sonu gibi memlekete dönücem annemle
Ben babama bile guvenmem erkek milleti iste hamilelik donemini bahane edecek cevrendekiler affet diyecekler aldatmanin bahanesi yoktur Allah islah etsin ne diyeyim senin icin cook zor bi durum ama bebegin icin yikilma dimdik dur o yikilsin mahfolsunnn

Bez konusu konuşulmuş, ben de deneyimlerimi aktarıyım. Ben molfix ve sleepy denedim. Aslında araştırmalarıma göre en güvenilir içerikli bebek bezi molfixti ve onu almıştım. Ama kızım 2470 doğunca 0 numara beze ihtiyaç duyduk ve eşim sleepy bulabilmiş. Sonra bizim kız hastanede kalırken çeşit çeşit bez taktı, her gün gidiyorum popoda başka bez. Meğer bizim götürdüğümüz bez unutulmuş, onlar da bezi yok sanıp başka bebeklerinkinden takmışlar. O süreçte neyseki pişik olmadı. Ben sonra nasılsa poposu değişime açık bi popo diye düşünerek evdeki molfixten memnun kalmayıp (bazılarının cırtları bozuk çıktı,bana mı öyle denk geldi bilmiyorum) sleepy ye döndüm. İkisinde de pişik ya da taşma sorunu yaşamadım. Başlarda taşıyodu ama sanırım o benim beceriksizliğimdi.
Islak mendile gelince onu kullanmıyorum,temizleme pamuğu kullanıyorum. Hiçbi ıslak mendile güvenim yok bence pişiklerin asıl sebebi onlar. Ek gıdaya geçene kadar böyle devam ederim sonra da kaka yaptıkça popoyu yıkamayı düşünüyorum. O zamana kadar büyür, havalar da ısınacak.

Son düzenleme:
Kızlar bir şey danışmam lazım.

sabah muayeneye geldim her şey yolunda, doktorum dediki istersen doğumu uyararak başlatabiliriz. vajinal muayene sonra suni sancı ile. kızım da 41. haftada hala gelmeyince vajinal muayene etmişti, o an nişanım gelmişti ve iki gün sonra 2 cm açıklıkla doğuma başlamıştık.

şimdi bana beklemek yerine bunu önerdi, gece sancıyla gelmek zorunda kalmazsın dedi. istersen bugün yapabileiiz dedi. annem gelicek öğlen dedim, yarın olmaz mı dedim. olur dedi. ama onun da oğlu şehir dışında okuyormuş ve hastaymış umarım gitmek zorunda kalmam dedi. ya giderse :KK43: muhtemelen zaten bu yüzden doğumu başlatalım mı demiştir.

ben şimdi napsam ya :KK43: ya suniyle açılma olmazsa sezaryene dönerse? boş yere bu kadar bekleyip bile bile lades olacak o da. yarın geleyim ben dedim o zaman. ama şimdi nstdeyken düşündüm yarın da giderse yine iyice bi strese giricem, doğum başlarsa başka doktor olmak zorunda olacak falan.

annem de 1 gibi gelicek bugün, kadın gelir gelmez de şok olur bugün doğum başlarsa 😀 kızım şu an babaannesinde. ay napsam bilemedim kızlar bana bi fikir verin 🤷‍♀️
beklemek de çok yıpratıcı. bi yandan da korkuyorum suni sancı işe yaramazsa diye.

sabah muayeneye geldim her şey yolunda, doktorum dediki istersen doğumu uyararak başlatabiliriz. vajinal muayene sonra suni sancı ile. kızım da 41. haftada hala gelmeyince vajinal muayene etmişti, o an nişanım gelmişti ve iki gün sonra 2 cm açıklıkla doğuma başlamıştık.

şimdi bana beklemek yerine bunu önerdi, gece sancıyla gelmek zorunda kalmazsın dedi. istersen bugün yapabileiiz dedi. annem gelicek öğlen dedim, yarın olmaz mı dedim. olur dedi. ama onun da oğlu şehir dışında okuyormuş ve hastaymış umarım gitmek zorunda kalmam dedi. ya giderse :KK43: muhtemelen zaten bu yüzden doğumu başlatalım mı demiştir.

ben şimdi napsam ya :KK43: ya suniyle açılma olmazsa sezaryene dönerse? boş yere bu kadar bekleyip bile bile lades olacak o da. yarın geleyim ben dedim o zaman. ama şimdi nstdeyken düşündüm yarın da giderse yine iyice bi strese giricem, doğum başlarsa başka doktor olmak zorunda olacak falan.

annem de 1 gibi gelicek bugün, kadın gelir gelmez de şok olur bugün doğum başlarsa 😀 kızım şu an babaannesinde. ay napsam bilemedim kızlar bana bi fikir verin 🤷‍♀️
beklemek de çok yıpratıcı. bi yandan da korkuyorum suni sancı işe yaramazsa diye.
Annen yetişecekmiş nasılsa, suniyle denerim diyosan bence bugün dene. Yarına bırakrsan doktor gidebilirmiş, yarına bırakmak mantıklı değil gibi.

Selozy ile hemfikirim.
Eger dr un olsun istiyorsan illa, o zaman bugun baslatsin ve bence bi bildigi var ki bu teklifi yapmis sana.
Haberdar et bizi.
Hadi guzel haberlerle insallah 🙏😘😍🌼💙

Bir anda duyunca şok olmuşsundur. Sen zaten annem gelecek o gün doğsun diyordun. Kar yağması yolların kapanması seni strese sokmuştu şimdi bir de doktor konusu strese sokmasın. Zamanı geldi sonuçta ben olsam denerdim canım. Sezeryan olacaksa bundan maalesef kaçış olmuyor 🤷‍♀️

Günaydın hanımlar. Uykusuzluktan çatlayacam. Bu kız gündüzleri uyuyarak geceleri de gözlerini kocaman açarak geçiriyor. Çok yorgunum hanımefendi yatağını da istemiyor. Ah bu anneanne çocuğumu yatağa alıştırdı. Valla sen bakacaksın bu kıza ben anlamam dedim 🤣 bakarım giderken de götürürüm diyor 🥰

Annen zaten bu konu için gelmiyor mu doğur gitsin 🤣 inş. Herşey istediğin gibi olur.

Annen yetişecekmiş nasılsa, suniyle denerim diyosan bence bugün dene. Yarına bırakrsan doktor gidebilirmiş, yarına bırakmak mantıklı değil gibi.
Selozy ile hemfikirim.
Eger dr un olsun istiyorsan illa, o zaman bugun baslatsin ve bence bi bildigi var ki bu teklifi yapmis sana.
Haberdar et bizi.
Hadi guzel haberlerle insallah 🙏😘😍🌼💙
Bir anda duyunca şok olmuşsundur. Sen zaten annem gelecek o gün doğsun diyordun. Kar yağması yolların kapanması seni strese sokmuştu şimdi bir de doktor konusu strese sokmasın. Zamanı geldi sonuçta ben olsam denerdim canım. Sezeryan olacaksa bundan maalesef kaçış olmuyor 🤷‍♀️
Annen zaten bu konu için gelmiyor mu doğur gitsin 🤣 inş. Herşey istediğin gibi olur.

nst sonucumu göstermek için tekrar girdim odasına konuştum. hocam ufak da olsa gitme ihtimaliniz varsa bugün olsun dedim. bilmiyorum ama daha iyiymiş şu an dedi, sen yarın sabah hafif bi kahvaltı yap ve saat 8 olmadan gel deneyelim dedi. yani gitmeyecekmiş gibi konuştu. giderse de 2-3 gün içinde dönecekmiş. artık her şeyi oluruna bıraktım ya.

suni ile açılma olmama şansı var mı yani ameliyata dönerse vs diye sordum, zaten önce vajinal muayene edicem eğer uygunsa suni vericem dedi. uygun değilse bekleyeceğiz yine dedi. sanırım az da olsa açılma veya rahimde yumuşama varsa deneyecek. öyle hemen kafamıza göre suni sancı alamıyoruz demekki.

eve geldim şimdi. bakalım yarın da giderse yapacak bir şey yok. bi üç gün daha dişimi sıkıp doğurmam artık, alıştım 😂😂

X