Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    212

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
Aranızda nefes problemi yaşayan var mı kızlar? Bebekler baskı yapıyor doğru dürüst nefes alamıyor gibi hissediyorum. Bir de akşamları damarlarım şişiyor kabarıyor resmen kanın akışını hissediyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 88 gün kaldı.

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

berna0101

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
392
422
Aranızda nefes problemi yaşayan var mı kızlar? Bebekler baskı yapıyor doğru dürüst nefes alamıyor gibi hissediyorum. Bir de akşamları damarlarım şişiyor kabarıyor resmen kanın akışını hissediyorum
Ben 1 aydir felan cok sistim diye surekli nefesim bitiyo sanki . Ellerim baya bi sisti damarlar cok belli ama sol elim resmen kullanilmaz gibi asiri agriyor . doktor odem dedi ama eminimki degil . Film de cektiremiuorum mecbur dogumu bekliyecem . ama benim kizlar baski yapmiyor daha 🤷🏻‍♀️ ben kendi kendime sistim herhalde

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 96 gün kaldı.

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Kelebeginruyasi35

Üye
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2020
241
191
29
Kızlar güzel bir yemek kokusu duydugunuzda bebeginiz harekete geçip tekmeliyo mu sizin de ? Ben ne zaman yemek yapmaya başlasam ya da çok açken hoşuma giden bir yemegi koklasam başlıyor kudurmaya 😁 merak edip baktım bebekler koku alabiliyormuş karnımızda meğer çok ilginç 🙊
Benimki normalde de çok hareketli maşallah ama 2 gündür farkettiğim suyu açınca içimde bi patırtı oluyo 🤣 özellikle mutfak çeşmesinde benim de aklıma acaba ani ses duyup korkup irkiliyo mu diye geliyo 😂
Kızlar selam, benimki 3 gündür pek sessiz. Çok az tekme atiyor, günde 2-3 kere fikan. Bugün de bir kere mi ne attı hafif de olduğu icin hareketi karıştırıyorum bazen. Geçen hafta daha hareketliydi bu hafta niye böyle anlamadim. Endişelendim bir şey yoktur değil mi? Sizde de böyle dalgalanmalar oluyor mu?
Benimde bir kere böyle oldu canım. Hatta randevumu öne çekmeyi düşündüm 1 gün sürdü bi kaç kere hissetmiştim ama normalde çok hareketli ve sağlam vuruşları olduğundan endişelendim. Ki o günde yorgundum stresli bi gün geçirmiştim iş yerinde ondan olabilir diye düşündüm. Belki sizinde öyle olabilir

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
Ben 1 aydir felan cok sistim diye surekli nefesim bitiyo sanki . Ellerim baya bi sisti damarlar cok belli ama sol elim resmen kullanilmaz gibi asiri agriyor . doktor odem dedi ama eminimki degil . Film de cektiremiuorum mecbur dogumu bekliyecem . ama benim kizlar baski yapmiyor daha 🤷🏻‍♀️ ben kendi kendime sistim herhalde
Canım benimki ödem gibi de değil sanki biri göbek deliğimden hava basıp gövdeyi şişirmiş gibi çözemedim. Ellerim ayaklarimda da şişme yok ama ödemi en aza indirmenin bir yolu var mı acaba? Şimdiden ödem tutmaya başladıysak son haftalarda ayağımıza ip bağlayıp balon niyetine gezdirmeleri lazım

Bebeğinizin göz kapakları kısmen ayrıldı ve açılmaya başladı. Bebeğiniz 3. trimesterda sizin sesinizi tanıyabilcektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

berna0101

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
392
422
Canım benimki ödem gibi de değil sanki biri göbek deliğimden hava basıp gövdeyi şişirmiş gibi çözemedim. Ellerim ayaklarimda da şişme yok ama ödemi en aza indirmenin bir yolu var mı acaba? Şimdiden ödem tutmaya başladıysak son haftalarda ayağımıza ip bağlayıp balon niyetine gezdirmeleri lazım
senin dedigin bana bazen oluyor mesela dun gece cok kotuydum dedigin gibi gobek deliginden bir rahatsizlik hissettim boyle gobegim patlayacak gibi sanki butun gece uyuyamadim . Kaynanamlarda yiyince daha cok ayaklarim felan sisiyo onlar tuzu cok aliyorlar ama evdeyken pek olmaz . Benim doktorum tuzu azalt ve terlik giy dedi baska bisi demedi 🤷🏻‍♀️

Bebeğiniz erkekse, önümüzdeki üç ay içinde bebeğinizin testisleri testis torbasına inecektir. Bebeğinizin gözleri bugünlerde açılmaya başlayacak. Diğer kültürlerde doğum: Filipinlerde, plasentanın bebeğin kardeşi olduğu düşünülür ve gelenek olarak evin altına gömülür daha sonra plesantanın ruhunun gökyüzüne dönceğine inanırlar.

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
senin dedigin bana bazen oluyor mesela dun gece cok kotuydum dedigin gibi gobek deliginden bir rahatsizlik hissettim boyle gobegim patlayacak gibi sanki butun gece uyuyamadim . Kaynanamlarda yiyince daha cok ayaklarim felan sisiyo onlar tuzu cok aliyorlar ama evdeyken pek olmaz . Benim doktorum tuzu azalt ve terlik giy dedi baska bisi demedi 🤷🏻‍♀️
Sadece o kadar mıymış? Ben terliksiz gezemem evde ayaklarım yere değince icim bi tuhaf oluyor 🤣
Şalgam soğan falan da su tutuyormuş gerci midemden dolayı tüketmiyorum ama aklında bulunsun

berna0101

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
392
422
Sadece o kadar mıymış? Ben terliksiz gezemem evde ayaklarım yere değince icim bi tuhaf oluyor 🤣
Şalgam soğan falan da su tutuyormuş gerci midemden dolayı tüketmiyorum ama aklında bulunsun
bende ayni sekilde . Ayaklarim sisnesini istemiyorum bazilarin ayaklari buyuyormus butun ayakabilar cop olmasin sorna ona uzuluyom 🤣 Ya ben herseyiii yiyorum iciyorum hic biseyden kismadim . doktorda butun tahliller normal dedi 🤷🏻‍♀️ abur cuburda yiyorum mesela . saglikli herseyi yiyorum anlamadim cogu kisi cok dikkat ediyor bendemi sorun var doktordami sorun var anlamadim .

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.718
10.696
bende ayni sekilde . Ayaklarim sisnesini istemiyorum bazilarin ayaklari buyuyormus butun ayakabilar cop olmasin sorna ona uzuluyom 🤣 Ya ben herseyiii yiyorum iciyorum hic biseyden kismadim . doktorda butun tahliller normal dedi 🤷🏻‍♀️ abur cuburda yiyorum mesela . saglikli herseyi yiyorum anlamadim cogu kisi cok dikkat ediyor bendemi sorun var doktordami sorun var anlamadim .
Yok bacim kıstığımdan degil midemi yakıyor soğan şalgam salçalı acılı şeyler ondan yemiyorum. Yersem pişman oluyorum yani🤣
Her şey normalse ye valla yiyememek daha kötü. Ayaklar kalıcı mi büyüyormuş yoksa? Hamileyken terlikle gezeriz havalar ısınınca o sorun degil de. Sonra küçülmeyecekse yandık

berna0101

Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2020
392
422
Yok bacim kıstığımdan degil midemi yakıyor soğan şalgam salçalı acılı şeyler ondan yemiyorum. Yersem pişman oluyorum yani🤣
Her şey normalse ye valla yiyememek daha kötü. Ayaklar kalıcı mi büyüyormuş yoksa? Hamileyken terlikle gezeriz havalar ısınınca o sorun degil de. Sonra küçülmeyecekse yandık
Benim aplaminki ve eltiminki 1/2 numara buyudu 🙄🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️. Bende baslarda hic bisey yiyemiyordum 15 haftaya kadar fekwn bulanti yanma 🤢 sorna acisini cikardim ama kisir tarzi ince bulgur beni cok yakiyor . butun ayakabilarim 36/37 numara azicik daha siserse ayagim hic biri olmayacak .

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
313
292

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 109 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
313
292
Bugün detaylı ultrasonum vardı çok şükür bir sıkıntı çıkmadı Dr herşeye normal dedi 🙏 ilk kez bebişimin yüzünü gördüm ve sanki kendi yüzümü görmüş gibi hissettim çok heyecanlandım❤️ 430 Gr ve 25 cm ölçtü. Raporu çıkarken verdi şimdi incelediğimde adete göre 21+6 iken raporda 21+3 çıkmış 3 gün geri olması çok da önemli değildir dimi? Bazı değerlerde de hafta olarak en fazla 1 hafta geri olacak şekilde farklılıklar var sizde de haftasından geri çıkan değerler var mı? Dr bunlardan hiç bahsetmedi normal heralde ama yine de tedirginlik oldu tabi 🙄
Canım genetik özelliklere göre değişiyor. Benim bebeğimin kafa ölçüsü 1 hafta geri çıktı kol ve bacak uzunluğu 1 hafta önde çıktı, karın çevresi de tam haftasında çıktı 😀 mesela benim ve eşimin ikimizin de kafatası küçük, minyon bize çekmiş, O yüzden buna takılmıyor doktorlar.

Bu ay boyunca bebeğiniz, doğduktan sonra olduğu kadar olmasa da güçlü bir kavrama ve tutuş geliştirecektir. Ayaklarınızda ve bileklerinizde hafif şişliklerin olması oldukça yaygın bir hamilelik sendromudur. Eğer bilek ve ayaklarınızda oluşan şişlikler ciddi seviyelerde olursa lütfen doktorunuza başvurunuz. Bebeğinizin cildi kırmızılaşıyor ve hala kırışıklığı devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

ZeynepSeda

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2017
313
292
Kızlar perşembe günü işe giderken servisi kaçırıyordum yetiseyim diye birazcık koştum ama keşke kaçırsaydım dedim, 2 gündür yatıyorum karın kaslarım mahvoldu 🤦‍♀️ daha yeni yeni toparladım yataktan bile kalkamıyordum, bir de bebegin ayaklari tam orada vurdukça inliyordum. Siz siz olun koşmak zorunda kalırsanız göbeğinizi tutun da koşun, karın kaslarına çok yük biniyor sanırım ben hayatımda böyle kas ağrısı yaşamadım.

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.527
1.709
gecmiş olsun bu lastik dediginiz ne oluyor
Sağolun şöyle bir şey türkçe araştırdım hiç bilgi yok sadece almanca yazınca hakkında bilgi var .

Eklentiler

• CD5E9C8B-7C93-4923-99D5-52D9DA17806C.png
    CD5E9C8B-7C93-4923-99D5-52D9DA17806C.png
    354,4 KB · Görüntüleme: 51

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

archerwoman

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2020
707
892
29
Ben 2 pijama takimi 1 gecelik takım almiştim. Geceligi hic kullanmadim. Sonradan tek alt ve 2 tsört daha getirtmistim.
Canım sen sezaryen yapmıştın di mi ilk doğumu normal doğum ya da sezaryene göre fark ediyor mu elbise mi alt/üst takım şeklinde mi olmalı acaba

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 87 gün kaldı.

Önümüzdeki bir iki gün içinde bebeğinizin gözleri ve kirpikleri tamamen şekillenmiş olacak. Bu günlerde el ve ayaklarınızdaki ödem ve şişlikler artabilir. Ayakta durmaktan kaçınmak, ayaklarınızı daha yüksekte tutarak dinlenmek ve tuz kullanımını kısıtlamak ödeme ve şişliklerin azalmasında yardımcı olacaktır.