2020 Şubat Anneleri

Kızımı ilk kez eşimle yıkıcaktık elimden kaydı küvetine düştü deli gibi ağlıyorum kaç saattir yaşadığımı atlatamıyorum ağlamıyo ağrısı olsa bişey olsa ağlardı sürekli dimi kafayı yemek üzereyim annemi arasam panik olur hastaneye gitsem mi ağlamıyo emdi uyudu
Canım benim kardeşim bebeğini 2 aylıkken pusetinden yere düşürmüştü çok yüksekten değildi ama taşlı zemine düşmüştü 😔 bişey olmadı çok şükür melekler koruyo daha onları senin bebeğine de olmamıştır bence hiç üzülme 🙏

nst sonucumu göstermek için tekrar girdim odasına konuştum. hocam ufak da olsa gitme ihtimaliniz varsa bugün olsun dedim. bilmiyorum ama daha iyiymiş şu an dedi, sen yarın sabah hafif bi kahvaltı yap ve saat 8 olmadan gel deneyelim dedi. yani gitmeyecekmiş gibi konuştu. giderse de 2-3 gün içinde dönecekmiş. artık her şeyi oluruna bıraktım ya.

suni ile açılma olmama şansı var mı yani ameliyata dönerse vs diye sordum, zaten önce vajinal muayene edicem eğer uygunsa suni vericem dedi. uygun değilse bekleyeceğiz yine dedi. sanırım az da olsa açılma veya rahimde yumuşama varsa deneyecek. öyle hemen kafamıza göre suni sancı alamıyoruz demekki.

eve geldim şimdi. bakalım yarın da giderse yapacak bir şey yok. bi üç gün daha dişimi sıkıp doğurmam artık, alıştım 😂😂
Canım öncelikle hakkında hayırlısı nasılsa öyle olsun inş güzel bir doğum geçirirsin 🙏 bişey sormak istiyorum alttan muayene ile çatı muayenesi aynı şey mi doktorum bana bugün yada haftaya çatı muayenesi yapabilirim dedi de bu doğumu başlatır mı eğer öyleyse yaptırmak istemeyeceğim bu hafta daha 36+6 yız çünkü

Canım öncelikle hakkında hayırlısı nasılsa öyle olsun inş güzel bir doğum geçirirsin 🙏 bişey sormak istiyorum alttan muayene ile çatı muayenesi aynı şey mi doktorum bana bugün yada haftaya çatı muayenesi yapabilirim dedi de bu doğumu başlatır mı eğer öyleyse yaptırmak istemeyeceğim bu hafta daha 36+6 yız çünkü
teşekkür ederim canım.
doktorum bana ilk doğumumda da şimdi de hiç çatı muayenesi yapmadı, yani nasıl bişey hiç bilmiyorum. ama kızımda da son hafta vajinal muyane oldum, açıklığıma baktı. orada zarlar varmış onları yırtarak doğumu uyardı. o an nişanım geldi zaten. çatı muayenesi böyle bişey değildir mantıken.

Canım benim kardeşim bebeğini 2 aylıkken pusetinden yere düşürmüştü çok yüksekten değildi ama taşlı zemine düşmüştü 😔 bişey olmadı çok şükür melekler koruyo daha onları senin bebeğine de olmamıştır bence hiç üzülme 🙏
Ayy Allah korumuş 😞 çok şükür olmadı galiba yoksa duramazdı şuan normal herşey 🙏🏾

teşekkür ederim canım.
doktorum bana ilk doğumumda da şimdi de hiç çatı muayenesi yapmadı, yani nasıl bişey hiç bilmiyorum. ama kızımda da son hafta vajinal muyane oldum, açıklığıma baktı. orada zarlar varmış onları yırtarak doğumu uyardı. o an nişanım geldi zaten. çatı muayenesi böyle bişey değildir mantıken.
Hmm evet bence de aynı şey değil sanırım çünkü intte okuduğum kadarıyla çatı muayenesinde doğum başlama gibi bişey olmuyo. Bakalım saat 1de randevumuz ne diyecek😊

Kızımı ilk kez eşimle yıkıcaktık elimden kaydı küvetine düştü deli gibi ağlıyorum kaç saattir yaşadığımı atlatamıyorum ağlamıyo ağrısı olsa bişey olsa ağlardı sürekli dimi kafayı yemek üzereyim annemi arasam panik olur hastaneye gitsem mi ağlamıyo emdi uyudu

Canım üzülme her bebek düşebilir bu hepimizin başına gelebilir. Allah korumuş bence ağrısı falan olsa ağlar durmaz. Zaten düşme gibi değil de kayma gibi galiba. Allah'a emanet olsun.

Amin sağolun. Hamilelik öncesi varmıydı bilmiyorum ama hamilelik döneminde başladı. Kuzenleriyle grup kurmuştu erkek muhabbeti diye telefonunu vermemeye başladı. Sora oyun oynuyorum ayağına saatlerce tuvalette geçiriyordu. Bunun üzerine onunla birkaç kez tartıştım. Kaç kez ikazda bulundum. Soraları birlikte olamıyoruz kendini tatmin ediyordur diye çok üzerine düşmedim ara ara laf söyledim ama gözlemliyordum sürekli. Çok detaylı uğraşmak istemedim onunla bilgisayar mezunuyum ben tlefona program kurup takip edebilirdim.Belki yüzleşmek istemedim eğer birşey varsa kaldıramam belki diye. çünkü kendimce mutlu bir evliliğimiz vardı. Herkesin imrendiği bir evlilikti etraftan. Eş kişiside genel itibari ile çok ilgiliydi ya da öyle görünüp gözümü boyuyordu bilmiyorum. Akşam annesi ve kızkardeşi gelmişlerdi. Annemde bizdeydi zaten. Bende çocuğu emzirmeye yatak odasına gelmiştim o ara eşim geldi giderken telefonunu bıraktı önce ikilemde kaldım sora karıştırdım. Aynı anda 2 instagram vardı telefonda biriyle konuşuyormuş çok detaylı bakamadım gözüm döndü. Yazışmalar ve ses kayıtları vardı . Canım daha çok yanmasın diye hepsine bakamadım çok az okudum. O hışımla içeri gidip telefonunu yere attım bi kaç kez bağırdım.valizleri çıkardım annemler sakinleştirdi. Kayınvalimlerle gitti . Gelmesin dedim. Hafta sonu gibi memlekete dönücem annemle
Cok sinir oldum okurken Allah sabir versin onuda bildigi gibi yapsin sen bebegin icin guclu olmaya calis uzulme diyemem denmez bu durumda ama minigin icin sutun icin dikkat etmelisin. Herkesin orada olmasi cok iyi olmus herkes olaya sahit olmus kendi aileside gorsun cocuklarinin nasil biri oldugunu 😠

Amin sağolun. Hamilelik öncesi varmıydı bilmiyorum ama hamilelik döneminde başladı. Kuzenleriyle grup kurmuştu erkek muhabbeti diye telefonunu vermemeye başladı. Sora oyun oynuyorum ayağına saatlerce tuvalette geçiriyordu. Bunun üzerine onunla birkaç kez tartıştım. Kaç kez ikazda bulundum. Soraları birlikte olamıyoruz kendini tatmin ediyordur diye çok üzerine düşmedim ara ara laf söyledim ama gözlemliyordum sürekli. Çok detaylı uğraşmak istemedim onunla bilgisayar mezunuyum ben tlefona program kurup takip edebilirdim.Belki yüzleşmek istemedim eğer birşey varsa kaldıramam belki diye. çünkü kendimce mutlu bir evliliğimiz vardı. Herkesin imrendiği bir evlilikti etraftan. Eş kişiside genel itibari ile çok ilgiliydi ya da öyle görünüp gözümü boyuyordu bilmiyorum. Akşam annesi ve kızkardeşi gelmişlerdi. Annemde bizdeydi zaten. Bende çocuğu emzirmeye yatak odasına gelmiştim o ara eşim geldi giderken telefonunu bıraktı önce ikilemde kaldım sora karıştırdım. Aynı anda 2 instagram vardı telefonda biriyle konuşuyormuş çok detaylı bakamadım gözüm döndü. Yazışmalar ve ses kayıtları vardı . Canım daha çok yanmasın diye hepsine bakamadım çok az okudum. O hışımla içeri gidip telefonunu yere attım bi kaç kez bağırdım.valizleri çıkardım annemler sakinleştirdi. Kayınvalimlerle gitti . Gelmesin dedim. Hafta sonu gibi memlekete dönücem annemle

Sabahtan beri düşünüyorum ne desem de sana moral olabilsek diye. Ama maalesef teselli cümleleri anlamsız kalacak. Ne boyutta bir şey ne yaşamış bilemiyoruz. Ama maalesef hamilelik döneminde çoğu kadın bu durumu yaşıyor bazısı fark etmiyor bile.

Ama sana tek diyeceğim önce kendini ve bebeğini düşün. Şu an olayı öğrenmenin sıcağı ile çok daha fazla sinirlisin. Ne karar vermen gerektiğini söylemek haddimize değil. Ben olsam şöyle yaparım böyle yaparım boş laflar. Ama bence çok fazla kişiyle paylaşma. Ne kadar çok kişi bilirse ilerde vereceğin karardan pişmanlık duymana sebep olabilir. Yaşadığın şeyden sonra bir de benim hakkımda bunu düşünüyorlar diye kafanda kurma. Ağla üzül evet ama bebeğin için güçlü de ol. En doğru karar senin kararın.

Hakkinda hayirlisi olsun canim annende geliyo bebiste gelir heralde artik saglicakla kavus minnakina 😍

teşekkür ederim tatlım, bakalım hakımızda hayırlısı olsun. yarın uygun değilse tekrar beklemeye devam. tam belli değil yani. bu belirsizlikler beni çok yıpratıyordu ama bugün nedense çok rahatım. artık oluruna bıraktım ya elbet bi şekilde çıkacak ordan oğluşum 😀

teşekkür ederim tatlım, bakalım hakımızda hayırlısı olsun. yarın uygun değilse tekrar beklemeye devam. tam belli değil yani. bu belirsizlikler beni çok yıpratıyordu ama bugün nedense çok rahatım. artık oluruna bıraktım ya elbet bi şekilde çıkacak ordan oğluşum 😀
Yebcim doğuruyor musun. Ben diyodum ebru daha doğurmaz arka arkaya doğururuz heralde. Hakkında hayırlısı olsun cnm. Sağlıkla gelsin minik oğlan

Sağolun kızlar. Tek tek alıntılayamadım Kendimi çok yorgun bitkin hissediyorum. İçim feryat figan ama susuyorum. Birkaç gün sora annemle beraber memlekete döneceğim. İlk etapta kimseye birşey söylemeyeceğim insanların nasihatlerini biz sana dediydiklerini dinlemek istemiyorum. Biraz zaman sora toparlayınca yapılması gerekenleri yapacağım.

Sağolun kızlar. Tek tek alıntılayamadım Kendimi çok yorgun bitkin hissediyorum. İçim feryat figan ama susuyorum. Birkaç gün sora annemle beraber memlekete döneceğim. İlk etapta kimseye birşey söylemeyeceğim insanların nasihatlerini biz sana dediydiklerini dinlemek istemiyorum. Biraz zaman sora toparlayınca yapılması gerekenleri yapacağım.
Böyle bir durumda ne desek boş cnm. Şöyle düşün en azından daha fazla uyutulmadın Allah Bi şekilde o insanın yaptıklarını sana gösterdi onunda ayağına dolandırdı. Sen onun gerçek yüzünü gördün bu şekilde. Bi memlekete git tebdili mekanın havasını solu ailenle ve evladınla vakit geçir. Daha sonra hiç etraf elalem ne der diye düşünmeden sadece kendi iç sesini dinleyerek bundan sonra ne yapmak istediğini düşün. Sanırım çalışıyo dun ekonomik özgürlüğü olan ayakları yere basan Bi kadınsın ne diyim cnm umarım bundan sonraki hayatında bu son yaşadığın üzüntüdür senin için

Cikar cikar icerde kalmaz 🤣🤣

Yebcim doğuruyor musun. Ben diyodum ebru daha doğurmaz arka arkaya doğururuz heralde. Hakkında hayırlısı olsun cnm. Sağlıkla gelsin minik oğlan
yarın eğer muayeneden sonra uygun bulursa suni sancıyla doğumu başlatacak canım. normalde daha geleceği yok kendi kendine yine 😀
inşallah hepimiz sağlıkla doğururuz artık doğumlar biter de bebişlerimizi alırız kucağımıza hepimiz ❤️

Kızlar bir şey danışmam lazım.

sabah muayeneye geldim her şey yolunda, doktorum dediki istersen doğumu uyararak başlatabiliriz. vajinal muayene sonra suni sancı ile. kızım da 41. haftada hala gelmeyince vajinal muayene etmişti, o an nişanım gelmişti ve iki gün sonra 2 cm açıklıkla doğuma başlamıştık.

şimdi bana beklemek yerine bunu önerdi, gece sancıyla gelmek zorunda kalmazsın dedi. istersen bugün yapabileiiz dedi. annem gelicek öğlen dedim, yarın olmaz mı dedim. olur dedi. ama onun da oğlu şehir dışında okuyormuş ve hastaymış umarım gitmek zorunda kalmam dedi. ya giderse :KK43: muhtemelen zaten bu yüzden doğumu başlatalım mı demiştir.

ben şimdi napsam ya :KK43: ya suniyle açılma olmazsa sezaryene dönerse? boş yere bu kadar bekleyip bile bile lades olacak o da. yarın geleyim ben dedim o zaman. ama şimdi nstdeyken düşündüm yarın da giderse yine iyice bi strese giricem, doğum başlarsa başka doktor olmak zorunda olacak falan.

annem de 1 gibi gelicek bugün, kadın gelir gelmez de şok olur bugün doğum başlarsa 😀 kızım şu an babaannesinde. ay napsam bilemedim kızlar bana bi fikir verin 🤷‍♀️
beklemek de çok yıpratıcı. bi yandan da korkuyorum suni sancı işe yaramazsa diye.
eger istersen bu pazara kadar bekle canim eger kendiliginden dogum baslamazsa pazartesi tejrar gidersin ozaman denersiniz

X