2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Haha aynen 🤣🤣 merak etmiyorum doğum yaklaştıkça korku fazlalaşıyor 🤣 en çok korktuğum almanyada seçim yapamıyorsun normal doğum için zoruluyorlar olmuyorsa o zaman sezeryan benim gucum yetmezki kalbim dayanmaz gibi hisediyorum 😁 kesin beni zorlayacaklar olmadigini gorunce sezeryana alacaklar inşallah normal yoldan olur ama kendime guvenmiyorum o konuda
Kendini bu sekilde sartlandirma canim.yoksa sende bebekte cok stres yasarsiniz.benim de secme sansim Yok yurtdisindayim.tecrubeliyim de.o bagirmalar Vs stres atmak icin birebir.harika bir ozgurluk 😜 sadece bebegi degil icinde ki butun stresi atiyorsun disari .

Kızlar bugün kontrolüm vardı bebeğin kilosu 32+1 de 1900 gram az değil mi ya vallahi artık kahroluyorum sizin bebekleriniz 2000 ve üstü benimki zayıf
Canım her gün 1tane haşlanmış yumurta ye, gunde 1-2 defa 1 avuç cig kuruyemiş tüket, akşamları yatmadan muz ye,hergun 1 bardak süt iç içine pekmez katip, öğlenleri de 1 bardak sade maden suyu tüket toparlar hemen.. Ama doktorun normal diyosa sorun yoktur sıkma canını ama bu dediklermi tuketeblrsn sonuçta hepsi yararlı şeyler bebeğe direkt olarak yarayan şeyler 😊😊

Kendini bu sekilde sartlandirma canim.yoksa sende bebekte cok stres yasarsiniz.benim de secme sansim Yok yurtdisindayim.tecrubeliyim de.o bagirmalar Vs stres atmak icin birebir.harika bir ozgurluk 😜 sadece bebegi degil icinde ki butun stresi atiyorsun disari .
Bende istemiyorum ama elimde degil dusunmeden de edemiyorum 😁 inşallah herşey hepimiz için yolunda gider

Kızlar doğumdan sonra korse kullanmayı düşünüyor musunuz? önceki doğumlardan sonra kullanmadım göbek kaldı öylece. Sezaryen olunca nasıl olur bilemedim. Ama şimdi kullanmak istiyorum da yine sezaryen olacak dikiş yerleri çok zorlar mı? Fikri olan var mı? Bir de bu üçüncü sezaryen olacak etkisi olur mu? Yoksa zaten önceki doğumlardan kaldı göbek artık işe yaramaz mı?

Kızlar yatakta sağa sola dönerken bacak arasındaki kemiklerim ağrıyor, gece çok zor dönüyorum sizde de oluyor mu?
Benim de acıyor hele karnımı elimle tutarak dönüyorum
Ben de ankaradayım muayenehaneye gidiyorum henüz hastaneyle anlaşmadım 6 bin fln sadece doktor ücreti burda sanırım 15 binlerden bahsediliyor ankara istanbul için. Küçük illerde daha uygun.
Doktorunuz kim acaba?
Yaa evet o an insan korkuyor ama
Nasil bi duygu acaba kramp gibi mi agri mi sanci mi neye benziyo 🤔
Fazla merak iyi degildir derler ama kaşiniyorum galiba🤣
Kızımda sezeryan oldum 41+2 gibi ne sancı ne bir şey bilmiyorum gelmediği için sezeryanla aldı artık doktor bu ara oynarken aşağı tarafımı sağlam acıtıyor hatta bazen eğer sancı bundan fazlaysa ki eminim öyle yandık diyorum😁 çevremde normal doğum yapanlara sancı nasıl bir şey nasıl anlayacağım diye soruyorum

Kızlar sezeryan sonrası normal doğum düşünen var mı aranızda? Ben kızımda çok istiyordum normal doğum ama nasip olmadı bu kez eşim risk almamı istemiyor sezeryan ol gitsin diyor sizin düşünceleriniz nedir?

Kızlar sezeryan sonrası normal doğum düşünen var mı aranızda? Ben kızımda çok istiyordum normal doğum ama nasip olmadı bu kez eşim risk almamı istemiyor sezeryan ol gitsin diyor sizin düşünceleriniz nedir?
Cnm benim ilk normal 2. sezeryan ve üzerinden 4 yıl geçti Dr m istersem normal doğuracagımı söylüyor. Ama asla düşünmüyorum. tekrardan sezeryan olacagım eşine katılıyorum hiç riske atma gerçekten maceraya gerek yok🌺

Kızlar oğlumun başı yine sag kaburgamın altında ve ben hiç rahat nefes alamıyorum. ne zaman dönecek bu çocuk yaa 🤔
Ay ben hiç neresi nerde anlamıyorum 😂 ikinci bebe sözde hiç bilemedim nerde neresi var🤦😂
Benim de ilki sezaryen üstünden 4yil geçti ama yine sezaryen olacağım. Ebe bir arkadaşıma sormuştum şişen bir balon olarak düşün rahmini kesilip dikiliyor, sonra yine şişiyor sen onu sancilandirip normal doğuma zorluyorsun demişti ve bana çok riskli gelmişti tam patlmaya hazır bomba tarifi gibiydi anlatımı 🙈😂

benim de seçme şansım yok, o kadar normal doğum istedim, nasipte sezeryan varmış.

Doktorunuz kim acaba?

Kızımda sezeryan oldum 41+2 gibi ne sancı ne bir şey bilmiyorum gelmediği için sezeryanla aldı artık doktor bu ara oynarken aşağı tarafımı sağlam acıtıyor hatta bazen eğer sancı bundan fazlaysa ki eminim öyle yandık diyorum😁 çevremde normal doğum yapanlara sancı nasıl bir şey nasıl anlayacağım diye soruyorum
Dogum sancisi kabizliga benziyor biraz,, hatta cok kisi tuvalete gitmek ister o his geliyor cunkü,, hamileligimin baslarinds yasadim ksbizlik sanki dogum sancisi dedim 🤣 ama bebek ciktimi kabizlik sonrasi rahatlama gibi bi rahatlama geliyor yani zor ama sonu guzel🤭 hersey bitiyor rahatliyorsun ,, ayyy o gunleri görmek hepimize nasip olsun insallah, anlatilmaz yasanir

Bende kandan biraz endişeliyim :/ acaba yarın sağlık ocağına gidip ölçtürsem mi diye düşünüyorum. Ferritin değerim falan yüksekti ama hgb düşüktü. Ben baş dönmesi ve çarpıntı yaşamıyorum belirtileriniz kansızlık gibi sizinde ama sende kontrolü beklemeden sağlık ocağında baktır istersen canım
Pazartesi randevum var diye gitmedim aile hekimine canım, artık kendi doktoruma baktırırım. Demir hapıda kullanıyorum ama olabilir kansızlık. Teşekkürler canım🌸

Kizlar selamlar herkese☺️ bu aralar benim istahim cok acildi ya, porsiyonlarim asiri artti dolayisiyla kilo alisim da hizlandi tabii😅 bugune kadar 10kilo almisim, bundan sonra da boyle giderse ne kadar alicam kimbilir. İstah durumu sizde nasil, ben mi sımarıklık yapiyorum acaba😅

Bende istemiyorum ama elimde degil dusunmeden de edemiyorum 😁 inşallah herşey hepimiz için yolunda gider
Olumlu dogum videolari izleyebilirsin, yazilar okuyabilirsin cok merak ediyorsan.ben ilk doguma oyle hazirladim kendimi.o videolarda ki kavusma anlari acayip motive etti beni.diger seyler hep fasafiso. ☺️ Ve ilk dogumda esim , yakin arkadasim ve annem yanimdaydi.hepsine masaj yaptirdim saatlerce. Bagirdim iyi yapin, olmuyor yapamiyorsunuz diye.soylendim ettim.cok komikti.omur boyu dalga gececekler benimle. 🤭 Yani demem o ki erkeklerin askerlik, kadinlarin dogum hikayeleri guzeldir ne yasasalarda o anlarda .cunku bir Sonu var ve fazlasiyla degiyor cektiklerine.

Doktorunuz kim acaba?

Benim doktorum Op. Dr. Belgin Polat. Tepe prime’da muayenehanesi 😊

😭Herkese merhaba, yardım edin!!!😭
Ben bu grutan değilim aslında henüz 6+4 bir hamileyim. Benim sorunum şu: memelerimdeki o büyüme ağrı sızı dolgunluk hissi kayboldu bu hafta. Ve aynı şey mi olucak gene bebeğimi kaybedicek myim diye çok korkuyorum. Dün kontrole gittiğimde doktor yeri güzel gelişimi 8mm güzel ama kalp atışını duyamadım haftaya gel dedi. Bu sabah gene kendimi yokladım memelerim tamamen normal yumuşaklığına dönmüş😢 acaba benim gibi meme hassasiyeti kaybolan ve gebeliği sorunsuz ilerleyen hamile var mı aranızda??? Normal mi bu durum???

X