Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    210

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.367
5.400
28
Günaydın Kızlar Genelge resmi gazete de yayınlanmış. Ben yarın zaten 24 haftalık olduğum için izin alacaktım ama daha 24 hafta olmayanlar da idarı izinli sayılacak çok güzel yerinde Bi karar bence
Screenshot_20210414-080525.png

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 86 gün kaldı.

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

bacardi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2012
65
110
Merhaba neden gebelikte sekere 20 li haftalarda bakiliyor acaba?20 li haftalardan sonra mi zarar veriyor bebege...eger en basindan da zarar verebiliyorsa niye testleri aylik yaptirmiyorlar bilginiz var mi?)🤔

Gebelikte şekere 24-28 arası bakmalarının sebebi hormonlar aslında. Yanlış bilmiyorsam büyüme ve süt üreten hormonlar 24-28 hafta arasında pik yapıyor sonra da yüksek devam ediyor. Öncesinde ise çok daha az salgılıyoruz bu hormonları.

Bu hormonlar sanırım kan şekerini arttırıcı etki yapıyor gebede. Pankreas eğer düzgün çalışmıyorsa da insülin ile bu hormonların yaptığı etkiyi dengeleyemiyor. Sonuçta yüksek kan şekeri oluyor ve bebeği kötü etkiliyor devamlı yüksek şeker.

Benim gebelik başındaki takipte açlık şekerim yüksek olduğu için gestasyonel diyabet diye baştan konuldu tanı örneğin. (Hamilelik öncesinde de baktırmıştım şekerime de ondan eminiz öncesinde diyabet olmadığıma) çoğu insanın açlık şeker değeri değil tokluk değeri bozuk olabiliyor. Bu da o ön taramalarda bulunamıyor ve bu haftalara kadar da büyük bir tehlikesi yok sanıyorum. Yani bu haftalar sonrasında yemeseniz de içmeseniz de olabiliyor yüksek şeker, bu hormonlardan dolayı :)

Bir tane de basit anlaşılır bir makale linki bırakayım. Merak eden varsa okur;

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

arven84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2019
760
1.712
36
idrar vermiştim ama şimdi yine idrar aldılar vajinal supruntu de aldilar kan aldılar popodan bile aldılar işallah fazla ilerlememiştir çok korkuyorum :KK43:
Çok geçmiş olsun canım mübarek aydayız hepimiz dualarımızı gönderiyoruz sana ve bebişine hayırlısıyla atlatcaksınız 🥰

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 83 gün kaldı.

Bebeğinizin gözleri ışık ve karanlığın çeşitli düzeylerine duyarlı ama hanüz nesneleri ayırt edemiyor. Işık dalgaları bebeğinizin beynine görsel bilgiler taşımaya başladıdıktan sonra, bebeğinizin gözleri doğumdan sonra görebilmesi için hazırlanıyor. Bebeğinizn boyu yaklaşık 25-27 cm ve ağırlığı yaklaşık 1100-1250 gr. civarında. Diğer kültürlerde doğum : Yucatan Yarımadasında doğum sırasında sadece ebe, koca ve hamile kadının annesi hazır bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

arven84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2019
760
1.712
36

Bebeğinizin gözleri ışık ve karanlığın çeşitli düzeylerine duyarlı ama hanüz nesneleri ayırt edemiyor. Işık dalgaları bebeğinizin beynine görsel bilgiler taşımaya başladıdıktan sonra, bebeğinizin gözleri doğumdan sonra görebilmesi için hazırlanıyor. Bebeğinizn boyu yaklaşık 25-27 cm ve ağırlığı yaklaşık 1100-1250 gr. civarında. Diğer kültürlerde doğum : Yucatan Yarımadasında doğum sırasında sadece ebe, koca ve hamile kadının annesi hazır bulunur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Cekocuyumm

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2021
109
159
30
Ayni durumdayım.. 2 gün oldu benimde.. maden suyu içiyorum hergun 1 tane ama oda fayda etmiyor.. karnim tas gibi nefes alamiyorum artik..
Kayisiyi bende deneyeyim sabah insallah ise yarar
Selamlar, uzun zamandır kabızlık bende de problem. Haftada 2 3 kez anca çıkıyorum. İlk zamanlar akşam 9 gibi 1 bardak kefir ve 2 3 adet günkurusu yiyordum işe yarıyordu ancak sonradan vücudum alıştı sanırım işe yaramadı. Doktorum Duphalac verdi ama oda uzun süre kullanımda bağışıklık yaptığı için çok zorda kalmadıkca kullanmıyorum. Doktora sordum şimdi de prebiyotik deneyeceğim, umarım işe yarar. 20. haftadayım 5 kilo aldım, resmen kilo alma sebebim tuvalet yani...

epso

Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2020
86
39
33
Selamlar, uzun zamandır kabızlık bende de problem. Haftada 2 3 kez anca çıkıyorum. İlk zamanlar akşam 9 gibi 1 bardak kefir ve 2 3 adet günkurusu yiyordum işe yarıyordu ancak sonradan vücudum alıştı sanırım işe yaramadı. Doktorum Duphalac verdi ama oda uzun süre kullanımda bağışıklık yaptığı için çok zorda kalmadıkca kullanmıyorum. Doktora sordum şimdi de prebiyotik deneyeceğim, umarım işe yarar. 20. haftadayım 5 kilo aldım, resmen kilo alma sebebim tuvalet yani...
mrb , bende de kabizlik sorunu vardi . Duphalac ve bekunis diye bir hapi hece yatmadan once ikisini beraber almami soylemisti doktorum. Ve gercekten de sabahina ishaldim yani oyle soyleyim. Sonrasinda da duzeldi zaten . Ama o ikisi beni cok rahatlatmisti. bi doktoruna danis istersen

Miss Bride

Supervisor
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2020
2.889
6.425
Siz ne zaman yaptırdınız hafta olarak geç kalmış gibi hissettim sizin haftanızı görünce ondan sordum
Doktor isteyince 21. haftada yaptırdım ama benimki biraz erken olabilir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 99 gün kaldı.

Bebeğiniz yaklaşık olarak 810-830 gr. ağırlığında. Bebeğinizin derisinin altındaki kılcal damarların görünür olmasından dolayı, bebeğinizin rengi hala parlak kırmızı pembe. Ve bebeğinizin cildi hala kırışık. Kan dolaşımınızın daha sağlıklı olması için sık sık pozisyon değiştirmeyi unutmayın. Son zamanlarda nefes darlığı yaşamada artış olduğunu fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.800
21.004
Kızlar çok kötü bi gece geçirdim, çok ağrım var ve 4 ay sonra ilk defa böyle kustum. Bakteriyel enfeksiyon çıktı kanda. Bebeğe hala bakmadılar, nolur dua edin bana, iyi olsun bebek. O kadar gücüm kalmadı ki geceden beri acildeyim ve ayakta duracak son noktama geldim

Allah ım şifa versin. Bu enfeksiyon olayı çok yaygınlaştı. bol bol su iç dinlen

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

arven84

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2019
760
1.712
36
Kızlar çok kötü bi gece geçirdim, çok ağrım var ve 4 ay sonra ilk defa böyle kustum. Bakteriyel enfeksiyon çıktı kanda. Bebeğe hala bakmadılar, nolur dua edin bana, iyi olsun bebek. O kadar gücüm kalmadı ki geceden beri acildeyim ve ayakta duracak son noktama geldim
Çok geçmiş olsun 😔 Rabbim şifa versin inşallah🙏🏻

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.800
21.004
5 kilo aldım doktorum yüksek ihtimal bu seferde çıkar dedi bakalım çıkarsada önlemimizi alırız yeterki sağlıkla gelsin genişler.

Her gebelikte cikmayabiliyormus canim.
Benim bu sabahki ölçümlerim.
Sabah aç saat 09.20 104
Kahvaltı sonrası saat 10.20 108
saat 11.20 98 çıktı. Bir tuhaflık var sanki

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 82 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni artık ritmik nefes almayı ve vücut sıcaklığını yönetiyor. Bunun anlamı eğer bebeğiniz bugün doğar ise bebeğinizin beyni nefes alma ve nefes almayı devam ettirme işlemini tıbbi bir müdahale olmadan sürdürebilir. Bunun diğer anlamı bebeğiniz kendi vücut sıcaklığını (çok sıcak veya soğuk olduğunda) kendisi düzenleyebilir. Bebeğiniz doğumda ulaşacağı boyutun yaklaşık üçte ikisi boyutuna ulaştı.

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.367
5.400
28
Geçmiş olsun cnm korkma bebiş iyidir inş güzel haberlerle gel cnm 🙏dualarımız seninle ve Sarisinmelekk Sarisinmelekk le cnm

Bebeğinizin emme ve yutma becerileri gelişiyor. Gebelik sırasında bazı durumlar bayılmaya neden olabilirler. Özellikle sıcak havalar, vücudunuzun pozisyonundaki, duruşundaki ani değişimler, uzun süre ayakta kalmak, yorgunluk veya heyacanlanma, havasız kapalı yerler ve kalabalık bu tarz bayılmalara neden olabilir.Bu durumlardan uzak durmaya çalışın. Gebeliğe bağlı şeker hastalığı testi yaptırmanızda fayda var.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

hic hata yapmayan kiz

Öyle bir geçsin zaman ki..
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2020
266
332
Geçmiş olsun. 🙁Bebeğe ne zaman bakacaklar?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.367
5.400
28
Kızlar bu gebelik şekeri yüklemesinde çok kararsızım daha önceki 2 hamileliğin de de yaptırmamıstım bunda da yaptırmayı düşünmüyordum. Sadece açlık şekeri değerine baktırmıştım saglık ocagın da oda normal çıkmıştı yarın gidip hem idrar hemde kanda şeker için kan vereceğim çıkan sonuca göre de bir karar alacahım yapıp yapmamak adına ki ailede genetik şeker var Dedem, 2 halam, amcamın oglu kafam iyice karıştı 🙄

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.367
5.400
28
Birde yaptırmayı düşünmeyen var mı aramızda?