2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
@Kelebk94 bnde +7
29+4 haftalikiz diyet olmasaydı bende 15 almış olacaktım
Ya Benim 2 kucuk cocugum var ve surekli birsey yiyorlar.e haliyle tadina bile baksam yediklerinden lopur lopur et oluyor Bana 🥴. O kadar da hareketliyim birde.hergun disari cikarim, cogu yere yuruyerek giderim...6. Aya kadar calistim. Ama Yok kahretsin aliyorum iste.Turkiyede ki doktorlar gibi dikkat et cok kilo aliyorsun diye de yok.kilo aliyorum cok diyorum normal hamilesin ne bekliyorsun ki diyorlar.dogumdan sonra 3 cocukla ugrasmaktan veririm insallah

Nasil diyet yapiyorsunuz.. neleri yemiyorsunuz.. benimde diyete ihtiyacım var sanirim.. 8 kilo aldim ama cok hizli ilerliyorum
Çikolata ve gazlı içecek yok beyaz ekmek yok süt urunlerini azaltım şeker kulanmıyorum
Şeker olunca doktorun verdigi diye uyum saglıyorum sabah bir dilim siyah ekmek 1 domates yarim salatalık biraz kaşar biraz tavuk dilim salam yaninda cay oglen hersey yiyebiliyorum da diyebilirim abartmadan amekmeksiz aksamda sadece corba ve bir dilim siyah ekmek ara ogunum yok normalde ama benim canim bazen birseyler cekiyor madem ceviz gibi seyler ya da şeftali abartmadan yemeye calisiyorum 1 ay içinde yatmama ragmen 4 kilo verdim

Ya Benim 2 kucuk cocugum var ve surekli birsey yiyorlar.e haliyle tadina bile baksam yediklerinden lopur lopur et oluyor Bana 🥴. O kadar da hareketliyim birde.hergun disari cikarim, cogu yere yuruyerek giderim...6. Aya kadar calistim. Ama Yok kahretsin aliyorum iste.Turkiyede ki doktorlar gibi dikkat et cok kilo aliyorsun diye de yok.kilo aliyorum cok diyorum normal hamilesin ne bekliyorsun ki diyorlar.dogumdan sonra 3 cocukla ugrasmaktan veririm insallah
Hakli millet hamilesin normal 😁 boş ver cnm takılma okadar bende de şeker olmasa 20 bile alirdim da iste diyet mecburi 1 ay icinde yatmama ragmen 4 kilo verdim ama sukur bebegin kilosu iyi ben almasamda o aliyor zaten dogum yapinca veririz kilolari insallah sikinti yapmayalim bunlari saglikla gelsinlerde olan kiloya olsun bos veer 😁🥰

Bir tek sabah aclik yuksek cikiyor diye aksam 8doz benim de normalde sabah 85/97 arası ama yemek yedikten sonra 140 kadar cikiyor oglen iyi 79/85 arasi aksamlari da cok iyi sadece sabah fazla diye baslatilar aslinda size gore cok iyi degerlerim ama burda doktorlar mi fazla tedbirli anlamadim
Muhtemelen bana da baslatirlar daha 1 haftadir sekeri takip ediyordum...doktorum.gorunce sonuclari o da basla der insuline😒

Çikolata ve gazlı içecek yok beyaz ekmek yok süt urunlerini azaltım şeker kulanmıyorum
Şeker olunca doktorun verdigi diye uyum saglıyorum sabah bir dilim siyah ekmek 1 domates yarim salatalık biraz kaşar biraz tavuk dilim salam yaninda cay oglen hersey yiyebiliyorum da diyebilirim abartmadan amekmeksiz aksamda sadece corba ve bir dilim siyah ekmek ara ogunum yok normalde ama benim canim bazen birseyler cekiyor madem ceviz gibi seyler ya da şeftali abartmadan yemeye calisiyorum 1 ay içinde yatmama ragmen 4 kilo verdim
Diyetiniz cok guzel ama cok az degil mi.. ben doymuyorum ya 6 ay bulantidan sonra istahim cok acildi.. tutamıyorum kendimi..
Birde meyve kuruyemis gibi seylerde yasak mi?

herkesinyaptıgı iş kıymetli ama statü düştükçe ego artıyor ona örnek bi insan:)
geçen hastanede asistan doktor geçiyordu ona soracaktım polikinige geciyorum diye artistlendi.
doc doktoru hatta prof doktora ayak üstü bi soru soruyoruz insan gibi ilgileniyorlar. bazılarının burnu yukarda oluyo 🤪😂🤣
yani eşinizin cevap vermesi bile bişey . insanlık cok farklı
Çok haklısınız gerçekten statü düştükçe bizim ülkemizde ego tavan oluyor 🤦‍♀️

Diyetiniz cok guzel ama cok az degil mi.. ben doymuyorum ya 6 ay bulantidan sonra istahim cok acildi.. tutamıyorum kendimi..
Birde meyve kuruyemis gibi seylerde yasak mi?
Seker olunca hepsi kontrollu veriliyor meyve de kuru meyve de...3 haftadir ben de kilo almadim 1.5 kg vermisim hatta🙄ben sayet acim yani actan kastim canimin istedigi seyleri yememek kotu ama bebegimiz saglikla gelsin diyorum hic bisey onemli degil🙏

Arkadaslar merhaba...ben birseyi cok merak edoyorum
..gebelik sekeri teshisi konulanlardanim...bazen bakiyorum inatla arkadaslar seker yukleme testi yapmamis...peki hic korkulmuyormu acaba ya bizde seker hastaligi cikarsa diye veya bebege bisey olursa diye...simdi ben o testi yapmazsaydim ogrenemeyecektim sekerimi ve onume geleni yicektim ve Allaha korusun bebege ciddi zararlar verebilirdi bu...kati diyetler uygulaniyor bize gunde 5-8kere kan sekerine bakiliyor gerekirse insulin baslatiliyor...yani merak ediyorum bu kadar ciddi bir testi yapmama ve sonucu kotu geldigi oluyormu ?🤔

Seker olunca hepsi kontrollu veriliyor meyve de kuru meyve de...3 haftadir ben de kilo almadim 1.5 kg vermisim hatta🙄ben sayet acim yani actan kastim canimin istedigi seyleri yememek kotu ama bebegimiz saglikla gelsin diyorum hic bisey onemli degil🙏

Anliyorum.. bugunden tezi yok bende diyete girecegim😃2 ayda bir iki kilo versem cok iyi olur..
Hamur isleri, tatli ve ekmegi keseyim bakalim verebilecek miyim..😇

..gebelik sekeri teshisi konulanlardanim...bazen bakiyorum inatla arkadaslar seker yukleme testi yapmamis...peki hic korkulmuyormu acaba ya bizde seker hastaligi cikarsa diye veya bebege bisey olursa diye...simdi ben o testi yapmazsaydim ogrenemeyecektim sekerimi ve onume geleni yicektim ve Allaha korusun bebege ciddi zararlar verebilirdi bu...kati diyetler uygulaniyor bize gunde 5-8kere kan sekerine bakiliyor gerekirse insulin baslatiliyor...yani merak ediyorum bu kadar ciddi bir testi yapmama ve sonucu kotu geldigi oluyormu ?🤔
bende merak ediyorum hatta ben 24 ncü haftads yaptım testi acaba cok erken yaptım bende varsa ya vıkmadıysa diyorum düşünün.
test zor bişi olmazsa bir daha yaptırmak isterdim . granticilik zor 🙈

15 kg aldim ama 1.5 kg verdim ve 3 haftadir stabilim diyet sayesinde😒🤣
bence zayıf hamile kalanlar daha cok alıyor. kilolu olanlar ztn kilolu daha ne kadar alsın :)
zayıfken kilo alanlarında daha kolay kilo vereceğine eminim. bende hamileligim başında verdim o verdiklerimi aldım . hamile kaldıgımdan 4 kilo fazlayım. önemli olan bebegin gelişimi .
deli gibi yemek yerdim önceden şimdi cok yedigimde nefes alamıyorım . hatta 26 ncı haftafada daha kötüydüm göbegim birden şişti ve midem yemek yiyimce nefes alamıyordum . şimdi göbegim normal büyüyo gibi geliyo :)

Mrb tamamen meraktan soruyorum nasıl bez kullanmayı düsünüyorsunuz bebeginize. Günde 8 10 tane bez değisimi oluyor hazır kullanmayacakmisiniz. yada regli döneminizde ped kullanmiyormusunuz. Pamuklu bez kullanip yıkayarak kullaniyor bazi anneler /kadınlar sizdemi onlardan kullanıyorsunuz/kullanacaksiniz. bende doğayla dost ürünler kullaniyorum bu konuda fikrinizi merak ettim.Kullan atlar günde ancak 1 tane kullanilıyor her değışimde çöpe gitmiyor sadece batarsa çöpe gidiyor. Aslında kar zarar analizi yapmak lazım yıkanacak örtü deterjan su elektrikmi yoksa 1 ufak kullan atmı. Birde kendim icin söylüyorum ilk dogumum iğrençti ve yardim edenim yoktu annenin saglik durumunun elverisli olup olmamasida etkili.

Merhaba merakiniz icin tesekkur ederim.. bende yeni yeni aydinlaniyorum bu konuda.. 1 senedir coplerimi ayristiriyorum...elimden geldigince tek kullanimlik urunler almiyorum.. pipet plastik kasik catal,strec film gibi onlarca urunu hayatimdan cikardim..bebegime simdiden yikanabilir bezlerden bakiyorum.. kesinlikle kullan at bezlerden kullanmayi dusunmuyorum.. uzun uzun arastirdim.. bilgiler edindim bu konuda.. youtube da yabanci yerli bir suru video var bu konuda..

1 bebek 3 yasina kadar tonlarca cöp cikariyor..
Hastanede muslin bezlerden 3 tane alacagim onlari kullanacagim.. biriktirip toplu yikayacagim..
zaten battaniyesi de olacak.. inanin kullan at alt degistirmeye gerek bile yok..

Maalesef günümüzde kullan at urunler buyuk rahatlik sagliyor buna alistik ama cocuklarima cop olmus bur dunya birakiyoruz.. bizden sonra onlar çekecek zorluğunu..

Ped olayina gelince maalesef bunun icin bir cozum bulamadim.. zaten %100 atiksiz yasamam mumkun degil.. ama elimden geldigince kullan at urunleri kullanmıyorum..
Bir de bezsiz bebek buyutme diye bir akim var.. youtube da prema sundari diye bir kadin var onun videolarini izleyebilirsiniz..
Ben bunu denemeyi dusunuyorum.. bunu uygulayan bir suru insan var..
Bilmiyorum nacizane dogaya katki saglamaya calisiyorum
Son olarak canim anneler.
Lüffen bez kullanmayin demiyorum herkes icin uygun olmayabilir ama elinizden geldiginde cevreye katkida bulunalim.. kullan at urunleri en aza indirelim.

🤷‍♀️Gerçekten öyle ve çok büyük zarar olurdu hayatımızda kaç defa 50 gr 75 gr 100gr şeker yedik kimbilir kaç defa .... bunun zararı olmadığını tüm doktorlar söylüyor ama... bizim tanıdığımızın kızı bu yüzden (şeker baktırmadığı için hiç) şu an şeker hastası her gün iğne yapıyor arkadaşlarının doğum günü pastasından bir dilim yiyemiyormuş eve gelip annesine ağlıyor kendini sosyal olarak kısıtlıyor bu hastalık... çok üzücü ne yazık ki...

Etrafındaki bu buradaki bazı arkadaşlara baktım yaptırmadım korkmadım da kuzum neden biliyor musun çünkü hiç şekeri olmayan insanlarda bile o şekerli içecekten sonra şeker çıktı benim doktorum ailende şeker hastası var mı dedi yok dedim ki kaç sabahta açlık şekerimi tahlil verirken hep ölçtürdüm o yüzden gerek duymadım yaptırmaya

bence zayıf hamile kalanlar daha cok alıyor. kilolu olanlar ztn kilolu daha ne kadar alsın :)
zayıfken kilo alanlarında daha kolay kilo vereceğine eminim. bende hamileligim başında verdim o verdiklerimi aldım . hamile kaldıgımdan 4 kilo fazlayım. önemli olan bebegin gelişimi .
deli gibi yemek yerdim önceden şimdi cok yedigimde nefes alamıyorım . hatta 26 ncı haftafada daha kötüydüm göbegim birden şişti ve midem yemek yiyimce nefes alamıyordum . şimdi göbegim normal büyüyo gibi geliyo :)
53 le hamile kaldım şuan 60 kiloyum :)

X