Popüler Konu 2021 Ağustos Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    210

Ancelika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
124
121
32
Progestan ben de hala kullanıyorum bebekler durursa 34.haftaya kadar da devam edicez demişti doktorum. Erken doğumu engelliyormuş diye bir söylenti var ne kadar doğru bilmiyorum.
Dozu kaç alıyosunuz progestan 200 sabah akşam alyrm ben

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 11-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 92 gün kaldı.

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :60 Kg. Şimdiki Kilom :70 Kg.

Ancelika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
124
121
32
Evt tekrar başlatılar hastaneye girdiğim günden beri. ☺️
Dozu nasıl günde iki kez 200 lğk alyrm benim doktorum yavaş yavaş bırak dedi bu saatten sonra risk olursa başka ilaca geçicez dedi

Bebeğiniz büyüdükçe ve gücü artıkça, tekme ve debelenmeleride daha güçlü olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini sayarak bebeğinizin hareketlerini izleyebilirsiniz. İki saatlik süre içinde en az on tekme hissedebilirsiniz. Tekmeleri hissedeceğiniz en uygun saat bebeğinizin en aktif olduğu saatler olan akşam yedi ile akşam on saatleri arasıdır. Anne adayları kasık ağrılarınız artmış olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.

Ancelika

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2016
124
121
32
Merhaba ben duphaston kullaniyorum ve saniri..progestandan daha etkili ilac ve doktorum 24.haftaya kadar sabah 1 aksam 1 seklinde kullanmaya devam dedi..ben bir de prolutin ignesi de hafta 1 vuruluyorum onu da 28.haftaya.kadar kullancaz dedi🙄
Benim doktorum da bırak bu saatten sonra kanama vs olursa başka ilaca geçicez gibi bişi söyledi pek inanamadım

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.707
10.647

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 28. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 89 gün kaldı.

Bebeğinizin vücüdundaki yağ oranı artmaya devam ediyor ve şu anda vücudunun %2-3'ü yağdan oluşmaktadır.Zaman zaman, rahminizin büyümesi ve bağların gerilmesinden dolayı pelvik (kasık) ağrıları görülür. Dinlenmek bu gibi durumda size yardımcı olacaktır. Bebeğinizin tekmelerini saymaya başladınız mı?

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1050 gr. - Yaklaşık boyu : 37.6 cm. (Baştan Topuğa)

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.523
1.686
Durur kız 7 hafta duran 10 hafta da durur seninki biraz tezcanlı olacak galiba annesi😍
Evt bazende diyorum kızımın sorunu da değil benim bünye hamileliği kaldıramıyor kızım yukarıda sorun rahim ağzı oda kızımın suçu değil. Ama o da annesi gibi güçlü bırakmadı beni İnşallah dayanır yavrum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 12-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Sarisinmelekk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2017
1.523
1.686
Dozu nasıl günde iki kez 200 lğk alyrm benim doktorum yavaş yavaş bırak dedi bu saatten sonra risk olursa başka ilaca geçicez dedi
Sadece sabah 200mg vajinal kulanıyorum normalde eskiden durums göre değişiyordu ilk başlarda 1x2 defa risk srtınca 1x3 şimdi 1x1 kulanıyorum zaten 24 haftadan sonra risk hala devam ediyorsa başka antibiyotike geçiyorlarmış bana da doktorum öyle söylemişti

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

ilkem05

Guru
Pro Üye
Anneler Kulübü
21 Nisan 2010
635
532
tiroid için ilaç kullanan arkadaşlar var mı? Tsh değerlerinize bakılıyor mu? Benim en son 4-5hafta falan oldu 1.9 çıkmıştı ama ilacı bıraktırmadı. Hala devam ediyorum. Ama kollarımda küçük kırmızı kırmızı kabarcıklar çıktı kaşınıp duruyor Ve gittikçe artıyor. Başka yerde yok sadece kollarımın iç tarafında. Tiroid hapının yan etkisi olabilir mi diye düşünüyorum. Diğer kullandığım ilaçları önceki hamilelikte de kullanmıştım. Bi yan etkisi olmamıştı. Bir de farklı olarak pruloton depot kullanıyorum.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 18-08-2021

Hamileliğimin 26. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 99 gün kaldı.

Bebeğiniz yaklaşık olarak 810-830 gr. ağırlığında. Bebeğinizin derisinin altındaki kılcal damarların görünür olmasından dolayı, bebeğinizin rengi hala parlak kırmızı pembe. Ve bebeğinizin cildi hala kırışık. Kan dolaşımınızın daha sağlıklı olması için sık sık pozisyon değiştirmeyi unutmayın. Son zamanlarda nefes darlığı yaşamada artış olduğunu fark edebilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Petek11

Popüler Üye
Pro Üye
3 Aralık 2012
991
285
Kizlar selamlar.. Hic akinti sorunu yasayaniniz oldumu ben diger iki hamileligimde boyle bisi gormedim.. Temiz tutmak icin gunde kac defa ic camasari degistiriyorum mantar olmasin diye. Doktor bu hafta idrar testi yapti bakalim..
10.hafta gibi başladı ve çok uzun sürdü 3 paket fitil kullandım ilk kullandığım hiç fayda etmedi sonra değiştirdim ilacı. Yeni ilacın tekli 500mg olanını kullandım tam geçiyor derken bitmedi az daha kaldı kaşıntı artınca 6lısını kullandım çok şükür kaşıntı geçti akıntı da azaldı ama ödüm kopuyor sirkeli suya oturma sirkeyle silme çamaşır ütüleme ne varsa yapmaya çalışıyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

bzeynep0

Üye
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2020
440
264
Rahimi tutan bağlar geriliyor ayaktayken resmen lastik cekmesi gibi hissediyorum hem sağ hem solda. Çok normal, bel agrim da oluyor bu aralar. Doktorum da soylemisti zaten topallatacak kadar bacak agrilari ve kasık-bel agrilari yasayabilirsin normal diye.
Teşekkür ederim normal olduğunu duymak rahatlattı, hala hareketlerini hissetmediğim için de endişe ediyorum sürekli. Çok teşekkürler

Petek11

Popüler Üye
Pro Üye
3 Aralık 2012
991
285
Ben hamile yogası yapıyorum ve sabah esnemelerinin kat kat fazlasını esnetiyor. Bütün kemiklerin arasının açıldığını hissediyorum. Doktor özellikle yoga yapmamı istemişti. Bence aklınıza takıldıysa bi doktora sorun büyük ihtimal sorun olmaz diyecektir bi probleminiz yoksa
İzlediğiniz bir video var mı yoga için ya da takip ettiğiniz bir hesap

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 95 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerleri hızla büyüme devam ediyor. Hamileliğinizin son üç ayına girdiğiniz bu günlerde fazladan günlük 300 kaloriye daha ihtiyacınız vardır. Bebeğinizin tutuşu inanılmaz kuvvetli. Bu hafta hamileliğinizdeki üçüncü ve son trimester dönemine giriyorsunuz.

kuzeyperisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Şubat 2021
21
15
34
Arkadaşlar bel fıtığı olan varmı aranızda belimin ortasında küt bi ağrı var yatarken olmuyo ayakta ve otururken oluyo
Benim bel fıtığım var, hatta 2 sene önce ameliyat olmuştum yine tekrarlamıştı. Hamileliğimin başından beni çok zorladı beni. Otururken ağrıyor en çok. Fizik tedavi doktoru bel kaslarımda spazm olduğunu söyledi iki hafta önce. Günde 2 defa 20 şer dakika sıcak uyguladım, daha iyi oldu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 97 gün kaldı.

Bugün bebeğinizin gelişiminde çok önemli bir gün. Bebeğinizin ciğerleri artık hava tenefüs etme yeteneğine sahip. Bebeğiniz artık nefes alabileceğine göre sizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bebeğiniz yeterli hava kesecikleri ve sürfaktan sayesinde dış dünyada kendi başına rahatça nefes alabilir. Bebeğinizin boyu ortalama 24 cm ve ağırlığı ortalama 850-1000 gr. arasında. Bazı bebekler bugünlerde 1 kg ağırlığa ulaşabilirler.

Minnak89

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2009
697
624
Canım bunlara ne için yasak koydu sana. Dondurma konusuna gelincede maraş dondurması yani kutu da dondurmalar tüketebilirsin paketli olanlara yasak demiş
Bişey için yasak koymadı canım hamilelikte yemem- yememem gereken şeyleri verdi bütün hastalarına veriyor sanırım genel bir liste. Maraş belki daha doğaldır diğerlerine göre öyle yapayım yoksa nasıl serinlicez 🙈

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 102 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 820 gr. - Yaklaşık boyu : 35.6 cm. (Baştan Topuğa)

Minnak89

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2009
697
624
Ben çiğköfteyi,nutellayi,nescafeyi tüketiyorum hala ilk 3ay pek kahve içmedim tiksinmistim ama şimdi içiyorum sucuklu yumurtada çok yemisimdir vallao_O
Ben onları hiç yemedim ama yiyenlere de bişey olmuyor bence 🙄

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-08-2021

Bebeğimi kucağıma almama 102 gün kaldı.

Bebeğinizin akciğerinin yüzeyi , akciğer dokularını bir arada tutan ve hava keselerinin şişmesini sağlayan sürfaktan adlı madde ile kaplanmıştır. Bebeğinizin beyni artık olgunlaşmış ve normal bir beyin şeklindedir.

wanderingstar

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2020
536
552
Ben onları hiç yemedim ama yiyenlere de bişey olmuyor bence 🙄
Dondurma, cips, sucuklu yumurta, sarısina banmalık göz yumurta, cips, nutella ne ararsan yiyorum valla 😃 her gün degil ama cnm çektiğinde yiyorum. Hiç sorun olmadı. Abartıp her gün her gün yenmediği sürece de sorun olacağını sanmıyorum.

ac8785

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2021
66
77
33
tiroid için ilaç kullanan arkadaşlar var mı? Tsh değerlerinize bakılıyor mu? Benim en son 4-5hafta falan oldu 1.9 çıkmıştı ama ilacı bıraktırmadı. Hala devam ediyorum. Ama kollarımda küçük kırmızı kırmızı kabarcıklar çıktı kaşınıp duruyor Ve gittikçe artıyor. Başka yerde yok sadece kollarımın iç tarafında. Tiroid hapının yan etkisi olabilir mi diye düşünüyorum. Diğer kullandığım ilaçları önceki hamilelikte de kullanmıştım. Bi yan etkisi olmamıştı. Bir de farklı olarak pruloton depot kullanıyorum.
Ben kullanıyorum levitron 50mg.hafta içi hafta sonuda 25 mg.kullanıyorum proluton depotta haftada bir kullanıyorum