2020 Şubat Anneleri

A Alisdendef çocukların arasında kaç yaş vardı
Sağol hepimizin yardımcısı olsun. Çok neşeli bir insan benim annem gidince yine evde bir boşluk oluştu herkes üzüldü gidişine aniden oldu çünkü izin alacağını sanmıyorduk burdan da anlaşılıyor ki işlerin sıkı tutulduğu yok.

Çocukların arasında 2yaş 3 ay var . İkisi de küçük büyük olan daha tuvaletini bile öğrenmedi. Kardeşini kıskanıyor özellikle son günlerde ona karşı daha bir ağresif. Bende bu kadar uzun kalmamıştım evde işe giden bir nebze rahatlıyor bu kez de vicdan azabı başlar eminim.

Eksi elma
Cilek
Nar
Musli
Kuru dut
Tahin
Pekmez
Allahim bu muhtesem karisimin asigi oldum tavsiye ederim cok guzel oluyoo :KK76:

Arkadaşlar , gönlüm hepinizin sonuçlarının temiz çıkmasından yana ama 2 . Ay kalça usg den sonra hepinizin değerleri normal mi çıktı . Bizde gelişim geriliği teşhisi koydular ya kahroluyorm dünden beri bilen duyan ne olur bi yol göstersin

Arkadaşlar , gönlüm hepinizin sonuçlarının temiz çıkmasından yana ama 2 . Ay kalça usg den sonra hepinizin değerleri normal mi çıktı . Bizde gelişim geriliği teşhisi koydular ya kahroluyorm dünden beri bilen duyan ne olur bi yol göstersin
Biz p.tesi cektirdik normal cikti.
Doktorunuz sonucu gordu mu ?
Kalca cikikligi mi var yoksa baska bir sorun mu ?

Kalça gelişiminde mi gerilik var? Erken teşhis edildiğinde hepsi halloluyor. Ne dediler?

Zeyf Zeyf kaka için youtube da bebeklerde kabızlk masajı diye bi video var 3 hareket yaptırıyo ben zeytinyağı ile onu yaptım karnına uras 5 gün kaka yapmamıştı masajdan 5 dk sonra yaptı😀 denemediysen öneririm masajı.
Ay bi onada bakiyim o zaman cok sagolasin 😀
Resmen doğumdan beri ilk defa girebiliyomforuma şaka gibi😀
Evet yaa yoksun ortalikta. Nasil gidiyor, bebis nasil ?
Zeyf Zeyf selozy selozy mArrendsboy ben . İsmimi değiştirdim sadece . Gelişim geriliği . Kalça çıkığı değil 3. Ay tekrar ultrason önerdiler ama okuduğum yorumlar çok iç karartıcı
Hmm o zaman bilmiyorum ama direk tedaviye baslanmadiysa belkide halledilebilecek ya da zamanla duzelebilecek bir sey mi acaba ?

Zeyf Zeyf selozy selozy mArrendsboy ben . İsmimi değiştirdim sadece . Gelişim geriliği . Kalça çıkığı değil 3. Ay tekrar ultrason önerdiler ama okuduğum yorumlar çok iç karartıcı
Ama kalça ultrasonuyla çocuğun gelişiminin ilgisi yok. İkisi arasındaki bağı anlamadım? Sizinki kalça gelişimi geriliğidir. İstersen internette arat göreceksin. Çıkık değil ona benzer bişey sadece.
Keşke daha açıklayıcı anlatsalarmış.

BebekleriniZin bacaklarını pergel şeklinde açtığınızda yer e tam değiyor mu ? Fırat Ali’nin değmiyor işte . Kalça usg niz 60 yada üstü çıkmıştır bizim 57

Bahsedilen tanı bu

Eklentiler

• 8D66F53A-E2DC-4E68-9EAD-AD3C05B001DF.jpeg
    8D66F53A-E2DC-4E68-9EAD-AD3C05B001DF.jpeg
    172,8 KB · Görüntüleme: 36
Bizimkide bugün 62 günlük 30 nisanda çağırdılar 2 aylık aşıları için biraz geç sanki ama sıkıntı olmaz sanırım. Rota aşısı içinde asm deki hemşire yanınızda getirin yapalım dediler ama 2. Ayda 3 aşı varya bide rota olursa ağır olurmu diye düşünüyorum sizin bebiş nasıl nasıl geçti gününüz inşallah iyidir
O kadar sıkıntı olmaz bence de. Ben de ağır gelir mi dedim doktorumuz hayır dedi güveniyorum doktorumuza oğlumun da doktoru. O yüzden yaptırdık 2 ay kontrolünü de yaptı. Kilomuz boyumuz iyi. Günümüz ve gecemiz güzel geçti şükür. Siz de güzel atlatırsınız inşallah aşıları 🙏

BebekleriniZin bacaklarını pergel şeklinde açtığınızda yer e tam değiyor mu ? Fırat Ali’nin değmiyor işte . Kalça usg niz 60 yada üstü çıkmıştır bizim 57
Tam olarak bilmemekle birlikte kalca cikiginin olasi durumuyla ilgili oldugunu saniyorum cunku bu usg nin amaci o zaten. Kalca cikikliginda da ilk tedavi cift bez baglamak eger gecmezse bacaklara bi bandaj takiliyo o da bacaklarin durmasi gerektigi gibi durmasini sagliyor. Bebegine kundak yapiyosan yapma,kucagina aldiginda bacaklarinin durusuna dikkat et, bacaklarini duz bir bicime getirmeye calisma. Bebeklerin ilk 3 ay kollari ve bacaklari katli sekilde kalir onlarin o seklini bozmamak gerekiyo asm deki hemsire soylemisti bize. Erken tani koyulmus ne guzel tedaviyle duzelir insaAllah

X