Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

knownassun

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2020
110
114
32
Kistle alakalı mıymış, benim göğsüm fibrokistik, bir sürü kist var ama bende henüz böyle bişey olmadı.
Hormonel olabilir mi?
Benim de göğsümde birsürü fibrokist mevcut bazen bıçak ucu keser gibi içi ağrıyor yanlışlıkla sert birşey değse falan ama bende de hiç akan bişey olmadı

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Rengeyigi

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
2.631
2.017
Kizlar yemek yedikten sonra sizinde karniniz tas gibi oluyor mu.. rahatsiz ediyor mu..
Az da yesem karnim tas gibi oluyor.. nefes alamiyorum
Cok rahatsizim..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 98 gün kaldı.

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Rengeyigi

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
2.631
2.017
Kızlar benımde sankı böbreklerım agrıyor acaba enfeksiyon belırtısı olabılırmı? Dün soldu bugun sanki sag,, yani tam agri degil ara ara batma oluyor sanki,,, offf keske saglikla atlatsak bu hamileligi saglikla bebeklerimizi kucagimiza alip dogum hikayelerimizi paylassak🤲 Stres hic bitmiyor kucagimiza alana kadarda bitecek gibi durmuyor🤒
Bende cok bobrek agrisi cektim.. kadin dogum doktorum böbrek büyümesi olabiliyor demisti.. hemen genel cerrahiye gittim.. bisey cikmadi cok şükür. ama hala ara ara agrir.. bazen dediginjz gini batma oluyor.. sonra geciyor.. ayaklarima sicak su koyunca iyi geldi bana.. eger corapsiz geziyorsan corap giyebilirsin.. ayaklarini üşütme..

Bu noktada, bebeğiniz karnınızdaki konaklamasının üçte ikisini tamamladı. Önümüzdeki 3 ay içinde bebeğiniz sizinle hiç bir fiziki bağı olmadan hayatta kalabiliyor olacak. Hamileliğinizin 6. ayının sonunda bebeğinizin boyu en az 23 cm ve ağırlığı en az 779 gr. olacaktır. Giderek daha fazla anne bebeğinin kordon kanını saklanmasını düşünüyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Papatya2208

Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2019
651
739
Kizlar yemek yedikten sonra sizinde karniniz tas gibi oluyor mu.. rahatsiz ediyor mu..
Cok rahatsizim..
Kesınlıkle benımde oyle olur nefes aldırmıyor ya

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-08-2021

Hamileliğimin 29. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 81 gün kaldı.

Her geçen gün bebeğinizi doğuma daha da yaklaştırıyor ve bebeğinizin doğum öncesi gelişiminin tamamlanmasının sonuna getiriyor. Her geçen gün bebeğiniz rahminiz dışında yaşama becerisini geliştiriyor. Rahminiz hamile kalmadan önce yaklaşık 56 gr iken hamileliğinizin sonunda yaklaşık 986 gr. olacak. Bebeğiniz vücut yağı toplayıp depoluyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1300 gr. - Yaklaşık boyu : 38.6 cm. (Baştan Topuğa)

Rengeyigi

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2009
2.631
2.017
Kesınlıkle benımde oyle olur nefes aldırmıyor ya
Yemek yemekten sogudum.. hala mide bulantilarim da devam ediyor.. yesem nefes alamiyorum yemesem midem bulaniyor.. ne yapacağımı sasirdim.. 😔😔

Petek11

Popüler Üye
Pro Üye
3 Aralık 2012
991
285
Kızlar şimdi detaylıdan çıktık kızım çok iyi şükür plasentada yukardaymış rahim ağzı lastik gibi uzuyormuş 1.1 sonra 1.3 oluyormuş sonuç bize lastik taktılar yarın kontrol edecekler inşallah rahim lastiği kabul eder bizde rahat rahat 9 aya kadar gideriz 😊🙏
Rabbim sağ Salim evladına kavuştursun inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

wanderingstar

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
536
553
Cok rahatsizim..
Malesef aynı sorun bende de var. Hemen şişiyorum, kaskatı kesilşyorum. Burun tıkanıklığım da mevcut olunca çekilmez oluyo :KK43:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

istanbulsultani

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
14 Eylül 2012
5.229
2.175
Bende çok iştah artışı oldu yani her şey güzel geliyor bana 🤣Allah hayretsin 20 kiloyla gideyim doğuma bari dahası olmasın diyorum 🤣 hiiiiç canını sıkma almış olabiliriz ama bugün benim haftamda happy momda şimdiye kadar 5-8.5 kilo almış olmanız gerek bu normal yazıyordu çok da aşmış sayılmayız bence 🙊 kendimize stres yapmadan yersek sorun olmaz inşallah 🤲🏻 Ben aslında en çok ete düştüm hamileliğimde babası gibi bir oğlan geliyor ocak başına giderler artık 😂
Ayneeennnn bende et et et diye geziyorum ama löp et kıymadan tiksindim Allah affetsin 🤣
Balık veya hünkar beğendi çökertme kebabı özellikle 😋

ayyyyy ne oluyor bana yeni yemek yedim 🤣🤣🤣

bende de var iştah artışı önceden hiç yoktu iştahım şu an dediğin gibi her şey ballı geliyor 😂

anam sizin de mi yakışıklı geliyor bizim de 😍😍😍

Kardelencicegimm

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
335
304
38
Cok rahatsizim..
Ayni sekilde bende de oluyor. Karnim patlayacak gibi hissediyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 100 gün kaldı.

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Kardelencicegimm

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
335
304
38
A
Kızlar şimdi detaylıdan çıktık kızım çok iyi şükür plasentada yukardaymış rahim ağzı lastik gibi uzuyormuş 1.1 sonra 1.3 oluyormuş sonuç bize lastik taktılar yarın kontrol edecekler inşallah rahim lastiği kabul eder bizde rahat rahat 9 aya kadar gideriz 😊🙏
Ay cok sevindim adina. Saglicakla alalalim.hepimiz kucagimiza. Bu surecte kendini hic yorma. Dinlen ve stres yapma

Bugünlerde genellikle bebeğinizin kaşları ve kirpikleri oluşmuştur. Önümüzdeki birkaç gün içinde bebeğinizin tırnakları iyice belirginleşecektir. Bebeğinizin tınakları büyürken sizin tırnaklarınızda çok hızlı büyüyor olacaktır. Bunun sebebi metobolizmanızın hızlı çalışmasıdır. Güçlü, sağlıklı ve uzuk tırnaklar metobolizmanızdaki ve dolaşım sizteminizdeki gelişimin göstergesidir. Eğer önceden sezeryan doğumu yaşadıysanız, SSVD (Sezeryan sonrası vajinal doğum) düşünmelisiniz.

Kardelencicegimm

Üye
Kayıtlı Üye
23 Kasım 2020
335
304
38
Hanimlar 23 Nisan nedeniyle perşembe gunu A101'e oyuncaklar geliyor. Şimdiden belki almak istersiniz... Ben oğluma araba almayi dusunuyorum. Fiyati da çok uygun.

istanbulsultani

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
14 Eylül 2012
5.229
2.175
Yalnız değilsiniz Ben de tatlıya düşkün değilim ama 9 kilo aldım çok mu yiyorum acaba diyorum ama bu kadar kilo aldıracak kadar yemiyorum ona rağmen nasıl kilo alıyorum anlamıyorum

Ben kızıma hamileyken aynısını demişti doktor Allah’ıma şükür doğuma kadar yok olup gitti bir sıkıntımız olmadı
Tatlım bunu yazan ben değilim yanlış etiket olmuş ben detaylıya girmedim ☺️

hic hata yapmayan kiz

Öyle bir geçsin zaman ki..
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2020
266
332
Ayneeennnn bende et et et diye geziyorum ama löp et kıymadan tiksindim Allah affetsin 🤣
Balık veya hünkar beğendi çökertme kebabı özellikle 😋

ayyyyy ne oluyor bana yeni yemek yedim 🤣🤣🤣

bende de var iştah artışı önceden hiç yoktu iştahım şu an dediğin gibi her şey ballı geliyor 😂

anam sizin de mi yakışıklı geliyor bizim de 😍😍😍
Ayy ben de ete düştüm epeydir 🤦🏼‍♀️ Sote , sebzeli şekilde yiyemiyorum ama löp et olacak hatta bi danayı direkt yeme potansiyeline sahibim 🙊🙊

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 105 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin kalıcı dişlerinin tomurcukları diş etleri içinde büyüyor olacak. Bebeğinizin vücut ağırlığını destekleyen omurgası 33 yüzük, 150 eklem ve 1.000 bağdan meydana gelir. Bütün bu yapılar bu ay içinde şekillenmeye başlayacaktır. Hala bacaklarınızda kramp sorunu varsa bacaklarınızı sıcak tutmayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nefesimmmsin

❤ 26.07.2017 ❤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2017
2.381
5.429
28
Çok şükür cnm inş daha güzel haberlerle gelirsin 🙏Allah büyüktür herşey yoluna girer inş 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 85 gün kaldı.

Bugün yada yarın bebeğinizin kirpikleri gözlerinin üzerinde şekillenmesini tamamlamış olacaklar. Doğumda, bebeğinizin kalbinde bulunan ve kirli kan ile temiz kanın karışmaması için vana görevi gören kapakcığın kapanabilmesi gerekir. Braxton Hicks kasılmalarında (doğum öncesi kasılmaları) artış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

istanbulsultani

Popüler Üye
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
14 Eylül 2012
5.229
2.175
Ayy ben de ete düştüm epeydir 🤦🏼‍♀️ Sote , sebzeli şekilde yiyemiyorum ama löp et olacak hatta bi danayı direkt yeme potansiyeline sahibim 🙊🙊
Ahhahahahhaha kııızzz allahtan kocalarımız seviyor da oradan kurtarıyoruz 🤣🤣🤣

ben zevkime göre baharatlarla yapmışsam sote de olur ama dediğin gibi löp et 🙊🙊🙊

ayyy yasaklar olmasa şöyle sahile mangala insek 😋😋😋