Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.831
21.121
Ben bebegımın hareketlerını dundeb berınaz hısstmeye basldım ha boyle olan varmk aranızda onceden daha kuvvetlı vururdu sımdı ya hıc hsstmyrm saatlerce ya da haff boyle bırsey

Canim gecen hafta benimde baya belirgindi sonra 2 3 gün az haraket etti. Sonrasinda simdi iyi hissediyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.381
5.429
28
Canim benim normalde şekerim hic yuksek cıkmazdi . Zaten gebelikte şeker tüketmedim.evdede cihaz var ara ara bakardim. Saglik ocagida her defasinda aclık şekerine bakiyordu iyi çıkıyordu. Oğlumdada cıkmadı oyüzden bende yaptirmasammi diyordum. Iyikide yaptirmişim diyorum şimdi.
zaten senin şekerin çıkması düşündürdü beni saglık sistemi ii güzelde keske hep kafamız karışık olmasa tetanoz kimi vurun diyo kimi vurmayın şeker yüklemesi yine öyle herkesten ayrı düşünceler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 85 gün kaldı.

Bugün yada yarın bebeğinizin kirpikleri gözlerinin üzerinde şekillenmesini tamamlamış olacaklar. Doğumda, bebeğinizin kalbinde bulunan ve kirli kan ile temiz kanın karışmaması için vana görevi gören kapakcığın kapanabilmesi gerekir. Braxton Hicks kasılmalarında (doğum öncesi kasılmaları) artış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.831
21.121
zaten senin şekerin çıkması düşündürdü beni saglık sistemi ii güzelde keske hep kafamız karışık olmasa tetanoz kimi vurun diyo kimi vurmayın şeker yüklemesi yine öyle herkesten ayrı düşünceler

Haklisin canim. Benim doktorum bayan 2 dogum yapmis, diger doktorumda 3 cocugu var . Sordugumda bizde yaptirdik dediler.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ancelika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
126
122
32
Birde yaptırmayı düşünmeyen var mı aramızda?
Ben yaptırmayı düşünmüyorum tetenoz aşısındna sonra bile rahatsız oldum zaten. Sağlık ocağı bekletiyo hep yoruluyorum yediğime dikkat ediyorum. Et yersem haşlama yiyprum sebze yiyorum çay kahve derdim zaten yok.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :60 Kg. Şimdiki Kilom :70 Kg.

Ancelika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
126
122
32
Gece uyurken çok dönüyor musunuz sağa sola ? Ben deliksiz uyuyamaz oldum ve çok dönüyorum. Dönerken de kasığıma bir ağrı giriyor hemen geçiyor ama korkuyorum bir şey olacak diye😞gündüzleri yok sadece gece uyurken sağa sola dönerken 😕

Gece uyurken çok dönüyor musunuz sağa sola ? Ben deliksiz uyuyamaz oldum ve çok dönüyorum. Dönerken de kasığıma bir ağrı giriyor hemen geçiyor ama korkuyorum bir şey olacak diye😞gündüzleri yok sadece gece uyurken sağa sola dönerken 😕
Bende döne döne yatıyorum sağa çok dönemiyorum bebek orda gibi magnezyum da içiyorum ama aynı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :60 Kg. Şimdiki Kilom :70 Kg.

Kelebk94

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2021
225
242
27

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

numcop

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2020
358
438
30
Bende aynıyım gece 2-3 kez uyanıyorum dönerken de bi acı, yanma oluyo sanki karnımda uzun süre belirli bir pozisyonda yatmaktan kaynaklı sanırım.
Çok haklısın bu konu da ben aynı şeyi düşünüyorum gerekli ise insiyatife bırakılmamalı ya da hasta tercihine kafamız karısıyo

Katre-i Matemm

16.07.2020🕊️
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2020
575
435
23
evt cnm ilk kanamma 6 haftalık. ikinci kanamam 8 haftalık oldu kese rahimden ayrılmaya başlamıştı. 3 kanama 13 haftalık oldu plasenta aşağıdaydı 16/17 haftada yükarı çıktı tam bi og çektim herşey normala girdi diye ama yinede riske atmayayım diye hiç birşey yapmıyordum ama geldimi geliyo işte

sagol canım inşallah 🙂 benim ağrı dediklerim kasılma doğum ağrılarım oluyordu ilk başta hafif olduklari için anlamadım 1 gece öyle çıkardım ikinci geceyide çıkardım daha şidetli ağrılarımla :KK43: sabah ustu anca uyudum gündüz devam etmeselerdi buyuk bir ihtimal bir gün daha erteleyecektim 🤦🏼‍♀️ ağrılarım devam ettiği için doktoru aradım.
Canım geçmiş olsun sendeki mantar enfeksiyonu mu yoksa idrar yolumu

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 02-09-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 113 gün kaldı.

Bebeğinizin duyduğu bazı sesler şunlardır; kalp atışınız, konuşurken sesinizin yankılanması, nefes alırken havanın ciğerlerinize dolup boşalırken çıkardığı sesler, mide ve bağırsaklarınızdan gelen sesler. Bebeğinizin kalp atış sesi yükseldikçe, bebeğinizin kalp atışlarını, siz yoga pozisyonundayken, göbeğinize kulağını dayıyan bir kişi rahatlıkla duyabilir. Sizde bir steteskop kullanarak bebeğinizin kalp atışının güçlü sesini duyabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

mervezehra

Nasip Çok Güzel İhtimal.
Kayıtlı Üye
20 Mart 2014
141
73
31
Kızlar selam.

Hasta olan herkese geçmiş olsun.

Benimde bir sorum var 2 gün öncesine kadar gögüs hassasiyetin çoktu. 10 dk iç çamaşırı bile takamıyordum. Çok sızı ve ağrı olurdu. Fakat hepsi bitti. Ve tedirginliklerim başladı. Sürekli hareket ediyordu bebeğim sanki hareketleri azaldı. Hissetmiyorum desem yeridir. Böyle bir durum yaşayan var mı?

Herkese sağlıklı günler 😘

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
313
292
Günaydın Kızlar Genelge resmi gazete de yayınlanmış. Ben yarın zaten 24 haftalık olduğum için izin alacaktım ama daha 24 hafta olmayanlar da idarı izinli sayılacak çok güzel yerinde Bi karar bence Eki Görüntüle 2824824
Canım genelgede de 24. Hafta ile 32. Hafta arası yazıyor. Yani bizim için değişen birsey olmadı maalesef.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
313
292
Kızlar bu gebelik şekeri yüklemesinde çok kararsızım daha önceki 2 hamileliğin de de yaptırmamıstım bunda da yaptırmayı düşünmüyordum. Sadece açlık şekeri değerine baktırmıştım saglık ocagın da oda normal çıkmıştı yarın gidip hem idrar hemde kanda şeker için kan vereceğim çıkan sonuca göre de bir karar alacahım yapıp yapmamak adına ki ailede genetik şeker var Dedem, 2 halam, amcamın oglu kafam iyice karıştı 🙄
Neden yaptırmayı düşünmüyorsun canım.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Boncukboncuk33

Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2019
642
734
Kızlar bu gebelik şekeri yüklemesinde çok kararsızım daha önceki 2 hamileliğin de de yaptırmamıstım bunda da yaptırmayı düşünmüyordum. Sadece açlık şekeri değerine baktırmıştım saglık ocagın da oda normal çıkmıştı yarın gidip hem idrar hemde kanda şeker için kan vereceğim çıkan sonuca göre de bir karar alacahım yapıp yapmamak adına ki ailede genetik şeker var Dedem, 2 halam, amcamın oglu kafam iyice karıştı 🙄
Ha 3 dilim baklava yedinn ha bu yuklemeyi yaptırdın hiç bir fark yok arada. Bebeğin sağlığı için seninde saülığın için çok önemli Allah korusun ani bebek ölümleri erken doğum yada bebekte doğultan şeker hastalığına neden olur farketmesen. Benm de açlık şekerim düşük tokluğum yüksek 7. Veya 8. Haftadan beri ben hep diyetteyim sadece açlığıma bakılırsa ooo benim 60 lara kadar bile düştü. Tokluğum 200 leri de buluyordu. Şükür şimdi diyetle aylardır ölçüm yaparak kontrol altına aldım genetik yatkınlıktan dolayı ben erkenden bakmak istedim yoksa açlıklarım çok normal

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 23-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 103 gün kaldı.

Önümüzdeki iki gün içinde bebeğinizin akciğerlerindeki hava kesecikleri (alveol) gelişmeye başlayacak. Bebeğin nefes alabilmesi genelde 24. haftanın sonunda mümkündür. Çünkü bazı hava keseciklerinin gelişimi, kanla iyi beslenen akciğer dokularının ve bronşların gelişininin sonunda tamamlanır. Buna ek olarak hava keseciklerini ayrıran membran(zar tabakası), oksijen- karbondiyoksit değişimine izin verecek kadar incedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
313
292
Ben doktoruma bunu sorduğumda arabaya kasko yaptırıyormuş gibi düşün dedi, kimisi gerek yok der kimisi kesin yaptir der ben mesela arabaya kaskosuz binmem ama şimdiye kadar da hiç ihtiyacım olmadı, tetenos aşısı da öyle belki hiç ihtiyacın olmayacak ama olursa seni de bebeğini de koruyacak dedi. Doktorum ne derse ben onu yaptırıyorum.

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
313
292
Canım bende de oluyor o, artık dönerken hafif oturur pozisyonu geçip öyle dönüyorum daha rahat oluyor, karnımı germemek için, sen de deneyebilirsin.

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.527
1.711
Çok geçmiş olsun canım mübarek aydayız hepimiz dualarımızı gönderiyoruz sana ve bebişine hayırlısıyla atlatcaksınız 🥰
sağol canım inşallah allah hepimizin duasını kabul etsin ☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.