Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    210

Ancelika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
124
121
32
Arkadaşlar bel fıtığı olan varmı aranızda belimin ortasında küt bi ağrı var yatarken olmuyo ayakta ve otururken oluyo

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :60 Kg. Şimdiki Kilom :70 Kg.

blgk

30.05.2017 mucizem hoşgeldin:)
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2014
2.065
1.007
Faktör V leiden G1691A varyasyonu heterozigot saptanmıştır yazıyor sonuç bölümünde raporun
Bende de faktor v leiden heterozigot var ama varyasyonu bilmiyorum. İgne kullanıyorum su an

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 106 gün kaldı.

Şu ana kadar tıkalı olan bebeğinizin burun delikleri açılmaya başladı. Bugün itibariyle bebeğinizin akciğerlerindeki kan damarları gelişimini tamamlamış olmalıdır. Doğumdan sonra bu damarlar akciğer içinde dolaşarak, akciğerlerdeki oksijeni kana alacak ve bebeğinizin diğer dokularına taşıyacak. Diğer kültürlerde doğum : Bazı kültürlerde baby shower denilen doğum öncesinde anneye hediye verme partisi düzenlenir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

bzeynep0

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
440
264
Kızlar 19.hafta içerisindeyim, çok spesifik bi şekilde tarif etmeye çalışıcam ama umarım anlarsınız, bazen ayaktayken nefes verdiğimde yani karnımı serbest bıraktığımda karnımın altında tam çamaşır bitiş hizasında ağrı oluyor, daha önceki kramp ağrılarına çok benzemiyor gibi geldi. Bazen bununla birlikte sağ veya sol alt kasığımda da ağrı oluyor. Ama sadece ayaktayken oluyor bu? Böyle hisseden var mı normal midir sizce bu? Haftaya doktora soracağım ama hala bir hafta var kontrolüme

colorfulballoons

Guru
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2011
1.342
1.155
Kızlar 19.hafta içerisindeyim, çok spesifik bi şekilde tarif etmeye çalışıcam ama umarım anlarsınız, bazen ayaktayken nefes verdiğimde yani karnımı serbest bıraktığımda karnımın altında tam çamaşır bitiş hizasında ağrı oluyor, daha önceki kramp ağrılarına çok benzemiyor gibi geldi. Bazen bununla birlikte sağ veya sol alt kasığımda da ağrı oluyor. Ama sadece ayaktayken oluyor bu? Böyle hisseden var mı normal midir sizce bu? Haftaya doktora soracağım ama hala bir hafta var kontrolüme
Rahimi tutan bağlar geriliyor ayaktayken resmen lastik cekmesi gibi hissediyorum hem sağ hem solda. Çok normal, bel agrim da oluyor bu aralar. Doktorum da soylemisti zaten topallatacak kadar bacak agrilari ve kasık-bel agrilari yasayabilirsin normal diye.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 31-08-2021

Hamileliğimin 24. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 112 gün kaldı.

Bu andan, bebeğinizin beklenen doğum tarihine kadar olan sürede bebeğinizin ayakları yaklaşık iki kat artarak 45 mm den 83 mm ye çıkacaktır.Bazı anneler doğum öncesi prova niteliğindeki Braxton Hicks kasılmaları (doğum öncesi kasılmaları) yaşayabilirler. Daha önce gebe kalmış kadınlarda daha erken başlar ve daha şiddetli olur. Gebelik sırasındaki baş dönmelerine karşı yan tarafınıza yatmanız size faydalı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 640 gr. - Yaklaşık boyu : 30.1 cm. (Baştan Topuğa)

Neslixi

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2021
150
230
kızlar göbek deliğinizden yukarı dogru uzanan aşağısında da var düz bir çizgi oluştu mu sizlerde internette araştırdım linea nigra hamilelik çizgisi olarak geçiyor
Benim gobek deliginin asagisinda var henuz yukarida olusmadi ama☺️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 91 gün kaldı.

Bebeğiniz son 7 gün içinde 13 mm büyüdü. Bebeğiniz büyüdükçe nefes darlığınız artacaktır. Büyüyen rahminiz diyaframınız üzerine baskı yaparken, ciğerlerinizi hava ile doldurmanız ve nefes alıp vermeniz zorlaşacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

ucktg

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2021
16
19
Merhaba arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istiyorum detaylı ultrason için araştırma hastanesinde 23+5 için en erken tarih veriliyor sizce geç mi olur özelden daha erken bir tarihe mi randevu almalıyım ?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-10-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 148 gün kaldı.

Verniks bebeğinizin vücudu üzerinde oluşmaya başladı. Göğüslerinizde olan değişikliklerin yanında alnınızda ve yüzünüzün yanlarında lekelenme pigmentasyonu olabilir. Bu pigmantasyonlar genellikle doğumdan sonra geçerler. Anneler dişlerinizi fırçalarken diş eti kanaması yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Ancelika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
124
121
32
Sağolun :) inşallah bu dönemlerde gececek
Size bişe sormak istiyorum progestan hala kullanıyo musunuz riskli olduğu için ben kullanıyorum bu haftadan sonra işe yarıyomu acaba

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.

Ancelika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
124
121
32
Merhaba arkadaşlar sizlere bir şey danışmak istiyorum detaylı ultrason için araştırma hastanesinde 23+5 için en erken tarih veriliyor sizce geç mi olur özelden daha erken bir tarihe mi randevu almalıyım ?
Bana doktorum 24 haftaya kadar yapılır demişti bence sıkıntı olmaz bikaç gün

Minnak89

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2009
697
624
Doktorum paketli dondurma icin yasak yazmış kızlar ama ben çok seviyorum yazlari hergun yerim şimdi bile yemiş bulundum🤤😢 nasıl bir zararı olabilir ki 🙄

Eklentiler

• IMG_20210418_173047.jpg
    IMG_20210418_173047.jpg
    86,4 KB · Görüntüleme: 85

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 102 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Zerenneval

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
38
56
36
Ben yurtdışında yaşıyorum doğuma Türkiye’ye geleceğim nasipse ilk doğumum sezeryan bu da öyle olur muhtemelen. Özele giderim diyordum ama bir arkadaşım şehir hastanesine git bence dedi aklıma düştü nasıl siz memnun musunuz araştırdınız mı doğumda nasılmış refakatçi kabul ediyorlar mıymış?
Normal dogumda kabul etmiyorlarmış diye duydum ama sezeryanda 1 refakatciye izin var odalri cok guzel temiz artik hepsi tek kisilik dogum yapan tanidiklar var hep memnun kaldilar bende dusunuyorum nasipse

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-08-2021

Hamileliğimin 25. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 105 gün kaldı.

Bu ay boyunca bebeğinizin kalıcı dişlerinin tomurcukları diş etleri içinde büyüyor olacak. Bebeğinizin vücut ağırlığını destekleyen omurgası 33 yüzük, 150 eklem ve 1.000 bağdan meydana gelir. Bütün bu yapılar bu ay içinde şekillenmeye başlayacaktır. Hala bacaklarınızda kramp sorunu varsa bacaklarınızı sıcak tutmayı deneyin.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 790 gr. - Yaklaşık boyu : 34.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.605
5.785
25
Doktorum paketli dondurma icin yasak yazmış kızlar ama ben çok seviyorum yazlari hergun yerim şimdi bile yemiş bulundum🤤😢 nasıl bir zararı olabilir ki 🙄
Canım bunlara ne için yasak koydu sana. Dondurma konusuna gelincede maraş dondurması yani kutu da dondurmalar tüketebilirsin paketli olanlara yasak demiş

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 85 gün kaldı.

Bugün yada yarın bebeğinizin kirpikleri gözlerinin üzerinde şekillenmesini tamamlamış olacaklar. Doğumda, bebeğinizin kalbinde bulunan ve kirli kan ile temiz kanın karışmaması için vana görevi gören kapakcığın kapanabilmesi gerekir. Braxton Hicks kasılmalarında (doğum öncesi kasılmaları) artış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 150 cm. Başlangıç Kilom :81 Kg. Şimdiki Kilom :77 Kg.

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.707
10.648
Size bişe sormak istiyorum progestan hala kullanıyo musunuz riskli olduğu için ben kullanıyorum bu haftadan sonra işe yarıyomu acaba
Progestan ben de hala kullanıyorum bebekler durursa 34.haftaya kadar da devam edicez demişti doktorum. Erken doğumu engelliyormuş diye bir söylenti var ne kadar doğru bilmiyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.605
5.785
25
Progestan ben de hala kullanıyorum bebekler durursa 34.haftaya kadar da devam edicez demişti doktorum. Erken doğumu engelliyormuş diye bir söylenti var ne kadar doğru bilmiyorum.
Csnım sen şeker yükleme testi yaptırdın mı

Bugün yada yarın bebeğinizin kirpikleri gözlerinin üzerinde şekillenmesini tamamlamış olacaklar. Doğumda, bebeğinizin kalbinde bulunan ve kirli kan ile temiz kanın karışmaması için vana görevi gören kapakcığın kapanabilmesi gerekir. Braxton Hicks kasılmalarında (doğum öncesi kasılmaları) artış olabilir.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 42 Kg. ile 56 Kg. arasında olması gerekir.

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.707
10.648
Csnım sen şeker yükleme testi yaptırdın mı
Yok kuzum detaylıdaki perinatolog gerekli görürse yaparız demişti doktorum 19.haftada. Perinatolog herhangi bir sey demedi sonrasında kendi doktoruma da gitmedim. Yarın kontrolüm var soracağım bakalım isteyecek mi.
Sen yaptırdın mi kaçıncı haftalarda yapılıyor tam olarak? Korkuyorum da valla gebelik şekeri çıkacak diye bi o çıkmadı çünkü.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Ahsen555

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2019
5.605
5.785
25
Yok kuzum detaylıdaki perinatolog gerekli görürse yaparız demişti doktorum 19.haftada. Perinatolog herhangi bir sey demedi sonrasında kendi doktoruma da gitmedim. Yarın kontrolüm var soracağım bakalım isteyecek mi.
Sen yaptırdın mi kaçıncı haftalarda yapılıyor tam olarak? Korkuyorum da valla gebelik şekeri çıkacak diye bi o çıkmadı çünkü.
Sor canım doktor uygun görürse yaptır ben yapılması taraftarıyım. Benim de yarın canım 9.30 randevum çıkacağını düşünüyorum büyük ihtimalle inşallah çıkmazda tabi