2020 Şubat Anneleri

Bence doğum sonrası 2-3 ay eşler ayrı yaşamalı ya siz de bu süreçte eşinize gıcık oldunuz mu? :KK70: ben oldum. Bi de kendimi yorgun ve çirkin hissediyorum onun yanında hiç böyle bakımsız olmamıştım. Etrafımda dolaştıkça özgüvenim sarsılıyo vallahi.
Yardım da ediyo adamcağız aslında ne istiyorum bilmiyorum. Şimdi eve gelmiş uyuyo, kızım da uyuyo. Uyuyo diye de gıcık oldum napsın adam emzirsin mi :KK70:
Gicik oluyorum o yatak odasinda koca yatakta tek basina yayila yayila deliksiz uyuyo bu beni cok sinir ediyo 😢😢 biz annemle oturma odasinda kanepeleri acip orada uyuyoruz evde oldugu zaman emzirir emzirmez tutusturuyorum hemen kucagina sadece sevmekle olmaz hadi bakalim gaz bagirsaga inmeden yakalayip cikarin bakalim diye 🤣🤣 bi de cok panik ne yapacagini bilmiyo gecen ben wc deydim annem mutfaktaydi bebiste babasindaydi mamasini yediriyodu genzine kacmis nefesi kesilmis nasil bagiriyo annee kos koss bebege bisey oldu diye 🤣🤣🤣 annem gitsinde gorsun anyayi konyayi simdilik pek bir sey anlamadi asil is yalniz kalinca 😃

Kızlar geldim kusura bakmayın cok karışık bir gündü🥴
Sabah yatışım yapıldı doktor tekrar alttan muayene etti hiç açıklık yok ve bebek cok yukarda dedi.
Şuan suni sancıda alabilirsin sezeryanda olabilirsin seçim senin dedi anlattı detaylıca.
Çevremde ki herkes suni sancıya sakın bulaşma hiç bi doğum belirtin yok diyince korktum spinal sezeryana karar verdik.
1.30 da aldılar ameliyathaneye 3 gibi odaama geldim. Cok şükür uras iyi ben iyiyim gayet iyiyiz. 3 kg 48 cm doğdu minik lokumum benim.
Emme refleksi gelişmiş güzel çekiyor sütte azar azar geliyor saat başı emziriyoruz zorluyoruz biraz paşayı 😀
Mis kokulum fındık burunlum geldi😍
ameliyattan sonra doktorum cok az suyu kalmış doğru karar vermişiz dedi 1 turda kordona dolanmıştı dedi.
Suni alsamda kordon yüzünden sonum yine sezeryan olcakmış yani:)
Şükürler olsun cok iyiyiz
Darısı tüm bekleyen arkadasllarımın başına❣
Gamzelimmmm sırf seni araştırmak için girdim foruma kuzum benim çok sevindim kavuşmuşsun minnosuna 20 günlük olmuş bile maşallah ay çok sevindim gerçekten canım benim Allahım ömrünü hayırlı uzun kılsın. Gözün aydın canım benim kokla uzun uzun benim yerime :KK66:)

Benim ablam varken öyleydi. Annemin pek kalkası yok. Bende birşey söylemiyorum varlığı yeter diyorum. En azından Denizin gazını alıyor. Eşim alarm kurup kalkar asker olduğu için dakik biri. Bu çocuklar beni mastit edecek. Hiç emesi yok 😩
Bizimkinin cenesi kuvvetlendi artik gunduz uyanik kalabilirse eger cok guzel emiyo onceden dolan sutleri bi iki uyarmayla agzina dokup iciyodu damardakileri cekmek icin ugrasmiyodu simdi somuruyo 😃

O zaman doyuyodur. Ödemi attı demek ki, yüzde 10a kadar kilo kaybı normal kabul ediliyo. Bi sonraki hafta aldığı kiloya göre belli olur. İnşallah iyi olacak. Küçük doğdu ondan ilk haftalar zor toparlıyo sonra depara kalkacak.
İnşallah bakalım sağol kuzum rahatladım biraz.

Gicik oluyorum o yatak odasinda koca yatakta tek basina yayila yayila deliksiz uyuyo bu beni cok sinir ediyo 😢😢 biz annemle oturma odasinda kanepeleri acip orada uyuyoruz evde oldugu zaman emzirir emzirmez tutusturuyorum hemen kucagina sadece sevmekle olmaz hadi bakalim gaz bagirsaga inmeden yakalayip cikarin bakalim diye 🤣🤣 bi de cok panik ne yapacagini bilmiyo gecen ben wc deydim annem mutfaktaydi bebiste babasindaydi mamasini yediriyodu genzine kacmis nefesi kesilmis nasil bagiriyo annee kos koss bebege bisey oldu diye 🤣🤣🤣 annem gitsinde gorsun anyayi konyayi simdilik pek bir sey anlamadi asil is yalniz kalinca 😃
Genzine kaçması bende fobi olmuştu artık süt veresim gelmiyodu. Şimdi yine tıkanacak diye soğuk terler döküyodum. Bi de bi huyu var genzine kaçarsa protesto edip emmeyi bırakıyodu. Allahım işkence gibi! Düşünsene uyandırmışsın tam içiyo bi tıkanma ve kapanış :KK43:
Şimdi alıştı bikaç kere öksürüp hızla çekmeye devam ediyo.
Benim eşim aşırı rahat ya daha önce de dedim sanki 10 çocuk büyütmüş. Hala bunları nerden öğrendi fikrim yok :KK70:

Son düzenleme:
Genzine kaçması bende fobi olmuştu artık süt veresim gelmiyodu. Şimdi yine tıkanacak diye soğuk terler döküyodum. Bi de bi huyu var genzine kaçarda protesto edip emmeyi bırakıyodu. Allahım işkence gibi! Düşünsene uyandırmışsın tam içiyo bi tıkanma ve kapanış :KK43:
Şimdi alıştı bikaç kere öksürüp hızla çekmeye devam ediyo.
Benim eşim aşırı rahat ya daha önce de dedim sanki 10 çocuk büyütmüş. Hala bunları nerden öğrendi fikrim yok :KK70:
Erken dogan bebeklerde bu genize kacirma olayi cok oluyomus insan korkuyo ya nefes alana kadar bizimkiside bu ara yeni bi huy cikardi emerken nefesini tutuyo sonra hizli hizli aliyo kafayi yedirticek bu cocuk bana 🥴

Ben tahmin ediyordum babasına benzeyeceğini onada diyordum zaten senden başka gözüm görmüyor hep aşkla bakıyorum kesin sana benzer diye gerçektende öyle yanlız enteresan bir durum var ailede 0 grubu sadece annemde var ve bebeğimin kan grubu anneminkiyle aynı😀

Yaa kuzum bilmiyorum beni hatırlayabildin mi bebek istedigimiz zaman topikde tanışmıştık. Ben artik pek girmiyorum foruma etkiliyor beni üzülüyorum bebek mevzusundan dolayı @gamzeli_bebis i merakımdan girdim onu araştırırken senin olayı gördüm bide böyle şeyler yazmışsın ya nasıl üzüldüm nasıl yapabilir Allahım sabır versin hakkında hayırlısı olsun canım bide bebeklisin :KK43:

Evet anlasamiyorsan olmaz senin icin orasi canim yokmu hic can dostun dertlesebilcen yada fikir alabilcen kararin ne ne yapmayi planliyorsun😞
Bazen yalnızlık iyidir. İnsan ailesinin yanında bile rahat edemiyor. Benim babamda annemi çok üzdü .Hakkında hayırlısı olsun.

Memleketten uzaktayım arkadaşlarım oradalar onlarda kendi dertlerine düşüp koptular. Burda dostu bırak arkadaşım bile yok gibi bişey. Yanlız kalmayı istiyorum tek endişem bebek. Sürekli baskı ve stress altında hissediyorum kendimi. Psikolojik olarak pek iyi değil durumum sağlıklı düşünüp hareket edemiyorum oyüzden.

efuulimm efuulimm

sağol cnm o yazdıklarım yüzünden kolay atlatamıyorum kabullenemiyorum bu durumu. Kabullenmiş gibi oldum ama sinmiyor içime. Herşey alt üst oldu benim için bilmiyorum süreç nasıl ilerleyecek.

Ayn

sağol cnm o yazdıklarım yüzünden kolay atlatamıyorum kabullenemiyorum bu durumu. Kabullenmiş gibi oldum ama sinmiyor içime. Herşey alt üst oldu benim için bilmiyorum süreç nasıl ilerleyecek.
Kolay değil tabi kuzum bide beklemediğin birşey olunca :/ ne yapmayı düşünüyorsun annenle mi gideceksin

Kolay değil tabi kuzum bide beklemediğin birşey olunca :/ ne yapmayı düşünüyorsun annenle mi gideceksin

Annemle anlaşabiliyor olsam yumuşak huylu olsa annemle gitmek isterdim. Annemle anlaşamıyorum bakış açılarımız farklı birde sinirli aile ortamım pek iyi değil ben evlenince kendime gelebilmiştim çok rahatlamıştım. Ama şimdi herşey yıkıldı gitti. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Annemle anlaşabiliyor olsam yumuşak huylu olsa annemle gitmek isterdim. Annemle anlaşamıyorum bakış açılarımız farklı birde sinirli aile ortamım pek iyi değil ben evlenince kendime gelebilmiştim çok rahatlamıştım. Ama şimdi herşey yıkıldı gitti. Ne yapacağımı bilmiyorum.
Çalış kendine ev tut derdim ama bebeğin var:/ uzaklaştırma kararı al evine alma bi süre dinlen olayın sıcağıyla bide madem o aile ortamına geri dönme. Biraz topla kendini sonra git iyice kötü olma yani :/

Çalış kendine ev tut derdim ama bebeğin var:/ uzaklaştırma kararı al evine alma bi süre dinlen olayın sıcağıyla bide madem o aile ortamına geri dönme. Biraz topla kendini sonra git iyice kötü olma yani :/
Cnm ben çalışıyorum zaten doğum iznindeyim şuan eşimde evde değil annesinde kalıyor gelmiyor. Sen nasıl istiyorsan öyle olsun diyorda ben psikolojik olarak atlatamıyorum.

Memleketten uzaktayım arkadaşlarım oradalar onlarda kendi dertlerine düşüp koptular. Burda dostu bırak arkadaşım bile yok gibi bişey. Yanlız kalmayı istiyorum tek endişem bebek. Sürekli baskı ve stress altında hissediyorum kendimi. Psikolojik olarak pek iyi değil durumum sağlıklı düşünüp hareket edemiyorum oyüzden.
Benimde burda hiç arkadaşım yok. Ben en yalnız ve zor zamanımda buraya yazmaya başladım. Sizlerle arkadaş oldum. Önemli önemsiz herşeyimi sizle paylaştım, bizde senin arkadaşınız kendince paylaşmak istediklerini paylaşabilirsin.

İciyorum canim onunda ayak altindaki oyuntuya ve karnina zeytinyagi ile masaj yapiyorum bagirsaklari hareketlensin diye normalde aksam 9 dan gece 12 ye kadar huysuzlanirdi sonra uyurdu gece ama 2 gecedir uyumuyo da 😣
Değişiyo canım bir günler bir günlerne uymuyo benim kızda öyle zamanla düzene giricek inşallah

X