2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aletim var hemen Ölçtümm büyük 113 küçük 64 çıktı
Tansiyonunuz düşmüş belirtiler de tansiyon düşmesiyle ilgili gibi. Doktora danışmakta fayda var. Gebelikte Yüksek tansiyon sıkıntılı diye biliyorum düşük tansiyonla ilgili kötü bir şey okumadım. NormLde ayakların altına yastık koyup uzanmak iyi gelir basıncı dengelemek için fakat gebelikle ilgili doktora danışmakta fayda var

Teşekkür ederim. Dediğim gibi şeker sorunum yoktu yani. İdrar yolları enfeksiyonu problemim var benımde mi ondan olmuş oldu şuan gitsem acile geç mi kaldım acaba
Tekrarlayan enfeksiyon varsa idrar kültürüde yaptırın. Benim baştan beri vardı kültür sonucum daha çıkmadı... idrar tahlilinde enfeksiyon çıktı.

Kızlar bebek baş aşağı dönmüş varmı olan ayağa kalkınca çıkcakmış gibi baskı oluyo tutmadan yürüyemiyorum birde progestanı nezaman bırakıcaksınız
Benim de baş aşağı duruyor bazen cok zor yuruyorum dedigin gibi tutma geregi duyuyorum sanki dusecekmis gibi 😁 dik duramiyorum mesela geriliyor sanki orası hatta bazen koca bir iğneyi vajinamdan rahime kadar sokuyorlarmis gibi 10 saniyelik sancilar oluyor. Kendi doktorum gerek gormedi progestana ama ben cok korkuyorum atiyorum valla aksamlari 🙊 baska bir doktor yazmisti bunun haberi yok tabi. Plasentam da marjinal türüne yakınmış, hafif yakın duruyormus rahim agzina, iliskiyi yasakladi, agir isleri hareketlerime kisitlama getirdi. Belki de o bu kadar baski yapiyor bilemiyorum

Kendi doktorumu aramadim yakindaki bi poliklinige gittim baya canimi sıktı benim gobegim buyumedi hic daha hamile oldugumu anlayan kimse olmadi
Diyo ki bana bebek cok iri 1065gr olmus ama karnimi hic begenmemis normalde olmazmis boyle beni begenmemis beslenmene dikkat et dedi kasilmalar baslamis dedi suyu azalmis dedi
Ben de kendi doktorumu aradim bakalim sekreteri konusup dönecek bana
Karın buyumesiyle bebegin ne ilgisi var ya bebek iyiymis iste karnim kucuk olsa nolur
Ingiltere de 28. Hafta ve sonrasi ebe randevularinda sirt ustu uzandiriyor ve Karin buyuklugunu olcuyorlar mezru Ile.haftanla uyumlumu degilmi gelisimi diye.eger sinir disi bir olcum alirlarsa Doktora yonlendiriyorlar.seni de bu sekilde mi olctuler?

Tansiyonunuz düşmüş belirtiler de tansiyon düşmesiyle ilgili gibi. Doktora danışmakta fayda var. Gebelikte Yüksek tansiyon sıkıntılı diye biliyorum düşük tansiyonla ilgili kötü bir şey okumadım. NormLde ayakların altına yastık koyup uzanmak iyi gelir basıncı dengelemek için fakat gebelikle ilgili doktora danışmakta fayda var
Öyle yapacağım teşekkür ederim kendime gelip ölçtüğümde değerlerim öyleydi

Benim de baş aşağı duruyor bazen cok zor yuruyorum dedigin gibi tutma geregi duyuyorum sanki dusecekmis gibi 😁 dik duramiyorum mesela geriliyor sanki orası hatta bazen koca bir iğneyi vajinamdan rahime kadar sokuyorlarmis gibi 10 saniyelik sancilar oluyor. Kendi doktorum gerek gormedi progestana ama ben cok korkuyorum atiyorum valla aksamlari 🙊 baska bir doktor yazmisti bunun haberi yok tabi. Plasentam da marjinal türüne yakınmış, hafif yakın duruyormus rahim agzina, iliskiyi yasakladi, agir isleri hareketlerime kisitlama getirdi. Belki de o bu kadar baski yapiyor bilemiyorum
Ben progestan 3. Aydan beri kullanıyorum. Zaten 4 aydırda yatıyorum yeni yeni kalkmıştım ama başı aşağı döneli aha bugğn doğacak diyorum 😀okadar baskılıyo ki

Ingiltere de 28. Hafta ve sonrasi ebe randevularinda sirt ustu uzandiriyor ve Karin buyuklugunu olcuyorlar mezru Ile.haftanla uyumlumu degilmi gelisimi diye.eger sinir disi bir olcum alirlarsa Doktora yonlendiriyorlar.seni de bu sekilde mi olctuler?
Yaaa ilk defa duydum bunu
Yok ölcum falan yapmadi ama gobegim yok benim daha hic kimse farketmedi hamile oldugumu odaya girince kendiside anlamadi zaten hamile oldugumu ultrasonla bakarken dedi goruntuyle sadece

Benim bebeğim de makat duruşunda. Çoğunlukla vajinaya doğru savuruyor tekmelerini ☺️ Ama bu tekme gibi değil pek. İğneyle biri Alttan saldırıyormuş gibi bir acı duyuyorum. Akşama kadar bekleyeyim. Olmazsa bi acile giderim artık
Evt cnm geçmezse git allah korusun rahim agzi kisalmasida olabilir benim oyle diye oluyor alistigim icin cokta fazla takmiyorum herkezde tek bir sikayet varken bende hepsi var 🤣

Kendi doktorumu aramadim yakindaki bi poliklinige gittim baya canimi sıktı benim gobegim buyumedi hic daha hamile oldugumu anlayan kimse olmadi
Diyo ki bana bebek cok iri 1065gr olmus ama karnimi hic begenmemis normalde olmazmis boyle beni begenmemis beslenmene dikkat et dedi kasilmalar baslamis dedi suyu azalmis dedi
Ben de kendi doktorumu aradim bakalim sekreteri konusup dönecek bana
Karın buyumesiyle bebegin ne ilgisi var ya bebek iyiymis iste karnim kucuk olsa nolur
Hiç bende anlamadım bazı kadinlar 9 ayında karinlari dum duz çok saçma ama maşallah bebek baya kilolu haftalarina gore cnm suyun azalmis derken kac cm oldugunu soyledimi

Ben progestan 3. Aydan beri kullanıyorum. Zaten 4 aydırda yatıyorum yeni yeni kalkmıştım ama başı aşağı döneli aha bugğn doğacak diyorum 😀okadar baskılıyo ki
Ben bu 3.trimesteri sevmedim ya. Çok zormuş gerçekten anaların hakkı ödenmezmis. Daha bunun sicaklari var ödemi var uykusuzluğu var. Allah korusun erken dogum korkusu hepimizde var Agustos anneleri olarak malesef. Insallah zamaninda gelsin hepsi hayirlisiyla saglikla.

K
Öyle yapacağım teşekkür ederim kendime gelip ölçtüğümde değerlerim öyleydi
Canınızı sıkmayın sadece tansiyon düşmüş biraz, beden de kan basıncını dengelemek sizi korumak için tepki vermiş. Düşme/ bayılma tehlikesini öngörürseniz İşlerinizi dinlene dinlene yapın, gerekirse oturarak yapın. Ben Banu Çiftçi ve Kağan Kocatepe izliyorum boşta kalırsam. Öyle telkin ediyor ki.

Sağol canım şekerim mi düşüyor o zman. Şeker testi yaptırdığım da bir sorun çıkmamıştı ama sanırım bu onunla anlaşılacak bşey değil. Çok kötü oldum bilmiyorum evde yanlızdım bi de
Canim benim de genelde sekerim dusunce oyle oluyor, sabah kahvaltiyi biraz geciktirince gözum karariyo, basim donuyo bayilcak gibi oluyorum elim ayagim tutmuyor o yuzden uzun sure ac kalmamaya calisiyorum, uyanir uyanmaz kahvalti yapamicaksam findik ceviz falan ya da grissini yiyorum hemen

Merhaba kızlar biraz önce mutfakta iş yaparken. Biran da elim ayağım kesildi derman kalmadı oturdum hemen gözüm karardı bayılacak gibi hissettim gidiyorum dedim yani yanlızım bi de midem de bulanmaya başladı tabi sonra çok az bişey çıkardım hala sersem gibiyim ama o andaki gibi değilim bu neden olmuş olablir
Geçmiş olsun bende çok yaşıyorum bu ara bu durumu. Bikaç kez dışarda kendimi oturcak bir yere zor attım. Ani halsizlik, bayılcak gibi oluyorum kulaklarım kapanıyo sanki. Tansiyonum ya da kan şekerim düşüyo galiba. Biraz dinlenip tatlı bişeyler atıstırdığım zaman düzeliyorum. Kendini çok yorma öğünlerini atlama ben beslenmeme biraz dikkat etmiyorum bu ara ondan sanırım.

K

Canınızı sıkmayın sadece tansiyon düşmüş biraz, beden de kan basıncını dengelemek sizi korumak için tepki vermiş. Düşme/ bayılma tehlikesini öngörürseniz İşlerinizi dinlene dinlene yapın, gerekirse oturarak yapın. Ben Banu Çiftçi ve Kağan Kocatepe izliyorum boşta kalırsam. Öyle telkin ediyor ki.
Evet bende bıraktık hemen işi gücü uzandım. Arada onlara bende bakıyorm 🤗

Canim benim de genelde sekerim dusunce oyle oluyor, sabah kahvaltiyi biraz geciktirince gözum karariyo, basim donuyo bayilcak gibi oluyorum elim ayagim tutmuyor o yuzden uzun sure ac kalmamaya calisiyorum, uyanir uyanmaz kahvalti yapamicaksam findik ceviz falan ya da grissini yiyorum hemen
Sanırım benımde öğün aralarım uzun oluyor. Çünkü hiçbişeyi iştahla yemiyorum canımm istemiyor

X