Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    209

knownassun

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2020
105
109
32
Benim de ilk gebeligim...ve bebegi igrendigimizden beri yani yaklasik 4 aydir cinsel iliski hic yasamadik🤣🤣🤤 doktordan izin cikmasina ragmen ve ben istememe ragmen esim bebege bisey olursa diye yanima dahi yaklasmiyor...ben iradeli biriyim bebegimiz icin 9 ay sen sikinti cekecen ben de tutsam ne olacak ki deyip duruyor...ilgiye gelince bence bu kisiye gore degisir...ben hamileyim diye esim ekstra uzerime dusmeye basladi...ekstra ev isinde yardimci olmaya basladi haa dogunca ne olur bilemiycem ama esim cocuklara asiri duskun ...yegenlerini sevebilmek icin ve onlara batmasin diye kalkip onlar icin sabah erkenden tiras olan biri🤣ama tabi dedigim gibi dogumdan sonra degisir mi bilemiyirum
Benim eşim de daha çok yardımcı olmaya başladı eşiniz gibi ama cinsellik hariç🤭 biz ilk öğrendiğimiz günden beri bırakmadık ben doktorumuza sordum ilk başta sakıncası var mı diye hayır sadece korunun dedi çünkü sperm kasılmalara sebep olup erken doğuma yol açabilir dedi korunup devam ettik herşey güzel gidiyordu taki bu ay göbeğim iyice büyüyene kadar 😅 baktım eşim benden kaçıyor zarar verme psikolojisine girdi haklı olarak neyse dedim doktora soralım bu sefer kendi sordu geçen hafta ve doktor kızdı diyebilirim hayır böyle düşünme ilişki anında endorfin salgılanır annenin rahatlamak için bu hormona ihtiyacı var diyerek uzuuun uzuuun anlattı bir de hiç ilişkiye girmemek erken doğumu tetikler bırakmayın normal doğum için, tehlike yoksa son ana kadar devam dedi şimdi yine normale döndük bu arada doktorumuz aynı zamanda cinsellik üzerine de seminerler veren aynı zamanda normal doğumu destekleyen bir doktor.. Eğer bir sakınca yoksa abartmadan devam edilebilir tabi yine de siz bilirsiniz 🙋🏼‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Kelebk94

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2021
221
238
27

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

colorfulballoons

Guru
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
1.332
1.146

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-08-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 113 gün kaldı.

Bebeğinizin duyduğu bazı sesler şunlardır; kalp atışınız, konuşurken sesinizin yankılanması, nefes alırken havanın ciğerlerinize dolup boşalırken çıkardığı sesler, mide ve bağırsaklarınızdan gelen sesler. Bebeğinizin kalp atış sesi yükseldikçe, bebeğinizin kalp atışlarını, siz yoga pozisyonundayken, göbeğinize kulağını dayıyan bir kişi rahatlıkla duyabilir. Sizde bir steteskop kullanarak bebeğinizin kalp atışının güçlü sesini duyabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

colorfulballoons

Guru
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
1.332
1.146
Benim eşim de daha çok yardımcı olmaya başladı eşiniz gibi ama cinsellik hariç🤭 biz ilk öğrendiğimiz günden beri bırakmadık ben doktorumuza sordum ilk başta sakıncası var mı diye hayır sadece korunun dedi çünkü sperm kasılmalara sebep olup erken doğuma yol açabilir dedi korunup devam ettik herşey güzel gidiyordu taki bu ay göbeğim iyice büyüyene kadar 😅 baktım eşim benden kaçıyor zarar verme psikolojisine girdi haklı olarak neyse dedim doktora soralım bu sefer kendi sordu geçen hafta ve doktor kızdı diyebilirim hayır böyle düşünme ilişki anında endorfin salgılanır annenin rahatlamak için bu hormona ihtiyacı var diyerek uzuuun uzuuun anlattı bir de hiç ilişkiye girmemek erken doğumu tetikler bırakmayın normal doğum için, tehlike yoksa son ana kadar devam dedi şimdi yine normale döndük bu arada doktorumuz aynı zamanda cinsellik üzerine de seminerler veren aynı zamanda normal doğumu destekleyen bir doktor.. Eğer bir sakınca yoksa abartmadan devam edilebilir tabi yine de siz bilirsiniz 🙋🏼‍♀️
Bunu eşime söyledim 😁 baktı ters ters döndü yine ay bu adam beni delirtecek

Bebeğinizin duyduğu bazı sesler şunlardır; kalp atışınız, konuşurken sesinizin yankılanması, nefes alırken havanın ciğerlerinize dolup boşalırken çıkardığı sesler, mide ve bağırsaklarınızdan gelen sesler. Bebeğinizin kalp atış sesi yükseldikçe, bebeğinizin kalp atışlarını, siz yoga pozisyonundayken, göbeğinize kulağını dayıyan bir kişi rahatlıkla duyabilir. Sizde bir steteskop kullanarak bebeğinizin kalp atışının güçlü sesini duyabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Kelebk94

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2021
221
238
27
Lohusa pijaması takımı hani lohusalik disinda bir daha giyemeyecegimiz kumaş parçası 😂
Ooowwww çok pahalı değil mi 700 e yaa😆😆😆 normal pijama giyiverem nolacakkk hoffff kendime daha hicbisey almadım kafa bi milyon benimmm😆😆😆😆😆

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

knownassun

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2020
105
109
32
Bunu eşime söyledim 😁 baktı ters ters döndü yine ay bu adam beni delirtecek
Hahahhaha çok normal doktorla konuşturmak lazım biraz anlamıyorlar😅 halbuki bu dönem birçoğumuzun libidosu yükseldi🙊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.736
20.760
Lohusa pijaması takımı hani lohusalik disinda bir daha giyemeyecegimiz kumaş parçası 😂

Oğlumun doğumunda annem bana almıştı. 1 tane mavi pijama takımı 1 tanede krem rengi gecelik takımı almiş. Sanki sahneye cıkacagim. 😂. Hiç giymedim öylece duruyor bir yerlerde. Zaten sezeryan olmuşum birde dantel güpürmü düşüneceğim. Günlük pijama takımlarimi giydim. bu seferde günlük pijama takımladimi götürecegim sadece bu sefer üstlerini önden düğmeli aldim emzirmek icin .

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 87 gün kaldı.

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

colorfulballoons

Guru
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
1.332
1.146
Oğlumun doğumunda annem bana almıştı. 1 tane mavi pijama takımı 1 tanede krem rengi gecelik takımı almiş. Sanki sahneye cıkacagim. 😂. Hiç giymedim öylece duruyor bir yerlerde. Zaten sezeryan olmuşum birde dantel güpürmü düşüneceğim. Günlük pijama takımlarimi giydim. bu seferde günlük pijama takımladimi götürecegim sadece bu sefer üstlerini önden düğmeli aldim emzirmek icin .
Ay evet onlar hala var her yerde 😁 lohusa takimi degil de normal gunluk pijamalarin buyuk bedenlerini alsak nolur ki? Önden dügmeli falan instagramda cok guzel modeller var oyle 50 tl ye. Olur mu acaba onlar? Olursa oyle yapcam

wanderingstar

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
523
540
Dün trendyolda gordüm cok begenmistim bi bakayim fiyatina dedim de 700 den 500 e duşmuş 😂😂 durumu olan bakabilir. Henüz bulamadim nereden alacagimi ben de.
Lohusa siteleri çok pahalı ya. Bu tarz modeller beğeniyosanız LCW pijama bölümüne de bakabilirsiniz ben geçen baktim baya çesit desen vardı. Hamileler için de var normal de var ama büyük beden alınır iş görür diye düşündüm ben.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Neslixi

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
119
183
Ay evet onlar hala var her yerde 😁 lohusa takimi degil de normal gunluk pijamalarin buyuk bedenlerini alsak nolur ki? Önden dügmeli falan instagramda cok guzel modeller var oyle 50 tl ye. Olur mu acaba onlar? Olursa oyle yapcam
Simdi okudum da kizlar ben normal pijama takimi ve gecelik almayi dusunuyorum o dantelli takimlar pek benlik degil, cok daha sade şık olan pijama takimlarindan alicam hem daha sonra da giyerim☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

colorfulballoons

Guru
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
1.332
1.146
Lohusa siteleri çok pahalı ya. Bu tarz modeller beğeniyosanız LCW pijama bölümüne de bakabilirsiniz ben geçen baktim baya çesit desen vardı. Hamileler için de var normal de var ama büyük beden alınır iş görür diye düşündüm ben.

Simdi okudum da kizlar ben normal pijama takimi ve gecelik almayi dusunuyorum o dantelli takimlar pek benlik degil, cok daha sade şık olan pijama takimlarindan alicam hem daha sonra da giyerim☺️
Evet mesela şöyle 😊 bunlar hamilelere de uygunmus oyle yaziyor 80-100 tl arasi degisiyor fiyatlari alirsam bu tarz alirim ben de 😊

Eklentiler

• 1_org_zoom (1).jpg
    1_org_zoom (1).jpg
    126 KB · Görüntüleme: 49
  • 1_org_zoom.jpg
    1_org_zoom.jpg
    103,9 KB · Görüntüleme: 59

Chern30

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2020
283
433
Hanımlar benim kıyafet alışverişim bitti. 16-18 aya kadar kıyafet aldım. Hepsini yıkadım bu gün ütüledim ama daha şimdiden çok zorlandım iki yastık koydum belime ama oturarak ütüledim birde ama yine de belim koptu. Aylarına göre ayırdım vakumlu poşetlere koydum onlarıda hurçlara koyup kaldırdım yine hoşuma giden şeyler olur alırım ama onuda çok biriktirmeden yapmayı düşünüyorum ütü insanı yoruyormuş.
Bende yavaş yavaş hazırlıyorum. Kuzenimin geçen yıl haziranda oğlu oldu benimde erkek bebeğim olacağı için onun bütün küçülen kıyafetleri bize geldi 🐣 istemediğimiz kadar kıyafetimiz oldu şimdi yavaş yavaş onları yıkıyorum ütülüyorum. şanslı bıdık bizimki. Zaten çok çabuk büyüyorlar lekesi bile yok valla kıyafetlerin. Tabi benim de aldığım alacağım birkaç kıyafet olur ama maddi olarak bizi büyük bir yükten kurtardılar 😅

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
286
339

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

brc0006

Black devıl🧙‍♀️
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Ekim 2020
286
339
Bende yavaş yavaş hazırlıyorum. Kuzenimin geçen yıl haziranda oğlu oldu benimde erkek bebeğim olacağı için onun bütün küçülen kıyafetleri bize geldi 🐣 istemediğimiz kadar kıyafetimiz oldu şimdi yavaş yavaş onları yıkıyorum ütülüyorum. şanslı bıdık bizimki. Zaten çok çabuk büyüyorlar lekesi bile yok valla kıyafetlerin. Tabi benim de aldığım alacağım birkaç kıyafet olur ama maddi olarak bizi büyük bir yükten kurtardılar 😅
Benimde kız olsaydı hazırdı ama oğlum olacakmış ☺️ Olsun nasibiyle geliyorlar çok şükür ☺️

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.357
5.375
28

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.