2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bana insülin vermedi henüz
Aslında ilk başta kesmemiştik
Ama benim ilginç bir şekilde tokluk şekerim değik açlık şekerim yüksek
Yani yemek yiyince şekerim düşüyor :KK70:
Doktor 3 kilo vermek normal dediyse rahatladım. Zaten zor hamilelik, bir de bunu stres yaptım kendime. Gelişmez diye çok korkuyorum

Ayni durumdayiz canim benimde tokluk şekerlerim iyi ama açlık yüksek. Benim teyzem şeker hastası bana gece 22.00 gibi yarim çaybardağı süt 2 grisini ye dedi. Çünkü açlık süresinin uzun sürmeside şekeri yükseltiyormuş. Ben 22.00 gibi süt 2 grisini veya süt ceviz yiyorum açlık şekerim 116 lardan 90 a düştü

Kizlar merhaba. Dun yolda yururken karnimin sol alt tarafina bir agri girdi. Dr. aradim. "Takip et yine olursa gel" dedi. Yine olmadi ama ben gittim.yine de. Nst de kucuk sanci cikti ve gece hastaneye yattim.yine. Daha once de yatmistim. Nst den anlayan varmi? Ozel oldugu icin dr. acaba getekli.mi gereksiz mi yatiriyor beni hastaneye? Bugun ciktim. Ama hastanede yatmak beni daha cok yoruyor. Surekli odaya giren cikan, yatak rahat degil vs.
Canim yolda yürürken benimde agrim oluyor ama benim doktorum hic hastaneye yatirmadi

Ayni durumdayiz canim benimde tokluk şekerlerim iyi ama açlık yüksek. Benim teyzem şeker hastası bana gece 22.00 gibi yarim çaybardağı süt 2 grisini ye dedi. Çünkü açlık süresinin uzun sürmeside şekeri yükseltiyormuş. Ben 22.00 gibi süt 2 grisini veya süt ceviz yiyorum açlık şekerim 116 lardan 90 a düştü

Aa aklımda olsun,
Bana da doktorum bir kase tarçıblı yoğurt ye dedi.
108den 100e düştük henüz. Bakalım inşallah 90a da düşeriz
Henüz dehşet seviyede olmadığı için insülin vermedi

Kızlar bu arada alakasız belki ama sizleride uyariyim. Ben en son hastanede yattigimda 1500 tl hesap çıkardılar. Bende internette okumuştum detayli fatura isteyince fazladan para istediklerinden neredeyse %30 düşüyorlar yaziyordu. Bende ödeme esnasinda detayli fatura istedim . Tutar bir anda 1100tl ye düştü.

Benim küçük oğlanın kafa hep 2 hafta önden gitti. Doğduktan sonra da hep 90 persantildeydi, hatta sağlık ocagindaki hemsiremiz 8 9 aya kadar her kontrolde endişelendi ama herhangi bir durum çıkmadı. Şimdi 3.5 yasında hala koca kafalı. Kiyafetleri önce kafadan geçmemeye başlıyor 😁

Hem sancinin siddeti onemli hem de sıklığı. Benim de kasilmam çok oluyor, haftamdan dolayi nst değil tako yapıyorlar. Gecen hafta 50 60 civarı tek sanci cıktı 20 dakikada mesela, doktor tek önemli değil ama aynı sancıyı 1 saatte 4 5 kez yaşarsan hemen gel dedi müşahade vermedi. Belki sizin öyle bir durum olmuştur ya da doktorunuz tedbirli davranıyordur.

Benimde eeken doğum riskim var
Hatta bir kez nst ye bağladım. 1 sancı çıktı
Doktor kasılma ağrı olursa gel dedi
Ama ben aynı anda kum döktüğüm için sürekli ağrım ve sancım var
28 haftadayım
Kasılmayı tam olarak nasıl yaşıyorsunuz?
Kum sancısu ile karıştıracağım ve anlamayacağım diye korkuyorum

Kızlar kontrolden geldik. Bu sefer de baş ölçümü geriden çıktı 🤷yine de herşey yolunda diyor Dr muz. 1800 gr olmuş minnoş
Bu arada Dr muz 16 temmuz dan sonra izne ayrılıyor. ve agustos ta geri dönecek bizde 16 temmuz da 37+1haftalık oluyoruz isterseniz 16 temmuz da sezeryan yaparız eger istemezsen de başka Dr yönlendirebilirim dedim. çok üzüldüm bu sürprize oğlumu 36+6 sezeryan la almıştık ve 12 küvöze kalmıştı ondan çok korkuyorum. 16 dan sonrada bayram haftası böyle büyük Bi çıkmaza girdim anlayacağınız siz olsanız ne yapardınız?

Foruma yeni geldim bilmiyorum sizi ama neden erken almak istiyor?
Bir sorun yoksa bekleyemez mi bebek 38 39a kadar

Korku neler yaptırıyor bize 🤣 annemle dün konuşuyoruz hadi dogurda kurtualim diyor şakada en az 1 hafta daha daha diyorum sen 24 haftadan beri 1 hafta daha diyorsun diyo 🤣 o hafta gelmeyecek diyor 🤣 daha iyi gelmesin valla boyle boyle ilerlettik su hamileligi hic umudum yoktu
Yaa benim gibi birini buldum 😍
26da çıktı benim de erken doğum riskim
Şu an 28 olduk
Ben hedefimi yüksek tutmuşum ama ilk hedefim 32 :KK70:
Sonra 36 yapacağım

Kuzum bende muzu resmen yeşilinden yarim yiyorum sütle. Karpuzuda 3 kücük parça yiyorum peynirle. Birde satıcıya özellikle kelek ver dedim az şekerli 😂. Yani günde 2 ara öğün meyve hakkımı kullaniyorum. Bence diyetisyenin hakli cünkü ben 1 haftadir yiyorum şeker 90 _95 arası yemeyince 106 _116 çıkıyor.
Benimki açlık şekeri90 geçti ertesi günde yüksek olır ise insülini 12 doza yükseltelim diyor. Yarın doktor randevum var. Bebeğin kilosuna durımuna göre haber ver ona göre ilaç düzenlemesi yapalım dedi. 🤗

Bir şey soracağım 4 kez insülini sadece açlık şekeriniz 116 olduğu için mi verdi doktor?
Benimki 108e vermedi mesela. 2 haftadır diyetle düşürmeyi deniyoruz. Düşmezse verecek.
Vermeli miydi ki? Endişe ettim şimdi :KK70:

Ay ben de alip deneyecem o vakit...benim diyetisyen utanmazsa meyveyi koklatacak bana neye gore yapiyor bilmiyorum🤣🤣
Meyvenin yanında mutlaka süt ayran kefir yada yoğurt yersen şekeri dengeliyormuş. Denemelisin bence de sonuçta şu sıralar bebek için herşeyden gıdamızı almalıyız diye düşünüyorum.😉

Kizlar umarim hepiniz ve bebisleriniz iyidir🙏🏼 bayadir giremedim. 31+2 olduk bizde ikizlerde cok iyi . birsey soructim son 1 haftadir koltuk alti ve ozel bolge cevresinde kararma basladi sizdede varmi acaba bitek banami oldu 😟🤢
Bende de oldu nedeni anlamadım ama koltuk altı görüntüsü hiçde güzel olmadı. Birde kılsuz giyince insan tedirgin oluyor.

Yaa benim gibi birini buldum 😍
26da çıktı benim de erken doğum riskim
Şu an 28 olduk
Ben hedefimi yüksek tutmuşum ama ilk hedefim 32 :KK70:
Sonra 36 yapacağım
Ben 22+6 haftalıktan 30 haftaya kadar hastanedeydim 🤣 ciğer geliştirici bile vurdular ama şükür hala taşıyorum yavrumu inşallah sonuna kadar gideriz ☺️ 1.5cm açıklık 0.3mm/0.8mm rahim kısalıgı ile yola devam 🤣

Ben 22+6 haftalıktan 30 haftaya kadar hastanedeydim 🤣 ciğer geliştirici bile vurdular ama şükür hala taşıyorum yavrumu inşallah sonuna kadar gideriz ☺️ 1.5cm açıklık 0.3mm/0.8mm rahim kısalıgı ile yola devam 🤣

Çoğu insan istemez ama bende hastaneye yatmak istemiştim.
Doktor yatırmadı
Progestanı sabah akşam at yeterli dedi
Hastanede olsam daha rahat edeceğim :KK70:

Düşünün o kadR evhamlı bir insanım. Her şeyin hayırlısı tabi.
Ne güzel 30 olmuşsunuz. İnşallah en az 37ye kadar geliriz sağlıkla :)

Foruma yeni geldim bilmiyorum sizi ama neden erken almak istiyor?
Bir sorun yoksa bekleyemez mi bebek 38 39a kadar
Hoşgeldin cnm aslında Bi nedeni yok sadece ben şu tarihte izin de olacagım eğer isterseniz 16 temmuzda bebeği alırım. eğer isterseniz başka Dr yönlendiririm diyor. küvöz den korkuyorum yoksa 37 çokta erken sayılmaz

Bugun 33.haftadayım canım
Saglikli ise bir problem olmaz canım kilo önemli değil sağlıklı olsunlar da yeter.. benim 31 de 1800 civarı idi. Yarın kontrolümz var 32 +5 oluyorum bakalım biz kaç çıkacağız
Zaten ultrason ölçümleri genelde yanlış çıkıyor.. ablamın 2 çocuğu içinde birine doğumdan hemen önce 3600 dediler bebek 3250 doğdu, diğer yeğenim içinde 3100 dediler 3340 doğmuştu yani ölçümlere çok güvenme Rabbim canlarni sağ etsin 💜

Bir şey soracağım 4 kez insülini sadece açlık şekeriniz 116 olduğu için mi verdi doktor?
Benimki 108e vermedi mesela. 2 haftadır diyetle düşürmeyi deniyoruz. Düşmezse verecek.
Vermeli miydi ki? Endişe ettim şimdi :KK70:
Benimde açlık şekeeim yüksek çıktığı için diyetle de düşmeyince insülin kullanmaya başladım. Bence kalbini bozma diyetini yap çünki kişiye kilona haftana... birçok şeye göre de değişebiliyor. Mesela akşam 19.00 yemeğimi yiyorum 1 saat sonra kan ölçümü ve sonrasında 20 yada 30 dk yürüyüş. Yine de arada yükselebiliyor oda bünye ile alakalı🤗

Kızlar kontrolden geldik. Bu sefer de baş ölçümü geriden çıktı 🤷yine de herşey yolunda diyor Dr muz. 1800 gr olmuş minnoş
Bu arada Dr muz 16 temmuz dan sonra izne ayrılıyor. ve agustos ta geri dönecek bizde 16 temmuz da 37+1haftalık oluyoruz isterseniz 16 temmuz da sezeryan yaparız eger istemezsen de başka Dr yönlendirebilirim dedim. çok üzüldüm bu sürprize oğlumu 36+6 sezeryan la almıştık ve 12 küvöze kalmıştı ondan çok korkuyorum. 16 dan sonrada bayram haftası böyle büyük Bi çıkmaza girdim anlayacağınız siz olsanız ne yapardınız?
Bence bekleyebiliyor isen bekle. Kendine ve bebeğine stres yapma😊 içinden geldiği gibi.😉

Canim yolda yürürken benimde agrim oluyor ama benim doktorum hic hastaneye yatirmadi
Anladim canim. Ya doktorumdan cok memnunum ama bu yatirislari biraz ticari gibime geldi. Bir sey yapilmiyor serum ilac nst vs. Bunlari ben ayakta hasta olarak da yaptirabilirim recete yazsa.. Ayrica hastanede son derece rahatsizim hep uykusuz kaliyorum.

Benim küçük oğlanın kafa hep 2 hafta önden gitti. Doğduktan sonra da hep 90 persantildeydi, hatta sağlık ocagindaki hemsiremiz 8 9 aya kadar her kontrolde endişelendi ama herhangi bir durum çıkmadı. Şimdi 3.5 yasında hala koca kafalı. Kiyafetleri önce kafadan geçmemeye başlıyor 😁

Hem sancinin siddeti onemli hem de sıklığı. Benim de kasilmam çok oluyor, haftamdan dolayi nst değil tako yapıyorlar. Gecen hafta 50 60 civarı tek sanci cıktı 20 dakikada mesela, doktor tek önemli değil ama aynı sancıyı 1 saatte 4 5 kez yaşarsan hemen gel dedi müşahade vermedi. Belki sizin öyle bir durum olmuştur ya da doktorunuz tedbirli davranıyordur.
Evet tedbir ama bilemedim biraz supheye dustum bu kez acikcasi

X