Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.830
21.119
3 gündür midem çok yanıyor ve inanılmaz şişkinlik hissediyorum. Karnım çok sert. Bir kaç gün daha geçmezse doktora yazacağım. Sizlerde durum nedir?

Bende hamileligin basindan beri çekiyorum. Doktor gaviscon şurup yazmisti hic işe yaramadi. Dün gittigimde rennii çiğneme tableti yazdi o çok iyi geldi. Uzun zamandir ilk defa dün gece deliksiz uyudum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.612
5.805
25
Kızlar geçmiş olsun rahatsız olanlar varmış. Rabbim sizlere ve bebeklere tez zamanda şifalar versin İnşaAllah. Üç dört sayfa geriye gittim ama göremedim. Oruç meselesi illaki konuşulmuştur. Ben iki gündür tutuyorum çok şükür rahatım. Sizlerde durum nedir? Doktorlarınız ne tavsiye etti
Canım dün ben de tuttum çok rahattım hiç sorun yoktu ama bebek hiç oyanamadı iftardan sonra oynar dedim yine oyanamadı bende bugun tutmadım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 84 gün kaldı.

Geçtiğimiz iki hafta içinde bebeğiniz yaklaşık 170 gr. ağırlaştı ve yaklaşık 19 mm. uzadı. Rahminiz mesanenize baskı yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca böbreklerinizden mesaneye giden tüpler kolayca genişler, bükülür ve sıkışır. Artık doktorunuz veya sağlık kuruluşunuz sizi iki haftada bir kontrol için çağırıyor olmalı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.612
5.805
25
19 nisanda benım şeker yükleme testi var kızlar devlete hastanesinde olacak acaba doktora direk 75lik olsun diye söylesem mi ki

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 84 gün kaldı.

Geçtiğimiz iki hafta içinde bebeğiniz yaklaşık 170 gr. ağırlaştı ve yaklaşık 19 mm. uzadı. Rahminiz mesanenize baskı yapma ve kapasitesini azaltmaya devam ediyor. Hamilelik boyunca böbreklerinizden mesaneye giden tüpler kolayca genişler, bükülür ve sıkışır. Artık doktorunuz veya sağlık kuruluşunuz sizi iki haftada bir kontrol için çağırıyor olmalı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.381
5.429
28
Ben yaptırmayı düşünmüyorum tetenoz aşısındna sonra bile rahatsız oldum zaten. Sağlık ocağı bekletiyo hep yoruluyorum yediğime dikkat ediyorum. Et yersem haşlama yiyprum sebze yiyorum çay kahve derdim zaten yok.
Bende yediklerime içtiklerime dikkat ediyorum. İnş saglıkla kucagımıza alırız 🌸
Ben yaptırmayı düşünmüyorun canım
Yalnız olmadığıma sevindim cnm 🌸
Neden yaptırmayı düşünmüyorsun canım.
Ben doktoruma bunu sorduğumda arabaya kasko yaptırıyormuş gibi düşün dedi, kimisi gerek yok der kimisi kesin yaptir der ben mesela arabaya kaskosuz binmem ama şimdiye kadar da hiç ihtiyacım olmadı, tetenos aşısı da öyle belki hiç ihtiyacın olmayacak ama olursa seni de bebeğini de koruyacak dedi. Doktorum ne derse ben onu yaptırıyorum.
Cnm bilimsel Bi bildiğimden değil sadece sanki bu şeker yüklemesi i yaparsam uyuyan genlerimi uyandıracak gibi hissediyorum 😂ve ben şunu diyorum bu kadar gerekli bişeyse buna tetanoz da dahil o zaman tercihe bırakılmamalı yapılması bu kadar gerekliyse istisnasız herkese yapılmalı
Ben Dr a ben yapmak istemiyorum dediğimde tmm diyecek bunu biliyorum. O yüzden o yüklemeyi gereksiz görüyorum. Haa canın tatlı çekmiştir 3 baklava yersin ayrı mesele ama vücudunun istemediği bu yüklemeye karşıyım kendi adıma
Yapanlara da saygım sonsuz 🌺
Bu arada hayırlısıyla şu aylardaa sıkıntısız cabucak geçsin herkes kuzularına saglıkla kavuşsun 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 85 gün kaldı.

Bugün yada yarın bebeğinizin kirpikleri gözlerinin üzerinde şekillenmesini tamamlamış olacaklar. Doğumda, bebeğinizin kalbinde bulunan ve kirli kan ile temiz kanın karışmaması için vana görevi gören kapakcığın kapanabilmesi gerekir. Braxton Hicks kasılmalarında (doğum öncesi kasılmaları) artış olabilir.

hic hata yapmayan kiz

Öyle bir geçsin zaman ki..
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2020
266
332
Kefir içebiliyor musunuz kızlar ? Ben sevemedim bir türlü. Meyvelisini aldım ama onu da içemiyorum.
ne yapsak neyle karıştırsak :KK64:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 105 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin kalıcı dişlerinin tomurcukları diş etleri içinde büyüyor olacak. Bebeğinizin vücut ağırlığını destekleyen omurgası 33 yüzük, 150 eklem ve 1.000 bağdan meydana gelir. Bütün bu yapılar bu ay içinde şekillenmeye başlayacaktır. Hala bacaklarınızda kramp sorunu varsa bacaklarınızı sıcak tutmayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

merice35

Rabbi hebli mines-salihin
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2011
1.798
477
Kızlar çok kötü bi gece geçirdim, çok ağrım var ve 4 ay sonra ilk defa böyle kustum. Bakteriyel enfeksiyon çıktı kanda. Bebeğe hala bakmadılar, nolur dua edin bana, iyi olsun bebek. O kadar gücüm kalmadı ki geceden beri acildeyim ve ayakta duracak son noktama geldim
geçmiş olsun canım

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

merice35

Rabbi hebli mines-salihin
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2011
1.798
477
Her gebelikte cikmayabiliyormus canim.
Benim bu sabahki ölçümlerim.
Sabah aç saat 09.20 104
Kahvaltı sonrası saat 10.20 108
saat 11.20 98 çıktı. Bir tuhaflık var sanki
canım tokluk şekerin çok güzel çıkmış böyle devam edersen ara öğünleri k3sinlikle atlama şekerde bu çok önemli demişti doktorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
313
292
Bende yediklerime içtiklerime dikkat ediyorum. İnş saglıkla kucagımıza alırız 🌸

Yalnız olmadığıma sevindim cnm 🌸

Cnm bilimsel Bi bildiğimden değil sadece sanki bu şeker yüklemesi i yaparsam uyuyan genlerimi uyandıracak gibi hissediyorum 😂ve ben şunu diyorum bu kadar gerekli bişeyse buna tetanoz da dahil o zaman tercihe bırakılmamalı yapılması bu kadar gerekliyse istisnasız herkese yapılmalı
Ben Dr a ben yapmak istemiyorum dediğimde tmm diyecek bunu biliyorum. O yüzden o yüklemeyi gereksiz görüyorum. Haa canın tatlı çekmiştir 3 baklava yersin ayrı mesele ama vücudunun istemediği bu yüklemeye karşıyım kendi adıma
Yapanlara da saygım sonsuz 🌺
Bu arada hayırlısıyla şu aylardaa sıkıntısız cabucak geçsin herkes kuzularına saglıkla kavuşsun 🙏
Sen yapulmasin dedikten sonra kimse zorla yapmaz ki, ben ilk muayeneye gittiğimde alttan bakmam gerekiyor dedi bakmayın dedim tamam dedi, lekelenmem oldu hastaneye yatıralım dedi yatmam dedim tamam dediler. İstemedikten sonra tabiki yapmazlar. Ama bunun genlerle alakası yok tatlı yemişsin gibi düşün vucude şeker verince tepkisini olcuyorlar, tabi yine de sen bilirsin karar senin sağlık senin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

milenart

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Kasım 2014
1.390
2.370
Doktorum bana çok kilo almadığımı bu yüzden şeker yüklemesi vakti geldiğinde bebeğin kilosuna suyuna bakıp bi de o dönemdeki genel kan testlerine bakıp gerek var ya da yok diyecekmiş. Acaba ısrarcı olmalı mıyım ki test için, gerekli görmezse.

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
313
292
Kızlar geçmiş olsun rahatsız olanlar varmış. Rabbim sizlere ve bebeklere tez zamanda şifalar versin İnşaAllah. Üç dört sayfa geriye gittim ama göremedim. Oruç meselesi illaki konuşulmuştur. Ben iki gündür tutuyorum çok şükür rahatım. Sizlerde durum nedir? Doktorlarınız ne tavsiye etti
Allah kabul etsin canım ama doktor tavsiye etmiyor orucu.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
313
292
3 gündür midem çok yanıyor ve inanılmaz şişkinlik hissediyorum. Karnım çok sert. Bir kaç gün daha geçmezse doktora yazacağım. Sizlerde durum nedir?
Canım süt iç az az, bana süt ve muz çok iyi geliyor.

mervezehra

Nasip Çok Güzel İhtimal.
Kayıtlı Üye
20 Mart 2014
141
73
31
Merhaba bende de var ayni durum bu 2 gundur azaldi hareketler ama.burdan okudugum kadariyla normalmis yani pek cok hamile kadin bazen hissedemiyiruz bebegimizin hareketlerini diyorlar...meme hassasiyeti de evet bu haftalarda baya azaldi benim de ....bu sabah tetenoz asisi oldum ve hemsire bebegimin kalp atisini da gosterdi.sukur yoksa suratim.bembeyazdi neden hareket etmiyo diye😬
Çok sağolasın az önce bende baya bir hissedince bebeğin hareketini rahatladım 🙈🙈🤣 İnşaallah güzel bir şekilde geçirelim hamileliğimizi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.830
21.119
canım tokluk şekerin çok güzel çıkmış böyle devam edersen ara öğünleri k3sinlikle atlama şekerde bu çok önemli demişti doktorum

Sagol canim insallah böyle devam eder. Aralarda ceviz ayran salatalik yedim. Cok tesekkür ederim 😍

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Umutumut82

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2018
12.830
21.119
Doktorum bana çok kilo almadığımı bu yüzden şeker yüklemesi vakti geldiğinde bebeğin kilosuna suyuna bakıp bi de o dönemdeki genel kan testlerine bakıp gerek var ya da yok diyecekmiş. Acaba ısrarcı olmalı mıyım ki test için, gerekli görmezse.

Ben 5 kilo aldim 24 haftada. Genel testlerim ve bebegin kilosu suyu iyiydi ama gebelik şekeri çıktı. Oyüzden yaptirma diyemem canim