2020 Şubat Anneleri

2. Ay Aşımızı olduk 3 tane 🤦🏻‍♀️ Ne zordu
1 kilo almış 1 ayda onların tartılarına güvenmiyorum pek ama normal dediler,
Hastane kontrolüne gidicem ciğerlerne kulaklarına ağzına falan bakıyo ya aklımda kalmasın hırıltısı var gibi zaten bakalım orda kilosu ne çıkıcak
Geçmiş olsun çok ağladı mı? 😔😔Ateş vs yapar mıymış? Bizdede hırıltı var normal dediler. Ama götürmek istiyorum.

Hastane kontrolüne gidicem ciğerlerne kulaklarına ağzına falan bakıyo ya aklımda kalmasın hırıltısı var gibi zaten bakalım orda kilosu ne çıkıcak
ben dün gözü inanılmaz çapaklanınca doktoruna fotoğraf gönderdim gelin dedi mecbur gittik, damla verdi. o arada hırıltısı vardı onu da söyledim, baktı muayene etti bir şey yoktu. küçük bebeklerde hırıltı olabilirmiş. zaten sürekli değil, bazı pozisyonlarda oluyor. sanki boğazında süt kalmış gibi bi hırıltı.

Geçmiş olsun çok ağladı mı? 😔😔Ateş vs yapar mıymış? Bizdede hırıltı var normal dediler. Ama götürmek istiyorum.
Kizlar bebeklerinizin burnu tikali mi ? Bizimkisini her gun temizliyorum beyaz sut gibi sumuk oluyo ve o minik burnunu tikadiginda nefes alip verirken sanki cigerden gelen bir hiriltiymis gibi ses cikariyo bende ilk baslarda korkuyodum zaten nefes problemi yuzunden kuvozde kalmisti diye dr a sordum muayeneden sonra cigerleri temiz burnunu temizlemeye devam et demisti belki sizinde burnunuz tikalidir bizim gibi 🙄

3u de igne mi canim yoksa agizdan damla seklinde de var mi ? Bende asm nin tarttigina guvenmiyorum cunku kiyafetleriyle tartiyo kafadan gram azaltiyo ustundekilere gore. Cocuk dr muz bize kiyafet lazim degil bebek ne kadar ciplak olursa bizim icin o kadar iyi diyo sadece bezi ve citcitlisiyla tartiyo.

Kizlar bebeklerinizin burnu tikali mi ? Bizimkisini her gun temizliyorum beyaz sut gibi sumuk oluyo ve o minik burnunu tikadiginda nefes alip verirken sanki cigerden gelen bir hiriltiymis gibi ses cikariyo bende ilk baslarda korkuyodum zaten nefes problemi yuzunden kuvozde kalmisti diye dr a sordum muayeneden sonra cigerleri temiz burnunu temizlemeye devam et demisti belki sizinde burnunuz tikalidir bizim gibi 🙄
Bende öyle olduğunu düşünüyorum. Son doktora gittiğimizde ciğerinde değil burnundan hırıltı demişti. Bide bize sadece serum fizyolojik önerdi. Diğer aspirasyon şeysini kullanmayı erken bulduğunu ve uzun süreli kullanımda bebeğin burun mukozasına zarar verdiğini söyledi.

Bende öyle olduğunu düşünüyorum. Son doktora gittiğimizde ciğerinde değil burnundan hırıltı demişti. Bide bize sadece serum fizyolojik önerdi. Diğer aspirasyon şeysini kullanmayı erken bulduğunu ve uzun süreli kullanımda bebeğin burun mukozasına zarar verdiğini söyledi.
Bende basta sadece serum kullaniyodum ama hic bir ise yaramadi mecbur kullaniyorum aspiratoru baska turlu cikmiyo iceriden

Aynen bizimkide tıkalı canım ya çok üzülüyorum sanki nefessiz kalıyo doktoru arayıp sordum ateşi yoksa emiyosa serum fizyolojik kullanın hastaneye gelmeyin dedi ben 2-3 saatte bir burnuna damla damlatıyorum burun aspiratörü kullanmak istemiyorum ama içim rahat etmiyo 1-2 kere de onunla çekiyorum böyle köpük köpük sümük geliyo bebişi bilmiyom ama ben rahatlıyom o çıkınca😂 oda sıcaklığınız kaç derece bizimki biraz yüksekmiş 27 derece onu düşürdüm bugün sanki az da olsa rahatladı sizinde belki yüksektir

Aynen bizimkide tıkalı canım ya çok üzülüyorum sanki nefessiz kalıyo doktoru arayıp sordum ateşi yoksa emiyosa serum fizyolojik kullanın hastaneye gelmeyin dedi ben 2-3 saatte bir burnuna damla damlatıyorum burun aspiratörü kullanmak istemiyorum ama içim rahat etmiyo 1-2 kere de onunla çekiyorum böyle köpük köpük sümük geliyo bebişi bilmiyom ama ben rahatlıyom o çıkınca😂 oda sıcaklığınız kaç derece bizimki biraz yüksekmiş 27 derece onu düşürdüm bugün sanki az da olsa rahatladı sizinde belki yüksektir
Bizimkisi bildigin buyuk insan sumugu kopuk falan degil 🤣 sanki ictigi sutler burnunda birikip beyaz sumuk oluyolar.
Ay oda sicakligindan haberim yok valla evde termometre yok ama kombi en dusukte yaniyo evimiz sicak oluyo 🙄

Hemde nasıl 😞
Ben fitil yazdırdım ne olur ne olmaz diye 6 saatte bir yarım dedi bi kere verdim inşallah ateş olmaz,
huysuzluk yaptı gibi şuanlık, hırıltı değil sanırım burun tıkanıklığı günde 5 kere falan açabilirsin dedi ben 1 kere açıyodum

Bizimkisi bildigin buyuk insan sumugu kopuk falan degil 🤣 sanki ictigi sutler burnunda birikip beyaz sumuk oluyolar.
Ay oda sicakligindan haberim yok valla evde termometre yok ama kombi en dusukte yaniyo evimiz sicak oluyo 🙄
Ayy kıyamam ya nasıl tıkıyodur o sümük😞😞 odanın nemi de çok etkiliyormuş burun tıkanıklığını ben arada soğuk buhar makinasıda çalıştırmaya başladım takip edicem bakalım azalma olcakmı sümükte🙈🙈

Ben serum fizyolojik damlattiktan sonra eğer sümük gorunuyorsa tel tokayla çekiyorum çok kolay oluyor bazende aspiratör kullanıyorum ama tel toka daha kolay

3u de igne mi canim yoksa agizdan damla seklinde de var mi ? Bende asm nin tarttigina guvenmiyorum cunku kiyafetleriyle tartiyo kafadan gram azaltiyo ustundekilere gore. Cocuk dr muz bize kiyafet lazim degil bebek ne kadar ciplak olursa bizim icin o kadar iyi diyo sadece bezi ve citcitlisiyla tartiyo.
1 kol 2 bacak damla yoktu canım,
Aynen bizim doktorda öyle tartıyo 100 gram farklı çıktı 1 kilo almış yinede şükür 4.440çıktı 5 olur diyodum ama o kadar olmamış 😞

Ağızdan olan rotavirüs aşısı. İsteğe bağlı.
Genelde 3.ay yapılıyor

Hemde nasıl 😞
Ben fitil yazdırdım ne olur ne olmaz diye 6 saatte bir yarım dedi bi kere verdim inşallah ateş olmaz,
huysuzluk yaptı gibi şuanlık, hırıltı değil sanırım burun tıkanıklığı günde 5 kere falan açabilirsin dedi ben 1 kere açıyodum
Kıyamam ben ona inşallah olmasın ateşi🥰 bende 1 kere yapıyordum yapayım o zaman bende😇

Kızlar 2 gündür oğlum emerken tıkanıyor. 3 dört kez oldu. Nefes alamıyor gibi oldu bir iki saniye. Aklım çıkıyo bayılacak gibi oluyorum korkudan. Boğulacak diye. Sizinde oluyormu öyle. Niye öyle oluyoki

Kızlar benim bebiş gibi çok fazla gazlı bebeği olan varsa nacizane bi tavsiyede bulunmak istedim.
Benim bebeğim kolik her gün aynı saatte en az 2-3 saat boyunca ağlıyor. Uykuya daldığında garibim kıvrına kıvrana uyanıp gaz çıkarmaya çalışıyor. Gaz çıkarma sorunuda yok üstelik çok fazla gaz çıkarmasına rağmen hala gazları oluyordu.
Bebek uyanınca hemen alıyorum önce en az 10 dakika bağırsak masajları yapıyorum, çok ağlıyor gaz çıkarırken sakın taviz vermeyin ki çıksın boşaltsın gazlarını. Ben kıyamaz devam etmezdim masaja avutmaya çalışırdım bu hatamdan vazgeçtim. Masaj yaparken rahatsız olmayıp karnı yumuşayıncaya kadar devam edin. Bu masajları her alt değiştirme sırasında yapın(emzirmeden önce)
Sonra altını değiştirip emzirin.
Emzirirken 2 memeyide verin. Tek memeyi emerse en son yağlı kısmı emmiş olur ve hazmı zorlaşırmış. Diğer memedende önsüt alıp hazmı kolaylaştırmamız gerekiyormuş. Sonra hemen sırtına pıt pıt hareketlerini yapın mideye inmeden gazları ağızdan çıksın.
Rahatça uykuya dalıyor ve acıkana kadar güzelce uyuyor.
Ben 2 gündür bu şekilde yapıyorum çok şükür rahatladı kuzum.

Şunlarıda eklemek istedim; masaj yaparken kuyruk sokumu kısmına da yapın çok daha etkili oluyor. Ayrıca bir bezi ısıtıp karın kısmına sararsanız(doktorumuz tavsiye etmişti) gazlarını çıkarması kolaylaşıyor.

1 kol 2 bacak damla yoktu canım,
Aynen bizim doktorda öyle tartıyo 100 gram farklı çıktı 1 kilo almış yinede şükür 4.440çıktı 5 olur diyodum ama o kadar olmamış 😞
Bizde 1 nisanda gidicez bakalim neler olacak 😫 kalca usg si cektirdiniz mi ne kadar suruyo

X